Η εμπειρία μου με μια εμμονικη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Οφ τοπικ θεματοθετρια αλλά γιατί διάλεξες αυτό το nickname ; μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Διαδικτυακή "φίλη " που θέλει να σώσει ανθρώπους. Πάλι καλά!!!!! Μήνυση Ε; δηλαδή να πληρώνατε δικηγόρο; αυτά δεν μου τα είχαν πει. Δεν μπορουν να κυκλοφορούν ελεύθερα κακοηθη πλάσματα και να σπέρνουν χάος. Το γεγονός πως όλοι έχουμε από ένα smartphone και ανά πάσα στιγμή στιγμή όπου και αν είμαστε δημόσια μπορούν να μας βιντεοσκόπησουν προβληματίζει κανέναν στο φόρουμ;; εμένα πάντως ναι.
    Και δικηγορο και παραβολα αλλα το θεμα δεν ειναι τα λεφτα γιατί ειμασταν αρκετά ατομα ειναι οτι θελαμε να κρατήσουμε ανωνυμία γιατί η τρελη μεσω επωνύμου έπαιρνε οτι συγγενείς έβρισκε στον οτε. Σε μια φίλη πήρε τη μανα της και της ειπε οτι τη ζητάει η αστυνομία στον φιλο που διατηρεί μαγαζι πηρε ως αστυνόμος και ειπε οτι ο ανθρωπος καταζητειται για παιδική πορνογραφια και αλλα τέτοια ωραία. Όσο για το νικ μου θα σου πω. Παντα στη ζωή μου σκεφτομαι τα πάντα.. Ειδικα οταν εχει να κανει με άνθρωπο θα σκεφτώ και το πιο παράλογο σενάριο γενικα θα σκεφτω το οτιδήποτε.. Δε κολλαει η φαντασία μου εξου και το νοσηρή. Ενα παράδειγμα. Με ειχε πλησιάσει κάποιος και μου ειχε πει εχει καρκίνο. Εγω ενιωθα απο την αρχη οτι λεει ψεμματα και σε όποιον φιλο το ελεγα με έλεγαν υπερβολή και παραλογη. Ελα όμως που τελικα ειχα δίκιο.... Δεν ξέρω αν ειναι νοσηρή σκεφτομαι πάντως παντα καθε εκδοχή σε οτιδήποτε.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #18
    Ίσως εχεις ισχυρή διαίσθηση ή πήρες χαμπάρι από μικρή ηλικία πως οι άνθρωποι σπάνια είναι αυτό που δείχνουν ή λένε. Αλλά νοσηρος σημαίνει άρρωστος. Άλλο υποψιασμένος άλλο άρρωστος. Ίσως να το εννοείς όπως το wicked δηλαδή ο νους η φαντασία σου πιάνει την σκοτεινη πλευρά του άλλου
    Οι κρίσεις πανικού σε έπιασαν μετά το περιστατικό με την εν λόγω τύπισσα;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ναι απλά ξέρεις τι; τα καταλαβαίνω εξ αρχής. Και δεν ειναι η πρώτη φορα που καταλαβαίνω κατι τετοιο. Αλλη φορα παλι μου ειχε παρουσιάσει ενας μια κοπελα για ξαδέρφη και ξαδέρφη την αποκαλούσε στο φβ τελικά οπως ειχα καταλάβει παλι αππ την αρχη δεν ηταν ξαδέρφη του ηταν μια τυπισσα που γουσταρε... Ολο τέτοια σκηνικά που δε παει το μυαλο σου ευκολα.
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ίσως εχεις ισχυρή διαίσθηση ή πήρες χαμπάρι από μικρή ηλικία πως οι άνθρωποι σπάνια είναι αυτό που δείχνουν ή λένε. Αλλά νοσηρος σημαίνει άρρωστος. Άλλο υποψιασμένος άλλο άρρωστος. Ίσως να το εννοείς όπως το wicked δηλαδή ο νους η φαντασία σου πιάνει την σκοτεινη πλευρά του άλλου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ναι απλά ξέρεις τι; τα καταλαβαίνω εξ αρχής. Και δεν ειναι η πρώτη φορα που καταλαβαίνω κατι τετοιο. Αλλη φορα παλι μου ειχε παρουσιάσει ενας μια κοπελα για ξαδέρφη και ξαδέρφη την αποκαλούσε στο φβ τελικά οπως ειχα καταλάβει παλι αππ την αρχη δεν ηταν ξαδέρφη του ηταν μια τυπισσα που γουσταρε... Ολο τέτοια σκηνικά που δε παει το μυαλο σου ευκολα.
    Αν ήταν έτσι, θα είχες καταλάβει ότι είμαι σχιζοφρενής δολοφόνος με πριόνι [emoji39]
    Μου θύμησες που βρήκε μια πρώην ένα τηλέφωνο στο κινητό μου μια κοπέλας , και το μπαλωσα λέγοντας ότι είναι όνομα ενός χωριού του νόμου και το έβαλα έτσι γιατί εκεί μένει ο φίλος αυτός. Το χωριό υπήρχε, σίγουρα το έψαξε [emoji57]

    Αυτά έκανα και χωρίσαμε [emoji3525]

    Πάντως αν μπει η δίωξη στη μέση, δε πα να ξέρει ότι θέλει η τρελή, ξέρουν να στρημωχνουν, αν κάνει πως κουνιέται ... Στη στενή. Μη φοβού

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Αν ήταν έτσι, θα είχες καταλάβει ότι είμαι σχιζοφρενής δολοφόνος με πριόνι [emoji39]
    Μου θύμησες που βρήκε μια πρώην ένα τηλέφωνο στο κινητό μου μια κοπέλας , και το μπαλωσα λέγοντας ότι είναι όνομα ενός χωριού του νόμου και το έβαλα έτσι γιατί εκεί μένει ο φίλος αυτός. Το χωριό υπήρχε, σίγουρα το έψαξε [emoji57]

    Αυτά έκανα και χωρίσαμε [emoji3525]

    Πάντως αν μπει η δίωξη στη μέση, δε πα να ξέρει ότι θέλει η τρελή, ξέρουν να στρημωχνουν, αν κάνει πως κουνιέται ... Στη στενή. Μη φοβού
    Απο τοτε που έγινε η μήνυση εναντίον της εξαφανίστηκε.. Εμενα δε με ενοχλούσε τοσο οσο αλλους που πήρε μέχρι και εργοδότες τηλέφωνο και ελεγε οτι την εκλεψαν οτι παίρνουν ναρκωτικά και ενα καρο αλλα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Αν ήταν έτσι, θα είχες καταλάβει ότι είμαι σχιζοφρενής δολοφόνος με πριόνι [emoji39]
    Μου θύμησες που βρήκε μια πρώην ένα τηλέφωνο στο κινητό μου μια κοπέλας , και το μπαλωσα λέγοντας ότι είναι όνομα ενός χωριού του νόμου και το έβαλα έτσι γιατί εκεί μένει ο φίλος αυτός. Το χωριό υπήρχε, σίγουρα το έψαξε [emoji57]

    Αυτά έκανα και χωρίσαμε [emoji3525]

    Πάντως αν μπει η δίωξη στη μέση, δε πα να ξέρει ότι θέλει η τρελή, ξέρουν να στρημωχνουν, αν κάνει πως κουνιέται ... Στη στενή. Μη φοβού
    Να βάλω ένα τραγουδάκι να γελάσουμε λίγο; Νοσηρή φαντασία, ελπίζω να μη σε πειράζει...

    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Να βάλω ένα τραγουδάκι να γελάσουμε λίγο; Νοσηρή φαντασία, ελπίζω να μη σε πειράζει...

    Οχι νομίζω της ταιριάζει γάντι [emoji23][emoji23]
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,389
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οχι νομίζω της ταιριάζει γάντι [emoji23][emoji23]
    Χαίρομαι που κατάλαβες το αστείο!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Χαίρομαι που κατάλαβες το αστείο!
    Πεσαμε κ σε κοινή γνωστή..... [emoji23][emoji23][emoji23]Πρ ωτη μουρη στις ομάδες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. H εμπειρία μου
    By mindcrime in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 25-03-2016, 17:28
  2. Η εμπειρία μου από την ΙΔΨ
    By Sunny! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-01-2015, 00:13
  3. προσοπικη εμπειρια
    By mairy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-06-2012, 02:07
  4. H ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
    By GER in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 06-10-2010, 15:00
  5. Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
    By nikh1 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 31-05-2007, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •