Η εμπειρία μου με μια εμμονικη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898

    Η εμπειρία μου με μια εμμονικη

    Μετα απο παρότρυνση ενος μέλους θα μοιραστώ μαζι σας μια τραγική ιστορία που μου συνέβη μέσω ίντερνετ. Εγω και μια ας πούμε κυρια είμασταν μέλη σε μία πολυ γνωστή ομαδα στο Facebook στην οποία τρολλαραμε αμφότερες. Σε κάποια φάση εκείνη χάνεται και μπαίνει το προφιλ της εις μνήμην ενω εμφανίζονται πολλα ψευτικα προφιλ να σχολιάζουν οτι ειναι στην εντατική οτι χρειάζεται χρήματα κλπ. Κανω και εγω ενα ποστ εκει καθότι μιλούσα μαζι της και τα περισσότερα σχόλια ηταν οτι μας κοροϊδεύει ψιλο γαζί και οτι το κάνει για να βγάλει λεφτα. Καπου εκεί με πλησιάζει μια κοπελα πριβε η οποία μου ειπε οτι δεν ηθελε να μιλήσει δημόσια και πως είχε μιλήσει μαζί της στο τηλέφωνο και ειναι μια χαρα. Θελωντας να προστατέψω μέλη απο την απατη της αποκαλύπτω δημόσια οτι δεν νοσηλεύεται οπως ελεγε και η ιδια απο ψευτικα προφιλ (όπως μάθαμε αργότερα απο τον πρώην δεσμο της) ήρθε στο ποστ μου και ξεκινησε να μου κανςι λεκτική επίθεση... Αφού η νεκρή ζωντάνεψε ξεκίνησε μια σειρα από σαχλαμάρες που δε θα τις έκανε ουτε πενταχρονο. Να σημειώσω στο μεταξύ οτι εγω και κάποιες αλλες κοπελες που τη γνωρίζαμε προσθέταμε συνέχεια αποδείξεις οτι η τυπισσα γενικα εκμεταλευοταν κόσμο. Οταν συνήλθε λοιπον απο την υποτιθέμενη εντατική ξεκίνησε να φτιάχνει ποστ για μενα λέγοντας οτι δεν ειμαι η κοπελα στις φωτογραφίες οτι ειμαι χοντρή και οτι γυρνάω τσοντες. Ελεγε δημόσια οτι ζητάω κάρτες για να στέλνω γυμνά και αλλα τετοια. Οποία ατομα ήρθαν σε αντιπαράθεση μαζι της και ειχαν επίθετο στο φβ βρήκε το σταθερό τους μεσω οτε και τους έγινε εφιάλτης. Μεταξύ αλλων απειλησε και την κόρη φίλης οτι 7α της λιώσει το κεφάλι και οτι θα ασκήσει βία. Είχε φτάσει στο σημείο να φτιάχνει δικά μου προφιλ με φωτογραφίες που εκλεβε και να με απειλει οτι θα στέλνει γυμνά παριστανοντας οτι ειμαι εγω ενω σε κοινούς γνωστούς μας εστελνε ενα ερωτικό βίντεο και υποστήριζε οτι ειμαι εγω....κάποια στιγμή βγήκαν δικές της ερωτικές φωτογραφίες προς τα εξω απο άτομα που εβλεπαν τον αισχρο πολεμο που δεχομουν και σιγά σιγα την έκανε με ελαφρα πηδηματακια αλλα ολο αυτο κρατησε πάνω απο εναν χρόνο. Να σας πω οτι δε με ενοχλησε ιδιαίτερα γιατί κανείς δε την έπαιρνε σοβαρα και γενικά εγώ είμαι χοντροπετση με τέτοια θέματα αλλα αναρωτιέμαι αν ολα αυτα ειχαν γίνει σε ενα ατομο πιο ευαισθητο δε θα κινδύνευε να αυτοκτονήσει;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μια λέξη θα πω:
    Γλύτωσες!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μια λέξη θα πω:
    Γλύτωσες!
    Αυτή γλίτωσε γιατί τα γυμνα της εκαναν το γυρο του ίντερνετ (οχι απο μενα) οποτε έφυγε τρέχοντας
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αυτή γλίτωσε γιατί τα γυμνα της εκαναν το γυρο του ίντερνετ (οχι απο μενα) οποτε έφυγε τρέχοντας
    Εννούσα οτι ηρέμησες από την συγκεκριμένη!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εννούσα οτι ηρέμησες από την συγκεκριμένη!
    Δε με επιρρεαζε τοσο για να ειμαι ειλικρινής.. Ειμαι αρκετά χοντροπετση
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Δε με επιρρεαζε τοσο για να ειμαι ειλικρινής.. Ειμαι αρκετά χοντροπετση
    Στο νινί σου όλα δλδ?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Στο νινί σου όλα δλδ?
    Στα παλια μου τα παπούτσια. Ξέχασα να πω οτι μιλησα με τον πρώην της και μου επιβεβαίωσε οτι ειχε λογαριασμους ψεύτικους για να φαίνεται ότι την υποστηρίζουν όπως μου είπε και οτι αυτομαχαιρωθηκε. Γενικά εμαθα πολλα απο το παλικάρι.. Να ναι καλα μας άνοιξε τα ματια.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    αλλαξε καμια παραγραφο βρε.. μας εβγαλες τα ματια. Δε ξερω γιατι η διωξη δεν ασχοληθηκε... δε τα αφηνει ευκολα αυτα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    αλλαξε καμια παραγραφο βρε.. μας εβγαλες τα ματια. Δε ξερω γιατι η διωξη δεν ασχοληθηκε... δε τα αφηνει ευκολα αυτα.
    Η δίωξη είπε να κάνουμε επώνυμη μήνυση. Πήγαμε πολλές κοπελες εκεί γιατί σε κάποιες γνωστες έβγαλε προσωπικά τους στοιχεία που βρήκε μεσω οτε δημόσια στο φβ. Γενικα άκρη με την αστυνομία δε βρηκαμε
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Φυσικά και σε ένα άτομο πιο ευαίσθητο όλο αυτό θα έκανε μεγάλη ζημιά ως προς την αίσθηση ιδιωτικού απορρήτου αυτοεκτίμησης και θα προκαλούσε ρήξη στο κεφάλαιο εμπιστοσύνη. Κρατάω ένα σημείο. Ήταν ομάδα τρολαρισματος έγραψες. Υπάρχει λοιπόν η Καλοπροαιρετη πιο χαλαρή διάθεση πειραγματος αλλά και η κακόβουλη!!!! Αυτή η κοπέλα είχε έντονες τάσεις θυμού και μισούς υποθέτω για το ανθρώπινο είδος και φυσικά εκμετάλλευσης. Νομίζω ότι η πιο επικίνδυνη ευάλωτη ηλικία για τέτοια άτομα είναι οι έφηβοι!! Αν έχετε παρατηρήσει στα ΜΜΕ άπειροι έφηβοι και έφηβες έχουν εκβιάσει για φώτο και βίντεο ερωτικό περιεχομένου και δυστυχώς αρκετά παιδιά εχουν φτάσει στην αυτοχειρία!!! Για αυτό λοιπόν μεγάλη προσοχή σε ποιον μιλάμε τι ανακαλύπτουμε και ναι υπάρχει η δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος που έχει βοηθήσει κοσμο. Έτσι έχω μάθει από κοντινό μου πρόσωπο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    49
    εννοείται ότι σ ένα άτομο πιο ευαίσθητο θα χαμε δράματα, κοίτα να δεις άτομα που υπάρχουν στην κοινωνία.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Θέλω να σας πω οτι η συγκεκριμένη ειναι δημιουργός μιας ομάδας στο φβ για ψυχιατρικο πρόβλημα και απειλουσε και νοσουντες και ειχε ακουστεί ότι μια κοπελα απο εκει μη αντέχοντας τη πιεση αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει. Γενικα η συγκεκριμένη εχει προκαλέσει μεγαλο κακο πλην εκμετάλλευσης και θεωρούμε οτι ειναι πίσω απο ενα συμβάν που εγινε.. Εσπασαν τη βιτρίνα ενος παιδιού που διατηρεί μαγαζι και είχε τα στοιχεία του. Θεωρούμε ότι δεν ήταν τυχαίο.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #13
    Δημιούργησε ομάδα που αφορά ανθρώπους με ψυχική διαταραχή και προκάλεσε σε εκείνους δράμα; δεν έχει βρεθεί ένας να την καταγγείλει; αυτό είναι Ύβρις. Σαν να άνοιγε ομάδα για χρόνια διαβητικούς και να τους οδηγούσε ένα βήμα πιο κοντά στην καταστροφή. Μακάρι κάποιος άνθρωπος να την βάλει σε σειρά γιατί θα πάρει κάποια ζωή και αυτό δεν έχει γυρισμο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δημιούργησε ομάδα που αφορά ανθρώπους με ψυχική διαταραχή και προκάλεσε σε εκείνους δράμα; δεν έχει βρεθεί ένας να την καταγγείλει; αυτό είναι Ύβρις. Σαν να άνοιγε ομάδα για χρόνια διαβητικούς και να τους οδηγούσε ένα βήμα πιο κοντά στην καταστροφή. Μακάρι κάποιος άνθρωπος να την βάλει σε σειρά γιατί θα πάρει κάποια ζωή και αυτό δεν έχει γυρισμο.
    Πηγαμε 4 ατομα σε αστυνομία με πριντ σκριν url γενικα οτι θα ηθελε η δίωξη και μας ειπαν μονο μήνυση.. Είπαμε οτι εχει ομαδα σχετικα με. Ψυχιατρικό πρόβλημα μας εγραψαν να μη σου πω που. Εμείς απο την αλλη προσπαθούσαμε να μαζεψουμε τα σπασμενα της και πιαναμε ενα ενα τα ατομα και εξηγουσαμε πριβε τι συνέβαινε... Τωρα δε γνωρίζω αν συνεχίζει καθώς μια διαδικτυακή φίλη της εκανε μήνυση και απο οσο ξέρω ορίστηκε δική οποτε λουφαξε
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #15
    Διαδικτυακή "φίλη " που θέλει να σώσει ανθρώπους. Πάλι καλά!!!!! Μήνυση Ε; δηλαδή να πληρώνατε δικηγόρο; αυτά δεν μου τα είχαν πει. Δεν μπορουν να κυκλοφορούν ελεύθερα κακοηθη πλάσματα και να σπέρνουν χάος. Το γεγονός πως όλοι έχουμε από ένα smartphone και ανά πάσα στιγμή στιγμή όπου και αν είμαστε δημόσια μπορούν να μας βιντεοσκόπησουν προβληματίζει κανέναν στο φόρουμ;; εμένα πάντως ναι.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. H εμπειρία μου
    By mindcrime in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 25-03-2016, 17:28
  2. Η εμπειρία μου από την ΙΔΨ
    By Sunny! in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 15-01-2015, 00:13
  3. προσοπικη εμπειρια
    By mairy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-06-2012, 02:07
  4. H ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
    By GER in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 06-10-2010, 15:00
  5. Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ
    By nikh1 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 11
    Last Post: 31-05-2007, 10:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •