Λατρεμενο καλοκαιρι - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Γεματο φως, χρωμα, μυρωδιες απο φαγητα οπως μπριαμ, γεμιστα, ιμαμ μπαιλντι κ φρεσκο ψαρι.
    Η εποχη του παιχνιδιου κ του ρεμβασματος με συνοδεια το τραγουδι του τζιτζικα κ το τιτιβισμα των χελιδονιων.

    Ομορφα πρωινα σε παραλια με βουτιες κ παγωτο κ μεσημερια με ουζο κ χταποδακι.
    Δειλινα που μενουν στο νου με τα ομορφα χρωματα του.

    Παρτε φραπε κ αραξτε κ πειτε τι σας αρεσει να κανετε αυτη την εποχη...
    Ποια ειναι τα αγαπημενα σας στεκια κ προορισμοι.
    Αγαπημενα κοκτειλ,γευσεις παγωτου, φαγητο, βιβλια που προτιματε στην παραλια, προτασεις για παιχνιδια στην θαλασσα.
    Ωραίο θέμα!
    Τι μου αρέσει να κάνω το καλοκαίρι;
    Ανεξαρτήτως οικονομικών κτλ θέλω πάντα να ξεκλέβω λίγες μέρες με καλή παρέα για μια ψιλοερημική παραλία της περιοχής. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει : ξύπνημα χάραμα για μπάνιο χωρίς μαγιω (ιδανική ώρα και απόλυτη ερημιά) , ατέλειωτες ξάπλες, βιβλία για χαλαρωτικό διάβασμα στην σκιά, κουβεντούλα και τραγούδια τα βράδια, φαγητό ο, τι πιο πρόχειρο μπορεί να υπάρχει και μπόλικος ύπνος στην αμμουδιά. Απαγορεύονται αυστηρά κινητά τηλέφωνα, υπολογιστές , τηλεοράσεις και οτιδήποτε έχει να κάνει με πολιτισμό. Απαραίτητο αξεσουάρ : αντικουνουπικό.
    Δεν ξέρω αν θα μπορέσω να το κάνω και φέτος (όσο ζω ελπίζω όμως) αλλά σχεδόν πάντα φροντίζω να ξεκλέβω έστω 2-3 μέρες γιαυτό.

    Το υπόλοιπο καλοκαίρι θάλασσα φυσικά, φρέσκες ντομάτες και φασολάκια και γρανίτα λεμόνι.
    Α! μην ξεχάσω και το θερινό σινεμά που τον λατρεύω.

    Γενικά το καλοκαίρι για μένα σημαίνει : ελευθερία.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Σε παω ελισαβετ!!
    Ξερεις να το ζεις!!Ομορφα!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Ευχαριστω που εμεινες εντος θεματος Κυκνε!!
    Εεετσι χαλαρα με φραπεδακο.
    Ειπα να γραψω κατι που πιστευα θα ηταν ομορφο για πολλους για να χαλαρωσουμε.
    Απο παγωτο εμενα με τρελαινει η bitter σοκολατα, μπισκοτο, μοκα, φυστικι κ.α
    Η αλήθεια είναι ότι παρασύρθηκα λίγο και σε άλλο θέμα, με συγχωρείς...

    Πολύ καλή ιδέα είχες και το πέτυχες! Είναι όμορφο να ξεκινάς τη μέρα σου μ' ένα τέτοιο θέμα...
    Κι εμένα μ' αρέσει πολύ η bitter σοκολάτα επίσης...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by serios View Post
    Σε παω ελισαβετ!!
    Ξερεις να το ζεις!!Ομορφα!!
    Μα μου ξύπνησες όμορφα συναισθήματα με το θέμα σου και αναμνήσεις!

    Και μη νομίζεις και εγώ εθισμένη στον "πολιτισμό" είμαι και στις ανέσεις μου,τα αναζητώ μετά από λίγο...αλλά έστω για λίγες μέρες το θεωρώ απαραίτητο αυτό το διάλειμμα. Μάλλον γιατί με κάνει να νιώθω πάλι λίγο παιδί. Τότε που το καλοκαίρι σήμαινε απλά χαλάρωση, ελευθερία, γύμνια και ανεμελιά.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αυτο μου ειπε ο αδερφός μου αλλα δεν ειμαι σε ταμείο ανεργειας που θέλουν τα περισσότερα.ειχα παει στη κλίμακα που ηθελε μονο αμκα αλλα ηρθα σε σύγκρουση με τον ψυχιατρο (τραγικη περίπτωση) και δε ξαναπήγα στο τσαμπα. Έχεις τιποτα σε αθηνα που να μη χρειάζεται αποδηξη οτι εισαι ανεργος;
    εγω ειμαι επαρχια και μας δεχονται ολλους κανονικα, τωρα π.χ. δουλευω....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    οπωσδηποτε να εχει θαλασσα, και κατα προτιμηση σε νησι
    υπνος μεχρι αργα το πρωι, μετα βολτα στο νησι, μπανιο μεχρι να βγαλουμε λεπια, μονο με νερο και χυμους μεχρι το απογευμα που πηγαινουμε σε ταβερνακι διπλα στα αρμυρικια για ψαρακι και καρπουζι... μπανιο, βολτες σε λιμανακια, ποτακια και αστερια...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οπωσδηποτε να εχει θαλασσα, και κατα προτιμηση σε νησι
    υπνος μεχρι αργα το πρωι, μετα βολτα στο νησι, μπανιο μεχρι να βγαλουμε λεπια, μονο με νερο και χυμους μεχρι το απογευμα που πηγαινουμε σε ταβερνακι διπλα στα αρμυρικια για ψαρακι και καρπουζι... μπανιο, βολτες σε λιμανακια, ποτακια και αστερια...
    Εγώ πάντως προτιμώ τη φύση, άρα πολλοί προορισμοί σε νησιά και παραλίες μου φαίνονται βαρετοί. Μου αρέσει να μπορώ να πάω έναν περίπατο στο δάσος, να ακολουθησω ένα ποταμάκι, να έχω στήσει σκηνή κάτω από τα δέντρα κλπ. Φυσικά αν μπορώ να συνδυάσω και το βουνό και τη θάλασσα, ακόμη καλύτερα
    Α και φυσικα να έχω και internet ε xD xD
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Εγώ πάντως προτιμώ τη φύση, άρα πολλοί προορισμοί σε νησιά και παραλίες μου φαίνονται βαρετοί. Μου αρέσει να μπορώ να πάω έναν περίπατο στο δάσος, να ακολουθησω ένα ποταμάκι, να έχω στήσει σκηνή κάτω από τα δέντρα κλπ. Φυσικά αν μπορώ να συνδυάσω και το βουνό και τη θάλασσα, ακόμη καλύτερα
    Α και φυσικα να έχω και internet ε xD xD
    χεχεχε
    μεγαλη πληγη σκαλιζεις..
    καλα τα λεει η ελισσαβετ, αλλα ειμαστε ηδη σε νησι κι εχουμε μαζι 2 λαπτοπ και 2 κινητα...
    στην παραλια, δεν παιρνουμε τα λαπτοπ...
    ωραια τα δαση και τα ποταμακια, αλλα απο παιδι περναω τα καλοκαιρια μου στην θαλασσα, γι αυτο ετσι καταλαβαινω το καλοκαιρι. διπλα στην θαλασσα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χεχεχε
    μεγαλη πληγη σκαλιζεις..
    καλα τα λεει η ελισσαβετ, αλλα ειμαστε ηδη σε νησι κι εχουμε μαζι 2 λαπτοπ και 2 κινητα...
    στην παραλια, δεν παιρνουμε τα λαπτοπ...
    ωραια τα δαση και τα ποταμακια, αλλα απο παιδι περναω τα καλοκαιρια μου στην θαλασσα, γι αυτο ετσι καταλαβαινω το καλοκαιρι. διπλα στην θαλασσα.
    Με κάνεις και ζηλεύω με το νησάκι!!!
    Καλά να περνάτε ρεμ !
    υγ. αφήστε τα λαπτοπ βρε, θα τα βρείτε γυρίζοντας, κάντε καμιά βουτιά παραπάνω και για μας

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Με κάνεις και ζηλεύω με το νησάκι!!!
    Καλά να περνάτε ρεμ !
    υγ. αφήστε τα λαπτοπ βρε, θα τα βρείτε γυρίζοντας, κάντε καμιά βουτιά παραπάνω και για μας
    επηρρεαστηκα απο την συζητηση χθες, ειπα θα παρω κινητο αλλα οχι και power bank, οσο κρατησει, ελεος πια.. δεν παιζουμε με το ιντερνετ. για να μην γινει κατι στους δικους μας/δουλεια μας και για το gps τα κουβαλαμε. ειχαμε παει εκδρομη εξερευνησης. μονο που δεν επιανε ουτε το gps εκει που καταληξαμε... και μου κλεινει το κινητο οταν βγαζαμε φωτογραφιες!!! δεν το ειχα σκεφτει. εμειναν μισες..
    ευχαριστω κουκλα μου. να πας συντομα οπου επιθυμεις να χαλαρωσεις και να χαρεις.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Ωραίο θέμα!
    Τι μου αρέσει να κάνω το καλοκαίρι;
    Ανεξαρτήτως οικονομικών κτλ θέλω πάντα να ξεκλέβω λίγες μέρες με καλή παρέα για μια ψιλοερημική παραλία της περιοχής. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει : ξύπνημα χάραμα για μπάνιο χωρίς μαγιω (ιδανική ώρα και απόλυτη ερημιά) , ατέλειωτες ξάπλες, βιβλία για χαλαρωτικό διάβασμα στην σκιά, κουβεντούλα και τραγούδια τα βράδια, φαγητό ο, τι πιο πρόχειρο μπορεί να υπάρχει και μπόλικος ύπνος στην αμμουδιά. Απαγορεύονται αυστηρά κινητά τηλέφωνα, υπολογιστές , τηλεοράσεις και οτιδήποτε έχει να κάνει με πολιτισμό. Απαραίτητο αξεσουάρ : αντικουνουπικό.

    Το υπόλοιπο καλοκαίρι θάλασσα φυσικά, φρέσκες ντομάτες και φασολάκια και γρανίτα λεμόνι.
    Α! μην ξεχάσω και το θερινό σινεμά που τον λατρεύω.

    Γενικά το καλοκαίρι για μένα σημαίνει : ελευθερία.
    Πολυ ωραια αυτα που γραφεις ,Ελισαβετ .................... επιπροσθετως θαθελα απαραιτητως και μια αθλοπαιδια , σερφ , τζετ-σκι , εστω και βαρκα , η και κανα στρωμα θαλασσης , κατι ναπασχολουμαι ( οχι ρακεττες ) , δεν μπορω την απραξια ......ισως επειδη απο μικρος παντα κατι εκανα στην θαλασσα ...................αλλες εποχες βεβαια .........

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Με κάνεις και ζηλεύω με το νησάκι!!!
    Καλά να περνάτε ρεμ !
    υγ. αφήστε τα λαπτοπ βρε, θα τα βρείτε γυρίζοντας, κάντε καμιά βουτιά παραπάνω και για μας
    Ναι , καλα να περνας, ρεμ , και μακρια απο τεχνολογια ( εγω ) ......

  14. #44
    Banned
    Join Date
    May 2018
    Posts
    183
    Χωρίς ίντερνετ παλεύετε...χωρίς GPS όχι. Άμα δεν μπω έστω μια φορά την ημέρα στο Google Maps δε μπορώ. Άλλωστε μερικοί ζούμε από αυτό.

    Μιας και είπατε για νησί...περιμένω να δω την μέρα όπου θα γίνει η υποθαλάσσια ζεύξη στη Σαλαμίνα, που θα συνδέεται με το Πέραμα στα Ανατολικά και με τα Μέγαρα στα Δυτικά.

    Προσωπικά η πρώτη λέξη που μου έρχεται στο μυαλό με τη λέξη καλοκαίρι είναι η λέξη "νύχτα".

    Μέρα το καλοκαίρι δεν υπάρχει άλλωστε.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by DrugUser View Post
    Χωρίς ίντερνετ παλεύετε...χωρίς GPS όχι. Άμα δεν μπω έστω μια φορά την ημέρα στο Google Maps δε μπορώ. Άλλωστε μερικοί ζούμε από αυτό.

    Μιας και είπατε για νησί...περιμένω να δω την μέρα όπου θα γίνει η υποθαλάσσια ζεύξη στη Σαλαμίνα, που θα συνδέεται με το Πέραμα στα Ανατολικά και με τα Μέγαρα στα Δυτικά.

    Προσωπικά η πρώτη λέξη που μου έρχεται στο μυαλό με τη λέξη καλοκαίρι είναι η λέξη "νύχτα".

    Μέρα το καλοκαίρι δεν υπάρχει άλλωστε.
    Τι θα γίνει λεει με τη σαλαμινα; εχω σπίτι εκει γι αυτό σε ρωταω. Εχω μαυρα μεσάνυχτα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. καλοκαίρι=αποτοξίνωση
    By cAtTaC in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 2
    Last Post: 27-05-2013, 14:37
  2. Καλοκαιρι και αδυνατισμα
    By LaLuna in forum Παχυσαρκία
    Replies: 2
    Last Post: 06-08-2012, 00:48
  3. Καλό καλοκαίρι.........
    By confuse in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 23-07-2012, 17:34
  4. ποτα και καλοκαιρι!!
    By chocaholic in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 10
    Last Post: 18-09-2009, 13:10
  5. ΗΡΘΕ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!!!!!!!!!!
    By ΣΟΦΗ_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 13
    Last Post: 13-06-2007, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •