θλιψη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: θλιψη

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    θλιψη

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΜΙΚΡΗ ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΑΟΡΓΑΝΩΣΕΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΤΟΥ.ΣΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ ΠΕΡΑΣΑ ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΕΥΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ.ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΕΡΑΣΑ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΞΕΠΕΡΑΣΩ.ΟΜΩΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΟΥ ΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΙΣΘΗΜΑ ΦΟΒΟΥ ΜΕΣΑ ΜΟΥ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΩ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΕΙΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΧΝΩ ΠΟΛΥ ΑΝΑΣΦΑΛΗΣ.ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΩ.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΠΗΓΕ ΧΑΜΕΝΟ.ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Γεια σου φριντα.Δεν βλεπεις βελτιωση με τον ψυχολογο?Οταν του λες αυτες τις ανησυχιες σου τι σου λεει?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    64
    Πόσο καιρό έχεις που βρίσκεσε σε θεραπεία? Η νευρική ανορεξία είναι δύσκολη ιστορία. Έχω κι εγώ τα ίδια ερωτήματα με την Arsi. Ο ψυχολόγος τι σου λέει για όλα αυτά? Πάντως μπράβο σου που είσαι σε θεραπεία. Και κάτι άλλο! Τίποτα δεν πάει χαμένο! Πόσο μάλλον το διάβασμα που έριξες... Εύχομαι απο καρδιάς το καλύτερο.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    ΘΛΙΨΗ

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΤΕ.ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΕΠΕΡΑΣΕΙ.ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΟΤΙ Η ΑΙΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΦΗΝΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΝΑ ΖΗΣΕΙ.ΔΗΛΑΔΗ ΣΥΝΕΧΩΣ ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΚΡΙΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΒΑΖΩ ΤΑΜΠΕΛΕΣ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.Η ΚΥΡΙΑ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΤΗΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΥΩ.ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΛΙΘΙΑ,ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΠΟΤΕ ΝΑ ΣΤΑΘΩ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΗ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΙΩΘΩ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Φριντα ποσο καιρο βλεπεις την ψυχολογο?

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by frida

    Η ΚΥΡΙΑ ΑΙΤΙΑ ΤΟΥ ΦΟΒΟΥ ΤΗΣ ΑΠΟΡΡΙΨΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΕΧΩ ΑΠΟΡΡΙΨΕΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.

    Εξυπνο αυτο.
    Πριν προλαβεις να σε απορριψουν οι αλλοι το εκανες η ιδια πρωτα για να μην εχεις περιπλοκες....
    Στην ουσια ομως αυτο που συνηθως συμβαινει (δυστυχως κατα 99%) ειναι οτι ο περιγυρος μας δεν ασχολειται με εμας παρολο που θα θελαμε να συμβαινει αυτο.

    Η συνομωσιολογια που αναπτυσεται με βαση αυτο το σεναριο, υπαρχει και μας κατατρωει γιατι λειτουργει σαν αμυνα απεναντι σε γεγονοτα που εχουν διατρεξει στη ζωη μας.
    Η αρνηση μας να αντικρυσουμε την καλα κρυμενη πραγματικοτητα μας λειτουργει σαν αμυνα να βγαζουμε σεναρια ανυπαρκτα η που θα θελαμε να συμβαινουν.
    Δες τα γεγονοτα και εξοντωσε τα, πριν το κανουν αυτα για σενα.
    Χρειαζεται βεβαια θαρρος για να στηθεις απεναντι σε αυτα, αλλα ειναι ζητουμενο αν θες να κερδισεις την ζωη σου.



    Πιστευω οτι ο εαυτος μας κατα περιπτωση χρειαζεται αδυσωπητο τσαλαπατημα γτια να \"ξορκιστουν\" αυτα που μας κατατρωνε.
    Βεβαιως το φταιξιμο ειναι ελαχιστα δικο σου αλλα αυτο εχει ελαχιστη σημασια μπροστα σε αυτα που συμβαινουν.
    Σημασια δεν εχει αν εχεις μεριδιο αλλα οτι συμβαινουν και οτι ο κυριος φορεας ολων οσων συμβαινουν εισαι εσυ καταρχην και στην συνεχεια οι γυρω σου.


    Επισης πιστευω στην υπερτατη δυναμη του ανθρωπου, να ορθωνει αναστημα και να στηνει τον εαυτο του στο τοιχο και να αντιμετωπιζει με ειλικρινια οτι κατατρωει τα σωθικα μας χωρις να κρυβεται πισω απο το δαχτυλο του.
    Δειχνει μεγαλοπρεπεια και μεγαλειο ψυχης μιας και το να στηθεις γυμνος απεναντι σε ολα, σημαινει οτι εισαι ετοιμος ακομα και την ψυχη σου να πουλησεις στο διαβολο.....



    Ευχομαι καλη τυχη σε σενα και σε ολες τις ψυχες που που αυτες τις στιγμες πονανε....

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    ΘΛΙΨΗ

    ΠΗΓΑΙΝΑ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ,ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΛΕΠΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΑΙΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ,ΚΑΘΕ 1 ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ(ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ)ΕΠΕΙΔΗ ΘΕΩΡΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΤΑΝ Η ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΣΩ ΠΑΛΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ(ΚΑΙ ΛΕΩ ΑΦΟΡΜΗ ΓΙΑΤΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΑΘΥΤΕΡΑ ΑΙΤΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ)ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΙ Η ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΞΕΝΗΣΕ ΦΟΒΕΡΗ ΑΝΑΣΦΑΛΕΙΑ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΠΟΛΥ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.ΕΞΑΝΤΛΗΣΑ ΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ ΕΙΧΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΠΕΡΑΣΩ ΤΗΝ ΝΕΥΡΙΚΗ ΑΝΟΡΕΞΙΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΑΝΗΜΠΟΡΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Φριντα η νευρικη ανορεξια , η ανασφαλεια , η συνεχης κουραση,η ελλειψη ενδιαφεροντων,η αυτοαπορριψη ,ο φοβος ειναι συμπτωματα αλλα οπως ειπες κ εσυ τα αιτια προυπαρχουν κ ειναι αλυτα.ειναι φυσικο με καθε δυσκολια που συναντας να βγαινει καποιο απαυτα στην επιφανεια.Εγω δεν καταλαβαινω πως ειναι δυνατον να ξεπερασες την νευρικη ανορεξια κ τα αιτια της να μην εχουν επιλυθει.Επισης γιατι η ψυχολογος σου θεωρει οτι το προβλημα δεν ειναι σοβαρο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Αγαπητη Frida,

    διαβάζοντας το μηνυμα σου κατάλαβα πώς αναφεροντας το ενα προβλημα, εννοεις προφανως το οτι δεν βρισκεις δουλεια παρα το γεγονος οτι εχεις ολοκληρωσει τις σπουδες σου. Καταλαβα στην πορεια πώς αυτο μάλλον αποτελει μια αφορμη για να δεις κ τα άλλα θεματα που σε απασχολουν στη ζωη σου κ σε βαραινουν.

    Ειχες ομως κ αλλα σοβαροτατα προβληματα οπως μας λες στο παρελθον (εννοω αυτο της νευρικης ανορεξιας) κ κατάφερες να τα ξεπερασεις.

    Το οτι ομως ξεπερασες αυτο το προβλημα αυτο καθ αυτο ισως στη συμπτωματολογια του ισως κ οχι μονο δεν σημαινει οτι δεν υπάρχουν κ άλλα θεματα προς επιλυση κ διερεύνηση. Κ μαλιστα πιστεύω πώς μικροτερα προβληματα μπορουν να ειναι πολυ ενοχλητικα κ να αποτελουν σημαντικα εμποδια συσσωρευτικα με άλλα με το περασμα του χρονου. Απο προσωπικη μου εμπειρια θα πώ πως ειχα απευθυνθει σε ψυχοθεραπευτη για να απαλλαγω απο κατάθλιψη (με διαγνωση που ειχα βγαλει εγω η ιδια). Οταν αισθανομουν πάλι στα ποδια μου σε συντομο διάστημα μετά απο καποιες συνεδριες αισθανθηκα πώς υπήρχαν πολλα ακομα που ηθελα να δω κ να αλλαξω στη ζωη μου. Μπορω να σου πώ μαλιστα πώς στην πορεια της ψυχοθεραπειας αισθανθηκα πιο δυσκολα ακομα κ απο τις αρχες που ημουν πολυ ασχημα. Κ το πώς εισαι (αναφορικα με αυτο που σου ειπε η ψυχολογος) καλα ή οχι, ειναι κατι που το ξερεις καλυτερα απο ολους εσυ η ιδια.
    Αρα εσυ εισαι κ αυτη που θα αναλαβει κ την ευθυνη της περαιτερω διερευνησης, οσο χρειαζεσαι κ εχεις αναγκη.

    Τελος, για το διαβασμα που αναφέρεις, καταλαβαινω την απογνωση του να μη βρισκεις δουλεια.Μου χει συμβει κ μενα κ δυστυχως συμβαινει κ σε πολυ κοσμο. Ομως δεν πιστεύω πώς πάει κατι χαμενο, ειδικα οταν δινουμε σ αυτο ενεργεια κ χρονο. Αλλωστε κομματι ολης αυτης της προσπάθειας που εκανες αντιπροσωπευει τις αναγκες που ειχες εσυ κ τις προσδοκιες βεβαια για το μελλον....

    Σου εύχομαι πραγματικα ολη τη δυναμη που θα χρειαστεις για να βρεις τα αιτια που σου απορροφουν τη δυναμη κ τις πηγες που θα την αντλησεις ....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    ΘΛΙΨΗ

    ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΜΠΕΡΔΕΜΕΝΗ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΒΑΛΩ ΣΕ ΤΑΞΗ...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Η ψυχολογος σου θα σε βοηθησει να ξετυλιξεις το κουβαρι κ να τα τακτοποιησεις τις σκεψεις σου κ τα συναισθηματα σου.Ζητησε να την βλεπεις πιο συχνα,ωρισμενα θεματα που σε απασχολουν Φριντα χρειαζονται αμεση επιλυση.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    ΘΛΙΨΗ

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by frida
    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ?

    βιβλια θα βρεις ενα τονο.
    Ωστοσο αν εχει κατι καταχωνιαστει στο μυαλο σου ειναι πολυ δυσκολο να το ανιχνευσεις και να το ξεριζωσεις.

    Χρειαζεται να σε βοηθησει καποιος τριτος, ειδικος σε κατι τετοιο (και ασχετος με εσενα) οπου οταν μπορεσει να καταλαβει τι ακριβως ηταν αυτο που σου δημιουργει τα ενοχικα σου συνδρομα να ερθεις σε διαπραγματευση με αυτα και στο τελος να τα απενοχοποιησεις.



    Για να μπορεσεις να κανεις κατι τετοιο μονη σου εκτος απο γνωσεις (τις οποιες ψαχνεις) θελει και πολυ κουραγιο αλλα και δυναμη. Συνηθως αυτα λειπουν σε μεγαλο βαθμο....
    Ενιοτε υπαρχει και μια τρομερη αρνηση ακομα και να τα συζητησεις η ακομα χειροτερα να τα δεις σαν προβλημα.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    25

    8lipsi

    edw kai xronia paleuw me mia arketa duskoli as8eneia ti noso tou crohn.exw ksanagrapsei edw alla enoiwsa tin anagki na ksanagrapsw mias k polla exoun allaksei.
    apo 9 xronwn etrexa apo giatro se giatro k apo nosokomeio se nosokomeio.perasa arketa ews ta 16-17 meta arxisa na statheropoioumai kapws swmatika alla arxisan ta psuxologika,apomono8ika enoiw8a keni,de eixa oreksi gia tpt,enoiw8a oti de xwraw pou8ena.oi epidoseis mou sto sxoleio epesan katakorufa.perasa me to zori sti sxoli pou i8ela stin opoia de ta paw k toso kala 8a elega.ena diastima imoun kala,twra pali niw8w opws palia,tpt de exei noima,oti m prokalei xara de mporw na to exw,gia kapoio aneksigito logo enw eimai anoixto atomo kai xaroumeno mesa se parea de mporw na kratisw filies giati edw a8ina xanesai me tous allous k se 8umountai opote na nai...
    niw8w oti de 8elw na kanw tpt,skegftomai oti eimai 22 k exw na zisw na kanw tosa alal de 8elw,de vriskw noima se tipota.niw8w megali apogoiteusi se oti ksekinaw k afou to ksekinaw me asximi dia8esi logiko na min exei kalo telos eite auto einai sto sti sxoli i otidipote.genika de exw kammia upostiriksi apo tin oikogeneia mou eidika apo ti mitera mou i opoia tis meres akrivws pou niwthw oti ir8an ola mazemena k niw8w kapws ...ekeiens akribws tis meres vriskei na me riksei kai allo legontas mou poso axristi eimai k oti auta pou exw de einai provlimata.kserw oti exei dikio oti uparxoun polla megalutera provlimata alla auto de allazei kati,isa isa pou me kanei na niw8w akoma pio xalia.prospathisa na tis to eksigisw alla de akouei,pote den akouge.apo tin alli exw mia uper antagwnisti aderfi pou trefei ais8imata apolutis k adikaiologitis zilias apenanti mou,fthonou kai kakias mexri ahdias.atomo episis mi suzitisimo.apo tous filous po uexw kanei fore sniw8w oti de uoarxei kapoios pou mporw na empisteutw apoluta kai 100 tois ekato,de kserw an ftew egw .to 8ema einai oti niw8w pelagwmeni k de kserw ti na kanw.epilogi na paw se psuxiatro de exw oxi epeidh de thelw alla epeidh i oikogeneia mou de 8a to epetrepe.i mitera mou exei kollsei stin idea oti 8a mou ksekinhsoun me ti mia farmakeutiki agwgi.isa isa pou egw to mono pou xreiazomai kapoion na suzitisw gia auta,na me akousei,na katalavei ti enoow,na mou dwsei ligh uposthriksi wste na mporw na niwsw kalutera,na ta vgalw apo mesa mou,na niwsw megaluterh autopepoi8isi.de kserw ti akirvws na kanw kai se poion na apeuthin8w

  15. #15
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    θλιψη

    ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΥΡΑΣΜΕΝΗ,ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΡΕΞΗ ΟΥΤΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ?ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •