Σκεψεις εν ωρα κρισης... - Page 40
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 40 of 40 FirstFirst ... 30383940
Results 586 to 591 of 591
  1. #586
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Περασαν μερες γεματες αλλα χαμενες
    κι εγω ακομα ψαχνω τον δρομο μου
    ομως ξερω...βρισκομαι σε ενα μονοπατι του
    απλως δεν θυμαμαι αν κρατω τον ηλιο η το φεγγαρι στα χερια μου για οδηγο
    κι εκει που πασχιζω να δω, ερχεται η αποκαλυψη
    δεν εχει σημασια!!
    φτανει που βλεπω..

  2. #587
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Το βλεμμα μου γεματο πονο με αυτα που ειδα Αλλα προσπαθουσα να βλεπω και τη χαρα παντα στη ζωη μου
    Η ψυχη μου παντα εψαχνε χρωμα και ζεστασια τις ωρες εκεινες Ναι ....!!το θυμαμαι παντα εβρισκα φως ελπιδα για συνεχεια με καποιος τροπους .Παλι αμνησια επαθα μαλλον
    Τωρα παλι τους ξεχασα δεν μπορω πια δεν αντεχω τρεχω κυνηγημενη ,να φυγω οχι μονο απο τον πονο ,αλλα απο παντου.και απ ολους
    ψαχνω απελπισμενα για την ελπιδα και το φως ,αυτα που μπορουσα να βρω ποιο ευκολα τοτε τωρα με ταλαιπωρουν Που ειναι ??
    Εχω τρομαξει φοβαμαι ,αν συνεχισω ετσι ξερω οτι δεν θα υπαρξω πια θα εξατμιστω
    Νοσηρες ελπιδες δικες μου μαλλον για ζωη χε χε ,που ζουσα ??
    Που ζω??
    ακομα καιγεται το κορμι μου ,για ζωη,για δραση Η φωτια ,μεσα μου φουντωνει και μεγαλωνει ,μερα με τη μερα,αλλα αντι για ωθηση και ελευθερια με παραλυει
    Και η ανασα μου ακομα εχει ονειρα, τα εχω το ξερω ,και γω δεν μπορω να τα αναστησω ,τα αιασθανομαι νεκρα ,διχως ζωη μεσα τους Αλλα την νιωθω την φλογα καπου βαθια νομιζω ?
    Η θελω να πιστευω ?Παλι δεν ξερω
    Τι απεμεινε απο αυτα??.Ουτε αυτο το ξερω
    Σαν σταχτες τα βλεπω αποκαιδια
    Ηταν δεντρα ψηλα ,ελευθερα ,και περηφανα αλλα που κοπηκαν απο καποιους ,πλανιστηκαν ,πηραν σχημα και μορφη ,αλλα στο τελος κατεληξαν σαν σταχτες παλι Γιατι??Αφου ηταν ομορφα !
    Και με φερνουν πισω για μια ακομα φορα
    Τι βηματα ειναι αυτα ??
    Οταν εισαι μωρο κανεις ενα βημα ,και εισαι τρισευτυχισμενο ,και γελας .Τι ωραιο χαμογελο που εχουν τα παιδια !!!
    Οταν μεγαλωσεις ολα αυτα που εκανες τοτε ,πρεπει να τα ξανακανεις ,και ενω ξερεις τον τροπο δεν εχεις την δυναμη την ενεργεια πια .....ισως και την θεληση .?? Δεν ξερω .ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ

    μερικες μπερδεμενες σκεψεις αποψε, οπως μου βγηκαν για αλλη μια φορα
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  3. #588
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    129
    http://www.youtube.com/watch?v=3rs0tZ6kkEY


    χωρίς λόγια.....

  4. #589
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Το κείμενο φαίνεται ολοκληρωμένο παρακάτω.
    Λόγω του γνωστού προβλήματος της διακοπής μηνυμάτων για να μη δημοσιευτεί εις διπλούν και μάλιστα κομμένο....

  5. #590
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Μέσα από τις τελευταίες δυσκολίες μου είχα ένα κέρδος ανεκτίμητο.Να δω ανθρώπους γύρω μου.
    Καλύτερα,να εκτιμήσω τους ανθρώπους που έχω ή είχα δίπλα μου αλλά επέμενα στην ιδέα πως δεν έχω πραγματικούς φίλους.

    Λένε,πως μετά από ένα σοκ υπάρχει περίπτωση να συμβεί αλλαγή οπτικής.
    Δεν ξέρω τι συνέβη αλλά αρκετές φορές αισθάνομαι πολύ πλούσια.
    Και θεωρώ ανεκτίμητο αγαθό τις ανθρώπινες σχέσεις.
    Με αφορμή αυτό αλλά και κάποια όμορφα περιστατικά που μου συνέβησαν τελευταία από φίλους δημοσιεύω κάτι που έγραψα πριν λίγο καιρό.


    ''φιλίες''
    Ξημέρωσε πάλιόμορφα είναι
    Γυρνάω σε κοιτάω και χαμογελάω.Αγγίζω το χέρι σου και το σφίγγω.Αυτή η στιγμή θα ήταν πολύ φτωχή χωρίς εσένα.
    Έλα να μοιραστούμε τον ίδιο καφέ,το ίδιο τσιγάρο,την ίδια στιγμή.

    -------------------------------------------------------

    πέντε,δέκα-δεκαπέντε,είκοσι-εικοσιπέντα,τριάντα-τριανταπέντε φτου κ βγήκα.

    έλα,έλα έχω το καινούριο τραγούδι της μαντόνα!!!!
    http://www.youtube.com/watch?v=TjgvQ...eature=related
    έλα να παίξουμε τις τραγουδίστριες!

    πλέον εμείς δεν κάνουμε παρέα με φλώρους.ακούμε μόνο acdc.

    θεέ μου είμαι ερωτευμένη έλα να σου πω!τόσο που θα το γυρίσω ως και στα ελληνικά!
    http://www.youtube.com/watch?v=nynSVfXo6CQ
    Χωρίσαμε..(θα πεθάνω,δεν αντέχω...να σου πω,είσαι να του κάνουμε φάρσα?
    και ξέρεις αύριο θα του πεις ότι και καλά....


    Πανελλήνιες!Χριστέ μου τι μαρτύριο!θα φύγω όμως!μια μέρα θα φύγω και δεν ξαναγυρνάω!ποτέ!
    θα ρχεσαι κι εσύ και δε θα'χουμε κανέναν πάνω απ'το κεφάλι μας!

    Από που είσαι?Εσύ Λιάνα?Σούλα?Μαγδαληνή? Μαρινελλα? Δημήτρη?Ηλία?......?
    Τι θα κάνουμε το βράδυ?Ποιος έχει πάρτυ?

    Έπιασα δουλειά,θα ρθείτε?

    Ναι,να τον γνωρίσω αλλά δεν το βλέπω για πολύ.Κομπλεξικός ο τύπος.

    Μου χει κάνει τη ζωή πατίνι κι εγώ εκεί σαν ζώον!Αλλά μη μου τη λέτε άλλο γιατί θα κόψω να βγαίνουμε για να τ'ακούω..

    Είμαι δύσκολα.Περνάω δύσκολα.Μόνο εσύ μου έμεινες,όλοι εξαφανιστήκαν.Είσαι σαν αδερφή μου...πόσο τυχερή νιώθω μέσ'την ατυχία μου!

    Σε 1 βδομάδα παράσταση,πάμε στο θεατράκι για πρόβα?2 μας δεν πειράζει.roumba dancers...

    Όλα άλλαξαν...μα ακόμα σας θυμάμαι...όποιος κι αν έρθει στη ζωή μου,δε θα ναι σαν κι εσάς γιατί εγώ δεν είμαι ίδια.

    Σε ξαναβρίσκω μετά από χρόνια!τι ευτυχία!

    Είσαι σπάνιος άνθρωπος.Σε εμπιστεύομαι.Ευχαριστώ.

    Δεν είναι τυχαίο που γνωριστήκαμε... επικοινωνούμε τόσο διαφορετικά!

    Ναι,ελάτε.Και φυσικά να έρθουν!Πόσοι?να ξέρω δηλαδή.....

    Ξανάρθες!επέστρεψες!έλα κοντά μου εαυτέ μου και μη φύγεις ποτέ!
    Φίλοι κολητοί για πάντα με παλιούς και νέους φίλους,όλοι μαζί.
    Last edited by Arsi; 06-12-2010 at 03:41.

  6. #591
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    ... Ναι ..!!.το σπιτι ζεστο και ομορφο ,αναψα μερικα κερακια απο αυτα τα πολυχρωμα που μυριζουν ομορφα ,Παντα ολες οι ασθησεις μου ηταν σημαντικες για μενα ,προσπαθουσα ισως μεσο αυτων μονο και οχι της ψυχης .,να νοιωσω τη γη το κυμα τη βροχη τα δεντρα τον αερα το χωμα ,δεν ειχα παντα την δυνατοτητα αυτη ,οποτε τα μετεφερα σπιτι μου, με χρωματα μυρωδιες ηχους φαντασια και σκεψεις , μαλλον σκορπιες παλι ,που συνεχιζουν , χωρις καμια σειρα.
    Παλιοιο γνωριμοι τροποι ισως χε χε
    Τι μεγαλη προσπαθεια καταβαλω για να απογκιστρωθω απο αυτες
    Προσπαθω να σηκωσω το κεφαλι μου ,να δω λιγο ποιο περα αποψε Αλλα κατι με εμποδιζει αποψε και δεν μπορω .
    Προσπαθω να ακουσω την φωνη μεσα μου , αυτη που σου μιλαει για την ελπιδα την αγαπη το φως την αισιοδοξια την δυναμη Αυτη την φωνη της αντιστασης που σε κρατα και σε εξισορροπει παντα σε στιγμες απελπισιας Αλλα ειμαι κουφη ,κατι επαθα εγω η φωνη σωπασε ?
    Που ειναι?? Που πηγε παλι αποψε ?
    Χωρις αυτη δεν μπορω ,γιατι μετα παραδινομαι στους μαυρους κουκουλοφορους φρουρους μου Ναι!!!!! Αυτους που βαζουν τα σωματα τους γυρω μου ,δημιουργοντας ενα απροσπελαστο τειχος και δεν με αφηνουν να δω ,αλλα με οδηγουν καπου αυτο το ξερω ,το διαισθανομαι παρολο που δεν βλεπω
    Τι θελω να δω αληθεια ??
    Κανω μια τελευταια προσπαθεια να ρωτησω αυτα τα ανεκφραστα προσωπα Τους εφιαλτες μου
    Που παμε ??
    Καμια απαντηση δεν παιρνω ,και τοτε αρχιζω να τρεμω απο τον φοβο και τη ανασφαλεια του αγνωστου προορισμου Ποτε δεν μου αρεσε αυτο ,παντα πρεπει εγω να ξερω που πηγαινω
    Πανικος αρχιζω να τους τραβαω εναν εναν ,προσπαθω να σπασω τον κλοιο ,αλλα χωρις να τσαλακωσω τη περηφανια μου χε χε
    Καμια σημασια και παλι ,η κουκουλα πεφτει σε ενα απο τους φυλακες μου τον κοιτω και βλεπω ιχνη ανθρωπιας στα ματια του .
    Τον πλησιαζω και τον παρακαλω να μου πει που με πανε ,σιγα και διακριτικα, οπως εκανα παντα στη ζωη μου

    Μαλλον με λυπηθηκε η ισως δεν ειχε προλαβει ακομα να γινει σαν τους ομοιους του ακομα ,και μου απαντα : Σε παμε στο σκοτεινο λαβυρινθο του μυαλου σου ,σε οδηγουμε στα σκοτεινα κελια εκει που δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να δραπετευσεις εκει που δεν τπαρχει ηλιος φως ,με ολους εμας γυρω σου

    Μα εγω δεν θελω να παω εκει ,πηγα μια φορα δεν το θελω παλι ,ξερεις με ποση δυσκολια δραπετευσα απο κει??

    Και τι εκανες γ αυτο ? Τι εκανες για να μην ξαναβρεθεις σε αυτο το μαυρο σκοταδι της φυλακης ?? Ειχες την ευκαιρια σου ,αν απλα ακολουθουσες το παρον ,την στιγμη, το τωρα ,και το παρελθον διπλα, πλαι σου

    ΤΙ εκανες απ ολα αυτα με ρωταει??

    ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟΥ ΑΠΑΝΤΩ

    μερικες σκεψεις παλι
    ειναι αργα , ειμαι κουρασμενη
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

Page 40 of 40 FirstFirst ... 30383940

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •