ΠΕΡΙΤΟΜΗ ΣΤΑ 30 - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 28 of 28
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Tι μου λες? Ότι δεν θα μου σηκώνεται? Το έχεις κάνει και ξέρεις?
    Άλλο λες εσύ άλλο λέει η ρεμεντυ...
    Η ρεμεντυ σου λέει ότι η φίμωση επιρεαζει τη σεξουαλική λειτουργία.και όχι η περιτομή...
    Εσύ κατάλαβες ότι η περιτομή επιρεαζει τη σεξουαλική λειτουργία..

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,143
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Tι μου λες? Ότι δεν θα μου σηκώνεται? Το έχεις κάνει και ξέρεις?
    αλλο λεω. καμια σχεση.
    λεω οτι με ολικη φιμωση ΘΑ ΠΟΝΑΣ στην σεξουαλικη πραξη.
    αν κανεις την επεμβαση, θα εισαι μια χαρα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Tι μου λες? Ότι δεν θα μου σηκώνεται? Το έχεις κάνει και ξέρεις?
    Ηρέμησε..σου λέω ..το έχω κάνει όταν ήμουν 5 ετών ποτέ δεν με επιρεασε σε τίποτα...τα τελευταία 10 χρόνια είμαι παντρεμένος μια χαρά σεξουαλική ζωή έχουμε με τη γυναίκα μου .. αντιμετώπισα πρόβλημα με τη στύση μου οκ.αλλα λόγο το ότι έμαθα ότι έχω υπογονιμότητα..μου το είπαν απότομα και έπαθα σοκ..και έτσι δεν μου σηκωνοτανε και τώρα πάλι μια χαρά είναι εδώ και δύο τρεις μέρες....
    Όλα θα πάνε μια χαρά μην φοβάστε καθόλου...

  4. #19
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλο λεω. καμια σχεση.
    λεω οτι με ολικη φιμωση ΘΑ ΠΟΝΑΣ στην σεξουαλικη πραξη.
    αν κανεις την επεμβαση, θα εισαι μια χαρα.
    Αν εννοείς τη διείσδυση δεν έχω σκοπό κάτι τέτοιο καθότι γκέι παθητικός. Αν ο άλλος μου κάνει πίπα θα επηρεαστώ;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Περιτομή κάνουν εκατομμύρια άνδρες σε ολοκληρω τον κόσμο..ποτέ κανείς δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα.
    Ίσα ίσα το αντίθετο..πιο πολύ καλό τους έκανε στην υγεία παρά κακό..

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    [QUOTE=gimit;1055221]Αν εννοείς τη διείσδυση δεν έχω σκοπό κάτι τέτοιο καθότι γκέι παθητικός. Αν ο άλλος μου κάνει πίπα θα επηρεαστώ;[/QUOTE]

    Τώρα αρχίζω να πιστεύω ότι τρολαρεις...

  7. #22
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλο λεω. καμια σχεση.
    λεω οτι με ολικη φιμωση ΘΑ ΠΟΝΑΣ στην σεξουαλικη πραξη.
    αν κανεις την επεμβαση, θα εισαι μια χαρα.
    Α, κατάλαβα λάθος! Ευχαριστώ πολύ!

  8. #23
    [QUOTE=giorgos35;1055223]
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Αν εννοείς τη διείσδυση δεν έχω σκοπό κάτι τέτοιο καθότι γκέι παθητικός. Αν ο άλλος μου κάνει πίπα θα επηρεαστώ;[/QUOTE]

    Τώρα αρχίζω να πιστεύω ότι τρολαρεις...
    Όχι ρε φίλε, δεν τρολάρω. Είμαι γκέι. Απλά δεν είμαι ενεργητικός. Αν το κάνω το κάνω για ιατρικούς λόγους όπως σου είπα. Αν ήμουν ενεργητικος θα με επηρεαζε στο σεξ και θα το είχα κάνει πολυ πολυ νωριτερα. Δεν τρολάρω καθόλου.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    [QUOTE=gimit;1055226]
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post

    Όχι ρε φίλε, δεν τρολάρω. Είμαι γκέι. Απλά δεν είμαι ενεργητικός. Αν το κάνω το κάνω για ιατρικούς λόγους όπως σου είπα. Αν ήμουν ενεργητικος θα με επηρεαζε στο σεξ και θα το είχα κάνει πολυ πολυ νωριτερα. Δεν τρολάρω καθόλου.
    Το τρολ το έγραψα λόγο της ερώτησης που έκανες περί πίπας.. τέλος πάντων..να σου απαντήσω και σε αυτό..
    Θα το ευχαριστιεσαι και εσύ περισσότερο και ο/η παρτενέρ σου. ....
    Είπαμε δεν σε επιρεαζει αρνητικά σε ΤΙΠΟΤΑ..
    Καντο να γλυτώσεις..

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,143
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Αν εννοείς τη διείσδυση δεν έχω σκοπό κάτι τέτοιο καθότι γκέι παθητικός. Αν ο άλλος μου κάνει πίπα θα επηρεαστώ;
    πιθανον. αναλογα τι θα κανει..

  11. #26
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Λοιπόν, πήγα σήμερα για εξέταση στον ουρολόγο μετά από κάποια πράγματα που διάβασα σχετικά με τη φύμωση και τρόμαξα αρκετά. Ο γιατρός μου είπε περιτομή. Έκλεισα κιόλας ραντεβού για την Τετάρτη. Θέλω να ρωτήσω αν κάποιος έχει κάνει περιτομή και αν το έκανε τόσο προχωρημένη ηλικία. Έχει φοβηθεί λίγο με τη διαδικασία. Στο προηγούμενο τόπικ δεν πήρα κάποια απάντηση αλλά θα ήθελα παρακαλώ κάποιος να με βοηθήσει καθώς το πρόβλημα δεν είναι πια σεξουαλικό αλλά θέμα υγείας. Ευχαριστώ.

    Eγω ειχα κανει στα 20+ σε δημοσιο νοσοκομειο.Τον γιατρο ουτε που τον ηξερα.Απλα μπηκα,με εξετασε εκλεισα μερα επεμβασης.Ηθελα να τελειωνω γιατι ειχα το ιδιο θεμα με εσενα.
    Εγω εκανα με νυστερι .Ο μονος ''πονος'' που καταλαβα ηταν οταν μου εκαναν την αναισθητικη ενεση.
    Αν κανεις με αλλη μεθοδο π.χ laser μαλλον θα ειναι και αλλιως η μετεγχειρητικη πορεια.
    Μπορει να περασεις λιγη ταλαιπωρια αλλα πιστεψε με αξιζει και για λογους και υγειας και αισθητικης.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και αφου λες οτι ειναι καλο,γιατι δεν κανουν ολοι?
    Γιατί απλά δεν είναι πάντα καλό. Μιλάμε για μερικό ακρωτηριασμό του ανδρικού μορίου. Υπάρχουν λοιπόν κίνδυνοι όπως και μακροχρόνιες συνέπειες, ήπιες για μερικούς αλλά καταστροφικές για κάποιους άλλους.

    Υπάρχει λόγος που η φύση έδωσε την ακροποσθία στους άντρες. Η περιτομή πρέπει να εκτελείται μόνο σε περιπτώσεις που επιβάλλεται ιατρικώς, όπως η φίμωση, και εκεί μόνο από έμπειρο χειρούργο και όσο πιο συντηρητικά γίνεται.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by gimit View Post
    Έχω διαβάσει ότι μπορεί να προκύψει πρόβλημα με την εκσπερμάτiση και ότι η αυτοικανοποίηση είναι πιο δύσκολη
    Για το πρώτο δεν ξέρω. Ίσως να συμβαίνει σε περιπτώσεις αποτυχημένων επεμβάσεων.

    Για το δεύτερο που ρωτάς είναι γνωστό ότι υπάρχει θέμα. Ο αυνανισμός γίνεται προβληματική υπόθεση για έναν που έχει υποστεί περιτομή μετά από κάποιο χρονικό διάστημα.

    Προσπάθησε να βρεις γιατρό που θα απελευθερώσει τη βάλανο χωρίς να υποστείς πλήρη περιτομή. Δεν ξέρω αν πράγματι υπάρχει αυτή η επιλογή αλλά αξίζει να το ψάξεις.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. περιτομη ¨(
    By Greece120 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 09-04-2013, 23:59
  2. Περιτομή
    By Άγνωστος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 22
    Last Post: 31-07-2011, 18:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •