Καινούργια γνωριμία στη δουλειά!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    3

    Καινούργια γνωριμία στη δουλειά!

    Καλησπέρα σε όλους είμαι 21 ετών και είμαι καινούργιο μέλος στη σελίδα και εδω και λίγο καιρό έχω ξεκινήσει να διαβάζω τις ιστορίες που γράφονται!
    Λοιπόν θα σας πω και εγώ την ιστορία μου και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το τι πραγματικά μπορεί να συμβαίνει διότι έχω μπερδευτεί!
    Πριν περίπου 1 μήνα ήρθε στη δουλειά ένα παιδί πολύ καλό και ευγενικό και κυρίως πολύ αστείο.Γνωριστηκαμε,γνωρίσ τηκε και με όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους και όλα οκ αλλά πιο πολύ δέθηκε με εμένα και με άλλες δυο συναδέλφους γυναίκες επειδή συναντιόμασταν πιο πολύ στις βάρδιες και μιλάγαμε και πιο πολύ! Εμένα τις πρώτες μέρες ούτε κατά διανοια δέ μου είχε περάσει από το μυαλό ότι μπορεί να μου αρέσει ειδικά όταν είχαμε κάνει κουβέντες για κάτι πρώην κοπέλες του,ότι πριν λίγο καιρό χώρισε κ.λ.π.Μεχρι που περίπου πριν καμία εβδομάδα εκεί πάνω στη δουλειά που λέγαμε κάτι άσχετο και γελάγαμε και λέγαμε για τις παρέες μας για το αν βγαίνουμε συχνά γυρνάει και μου κάνει εμείς ποτέ θα βγούμε για κανα καφέ!Εγω ασυναίσθητα του είπα ότι θα πάμε αλλά θα πάρουμε και τα αλλά δυο κορίτσια μαζί μας και μου λέει εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα.Παει αυτό.Εγω όμως μετά όταν γύρισα σπίτι μου άρχισα να το σκέφτομαι και συνειδητοποίησα ότι είχε αρχίσει να μου αρέσει!Τις επόμενες μέρες στη δουλειά όλο και μου απηύθυνε συνέχεια το λόγο όλο και με ακουμπούσε μια στη μέση μια στο χέρι γελάγαμε!Τις προάλλες επειδή ξέρει ότι κυκλοφορώ με τις συγκοινωνίες μου πρότεινε να με φέρει σπίτι και επέμενε κιόλας το ίδιο και σήμερα.Σημερα επισης μας πρότεινε σε εμένα και στα αλλά δυο κορίτσια να πάμε στα γενέθλια του το επόμενο Σάββατο στο σπίτι του αλλά μέχρι εκεί δεν έχει τίποτα άλλο.Βεβαια έχω μπερδευτεί για το τι ακριβως γίνετε από πλευρας του διότι το ίδιο ευγενικος και διαχυτικος είναι και με τα αλλά δυο κορίτσια!Και τώρα θα θέσω το εξής ερώτημα.Τι πιστεύετε ότι γίνεται από πλευράς του όσον αφορά εμένα τη στιγμή που είναι ευγενικός και διαχυτικος και με τις άλλες 2 κοπέλες;;;(Βέβαια οι άλλες δυο κοπέλες έχουν και οι δυο αγόρια)
    Last edited by Danaouko; 16-07-2019 at 23:50.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Είσαι σίγουρη ότι σου αρέσει ή απλά επειδή σου έδωσε προσοχή και συμπεριφέρεται όμορφα σου μπήκε η ιδέα ότι σου αρέσει;
    Προσωπικά επειδή είναι συνάδελφος και τον ξέρεις μόνο ένα μήνα δεν θα έκανα βιαστικές κινήσεις.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,603
    Quote Originally Posted by Danaouko View Post
    Καλησπέρα σε όλους είμαι 21 ετών και είμαι καινούργιο μέλος στη σελίδα και εδω και λίγο καιρό έχω ξεκινήσει να διαβάζω τις ιστορίες που γράφονται!
    Λοιπόν θα σας πω και εγώ την ιστορία μου και θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το τι πραγματικά μπορεί να συμβαίνει διότι έχω μπερδευτεί!
    Πριν περίπου 1 μήνα ήρθε στη δουλειά ένα παιδί πολύ καλό και ευγενικό και κυρίως πολύ αστείο.Γνωριστηκαμε,γνωρίσ τηκε και με όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους και όλα οκ αλλά πιο πολύ δέθηκε με εμένα και με άλλες δυο συναδέλφους γυναίκες επειδή συναντιόμασταν πιο πολύ στις βάρδιες και μιλάγαμε και πιο πολύ! Εμένα τις πρώτες μέρες ούτε κατά διανοια δέ μου είχε περάσει από το μυαλό ότι μπορεί να μου αρέσει ειδικά όταν είχαμε κάνει κουβέντες για κάτι πρώην κοπέλες του,ότι πριν λίγο καιρό χώρισε κ.λ.π.Μεχρι που περίπου πριν καμία εβδομάδα εκεί πάνω στη δουλειά που λέγαμε κάτι άσχετο και γελάγαμε και λέγαμε για τις παρέες μας για το αν βγαίνουμε συχνά γυρνάει και μου κάνει εμείς ποτέ θα βγούμε για κανα καφέ!Εγω ασυναίσθητα του είπα ότι θα πάμε αλλά θα πάρουμε και τα αλλά δυο κορίτσια μαζί μας και μου λέει εντάξει δεν υπάρχει πρόβλημα.Παει αυτό.Εγω όμως μετά όταν γύρισα σπίτι μου άρχισα να το σκέφτομαι και συνειδητοποίησα ότι είχε αρχίσει να μου αρέσει!Τις επόμενες μέρες στη δουλειά όλο και μου απηύθυνε συνέχεια το λόγο όλο και με ακουμπούσε μια στη μέση μια στο χέρι γελάγαμε!Τις προάλλες επειδή ξέρει ότι κυκλοφορώ με τις συγκοινωνίες μου πρότεινε να με φέρει σπίτι και επέμενε κιόλας το ίδιο και σήμερα.Σημερα επισης μας πρότεινε σε εμένα και στα αλλά δυο κορίτσια να πάμε στα γενέθλια του το επόμενο Σάββατο στο σπίτι του αλλά μέχρι εκεί δεν έχει τίποτα άλλο.Βεβαια έχω μπερδευτεί για το τι ακριβως γίνετε από πλευρας του διότι το ίδιο ευγενικος και διαχυτικος είναι και με τα αλλά δυο κορίτσια!Και τώρα θα θέσω το εξής ερώτημα.Τι πιστεύετε ότι γίνεται από πλευράς του όσον αφορά εμένα τη στιγμή που είναι ευγενικός και διαχυτικος και με τις άλλες 2 κοπέλες;;;(Βέβαια οι άλλες δυο κοπέλες έχουν και οι δυο αγόρια)
    το θεμα δεν ειναι αν ειναι διαχυτικος με τις 2 κοπελες που ειναι δεσμευμενες.
    το θεμα ειναι τι κανει με τις κοπελες γενικα...
    αν τον καφε τον ειπε τοσο χαλαρα οσο φανηκε σε μας, μπορει να προσκαλει ευκολα και συχνα για καφεδες, ελευθερες κοπελες.
    δεν μπορεις να ξερεις πως κινειται.
    μπορει επειδη χωρισε να ειναι σε φαση που ειναι ανοιχτος σε εμπειριες, χωρις να σημαινει κατι ιδιαιτερο.
    μπορει και να του αρεσεις παραπανω απο το χαλαρο που καταλαβαμε.
    παντως, για να σε καλει για καφε πριβε, κατ αρχας, του αρεσεις.
    αν εσενα σου αρκει να του αρεσεις και να γινει "κατι", νομιζω οτι μπορει να γινει αυτο το "κατι", δλδ απο καφε μεχρι σεξ.
    αν θες παραπανω πραγματα, θα πρεπει να το ρισκαρεις. με αυτα που λες οτι εγιναν μεχρι τωρα, δεν βγαινουν παραπανω συμπερασματα.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Είσαι σίγουρη ότι σου αρέσει ή απλά επειδή σου έδωσε προσοχή και συμπεριφέρεται όμορφα σου μπήκε η ιδέα ότι σου αρέσει;
    Προσωπικά επειδή είναι συνάδελφος και τον ξέρεις μόνο ένα μήνα δεν θα έκανα βιαστικές κινήσεις.
    Βασικά θεωρώ ότι το γεγονός ότι μου συμπεριφέρεται ευγενικά ήταν απλώς η αφορμή για να καταλάβω ότι μου αρέσει!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    3
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα δεν ειναι αν ειναι διαχυτικος με τις 2 κοπελες που ειναι δεσμευμενες.
    το θεμα ειναι τι κανει με τις κοπελες γενικα...
    αν τον καφε τον ειπε τοσο χαλαρα οσο φανηκε σε μας, μπορει να προσκαλει ευκολα και συχνα για καφεδες, ελευθερες κοπελες.
    δεν μπορεις να ξερεις πως κινειται.
    μπορει επειδη χωρισε να ειναι σε φαση που ειναι ανοιχτος σε εμπειριες, χωρις να σημαινει κατι ιδιαιτερο.
    μπορει και να του αρεσεις παραπανω απο το χαλαρο που καταλαβαμε.
    παντως, για να σε καλει για καφε πριβε, κατ αρχας, του αρεσεις.
    αν εσενα σου αρκει να του αρεσεις και να γινει "κατι", νομιζω οτι μπορει να γινει αυτο το "κατι", δλδ απο καφε μεχρι σεξ.
    αν θες παραπανω πραγματα, θα πρεπει να το ρισκαρεις. με αυτα που λες οτι εγιναν μεχρι τωρα, δεν βγαινουν παραπανω συμπερασματα.
    Όταν λέω ότι είναι διαχυτικός με τις άλλες κοπέλα εννοώ ότι είναι όπως είναι και με όλους τους υπόλοιπους συναδέλφους άντρες γυναίκες ευγενικός και κάνει πλάκα!Απο το λίγο που τον ξέρω δεν μου φαίνεται για παιδί που είναι από έδω κι από εκεί με κοπέλες είχε 4 χρόνια σχέση και χώρισε πριν 5 μήνες, αν και ποτέ δεν ξέρεις κρατάς πάντα μια επιφύλαξη!Ουτως η άλλως δεν ξέρω τι κάνει αυτός,εγώ είμαι άτομο που έτσι κι αλλιώς δεν εμπιστεύομαι καθόλου εύκολα και είμαι πάντα αηδιαστικά καχύποπτη όποτε δεν υπάρχει περίπτωση να παιχτεί βλακεία,απλά τώρα δεν ξέρω τι ακριβώς συμβαίνει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    378
    Λίγος ειναι ο καιρός, λίγο φευγαλέες οι συζητησεις και πάντα στη δουλειά..
    Αναρωτιέσαι να μάθεις αν σε θέλει.
    Αυτή τη στιγμή στο μόνο που θα μπορούσε να απαντήσει μάλλον είναι αν εξωτερικά είσαι του στυλ του ή όχι..
    Εννοώ χωρίς να πάτε έναν καφέ χωρίς να βγείτε οι δυο σας και χωρίς να ανοιχτείτε μην περιμένεις να νιώσει τρελό έρωτα εφόσον δεν σε ξέρει.. Ας βαδίζουμε στο παρόν και όχι στη φαντασία..
    Από εκεί και πέρα γράφεις πως είσαι καχύποπτη πολύ και γενικότερα φαίνεσαι πιο αυστηρή και μετρημένη σε τέτοια θέματα.
    Αν ισχύει αυτό νομίζω το μοντέλο που θα σου ταιριαζε είναι πρώτα να βγείτε για καφέ χωρίς να γίνει κάτι και να αρχίσετε να μιλάτε πιο πολύ οι δυο σας και αν βλέπεις ότι αρχίζει να ανοίγεται να νιώθει και να σε αναζητά τότε δώσε του την ευκαιρία.
    Δεν είναι καλή ιδέα να βγαίνετε όλοι μαζί, και γενικότερα επιδίωξε λίγο πιο προσωπική επαφή αλλά διακριτικά πάντα!

Similar Threads

  1. ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΓΝΩΡΙΜΙΑ
    By Maria92345 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 02-05-2019, 23:18
  2. Γνωριμία
    By Ksenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 03-05-2018, 20:29
  3. Νεα γνωριμια
    By willowfairy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 35
    Last Post: 17-10-2016, 16:59
  4. Νέα γνωριμία....
    By moby in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 05-04-2013, 01:05
  5. γνωριμια
    By sunset in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 48
    Last Post: 04-09-2009, 12:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •