Δεν ευχαριστιεμαι πια το σεξ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 297
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Τον ποθείς και σε ενδιαφέρει. Αν πήγαινε και όταν πήγαινε προφανώς και ήταν λόγω ανασφάλειας. Εφόσον λόγω ηλικίας ή αγχους κτλ δεν έχει καλή στυση δεν σημαίνει ότι εσύ δεν είσαι αρκετή. Εκεί δεν είχε να αποδείξει κάτι. Μπορεί και να μην έκανε αλλά να του έκαναν. Σημασία έχει όσο είσαι μαζί του να του βγαίνει φυσικά ( ναι θα πάρει το χάπι επειδή θέλει να σε ικανοποιήσει ΟΧΙ επειδή δεν τον ερεθίζεις). Γυναίκα είμαι. Αν γενικώς δεν νιώθεις πως σου δείχνει ενδιαφέρον και δεν τον νοιαζεις τότε κάτι συμβαίνει.
    Καλή μου κοπέλα, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είμαι πολύ ανασφαλής. Έχω θέματα και ζητήματα. Θεωρώ ότι ποτέ δεν θα είμαι αρκετά καλή για κάποιον. Πληγώθηκα πολύ, γιατί - έτσι μεγάλωσα και εμαθα- οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μου να κατηγορώ τον εαυτό μου και ότι ποτέ δεν θα είμαι αρκετά καλή για να είναι μαζί μου κάποιος και να με αγαπήσει. Φυσικά και τον θέλω και με ενδιαφέρει και ακόμα και αν τώρα είμαι πολύ θυμωμένη για να το παραδεχτώ, τον αγαπώ. Είμαι δύσκολος άνθρωπος και έχω μάθει να τα παίρνω όλα προσωπικά. Και το ότι έχει στυτική δυσ. το έχω πάρει πάνω μου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα.
    Πριν παντρευτείτε δηλαδή σου παρουσιάστηκε ως έμπειρος που είχε κάνει σχέσεις κτλ κι εσύ τώρα ανακάλυψες πως δεν είναι έτσι;
    Αν έγιναν έτσι, έχεις κάθε δίκιο να νιώθεις προδομένη.

    Παρόλα αυτά, από αυτά που λες, θεωρώ ότι ένας άντρας που νιώθει άσχημος, που νιώθει ότι δεν μπορεί να έχει καμιά άλλη γυναίκα και ο μόνος τρόπος είναι να πάει σε ιερόδουλη...τότε δεν είναι το σεξ το πρόβλημα του. Αποκλείεται αυτό να μην βγαίνει στην συμπεριφορά του μέσα στην σχέση, στον τρόπο που σου φέρεται, που λειτουργεί κτλ
    Αρα το πρόβλημα σας δεν είναι σεξουαλικό κατ εμε.

  3. #18
    Να επιδιώξεις να κανεις συμπεριφορικη ψυχοθεραπεία. Θα νιώσεις εσύ καλύτερα! Εκείνος για να σε επέλεξε σημαίνει πως ξέρει τι έκανε. Όσο φθείρεσαι δεν θα είσαι καλά και δεν θα απολαμβάνεις κοινές στιγμές. Μπορεί να ξεπεραστεί το ζήτημα " δεν είμαι αρκετή. Κάνω λάθη. Φταίω για όλα. " Αν το δουλέψεις όλο αυτό με βοηθεια ειδικού ( εγώ είχα επιλέξει γυναίκα ψυχοθεραπευτρια) θα μάθεις τα θετικά σου στοιχεία και θα τα δυναμώσεις. Είναι δύσκολο να διώξεις τη φωνή που σου λέει " μήπως εκείνες ήταν πιο όμορφες; πιο έμπειρες; λες να ξανά πάει; λες να με απατήσει; " αλλά από το να ταλαιπωρείσαι ενώ ο άνδρας ίσως να νιώθει χαλια ( που δεν είναι στα high του). Η λογική λέει ότι εκείνος θα αγχώνεται μην τυχόν και φύγεις λόγω μη καλού κρεβατιού για αυτό και παίρνει το χάπι. Έλα θα τα διορθώσουμε αυτά. Είσαι ερωτευμένη. Αυτό είναι το πιο όμορφο!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Καλή μου κοπέλα, σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Είμαι πολύ ανασφαλής. Έχω θέματα και ζητήματα. Θεωρώ ότι ποτέ δεν θα είμαι αρκετά καλή για κάποιον. Πληγώθηκα πολύ, γιατί - έτσι μεγάλωσα και εμαθα- οτιδήποτε συμβαίνει γύρω μου να κατηγορώ τον εαυτό μου και ότι ποτέ δεν θα είμαι αρκετά καλή για να είναι μαζί μου κάποιος και να με αγαπήσει. Φυσικά και τον θέλω και με ενδιαφέρει και ακόμα και αν τώρα είμαι πολύ θυμωμένη για να το παραδεχτώ, τον αγαπώ. Είμαι δύσκολος άνθρωπος και έχω μάθει να τα παίρνω όλα προσωπικά. Και το ότι έχει στυτική δυσ. το έχω πάρει πάνω μου.
    Αυτός είναι εντάξει μαζί σου? Είναι καλός άνθρωπος?

    Αν τον αγαπάς αλλά σκέφτεσαι σενάρια εκδίκησης φαντάσου να μην τον αγαπούσες [emoji14]
    Καλά άντρας ειμαι μεν αλλά είχα και γυναίκες που που πετούσαν πιατα, έσκιζαν τα ρούχα μου (όχι από πάθος ) από εκδίκηση τα έβρισκα κομμάτια στο πάτωμα :) πλάκα είχε. Συμπαθητικα τα έβρισκα , αλλά ως εκεί, θες να ξεθυμανεις λίγο οκ αν αυτό εννοείς εκδίκηση, αλλά όχι κακία, όχι υπερβολές.
    Όλοι είμαστε καλοί για πολλούς και πολλές. Όχι για όλους φυσικά.

    Πώς θα θεωρουσες εσύ την ιδανική εξέλιξη των πραγμάτων?

    Πιθανόν και αυτός να κατηγορεί τον εαυτό του και να φοβάται μην τον εγκαταλείψεις λόγω του θέματος κι έτσι δημιουργούνται προβλήματα. Κάνε μια ειλικρινή συζήτηση μαζί του και άσε το παρελθόν. Και άσε την εκδίκηση, άντρας σου είναι , μη τα λες αυτά.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Να επιδιώξεις να κανεις συμπεριφορικη ψυχοθεραπεία. Θα νιώσεις εσύ καλύτερα! Εκείνος για να σε επέλεξε σημαίνει πως ξέρει τι έκανε. Όσο φθείρεσαι δεν θα είσαι καλά και δεν θα απολαμβάνεις κοινές στιγμές. Μπορεί να ξεπεραστεί το ζήτημα " δεν είμαι αρκετή. Κάνω λάθη. Φταίω για όλα. " Αν το δουλέψεις όλο αυτό με βοηθεια ειδικού ( εγώ είχα επιλέξει γυναίκα ψυχοθεραπευτρια) θα μάθεις τα θετικά σου στοιχεία και θα τα δυναμώσεις. Είναι δύσκολο να διώξεις τη φωνή που σου λέει " μήπως εκείνες ήταν πιο όμορφες; πιο έμπειρες; λες να ξανά πάει; λες να με απατήσει; " αλλά από το να ταλαιπωρείσαι ενώ ο άνδρας ίσως να νιώθει χαλια ( που δεν είναι στα high του). Η λογική λέει ότι εκείνος θα αγχώνεται μην τυχόν και φύγεις λόγω μη καλού κρεβατιού για αυτό και παίρνει το χάπι. Έλα θα τα διορθώσουμε αυτά. Είσαι ερωτευμένη. Αυτό είναι το πιο όμορφο!!!
    Constantly curious Πραγματικά καταλαβαίνεις απόλυτα πως νιώθω! Μπήκα στο τρύπακι να λέω, ήταν πιο όμορφη; πιο αδύνατη πιο ψηλή πιο πιο πιο; είμαι ερωτευμένη και αυτό με πονά πιο πολύ. Είχα άλλη μια σχέση που μου είχε πει κάτι παρόμοιο, αλλά πραγματικά, ούτε που έδωσα σημασία. Δεν με ένοιαζε.
    Τώρα, ξέρω καλά ότι νιώθει άσχημος και πραγματικά το πιστεύει. Γι αυτό κάπως δικαιολογώ αυτές τις πράξεις. Το λέει με πόνο και ας μην το δείχνει. Θεωρεί ότι καμία δεν μπορεί να νοιαστει γι αυτόν. Ας μην μιλήσουμε γι αγάπη. Δεν νομίζω πως με πιστεύει όταν του το λέω.
    Όμως. Όμως εξαιτίας αυτής της αν ασφαλείας του νιώθω ώρες ώρες παραμελημμενη. Και ότι ίσως, κάποια στιγμή να ζητήσει να πάρει επιβεβαίωση από κάπου αλλού. Πως μπορείς να πείσεις έναν άνθρωπο που πλήρωνε για γυναικεία συντροφιά, γιατί θεωρεί ότι δεν το αξίζει, ότι πραγματικά νοιάζεσαι γι αυτόν;

  6. #21
    Πρώτα τσεκαρε να δεις αν είσαι έτοιμη να ανακαλύψεις τον εαυτό σου για να νιώσεις καλύτερα. Θα σε βοηθήσει σε πολλά στην ζωή όχι μόνον στη παρούσα φάση. Ελπίζω να το σκεφτείς. Δεν μπορείς να τον πείσεις. Του δείχνεις με πράξεις πως είσαι εκεί. Αν κάποιος δεν αγαπά τον εαυτό του έχει μια τάση να απομακρύνει όποιον του δείχνει πολυυυ ενδιαφέρον. Για να βελτιώσεις τη σχέση μαζί του ίσως να ξεκινήσεις εσύ το ταξίδι αυτοβελτιωσης. Δύσκολα άνδρας απευθύνεται σε ψυχοθεραπευτη.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Μήπως ήδη από πριν τα πράγματα δεν ήταν καλά, απλά αυτό ήταν το τελειωτικό χτύπημα και η αφορμή να συνειδητοποιήσεις ότι το σεξ δεν σε καλύπτει ή δεν πολυγουστάρεις;
    Διότι στο πρώτο μήνυμα έγραψες και αυτό:

    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Παίρνει χάπια σχεδόν κάθε φορά που είναι να κάνουμε σεξ. Και δεν μπορώ πια να λειτούργησω όταν ξέρω ότι η στύση του είναι, πως να το, τεχνητη.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Μήπως ήδη από πριν τα πράγματα δεν ήταν καλά, απλά αυτό ήταν το τελειωτικό χτύπημα και η αφορμή να συνειδητοποιήσεις ότι το σεξ δεν σε καλύπτει ή δεν πολυγουστάρεις;
    Διότι στο πρώτο μήνυμα έγραψες και αυτό:
    Να σου πω την αλήθεια οι πρώτες μας φορές - μπορεί και μήνες- ήταν πως να το πω μαζεμένες. Έχω κάπως περίεργα γούστα στο σεξ, που με τον καιρό ανοίχτηκα και είδα ότι πάνω κάτω θέλουμε τα ίδια πράγματα. Όταν είσαι στην αρχή μιας σχέσης, αυτά δεν τα λες. Με τον καιρό λοιπόν έγιναν. Είναι και ήταν καλό σεξ, όμως ότι χρειάζεται φαρμακευτική βοήθεια συν όλα τα άλλα με έχει ρίξει κάπως.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Τι με πειράζει; ειλικρινά δεν ξέρω. Χάπια παίρνει Βιάγκρα. Απλά ίσως στο γυναικείο μου μυαλό να έχει γίνει ένα σενάριο όπου θεωρώ πως εγώ φταίω για την δυσλειτουργία. Δεν είμαι αρκετά καλή, ποθητή κτλπ. Μπήκα πια στο τρύπακι να συγκρίνω τον εαυτό μου στην σφαίρα της φαντασίας με το τι θα έκανε με αυτές και τι με εμένα. Είναι νοσηρο αυτό, το ξέρω. Και αρχίζω να το βλέπω αναταγωνιστικα το θέμα, του στυλ θα σου δείξω τι μπορείς να κάνεις μαζί μου. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή.
    πως γινεται να φταις εσυ, αφου τον γνωρισες "ετσι";;; προφανως επειδη εχει αυτα τα προβληματα πηγε σε ιεροδουλες, οι οποιες δεν εχουν ουτε ορεξη ουτε λογο για τις επιδοσεις του καθενα...
    για εμενα , το θεμα θα ηταν να λυθει η δυσλειτουργια του, ΑΝ τυχον διορθωνεται με ειδικους.
    το τι εκανε στο παρελθον του εξηγειται μια χαρα με τα προβληματα που εχει.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πως γινεται να φταις εσυ, αφου τον γνωρισες "ετσι";;; προφανως επειδη εχει αυτα τα προβληματα πηγε σε ιεροδουλες, οι οποιες δεν εχουν ουτε ορεξη ουτε λογο για τις επιδοσεις του καθενα...
    για εμενα , το θεμα θα ηταν να λυθει η δυσλειτουργια του, ΑΝ τυχον διορθωνεται με ειδικους.
    το τι εκανε στο παρελθον του εξηγειται μια χαρα με τα προβληματα που εχει.
    Μακάρι να διορθωνοταν. Και γι αυτόν και για μένα. Πραγματικά, καταλαβαίνω τι τον οδήγησε σε αυτές τις πράξεις αλλά με πονά. Και εμένα μου ρίχνει την αυτοπεποίθηση και με ενοχλεί που σκέφτεται έτσι για τον εαυτό του. Αποφάσισα να ξεκινήσω ψυχοθεραπεία για να βοηθήσω κυρίως τον εαυτό μου αλλά και τη σχέση μου. Γιατί με τις συμπεριφορές και τις ανασφάλειες που έχω, καταστρεφω ότι έχω φτιάξει.

  11. #26
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Constantly curious Πραγματικά καταλαβαίνεις απόλυτα πως νιώθω! Μπήκα στο τρύπακι να λέω, ήταν πιο όμορφη; πιο αδύνατη πιο ψηλή πιο πιο πιο; είμαι ερωτευμένη και αυτό με πονά πιο πολύ. Είχα άλλη μια σχέση που μου είχε πει κάτι παρόμοιο, αλλά πραγματικά, ούτε που έδωσα σημασία. Δεν με ένοιαζε.
    Τώρα, ξέρω καλά ότι νιώθει άσχημος και πραγματικά το πιστεύει. Γι αυτό κάπως δικαιολογώ αυτές τις πράξεις. Το λέει με πόνο και ας μην το δείχνει. Θεωρεί ότι καμία δεν μπορεί να νοιαστει γι αυτόν. Ας μην μιλήσουμε γι αγάπη. Δεν νομίζω πως με πιστεύει όταν του το λέω.
    Όμως. Όμως εξαιτίας αυτής της αν ασφαλείας του νιώθω ώρες ώρες παραμελημμενη. Και ότι ίσως, κάποια στιγμή να ζητήσει να πάρει επιβεβαίωση από κάπου αλλού. Πως μπορείς να πείσεις έναν άνθρωπο που πλήρωνε για γυναικεία συντροφιά, γιατί θεωρεί ότι δεν το αξίζει, ότι πραγματικά νοιάζεσαι γι αυτόν;
    Εγω δεν μπορω να καταλαβω πηγαινει επι πληρωμη ενω χρειαζεται φαρμακευτικη βοηθεια και με αυτες?η μονο με σενα θελει βοηθεια?οποιος πιστευει οτι δεν αξιζει δεν νομιζω να κανει σεξ με καμια ουτε με ιεροδουλες.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Εγω δεν μπορω να καταλαβω πηγαινει επι πληρωμη ενω χρειαζεται φαρμακευτικη βοηθεια και με αυτες?η μονο με σενα θελει βοηθεια?οποιος πιστευει οτι δεν αξιζει δεν νομιζω να κανει σεξ με καμια ουτε με ιεροδουλες.
    Να σου πω. Όποιος πιστεύει ότι δεν αξίζει, δεν μπορεί να μπει στην διαδικασία να κάνει μια σχέση. Να προσεγγίσει κάποια. Όμως, βάλε τις βιολογικές ανάγκες. Πρέπει να καλυφθούν. Οπότε, μια λύση μένει. Πιστεύω, ότι τα τελευταία 2 με 3 χρόνια εμφάνισε αυτό το πρόβλημα. Ήταν καθαρά ψυχολογικό στην αρχή. Και είναι απόλυτα δικαιολογημενο. Αναλώνοταν και ντρεποταν για αυτές τις επιλογές. Φαντάσου πως είναι να ξέρει ότι μπορεί να έχει μια γυναίκα δίπλα του για μια ώρα, μόνο αν πληρώσει; Οπότε, σταμάτησε να λειτουργεί. Πλέον, είναι οργανικό.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    μπορει να το αφησεις απο το ψυχολιγικο κομματι στα στο παει σε οργανικο?εκει δεν εχεις βελτιωσει?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    μπορει να το αφησεις απο το ψυχολιγικο κομματι στα στο παει σε οργανικο?εκει δεν εχεις βελτιωσει?
    Δεν κατάλαβα..

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Δεν κατάλαβα..
    στην αρχή το πρόβλημα ξεκινάει απο το ψυχολογικό και μετά πάει σε οργανικο? ή δεν έχει σχέση?

Page 2 of 20 FirstFirst 123412 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •