Δεν ευχαριστιεμαι πια το σεξ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 20 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 297
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176

    Δεν ευχαριστιεμαι πια το σεξ

    Καλησπέρα συμφορουμιτες. Έχω να πω κάποια πράγματα μιας και δεν μπορώ να τα πω αλλού. Ντρέπομαι. Πρόσφατα έμαθα ότι ο άντρας μου πήγαινε με ιερόδουλες. Συχνά πυκνά. Πότε σχέση. Μόνο ιερόδουλες. Γκρεμίστηκε ο κόσμος μου. Ένιωσα ανεπαρκής, λίγη και προδωμενη. Προσπαθώ να δείξω κατανόηση στους λόγους που οδηγούν έναν άντρα εκεί. Και κυρίως είναι δύο. Έλλειψη σεξ και θεωρεί ότι διαφορετικά δεν μπορεί να έχει μια γυναίκα. Δεν ξέρει. Το θέμα είναι ότι έχει και στυτική δυσλειτουργία. Παίρνει χάπια σχεδόν κάθε φορά που είναι να κάνουμε σεξ. Και δεν μπορώ πια να λειτούργησω όταν ξέρω ότι η στύση του είναι, πως να το, τεχνητη. Προσπαθώ να μην σκέφτομαι κάθε φορά που με αγγίζει τι έχει κάνει στο παρελθόν του. Είναι όμως δύσκολο. Και πια, δεν ευχαριστιεμαι το σεξ μαζί του. Δεν ξέρω τι να κάνω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Καλησπέρα συμφορουμιτες. Έχω να πω κάποια πράγματα μιας και δεν μπορώ να τα πω αλλού. Ντρέπομαι. Πρόσφατα έμαθα ότι ο άντρας μου πήγαινε με ιερόδουλες. Συχνά πυκνά. Πότε σχέση. Μόνο ιερόδουλες. Γκρεμίστηκε ο κόσμος μου. Ένιωσα ανεπαρκής, λίγη και προδωμενη. Προσπαθώ να δείξω κατανόηση στους λόγους που οδηγούν έναν άντρα εκεί. Και κυρίως είναι δύο. Έλλειψη σεξ και θεωρεί ότι διαφορετικά δεν μπορεί να έχει μια γυναίκα. Δεν ξέρει. Το θέμα είναι ότι έχει και στυτική δυσλειτουργία. Παίρνει χάπια σχεδόν κάθε φορά που είναι να κάνουμε σεξ. Και δεν μπορώ πια να λειτούργησω όταν ξέρω ότι η στύση του είναι, πως να το, τεχνητη. Προσπαθώ να μην σκέφτομαι κάθε φορά που με αγγίζει τι έχει κάνει στο παρελθόν του. Είναι όμως δύσκολο. Και πια, δεν ευχαριστιεμαι το σεξ μαζί του. Δεν ξέρω τι να κάνω.
    δεν πολυκαταλαβα. "πηγαινε" με πορνες οσο εισασταν παντρεμενοι, η πριν γνωριστειτε;;
    επισης, την στυτικη δυσλειτουργια ποτε την απεκτησε; ετσι τον γνωρισες; τι ηλικια εχει και ποσα χρονια ειστε μαζι;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Έλλειψη σεξ και θεωρεί ότι διαφορετικά δεν μπορεί να έχει μια γυναίκα. Δεν ξέρει.
    Αυτό τι σημαίνει;

    Στο είπε ο ίδιος ότι πάει με ιερόδουλες; Πόσο καιρό γίνεται αυτό; Πόσο καιρό έχει στυτική δυσλειτουργία; Εσείς μεταξύ σας πως είστε στις επαφές σας και πως είσασταν πριν το μάθεις; Γινόταν προσπάθεια να το κάνετε ή λόγω της δυσλειτουργίας είχατε ξενερώσει και δεν το κάνατε;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Σαν το έκανε όσο είμαστε μαζί δεν το γνωρίζω. Ότι το έκανε πριν από μενα είναι γεγονός. Στυτική δυσλειτουργία είχε από όταν τον γνώρισα. Το ανακάλυψα μόνη μου δυστυχώς. Δεν το συζητά, γίνεται επιθετικός. Καταλαβαίνω ότι ντρέπεται. Ξέρω ότι θεωρεί τον εαυτό του άσχημο και ότι δεν ξέρει πως να φερθεί σε μια γυναίκα. Δεν μπορούσε να κάνει σχέση. Έτσι επέλεγε ιερόδουλες. Εμένα όμως αυτό μου στοίχησε. Γενικά η σεξουαλικη μας ζωή είναι καλή, συχνές επαφές - με χαπια- όμως δεν νιώθω όπως ένιωθα στο σεξ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εεεε... Βασικά το πρόβλημά σου δεν είναι το ότι πήγαινε ή πάει με ιερόδουλες, είναι το γιατί συμβιβάζεσαι με κάποιον που έχει θέμα και αρνείται να το συζητήσει και να κοιτάξει να το λύσει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Δυστυχώς για αρκετούς λόγους που τώρα δεν μπορώ να τους λύσω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Σαν το έκανε όσο είμαστε μαζί δεν το γνωρίζω. Ότι το έκανε πριν από μενα είναι γεγονός. Στυτική δυσλειτουργία είχε από όταν τον γνώρισα. Το ανακάλυψα μόνη μου δυστυχώς. Δεν το συζητά, γίνεται επιθετικός. Καταλαβαίνω ότι ντρέπεται. Ξέρω ότι θεωρεί τον εαυτό του άσχημο και ότι δεν ξέρει πως να φερθεί σε μια γυναίκα. Δεν μπορούσε να κάνει σχέση. Έτσι επέλεγε ιερόδουλες. Εμένα όμως αυτό μου στοίχησε. Γενικά η σεξουαλικη μας ζωή είναι καλή, συχνές επαφές - με χαπια- όμως δεν νιώθω όπως ένιωθα στο σεξ.
    και αφου ντρεπεται πως σε προσεγγισε?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Με χίλια δυο ζόρια. Μάλλον εγώ έκανα όλη τη δουλειά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by vickympou View Post
    Με χίλια δυο ζόρια. Μάλλον εγώ έκανα όλη τη δουλειά.
    απο προξενιο?ποσο χρονων ειστε?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Θα ήθελα να πω λεπτομέρειες, όμως υπάρχει περίπτωση να το διαβάσει, οπότε θα πω ότι η γνωριμία μας ήταν με απρόσωπης και δεν αναγκαστηκε να με αντιμετωπίσει πρόσωπο με πρόσωπο. Έχουμε αρκετή διαφορά ηλικίας. Είμαι μικρότερη.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Τελικα εσενα τι σε πειραζει? Οτι πηγαινε με ιεροδ. ή οτι παιρνει χαπια? Αν και τα δύο .. τοτε πιο σε πειραζει πιο πολυ, λιγο μπερδεμενα τα ειπες.

    Το γιατι παει καποιος με ιεροδ ειναι πολλοι λογοι διαφορετικοι για καθε περιπτωση... τωρα τα χαπια .. ειναι κι αυτο πολυπλοκο.. δηλαδη ειναι απλα διεγερτικα? εχει οντως παθολογικο θεμα... ψυχολογικο? απλα παιρνω χαπια δε μπορουμε να καταλαβουμε τι και πως.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Τελικα εσενα τι σε πειραζει? Οτι πηγαινε με ιεροδ. ή οτι παιρνει χαπια? Αν και τα δύο .. τοτε πιο σε πειραζει πιο πολυ, λιγο μπερδεμενα τα ειπες.

    Το γιατι παει καποιος με ιεροδ ειναι πολλοι λογοι διαφορετικοι για καθε περιπτωση... τωρα τα χαπια .. ειναι κι αυτο πολυπλοκο.. δηλαδη ειναι απλα διεγερτικα? εχει οντως παθολογικο θεμα... ψυχολογικο? απλα παιρνω χαπια δε μπορουμε να καταλαβουμε τι και πως.
    Τι με πειράζει; ειλικρινά δεν ξέρω. Χάπια παίρνει Βιάγκρα. Απλά ίσως στο γυναικείο μου μυαλό να έχει γίνει ένα σενάριο όπου θεωρώ πως εγώ φταίω για την δυσλειτουργία. Δεν είμαι αρκετά καλή, ποθητή κτλπ. Μπήκα πια στο τρύπακι να συγκρίνω τον εαυτό μου στην σφαίρα της φαντασίας με το τι θα έκανε με αυτές και τι με εμένα. Είναι νοσηρο αυτό, το ξέρω. Και αρχίζω να το βλέπω αναταγωνιστικα το θέμα, του στυλ θα σου δείξω τι μπορείς να κάνεις μαζί μου. Δεν ξέρω αν γίνομαι κατανοητή.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Άλλο εσυ .. αλλο αυτες... ειδικα η συγκεκριμενη κατηγορια. Σα να συγκρινεις κοκτειλ με σολομο ψητο :) .. αλλες χρήσεις.

    Δυσκολα φαρμακα αυτα... ο γιατρος τα δινει ή τα παιρνεις μονος? Βασικα πρωτο βημα θα ελεγα να παει γιατρο (αν δεν εχει παει). Μπορει να ειναι κατι που λυνεται. Αν ο γιατρος του δωσει φαρμακα υπο παρακολουθησει που εχει να κανει με το σεξ .. τοτε δε πρεπει να σε χαλαει.. δε πειραζει. Σε δευτερη φαση (αφου δειτε τι παιζει εκει) μπορειτε να πατε σε ενα συμβουλο σχεσεων που μπορει να σας οδηγησει πιο ευκολα αποτι μονοι σας ή αποτι εμεις εδω (γιατι το θεμα θελει λιγο αναλυση).

    Για το παρελθον του ανρθωπου εχω να πω... οτι πρωτον καλο θα ηταν πριν παντρευτειτε να στο ειχε πει (αν δεν το εκανε) ειδικά αν τον ειχες ρωτησει και γενικα μιλησατε για σεξουαλικο παρελθον ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ;)

    Δε το θεωρω τραγικο (Αν δε παει ακομα με ιεροδ.) ηταν σε καποια φαση οκ .. τωρα αν εχει εσενα και ειστε καλα.. τι σημασια εχει το παρελθον?

    Εγω λεω γιατρο για αρχη (για το σεξουαλικο θεμα εννοω)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    176
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Άλλο εσυ .. αλλο αυτες... ειδικα η συγκεκριμενη κατηγορια. Σα να συγκρινεις κοκτειλ με σολομο ψητο :) .. αλλες χρήσεις.

    Δυσκολα φαρμακα αυτα... ο γιατρος τα δινει ή τα παιρνεις μονος? Βασικα πρωτο βημα θα ελεγα να παει γιατρο (αν δεν εχει παει). Μπορει να ειναι κατι που λυνεται. Αν ο γιατρος του δωσει φαρμακα υπο παρακολουθησει που εχει να κανει με το σεξ .. τοτε δε πρεπει να σε χαλαει.. δε πειραζει. Σε δευτερη φαση (αφου δειτε τι παιζει εκει) μπορειτε να πατε σε ενα συμβουλο σχεσεων που μπορει να σας οδηγησει πιο ευκολα αποτι μονοι σας ή αποτι εμεις εδω (γιατι το θεμα θελει λιγο αναλυση).

    Για το παρελθον του ανρθωπου εχω να πω... οτι πρωτον καλο θα ηταν πριν παντρευτειτε να στο ειχε πει (αν δεν το εκανε) ειδικά αν τον ειχες ρωτησει και γενικα μιλησατε για σεξουαλικο παρελθον ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ;)

    Δε το θεωρω τραγικο (Αν δε παει ακομα με ιεροδ.) ηταν σε καποια φαση οκ .. τωρα αν εχει εσενα και ειστε καλα.. τι σημασια εχει το παρελθον?

    Εγω λεω γιατρο για αρχη (για το σεξουαλικο θεμα εννοω)
    Έχει πάει σε γιατρό, είναι οργανικό πια. Ξεκίνησε από ψυχολογικό. Είσαι άντρας φίλε μου, μακάρι να μπορούσες να καταλάβεις τι σημαίνει γυναικεία ψυχολογία. Δεν ξέρω αν με ενδιαφέρει το παρελθόν η το γεγονός ότι το έκρυψε και το βρήκα μόνη μου. Καταλαβαίνω είναι ένα θέμα ταμπού. Όμως αρχίζω να σκέφτομαι σενάρια εκδίκησης.

  15. #15
    Τον ποθείς και σε ενδιαφέρει. Αν πήγαινε και όταν πήγαινε προφανώς και ήταν λόγω ανασφάλειας. Εφόσον λόγω ηλικίας ή αγχους κτλ δεν έχει καλή στυση δεν σημαίνει ότι εσύ δεν είσαι αρκετή. Εκεί δεν είχε να αποδείξει κάτι. Μπορεί και να μην έκανε αλλά να του έκαναν. Σημασία έχει όσο είσαι μαζί του να του βγαίνει φυσικά ( ναι θα πάρει το χάπι επειδή θέλει να σε ικανοποιήσει ΟΧΙ επειδή δεν τον ερεθίζεις). Γυναίκα είμαι. Αν γενικώς δεν νιώθεις πως σου δείχνει ενδιαφέρον και δεν τον νοιαζεις τότε κάτι συμβαίνει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 1 of 20 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •