Τι είναι αυτό?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
  1. #1

    Τι είναι αυτό?

    Εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει κάτι μέσα μου που δεν μπορώ ακριβώς να το εξηγήσω είναι κάτι σαν να μην νιώθω τίποτα, σαν να έχω άδειο μυαλό η σαν έχει μπλοκάρει κάπως το μυαλό μου σήμερα πρόσεξα ότι έχω και λίγο δυσκολία στην σκέψη σόρρυ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς νιώθω για να μπορέσω να σας το εκφράσω σωστά το έχει πάθει κανένας?

  2. #2
    Member
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    81
    Quote Originally Posted by Γιάννης Βάγιας View Post
    Εδώ και δύο μέρες με έχει πιάσει κάτι μέσα μου που δεν μπορώ ακριβώς να το εξηγήσω είναι κάτι σαν να μην νιώθω τίποτα, σαν να έχω άδειο μυαλό η σαν έχει μπλοκάρει κάπως το μυαλό μου σήμερα πρόσεξα ότι έχω και λίγο δυσκολία στην σκέψη σόρρυ αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς νιώθω για να μπορέσω να σας το εκφράσω σωστά το έχει πάθει κανένας?
    Εισαι ικανοποιημένος από τη ζωή σου?
    Υπάρχει κάτι που σε προβληματίζει κτλ?
    Από άγχος πως τα πας?
    Η αποπραγματοποιηση μπορεί να έχει τέτοιου είδους συμπτώματα και είναι φυσικά συνέπεια του άγχους.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Συμφωνω με το απο πανω ... συν
    ηλικία?
    ξεκινας απο παθολογο αν συνεχίσει... αν και καλα 2 μερες δεν ειναι κατι.. αν πιασει 2 βδομαδες ή 2 μηνες .. τοτε σιγουρα.

    μπορει κατα 90% πχ να ειναι ψυχολογικο αλλα παντα ξεκιναμε απο παθολογικα... πχ θυρεοειδή, ιωση κτλ

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι υποθετω οτι κατι θα καταναλωνεις που σε πειραζει οπως αλκοολ

  5. #5
    Sidis119: Με την ζωή μου ναι είμαι ικανοποιημένος δηλαδή μου αρέσει να κάνω πράγματα να βγαίνω εξω, να παίζω μπάλα και τέτοια... Γενικότερα έχω θέμα με τις σκέψεις μου κάνω χαζές σκέψεις και από άγχος κάποιες φορές έχω έντονο και κάποιες φορές μπορεί όχι έντονο μπορεί και λίγο τώρα τελευταία είχα έντονο όμως λες να είναι αποπραγματοποιηση?

  6. #6
    Είμαι 17 :') είχα κάνει αιματολογικές και για θυροειδή πριν 5 μήνες όλα καθαρά ήταν..
    Last edited by Γιάννης Βάγιας; 18-07-2019 at 01:19.

  7. #7
    Αλέξανδρος_77: Από κάπνισμα και αλκοόλ δεν κάνω τιποτα

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε με βοηθας και πολυ ομως επειδη κατι μου θυμιζει αυτο που λες αν δε με πιστευεις δε μπορω να κανω κατι

  9. #9
    Επίσης αυτές τις δύο μέρες έχω παρατηρήσει ότι μόλις σταματάω να αναπνέω μετά από κάποια δευτερόλεπτα νιώθω ότι δεν χτυπάει η καρδιά με λίγη ζάλη ότι έχει σταματήσει δηλαδή.. ενώ στην ουσία δεν σταματάει :') λέτε να είναι παραίσθηση αυτό με την καρδιά δεν ξέρω ρε παιδιά

  10. #10
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε με βοηθας και πολυ ομως επειδη κατι μου θυμιζει αυτο που λες αν δε με πιστευεις δε μπορω να κανω κατι
    Μα ρε φίλε σου λέω δεν κάνω τίποτα αν είναι δυνατόν ίσα ίσα που τα συχενομαι αυτά κιόλας
    Μα ρε φίλε δεν κάνω τίποτα από αυτα αν είναι δυνατόν ίσα ίσα που τα συχενομαι κιολας

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εξακολουθω να λεω οτι κατι μου θυμιζει αυτο που περιγραφεις ισως ειναι κατι αλλο που σε πειραζει αλλα δε ξερω τι δεν ειναι απαραιτητο να ειναι οτι ανεφερα...

  12. #12
    Το έχεις νιώσει και εσύ??

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ναι αλλα καταλαβα απο τι ηταν αλλα παρ ολα αυτα δε με πιστεψε σχεδον κανενας... δεν ειναι θεμα αλαζονιας απλα επεσε σε μενα ο κληρος να βλεπω οτι οι αλλοι δε βλεπουν

    απλα μην εκνευριζεσε γιατι και μενα η θεση μου ειναι δυσκολη

  14. #14
    Για πιο λόγο να εκνευρίζομαι?:") θέλω να ακούσω όλες τις γνώμες άμα το έχει νιώσει κανένας από δω η έστω αν γνωρίζουν τι μπορεί να είναι με βοηθάει πάρα πολύ... Πάντως ξανά λέω ούτε πίνω ούτε καπνίζω!

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τοτε κατι αλλο κανεις σκεψου παραλαγες αυτου που ειπα γιατι δυσκολευομαι να το κατονομασω θα καταλαβεις τι ενοω αν σκεφτεις κατι παραπλησιο μπορει και να μην ειναι παραπλησιο αλλα κατι σε υγρο ενοω.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. τι ειναι αυτο??
    By koulitsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 23-10-2012, 12:51
  2. Τι ειναι αυτο/?
    By BlueHawaii in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-10-2012, 14:49
  3. ??????τι ειναι αυτο?
    By maria... in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 07-02-2009, 20:11
  4. Τι ειναι αυτο?
    By mkf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-01-2008, 01:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •