Αίσθηση ότι κουνιέται το μυαλό?..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040

    Αίσθηση ότι κουνιέται το μυαλό?..

    Γειά σας!! Παθαίνω ένα πράγμα που δεν μπορώ να εξηγήσω. Ξαφνικά νιώθω μια πίεση στους κροτάφους και ψηλά στο κεφάλι κ με την κίνηση των ματιων νιώθω το μυαλό μου σαν να πάει μια αριστερά κ μετά επανέρχεται. Το πάθαινα κ παλιά έλεγα θα ναι απ τον αυχένα μου κρατούσε 1-2 μέρες τώρα έχει σχεδόν 1 βδομάδα. Είναι πολύ ενοχλητικό σαν ιλιγγος στιγμιαίος είναι. Έχω παρατηρήσει ότι με παυσίπονο περνάει. Αλλά με πιάνει έξω κ όταν οδηγαω κ είναι οδυνηρό. Δεν ξέρω είναι από αυχένα από ματια από χρήση του κινητού από τη μύτη δεν ξέρω. Και δεν ξέρω και τι γιατρό να ρωτήσω. Αν το χει κάποιος θα καταλάβει τι εννοώ μια δυσκολία εστίασης των ματιών κ μια αίσθηση ότι το μυαλό κουνιέται. Αν κάποιος έχει ρωτήσει γιατρό κ του είπε τι είναι ας μου πει παρακαλώ και συγνώμη για το μέγαλο κείμενο.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Γειά σας!! Παθαίνω ένα πράγμα που δεν μπορώ να εξηγήσω. Ξαφνικά νιώθω μια πίεση στους κροτάφους και ψηλά στο κεφάλι κ με την κίνηση των ματιων νιώθω το μυαλό μου σαν να πάει μια αριστερά κ μετά επανέρχεται. Το πάθαινα κ παλιά έλεγα θα ναι απ τον αυχένα μου κρατούσε 1-2 μέρες τώρα έχει σχεδόν 1 βδομάδα. Είναι πολύ ενοχλητικό σαν ιλιγγος στιγμιαίος είναι. Έχω παρατηρήσει ότι με παυσίπονο περνάει. Αλλά με πιάνει έξω κ όταν οδηγαω κ είναι οδυνηρό. Δεν ξέρω είναι από αυχένα από ματια από χρήση του κινητού από τη μύτη δεν ξέρω. Και δεν ξέρω και τι γιατρό να ρωτήσω. Αν το χει κάποιος θα καταλάβει τι εννοώ μια δυσκολία εστίασης των ματιών κ μια αίσθηση ότι το μυαλό κουνιέται. Αν κάποιος έχει ρωτήσει γιατρό κ του είπε τι είναι ας μου πει παρακαλώ και συγνώμη για το μέγαλο κείμενο.
    Συνηθως ξεκιναμε απο παθολόγο ... αν και στην περιπτωσή σου νομιζω θα σε στείλει σε ΩΡΛ.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Έχω κάνει εξετασεις σε ωρλ για ιλιγγο κ βγήκαν αρνητικές. Σε οφθαλμίατρο έπισης. Τώρα αν προέκυψε κάτι τώρα δεν ξέρω.

  4. #4
    Το έχω πάθει και εγώ από άγχος είναι να ξέρεις!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Είναι δυνατόν;;; απίθανο μου φαίνεται

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Έχουμε μάθει να λεμε οτι ειναι ολα απο το άγχος πλέον. Οτι και να εχεις ειναι απο άγχος! Μηπως μα τη ψάχναμε λιγο καλύτερα; Εγω εχω πολυ καιρο να αισθανθώ κατι και τις τελευταίες 2 μερες όλο κατι παθαίνω. Απο τον καιρο ίσως; Δεν ξερω. Πάντως άγχος δεν εχω! Ειμαι σε νησί δουλεύω και ειμαι καλα! Όταν πρωτοήρθα εδω ήμουν τέλεια αλλα εχει τωρα μερικές μερες με πιάνουν τα κουφα μου. Χθες και σημερα το πρωι νόμιζα θα πάθω έμφραγμα. Απο εκει που είχε 30+ βαθμούς έπεσε στους 25-26 σημερα με φουλ συννεφιά και αέρα. Τα αφτια μου καινε εχω τσιμπήματα στο στήθος και το σαγονι. Του θανατά ειμαι. Όμως δεν εχω άγχος. Μηπως τελικά ειναι πολλα που επειρεαζουν; Μηπως να το ψάχνουμε λιγο καλύτερα; Γιατι καμια φορα τα φορτώνουμε ολα στο άγχος και μετα θα ειναι αργά!

  7. #7
    Εφόσον έχεις κάνει εξετάσεις δεν πρέπει να ανησυχείς άμα είχες κάτι θα φαινόταν... Όλα από το άγχος είναι!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Και εγώ πιστεύω ότι είναι απο το άγχος. Μπορείς να πάθεις τρελα πράγματα απο το αγχος.. Εγω οταν αγχωνομουν πονουσα στις μασχαλες.Σα να μαγκωνε κάποιο νευρο... Παίρνεις κάποια αγωγη; εμενα με τα ζαναξ περασαν ολα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Δεν παίρνω όχι. Είναι απίστευτα τρομακτικό. Δεν ξέρω σκέφτομαι ίσως είναι από το πρόβλημα που έχω στην πλάτη έχω πάθει ψύξη κ πάνω στους ώμους οι μύες είναι πολύ σφιχτοι κ ίσως μου προκαλούν πίεση

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by vickie_victoria View Post
    Δεν παίρνω όχι. Είναι απίστευτα τρομακτικό. Δεν ξέρω σκέφτομαι ίσως είναι από το πρόβλημα που έχω στην πλάτη έχω πάθει ψύξη κ πάνω στους ώμους οι μύες είναι πολύ σφιχτοι κ ίσως μου προκαλούν πίεση
    Θα σου προτεινα να συζητήσεις με καποιον ειδικο γιατί μυρίζομαι αγχος και οχι κάποια παθολογία
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1,040
    Δεν πιστεύω ότι είναι από αγχος γιατί νιώθω πίεση σε συγκεκριμένα σημεία στο κεφάλι κ όταν πιέζω στο κέντρο πάνω πο τη μύτη νιώθω σαν να περνάει

Similar Threads

  1. Αίσθηση ανικανοποίητου
    By unhappy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 02-05-2015, 18:43
  2. Αν δεν ξεκινήσω εγώ πρώτη στο κρεββάτι εκείνος δε κουνιέται!
    By Πέπα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 02-12-2013, 17:25
  3. ΧΑΝΩ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 28-11-2011, 17:44
  4. Αισθηση πλαστικου....
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 31-01-2010, 11:30
  5. Αισθηση Μοναξιας.....
    By Mariza029 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 04-03-2008, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •