Τρομερά δυνατή βραδυκαρδια στον ύπνο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811

    Τρομερά δυνατή βραδυκαρδια στον ύπνο!

    Παιδιά καλημέρα. Σημερα μου έτυχε κατι πολυ τρομακτικό και ήθελα να το μοιραστώ μαζι σας μηπως και μπορέσετε να με βοηθήσετε κάπως. Καθώς κοιμόμουν σημερα ένιωσα την καρδιά μου να χτυπάει πολυ δυνατά και πολυ αργά. Τοσο δυνατά που αυτο το πράγμα με ξύπνησε. Εχει τύχει να το πάθω και άλλες φορές όταν αλλάζω πχ πλευρό στον ύπνο να εχω πολυ λίγους και δυνατούς παλμούς αλλα σημερα ήταν το κατι αλλο! Σημερα εχω χρόνο για να κοιμηθω λόγω δουλειάς και μου χάλασε ολη τη μερα. Εχω σηκωθεί και τωρα δε με παίρνει ο ύπνος! Εννοείται οτι μολις παει μια ωρα ανθρώπινη θα παρω τον καρδιολόγο μου να του εξηγήσω τι εγινε για να με βοηθήσει. Απλά σηκώθηκα και φρικαρα για λιγο γιατι ήταν παρά πολυ έντονο και δεν σταματούσε. Όταν σηκώθηκα απο το φόβο μου ανέβηκαν οι παλμοί κ τωρα ξαπλώνω κ ειμαι οκ! Το εχει πάθει κανένας απο εσάς; Συγκεκριμένα στον ύπνο η όταν ξαπλώνει; Αν εχετε βιώσει κατι παρόμοιο πείτε μου οτι ξέρετε γιατι με βοηθάει πολυ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Το έχω πάθει, παλιότερα είχα πάει στον καρδιολόγο, μου είπε είναι από άγχος, αυτά...
    Τώρα όταν το παθαίνω (εξαιρετικά σπάνια), σηκώνομαι, ρίχνω κρύο νερό στα μούτρα μου, προσπαθώ να παίρνω βαθιές ανάσες και να ηρεμήσω και ξαναξαπλώνω. Παλιότερα που έμενα μόνη κι είχα άλλη ελευθερία κινήσεων μπορεί να έβγαινα για κανένα περπάτημα για να με πάρει πιο εύκολα ο ύπνος μετά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Το έχω πάθει, παλιότερα είχα πάει στον καρδιολόγο, μου είπε είναι από άγχος, αυτά...
    Τώρα όταν το παθαίνω (εξαιρετικά σπάνια), σηκώνομαι, ρίχνω κρύο νερό στα μούτρα μου, προσπαθώ να παίρνω βαθιές ανάσες και να ηρεμήσω και ξαναξαπλώνω. Παλιότερα που έμενα μόνη κι είχα άλλη ελευθερία κινήσεων μπορεί να έβγαινα για κανένα περπάτημα για να με πάρει πιο εύκολα ο ύπνος μετά.
    Πως γίνεται ολα όμως να ειναι απο το άγχος; Εχω και ταχυπαλμίες μερικά μεσημέρια πριν παω δουλεια αλλα μολις πιω έναν χυμό πορτοκαλι μετα απο λιγο σταματάνε! Αυτο που επαθα χθες το εχω πάθει κ άλλες φορές όταν γυρναω πλευρό στον ύπνο μου. Το πρωι που ξύπνησα δεν ξύπνησα επειδή χτυπούσε αργά αλλα επειδή χτυπούσε παρά πολυ δυνατά! Μετα όταν σηκώθηκα ήμουν ανυσιχος και ζαλισμένος απο τον ύπνο και ετσι ανέβηκαν οι παλμοί και η καρδιά δεν χτυπούσε δυνατά. Δε ξερω απο τι ειναι αυτο. Τωρα για τις ταχυπαλμίες υπάρχει ενα ενδεχόμενο λόγω ζέστης να μου πέφτει το ζάχαρο και γιαυτο να εχω ταχυπαλμίες και ζαλάδα. Γιαυτο όταν πινω χυμό ηρεμεί η κατάσταση!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Έχεις ελέγξει το θυρεοειδή σου;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    811
    Quote Originally Posted by its_me View Post
    Έχεις ελέγξει το θυρεοειδή σου;
    Ναι. Είχα παει στον καρδιολόγο και έκανα όλες τις εξετάσεις επειδή είχα ταχυπαλμίες σχεδόν κάθε μερα και μου έβαλε στις αιματολογικές και εξετάσεις θυρεοειδή! Ολα βγήκαν καλα. Δεν ξερω αν θελει να κανω και τιποτα αλλο για να σιγουρευτεί πάντως αυτα που μου έβαλε να κανω βγήκαν ολα καλα! Και οι εξετάσεις της καρδιάς (τριπλεξ,καρδιογράφημα,τεσ� � κοπώσεως)

Similar Threads

  1. φωνη στον υπνο
    By galazia1980 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 15
    Last Post: 29-08-2019, 20:37
  2. Παλμοι στον υπνο sos
    By Antonis8 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 04-04-2019, 14:54
  3. Φόβος στον ύπνο
    By Lenale in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 3
    Last Post: 28-02-2017, 00:08
  4. Τινάγματα στον ύπνο
    By Venidos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 14
    Last Post: 12-05-2014, 22:03
  5. τικ στον ύπνο
    By Vivickoula in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 0
    Last Post: 07-07-2010, 11:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •