το ανεξηγιτο ον η γυναικα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    το ανεξηγιτο ον η γυναικα

    θυμαμαι καποτε ειχα δει στο φβ μια ατακα που ελεγε κυκλοφορησε ο πρωτος τομος για την επεξηγιση γυναικων αυτο το θεμα ειναι τοσο ακαταλαβιστικο και τοσο συνθετο που σκεφτομουν μηνες μεχρι να βγαλω καπιο συμπερασμα αποφευγοντας να χαρακτηρισω προσωπα και καταστασεις θα πω συνθηματικα τι ενοω και οπιος το επιασε το επιασε

    καταρχην ειναι γεγονος οτι η γυναικα ηταν η πρωτη που δαγκωσε τον απαγορευμενο καρπο με αποτελεσμα να επιβαρυνει σημαντικα τη μοιρα της ομως λογο αυτου του γεγονοτος εχω βασιμες υποψιες οτι οι γυναικες που αισθανονται πραγματικα λεσβιες και προσεξτε δεν ενοω οσες το παιζουν αλλα οσες το αισθανονται πραγματικα αν εχω ερμηνευσει σωστα ολους τους συμβολισμους θα ειναι αυτες που πρωτες που θα διαστρεψουν την αμαρτωλη μοιρα τους δηλαδη το προπατορικο αμαρτημα και θα ζητησουν να ζησουν ΣΤΟ ΨΕΜΑ ΤΗΣ ΣΥΓΧΩΡΕΣΗΣ ΤΟΥΣ γιατι κατανοουν οτι η αληθεια θα ειναι καταστροφη γι αυτες

    ολα αυτα μπορει να ειναι θεωριες αλλα δε το αποκλειω να εχω δικιο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ειναι και τοσο ανεξηγητο ον η γυναικα , στα νιατα μου ηταν , τωρα που μεγαλωσα τις καταλαβαινω ...............νομιζω ...........

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μεχρι τωρα οσες γυναικες εχω γνωρισει που εχουν πεισμα το πεισμα τους μου θυμιζει καταστροφικη λαιλαπα εχω προσεξει πχ οτι οι καλοσυνατες γυναικες εχουν μια ταση να λενε τη φραση "τελειωσε με" σα να θελουν να εναντιωθουν στην αμαρτωλη φυση τους τη πρωτη φορα μαλιστα που ακουσα αυτη τη φραση περασαν χρονια ολοκληρα μεχρι να μπορεσω να τη κατανοησω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω εχω νωρισει γυναικες νορμαλ .................................................. .........................................θελε� � προσοχη , οπως και αντρες περιεργοι ......

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    46
    Αμαρτωλη φυση;αυτα φανταζομε για οσους συνδεουν την θρησκεια με την αμαρτια.Μια ιστοριουλα ειναι αυτη και μιλαει για την γνωση και την ελευθερη βουλιση αφου ο θεος μας εδωσε την επιλογη,αυτο συμβολιζει το μηλο .Το οτι η γυναικα σε αυτη την ιστορια ειναι η πρωτη που κανει την κινηση ισως μας λεει πολλα για την πατριαρχια της τοτε εποχης που δαιμονοποιει τα θελα της γυναικας.Απο την βιβλο δεν θα καταλαβεις πολλα για την γυναικα γιατι γραφτικε απο αντρες και εξυπηρετη προτισθος τα πιστευω και τις αναγκες τους

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το θεμα ειναι οτι αν στη σημερινη εποχη οπως προσφατα ανακαλυψα υπαρχουν και νεες επιλογες μηλα εγω να να στεναχωρηθω γι αυτο δε θα αλαξει κατι το μονο που μπορω να κανω ειναι να το πω σε οσους δε τις εχουν κανει

    ο αινσταιν ειχε πει οτι ο κοσμος αυτος θα καταστραφει απο αυτους που βλεπουν το κακο και δεν αντιδρουν

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    λεω τη φραση αμαρτωλη φυση γιατι οι γυναικες θα χρειαστουν πολυ μεγαλυτερη υποστηριξη απ τους αντρες αφενος για να καταλαβουν τον εαυτο τους και αφετερου για να κατανοησουν τον σωστο δρομο ειναι αληθεια αυτο με τη δαιμονικη φυση αλλα υπαρχουν σημαδια προδωσιας αυτης της φυσης απο τις ιδιες γιατι πολες γυναικες ενστικτοδως βρισκουν αντρες και τους καθρεφτιζουν και ενστικτοδως ξεχνανε τον εαυτο τους και στη θεση του βαζουν τον αντρα τους και αντι να παραπονεθουν οτι ετσι δεν υπαρχουν λενε αυτο ειναι το σωστο σοφια ειναι καπιες φορες να ξερεις τι δε πρεπει να εχεις

  8. #8
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    λεω τη φραση αμαρτωλη φυση γιατι οι γυναικες θα χρειαστουν πολυ μεγαλυτερη υποστηριξη απ τους αντρες αφενος για να καταλαβουν τον εαυτο τους και αφετερου για να κατανοησουν τον σωστο δρομο ειναι αληθεια αυτο με τη δαιμονικη φυση αλλα υπαρχουν σημαδια προδωσιας αυτης της φυσης απο τις ιδιες γιατι πολες γυναικες ενστικτοδως βρισκουν αντρες και τους καθρεφτιζουν και ενστικτοδως ξεχνανε τον εαυτο τους και στη θεση του βαζουν τον αντρα τους και αντι να παραπονεθουν οτι ετσι δεν υπαρχουν λενε αυτο ειναι το σωστο σοφια ειναι καπιες φορες να ξερεις τι δε πρεπει να εχεις
    Αυτή η θέση / ανάλυση μου άρεσε. Δηλαδή οι άνδρες δεν καθρεφτιζουν με τις επιλογές τους; αν ναι,τι;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    να σου πω καποτε ειχα γνωρισει καπια και τη καθρεφτησα μονο σε οτι ειχε σχεση με το τροπο επικοινωνιας πρακτικα δεν επειρεασε τις αποψεις μου επειρεασε ομως το τροπο εκφρασης μου και το πως αναλυω οτι λεω σχετικα με το τροπο εγινα μια κοπια της..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μαλιστα ειχα και ενα συγγενη μου απο κοντα τοτε και οταν την εβλεπα τσακωνομουν επιτηδες μαζι του για να μελετησω με ποιο τροπο θα συνενοηθει μετα μαζι μας τα σεμιναρια με μεταλαξαν επικοινωνιακα σε ενα εντελως αλλο ανθρωπο απο αυτον που ειμουν φυσικα οσο το μελεταγα δεν ελεγα κιχ γι αυτο.

Similar Threads

  1. Πως να κερδίσεις μαι γυναίκα?
    By andy87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 29-01-2014, 18:46
  2. ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΓΥΝΑΙΚΑ...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 31-08-2012, 23:05
  3. χωρισμος με μια γυναικα!!!
    By blackwallstreet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 23-12-2009, 12:19
  4. γυναικα και βαρη
    By sunset in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 26-05-2009, 00:05
  5. ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΟΥ?????
    By husband in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 352
    Last Post: 11-01-2008, 05:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •