ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0 - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    Καλα με εστειλες, ουτε παρουσα να ησουνα. Kαι οταν λεμε διπλα κυριολεκτουμε. Εκεινη μπορει να βλεπει καποιο dvd και εγω στο διαδικτυο πορνο με ακουστικα.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    Προβλεψιμο θα μου πεις. Δεν θα το εκανα στη δουλεια μου!
    Ομως, δεν ειναι απο τους λογους που οδηγειται κανεις στη μοιχεια?
    Σιγουρα δεν μπορει να κρατησει αυτο για παντα ουτε θα ηταν ολοι ευχαριστημενοι.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Δυο ξενοι στο ιδιο σπιτι.Σιγουρα παντως δεν υπαρχει ελλειψη χρονου.
    Προτεινω να γνωριστειτε απο την αρχη κ αν υπαρχει καπου η σπιθα που σας ενωσε θα αναψει παλι.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    Σωστα αλλα και σκληρα τα λες και φοβαμαι οτι ετσι ειναι. Αν μας εβλεπε καποιος τριτος απο μια γωνια αυτο ακριβως θα ελεγε: δυο ξενοι.
    Ευχαριστω μεχρις εδω θερμα για το ενδιαφερον σου και την θετικη προταση σου.
    Ισως αυριο παλι,
    καληνυχτα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Παντως απο την μερια σου υπαρχει μεγαλυτερο ενδιαφερον για κεινη γιαυτο κ ψαχνεσαι.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Καληνυχτα

  7. #22
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    2
    με τον human ειμαστε αδερφες ψυχες

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Καλημερα.Ωστε βρηκες την αδελφη ψυχη σου

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,156
    Human καλώς όρισες κι από μένα.
    Θα ήταν ίσως επιβοηθητικό να μας έλεγες την δική σου ηλικία κι εκείνη της γυναίκας σου. Τα 12 χρόνια γάμου είναι διαφορετικά όταν και οι δύο είσαστε στο απόγειο ακόμη της σεξουαλικής ενεργητικότητας και είναι αλλιώς αν υπάρχει - ελάχιστη έστω - βιολογική φθορά. Με λίγα λόγια άλλο είναι νάναι κανείς στα 35 (απόγειο) κι άλλο στα 55 (φθίνουσα).

    Αν υποθέσω πως είσαστε κάπου στη μέση ηλικιακά, δεν νομίζω πως τίθεται θέμα να κοιταχτείς όπως λες - τουλάχιστον όχι μόνος σου κι όχι για κατάθλιψη. Επειδή η συζήτηση που έχεις κάνει με την σύζυγο σου είναι η μισή , θεωρώ πως η απογύμνωση του προβλήματος σε όλη του την έκταση είναι ταμπού και για τους δυο σας. Είναι επομένως απαραίτητο κατά την άποψη μου να επισκεφθείτε μαζί ειδικό σύμβουλο γάμου όπου ο καθένας σας θα εκθέσει τα θέλω του και τα πρέπει του, χωρίς ταμπού. Είναι απαράδεκτο να βλέπει ο ένας dvd κι ο άλλος πορνό στο διαδίκτυο με ακουστικά, σημαίνει αν μη τι άλλο έλλειψη επικοινωνίας, κι αυτήν είναι που θα πρέπει με την βοήθεια ειδικού να αποκαταστήσετε .

    Επί της ουσίας, αν ξεκινήσουμε από σένα τον ίδιο, παραδέχεσαι πως το σώμα της γυναίκας σου δεν σε έλκει πια όπως παλιότερα. Εδώ θα πρέπει να κάνεις ένα υποθετικό ερώτημα στον εαυτό σου: Αν η γυναίκα σου είχε το πρότερο σώμα που ερωτεύτηκες ας το πούμε έτσι, τα συναισθήματα σου , ο πόθος σου θα ήταν ο ίδιος όπως στο παρελθόν ? Ή το ότι έχει παραμελήσει κατά κάποιο τρόπο το σώμα της , είναι για σένα μια υποσυνείδητη άρνηση επιθυμίας (ο ίδιος παραδέχεσαι πως και με δική σου υπαιτιότητα είχατε φτάσει σε σημείο 3μηνης αποχής). Με όλα αυτά θέλω να πω, πως σίγουρα και για σένα τα πράγματα δεν είναι όπως παλιότερα, έτσι δεν είναι ? Δεν την βλέπεις πια όπως την έβλεπες, κι αυτό ως ένα σημείο είναι φυσιολογικό..Άλλωστε γι\' αυτό και καταφεύγεις στην μοιχεία (επι πληρωμή υποθέτω) : Οι ιερόδουλες με το καλλίγραμο κορμί και τη δροσιά της νεανικότητας τους, είναι επιθυμητές γιατί δεν μπορούμε πια να έχουμε αυτό που είχαμε συνηθίσει νάχουμε όταν η σύζυγος μας ήταν ερωτική σύντροφος και τίποτε άλλο. Το πρόβλημα είναι πως οι γυναίκες μετά την γέννα , ιεραρχούν τις προτεραιότητες και τους ρόλους τους, πράγμα που δεν συμβαίνει με τον άνδρα. Ο άνδρας εξομοιώνει τον ρόλο του συζύγου και του πατέρα , ενώ η γυναίκα πρώτα είναι πια μητέρα και μετά όλα τα άλλα. Αυτό οφείλεται και σε ορμονικές ανακατανομές αλλά και σε φυσική επιλογή ( μητρικό ένστικτο) . Αν δε η γυναίκα, είναι και καριερίστα κατά πάσα πιθανότητα ο ρόλος της ως συζύγου περνά σε τρίτη μοίρα...Έτσι είναι φυσιολογικό κατά κάποιο τρόπο ο άνδρας να νοιώθει παραγκωνισμένος - υποψιάζομαι πως κάτι τέτοιο συμβαίνει και στη δική σου περίπτωση φίλε μου human.

    Ο αυνανισμός δεν είναι σημάδι κατάθλιψης. Είναι μια μορφή ικανοποίησης, έχει εν τούτοις μεγάλη σημασία η συχνότητα. Κατά μία έννοια, αν δεν υπάρχει άλλος τρόπος, είναι μια φυσική άμυνα του ανθρώπινου οργανισμού με την συχνή εσπερμάτωση να προφυλάσσεται από ενδεχόμενη εμφάνιση προστάτη, δηλαδή πολλές φορές το ίδιο σου το σώμα δίνει εντολή να αυτοικανοποιηθείς για να ανανεώσεις το σπέρμα σου...

    Όλα αυτά τα ωραία, θα μπορούσατε να συζητήσετε με ένα ειδικό σύμβουλο και πιστεύω πως είναι το κατάλληλο βήμα για να βρείτε μαζί την άκρη και να αποκαταστήσετε έτσι μια επικοινωνία που μοιάζει να έχει χαθεί..

    :)

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    133
    Αν και δεν έχω καμία εμπειρία στο θέμα \"γάμος\", βάσει των όσων έχω βιώσει μέσα σε μεγάλη σχέση που ήταν σαν γάμος, εγώ βλέπω την γυναίκα σου να αρνείται να συνεργαστεί και η εμφάνισή της είναι το τελευταίο πράγμα, το πρωταρχικό είναι που δεν συμμετέχει στο να κάνετε πράγματα μαζί.

    Θέλω να πω πως ενώ τα παιδιά δεν είναι μωρά πλέον και υπάρχει και μια βοήθεια στο σπίτι, \"κανονικά\" θα έπρεπε να είναι πιο ενεργή απ ότι παλιότερα ή τουλάχιστον δεν έχει πως να το πω...\"δικαιολογία\" για την άρνησή της στο να φτιάξετε τον γάμο σας.

    Κατανοώ το γεγονός ότι το σώμα της δεν σε ελκύει πια αλλά ακόμη κι αν πηγαίνεις γυμναστήριο και φροντίζεις τον εαυτό σου, 12 χρόνια αργότερα ούτε εσύ είσαι ο ίδιος. Και μπορεί αυτό να είναι μια αιτία για την απάθειά της αλλά δεν νομίζω ότι είναι η μόνη.

    Θεωρώ λοιπόν ότι έχετε βαρεθεί ο ένας τον άλλον και έχετε έρθει σε μια μορφή κακής συνήθειας. Σε συνδυασμό με το γεγονός ότι την απατάς (δεν έχει σημασία αν είναι πληρωμένη ή απλήρωτη, η ουσία βρίσκεται στην πράξη!) και κακά τα ψέμματα μπορεί κι εκείνη να κάνει το ίδιο, θεωρώ πως ένας σύμβουλος γάμου ενδέχεται να σας βοηθήσει αλλά δεν ξέρω αν ενδέχεται να συμφωνήσει η γυναίκα σου απ την στιγμή που αρνείται να πάτε έναν απλό περίπατο μαζί.

    Δεν θέλω να σε στενοχωρήσω ούτε να φανώ ακραία αλλά θεωρώ πως πλησιάζουν οι τίτλοι του τέλους.

    Μακάρι να κάνω λάθος!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •