ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11

    ΓΑΜΟΣ - ΣΕΞ : 1-0

    Γεια σας

    Ειμαι παντρεμενος 12 χρονια με 2 παιδια.
    Η σεξουαλικη δραστηριοτητα στο γαμο μου εχει πεσει με τον καιρο κατακορυφα. 1 φορα το μηνα περιπου και μονο μετα απο δικη μου πρωτοβουλια, για να διατηρειται η σεξουαλικη μας σχεση.

    Εγω ομως εχω ορεξεις σχεδον καθημερινα οπότε καταφευγω συχνα σε αυτοικανοποιηση και τον τελευταιο χρονο επισκεπτομαι εναν οικο ανοχης με ανησυχητικα αυξουσα συχνοτητα.

    Θα χαρακτηριζα την γυναικα μου νωθρη. Παρολο που φτανει σε οργασμο σχεδον παντα , τα τελευταια 2 χρονια δεν εχει παρει ποτε η ιδια την πρωτοβουλια να συνευρεθουμε με εξαιρεση καποια φορα που , επειδη ουτε και εγω το ζητουσα ειχαμε φτασει σχεδον τους 3 μηνες αποχης.

    Πρεπει να παραδεχτω επισης οτι το σωμα της μετα απο 2 εγκυμοσυνες δεν με ελκει το ιδιο. Μπορει να ειναι αδικο γιατι εφερε στον κοσμο δυο αξιολατρευτα παιδια, αλλα ειναι μια σκληρη πραγματικοτητα. Ταυτοχρονα δεν κανει καμια προσπαθεια προς αυτη την κατευθυνση. Αντιθετα εγω σταματησα το καπνισμα, ξεκινησα γυμναστηριο και γενικα νοιωθω πολυ καλα με το σωμα μου και οτι θα μπορουσα να χαρω ακομα πολλες εμπειριες.

    Η επικοινωνια μας ειναι καλη, με τους απαραιτητους καυγαδες βεβαια, αλλα πορευομαστε μετα απο αμοιβαιες υποχωρησεις και για το προσωπο της νοιωθω αγαπη και εκτιμηση, εχει καταφερει πολλα στη ζωη της, καριερα, οικογενεια. Το προτυπο μου επισης ειναι ενα σταθερο οικογενειακο περιβαλλον οποτε δεν καλυπτω το συναισθηματικο ελλειμμα απο την απουσια επαφης που νοιωθω, σε αλλη σχεση.

    Η ιδια δεν εχει την ιδια αναγκη με μενα για σωματικη επαφη. Ειναι χαρακτηριστικο οτι ενω εγω πεθαινω να μου χαιδευει τα μαλλια και θα μπορουσα να καθομαι με τις ωρες, οταν της τα χαιδευω εγω, συντομα μου ζηταει με τροπο να σταματησω και οτι "μμμ...φτανει".

    Προσφατα καποιος διακεκριμενος ψυχιατρος με ειδικοτητα στα σεξουαλικα ελεγε οτι ο αυνανισμος στον εγγαμο βιο ειναι ενδειξη καταθλιψης. Μηπως πρεπει να κοιταχτω;

  2. #2
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    Καλησπερα σας και κολωσορισατε στο forum!Θα ηθελα να σας ρωτησω αν συζητησατε με τη συζυγο σας τα οσα σας ενοχλουν.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    μμμ..τηλεψυχολογοι-τηλεψυχιατροι..δεν θα βασιζομουν τοσο πολυ προσωπικα..οτι ισχυει γενικα δεν σημαινει οτι θα ισχυει και για την καθε περιπτωση ειδικα σωνει και καλα..
    να ρωτησω κατι?εχετε συζητησει αυτη την αναγκη για περισσοτερη επαφη-οχι μονο σεξουαλικη-με τη συζυγο?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    Ναι οσον αφορα στην ελξη, οχι για τον τροπο που εκτονωνομαι.

    Αλλα δεν κανει καποια προσπαθεια, θεωρει οτι με τον καιρο θα μειωθει και η δικη μου επιθυμια.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    H γυναικα σου ειναι αποτι καταλαβα μια εργαζομενη γυναικα με 2 παιδια η οποια τρεχει να τα προλαβει ολα.Θα ηθελες να μας περιγραψεις μια συνηθισμενη μερα σας?

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    συγγνωμη ειμαι λιγο αργος στις απαντησεις (η τελεταια αφορουσε τον x.ps.)
    σας ευχαριστω για το ενδιαφερον και τους δυο.

    helena το \"συναισθηματικο ελλειμμα απο την απουσια επαφης που νοιωθω\" στο οποιο θα αναφερεσαι ειναι σαρκικης προελευσης, ειναι η πληρωση μετα απο εναν βαθυ οργασμο κανοντας σεξ με ανθρωπο που εχεις ποθησει, το αντικαταστατο του οποιου βρισκω σε ιεροδουλες η στον αυνανισμο.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    maria found γεια
    γυρναμε και οι δυο κουρασμενοι στις 7 πμ.
    θα δουμε λιγο τα μαθηματα των παιδιων και αφου τα βαλουμε για υπνο θα κατσουμε να πουμε τα της ημερας και μετα ισως ειδησεις και υπνο στις 12.
    Συνηθως το κανουμε Κυριακες πρωι για να εχει πιο χαλαρη διαθεση

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Εχετε καποια βοηθεια στο σπιτι κ με τα παιδια?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    σχετικα με τον ψυχιατρο που σας ελεγα, οχι δεν προκειται για κανεναν τηλεγιατρο, αλλα για σοβαρο ανθρωπο, και (απαραιτητο) να συμπληρωσω οτι αναφεροταν στον συχνο αυνανισμο.

    βοηθεια εχουμε και για τα παιδια αποτις 4 που θαρθουν απτο σχολειο μεχρι τις 8 και για την καθαριοτητα 6 φορες το μηνα και απο ολα τα καλα φτου μας

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Πηγα να αποδωσω τα παντα στην κουραση κ στις δουλειες του σπιτιου αλλα βλεπω οτι δεν υπαρχει τετοιο θεμα.Νομιζω οτι εχει πεσει στην παγιδα της συνηθειας,σε ξερει πολυ καλα κ δεν εχει κατι καινουργιο να περιμενει κ να την εξιταρει.Της εχεις μιλησεις για την εμφανιση της κ οτι δεν σε ελκυει ερωτικα?[για τα υπολοιπα δεν χρειαζονται λεπτομερειες].Αν οχι μπορει να θεωρει οτι την αγαπας οπως ειναι ακριβως επειδη γνωριζεστε τοσο καλαΜαλλον πιστευει λανθασμενα οτι η αγαπη περικλειει κ την σεξουαλικη επιθυμια.Πεσ της τι θελεις κ ωθησε την να παει κ εκεινη στο γυμναστηριο.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    Για το γυμναστηριο εχω κανει κουβεντα πολλες φορες. Ειναι κατα της ταλαιπωριας! Με τα παιδια παμε πολλες φορες για περπατημα στην εξοχη ουτε εκει συμμετεχει. Προτιμα καφετερια και εφημεριδα. Ενταξει και μενα μου αρεσει που και που αλλα προτιμω κατι ποιο ενεργητικο.

    \"παγιδα της συνηθειας..
    δεν εχει κατι καινουργιο να περιμενει κ να την εξιταρει..
    πιστευει λανθασμενα οτι η αγαπη περικλειει κ την σεξουαλικη επιθυμια\"

    Ενδιαφερουσες οπτικες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Ειχατε διαφορετικες συνηθειες απο την αρχη της γνωριμιας σας?

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    Ναι, στην αρχη με ακολουθουσε σε διαφορα ενδιαφεροντα μου (το γυμναστηριο τοτε δεν ηταν απο αυτα) αλλα ενοιωθα βεβαια οτι θα ηταν κατι παροδικο.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    11
    μετα το γαμο ολα αλλαξαν. Ισως παραειμαστε \"μοντερνοι \" και ανοιχτομυαλοι? Εγω τις παρεες μου, εκεινη τις δικες της

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Εχετε ακολουθησει διαφορετικους δρομους οι οποιοι διασταυρωνονται μερικα Κυριακατικα πρωινα.Εσυ τι μελλον βλεπεις ?Ξερεις αυτο θα μπορουσε να κρατησει για χρονια κ ολοι θα ηταν ευχαριστημενοι.
    Οσο για τις λυσεις που εχεις βρει θα τις θεωρουσα φυσιολογικες στη μεση της ερημου αλλα στο σπιτι σου με την γυναικα σου διπλα ειναι λιγο παραξενες ,δεν νομιζεις?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •