Πάτησα σκουριασμενο καρφί - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 89
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Εδώ δε μιλάω για το καρφί, μιλάω για κάτι που με τσίμπησε στην παραλία κ δεν κατάλαβα, δεν είδα τι ηταν. Στην άμμο ανάμεσα σε πέτρες.
    το καρφι , οτι φραση κανει ειναι μεσ τις 48 πρωτες ωρες , μετα αδρανομοιειται απο το ανοσοποιητικο .........πληζ , εχε μου εμπιστοσυνη , ειμαι 57 , και εχω πατησει αρκετα καρφια στα νιατα μου , κι εχω φαει αρκετες τουμπες με μηχανη ........ακομη και τοτε που ανεβαζα τον ημερο γατο μο μου , με το ασανσερ , μπλοκαρε το ασανσερ , ημερα τριτη , και στον πανικο του μου τραβαει μια δαγκωνια απιστευτη ......ετρχα το αιμε ποταμι στο χερι ...δν εδωσα σημασια , αλλα το Σαββατο , ειχε μαυρισει ολο , και πηγ στα επειγοντα , μου καναν αντιβιωτικη ενεσα , μου δωσαν και αντιβιωση , και ολα καλα ......οποτε παντα υπαρχουν λυσεις ....

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Ρε παιδιά μιλάω για ένα υποθετικό σενάριο. Πήγα στην παραλία κ κάτι με τσίμπησε που δεν κατάλαβα τι ήταν. Σαν ψυχαναγκαστικη ο νους μου πήγε σε σύριγγα. Κι επειδή πριν 2 μέρες γρατζουνισα με το νύχι μου το παιδί (εγω τον γρατζουνισα κατά λάθος, δεν είναι μωρό) κ δε ματώσε εκείνη την στιγμή, αλλά 2 μέρες μετά έκανε κακαδι στη μύτη, σκέφτηκα μήπως έγινε το ίδιο, δλδ.να με γρατζουνισε βελονα και να μη ματώσε. Από γρατζουνιά, έστω κ επιφανειακή, κινδυνεύεις?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Ρε παιδιά μιλάω για ένα υποθετικό σενάριο. Πήγα στην παραλία κ κάτι με τσίμπησε που δεν κατάλαβα τι ήταν. Σαν ψυχαναγκαστικη ο νους μου πήγε σε σύριγγα. Κι επειδή πριν 2 μέρες γρατζουνισα με το νύχι μου το παιδί (εγω τον γρατζουνισα κατά λάθος, δεν είναι μωρό) κ δε ματώσε εκείνη την στιγμή, αλλά 2 μέρες μετά έκανε κακαδι στη μύτη, σκέφτηκα μήπως έγινε το ίδιο, δλδ.να με γρατζουνισε βελονα και να μη ματώσε. Από γρατζουνιά, έστω κ επιφανειακή, κινδυνεύεις?
    Στη παραλία το πιο πιθανό θα ήταν να σε εγδερνς καμια πέτρα η κανα κοχύλι. Τι δουλειά θα ειχε σύριγγα στη παραλία; δε λεω καταλαβαίνω οτι εχεις προβλημα αλλα προσπάθησε να σκεφτείς λογικα.τι θα ήταν πιο πιθανό; να είχε καναν αχινο ή σύριγγα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Λέω, αν, αν κάποιος την πέταξε εκεί.. Αν η γρατζουνιά δεν έχει αίμα, αλλά είναι επιφανειακή? Τι κίνδυνος υπάρχει?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Απο γρατζουνια επιφανειακη δεν κυνδινευεις

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Λέω, αν, αν κάποιος την πέταξε εκεί.. Αν η γρατζουνιά δεν έχει αίμα, αλλά είναι επιφανειακή? Τι κίνδυνος υπάρχει?
    Ο ιος του aids πχ δε ζει εξω απο το σωμα για ωρα. Οποτε ειναι λιγο δύσκολο να κόλλησες τουλάχιστον aids. Τώρα για να κολλήσεις οτιδήποτε αλλο θα πρεπει ξένο αιμα να έρθει σε επαφή με δικο σου. Πράγμα που δεν έγινε οποτς μη τρελενεσαι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Σκάλωσε το μυαλό μου κι έχω την εικόνα μιας σύριγγας να γρατζουνάει το ποδι μου από κάτω. Οσο να'ναι, με φρικάρει...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Σκάλωσε το μυαλό μου κι έχω την εικόνα μιας σύριγγας να γρατζουνάει το ποδι μου από κάτω. Οσο να'ναι, με φρικάρει...
    Ναι αλλα ο ιος hiv δε ζει εκτος σώματος και για να κολλήσεις κατι θα πρέπει να έρθει και σε επαφή με δικο σου αιμα που αυτού δεν εγινε οποτε γιατί σκας; Αν ηταν να κολλουσαμε βρε κοπελα μου τοσο γρηγορα θα είχαμε κολλησει ολοι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Γιαυτό ρωτάω, αν η γρατζουνιά είναι επιφανειακή χωρίς αίμα πόσο κινδυνεύεις. Γιατί λένε ότι κινδυνεύεις με γρατζουνιές και αμυχες στο δέρμα.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Γιαυτό ρωτάω, αν η γρατζουνιά είναι επιφανειακή χωρίς αίμα πόσο κινδυνεύεις. Γιατί λένε ότι κινδυνεύεις με γρατζουνιές και αμυχες στο δέρμα.
    Εφοαον δεν ειχε αιμα δε κινδυνεύεις.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    778
    Τι λυσεις εχεις;;εκτος απ το να αποδεχτεις την πραγματικοτητα που βλεπουμε εμεις.Αν παρεις τα φανταστικα κ υποθετικα σεναρια τι λυσεις βλεπεις;τι θα κανεις;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Δεν ξέρω τι θα κάνω. Σκέφτομαι μήπως ακόμα και στις επιφάνειακες γρατζουνιές μπορεί να εισχωρήσει κάποιος ιός στον οργανισμό.. Από τα ελάχιστα τριχοειδή αγγεία που θα έχει κάτω από το δέρμα..

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Δεν ξέρω τι θα κάνω. Σκέφτομαι μήπως ακόμα και στις επιφάνειακες γρατζουνιές μπορεί να εισχωρήσει κάποιος ιός στον οργανισμό.. Από τα ελάχιστα τριχοειδή αγγεία που θα έχει κάτω από το δέρμα..
    Σκεφτεσαι παραλογα γιατί μιλαει ο πανικός αυτη τη στιγμή και οχι εσυ.. Δε παιζει να κολλησες χωρίς να βγάλεις αιμα.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    285
    Μακάρι.. Δε μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι. Προσπαθώ να αποκλείσω και την παραμικρή πιθανότητα... Φοβάμαι πολυ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by lloullou00 View Post
    Μακάρι.. Δε μπορώ να σταματήσω να το σκέφτομαι. Προσπαθώ να αποκλείσω και την παραμικρή πιθανότητα... Φοβάμαι πολυ
    Κακώς φοβάσαι... Δεν υπάρχει ούτε μια περίπτωση να κολλησες. Και οπως εχω πει και σε αλλη φίλη απο δω μου ειπε γιατρος που ειδικεύεται στο aids οτι μπορεί να ερθω πολλες φορες σε επαφή με τον ιο και να μη κολλησω. Αρα τσαμοα φοβάσαι. Και αν το ψάξεις θα δεις οτι όντως ισχύει.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δυατυχώς την πάτησα...
    By ΣΟΦ1987 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 07-10-2018, 21:29
  2. την πατησα για ακομη μια φορα
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 06-07-2017, 21:56
  3. Μήπως έχω ΣΚΠ??? Τη πάτησα με το Ιντερνετ!!!
    By eric_cartman in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 03-02-2014, 02:11
  4. Την πάτησα άσχημα με τον ψυχολόγο μου
    By STORM LORD in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 25
    Last Post: 20-04-2012, 21:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •