η ψυχολογια του κολασμενου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042

    η ψυχολογια του κολασμενου

    απο οτι εχω προσεξει σχεδον παντοτε επικαλειται μια λογικη σε οτιδηποτε και να κανει συνθλιβει τη ψυχη του μεσα σ αυτη τη λογικη με αποτελεσμα οτιδηποτε και να κανει και να σκεφτει να το περιβαλει ενα αορατο δηλητηριο που τον δηλητηριαζει σε τετοιο σημειο που ο μοναδικος λογος της υπαρξης του ειναι να χτισει νοητα καγκελα αναμεσα σε αυτον και τους αλλους και να απολαμβανει να βλεπεις τους αλλους να λαχταρουν τα ψεματα που τους λεει αλλα να μη τον εχουν και καθε φορα που αποτυχαινει να πετυχει το σκοπο του δηλαδη να προκαλει πονο στους αλλους με το να τον βλεπουν μακρυα του πεφτει ο ιδιος σε βαθεια θλιψη και του φαινονται ολα μαυρα και ακομα και αν του δωσεις το χερι σα φιλος και τον συγχωρεσεις αυτος θα σε γεμισει ψευτικες κατηγοριες και θα σου χρεωσει οτι φανταζεσε και μη

  2. #2
    Λέγονται και τοξικοι. Λέγονται και βάρβαροι. Βία δέχθηκαν βία δίνουν. Το ζήτημα είναι να αποφύγει κάνεις το μεγα πλήγμα τους.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειναι το ιδιο προσπαθεις να το πας σε αλλο σημειο απο αυτο που λεω

    η λογικη αυτη που επικαλουνται ειναι ο ταφος της ψυχης τους αφου δεν υπαρχει τιποτα σ αυτη εκτος απο σκοταδι

    και δεν ειναι βαρβαροι αντιθετα τους περιβαλει μια ευγενεια γεματη μισος

    σαν αυτο που μου ελεγε ο θειος ο μου ξερεις ποσο βαθεια κοβει το μπαμπακι και πραγματικα μια μερα κατεστρεψε τον εαυτο του μονο και μονο για να τον βλεπουν οι αλλοι κοματια και να υποφερουν και μενα που μια ζωη με ανεβοκατεβαζε αναισθητο δε μου μιλαγε και με κοιταγε με μισο ματι γιατι αυτο που τον εκοφτε ηταν οτι θα μουν στο κοσμο μου οτι και να εβλεπα και εβγαζε αφρους γι αυτο

    προτιμω αυτους που μιλουν ασχημα και ειναι καλοι ανθρωποι και τι δε θα εδινα πχ να ειχα καποια να μου μιλα ασχημα και να εκανε οτι της ελεγα συνεχως

  4. #4
    Θαυμάζεις την ευγένεια του καθαρού μίσους; δεν προσπαθώ να το πάω αλλού. Γράφω τη δική μου σκέψη. Πάω να ανοίξω διάλογο σε αυτό που έγραψες.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θελω να δοσω κατευθυνσεις να πω στο κοσμο να μην ασχολειται με τα λογια αλλα με τις πραξεις

  6. #6
    Δώσε τις κατευθύνσεις σου εγώ δεν θέλω να σε σταματήσω από αυτό.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπορεις να καταλαβεις καλυτερα τι ειναι καπιος απο το τροπο που συμπεριφερετε πχ μπαινεις στο λεοφορειο και ενας εχει παρκαρει τα πραγματα του διπλα στο καθισμα μπαινει ενας και του λεει αστα οπως ειναι αδιαφοροντας αν ειναι πανω του αυτο λεει παρα πολα για τον ιδιο γιατι διχνει ποσο ευκολα δεχετε καπιον κοντα του

  8. #8
    Ενώ ο κολασμένος θα τα πετούσε στο πάτωμα ; υποθέτω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δε ζητω καποιον να με σεβετε με το τροπο που θα εκανε ενας υπηρετης καμια σχεση αλλα καπιον που τον ενδιαφερει η ουσια και οχι το φαινεσθε η συσκευασια και τα στολιδια
    το να ασχοληται με την επιφανεια και να αντιλαβανομαι κρυφα τις προθεσεις του να ειναι διαφορετικες αυτο με απωθει
    ο διαλογος δεν ειναι τοσο συμαντικος για μενα οσο το να ξερω οτι οτι του πω θα το κανει

  10. #10
    Δηλαδή ψάχνεις ακόλουθους; να ακούν αυτά που λες και να τα πράττουν;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ειχα βρει καποτε καποια που εμιαζε με αυτο που λεω και πραγματι ειμουν 20 χρονω τοτε δεν ηξερα που πανε τα 4 και ειχα νιωσει εξοφρενικη ελξη γι αυτη που δε μπορουσα να τη πολυκαταλαβω με τα χρονια καταλαβα ποιος ειμαι

  12. #12
    Εγώ κατάλαβα ότι 1) δεν σε νοιάζει και τόσο ο διάλογος. 2) θέλεις κάποιος να εφαρμόσει αυτά που γράφεις 3) ελπίζεις πως εκείνη κάποια στιγμή θα διαβάσει αυτά που έχεις γράψει εδώ και θα σε βρει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μπα οχι απαραιτητα απλα θελω να ξεκαθαρισω τι πιστευω γιατι μπορει πολοι να αναρωτιουνται τι θελω τι σκεφτομαι τι προτημισεις εχω και πιους ανθρωπους εχω ως ιδανικους κατα τη κριση μου

Similar Threads

  1. Ψυχολογία
    By thanos_ed in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 25
    Last Post: 03-09-2012, 00:01
  2. Ψυχολογία και σεξ
    By nera in forum Παχυσαρκία
    Replies: 33
    Last Post: 26-06-2010, 12:14
  3. ψυχολογία
    By αμαλια in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 28-01-2010, 10:42
  4. Ψυχολογία
    By Kleiw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 26-11-2007, 19:26
  5. pHd Ψυχολογία
    By Choke_Artist in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-2006, 01:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •