2 λογαριασμοι σε 1 σπιτι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    2 λογαριασμοι σε 1 σπιτι?

    καλησπερα

    θελω να ρωτησω αν μπορει να φτιαξει λογαριασμο η αδερφη μου στο ιδιο σπιτι με εμενα.
    ή θα φανει σαν διπλος λογαριασμος συνδεδεμενη στο ιδιο router με εμενα?
    μπορει να μπει απο τον δικο μου υπολογιστη?
    μπορει να μπει μονο απο το laptop της?
    ή πρεπει να ειναι συνδεδεμενη σε τελειως αλλο διτυο εκτος σπιτιου?

    ευχαριστω εκ των προτερων
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Λογαριασμό εννοείς εδώ στο φόρουμ? Αν ναι τότε μπορεί μια χαρά να φτιάξει άλλο account και να κάνει είσοδο από οποιαδήποτε τοποθεσία άσχετα αν είσαι εσύ παραδίπλα.
    Για να μπει από το δικό σου pc αρκεί να μπαίνετε από διαφορετικους περιηγητές ή να ανοίγει μια από τις 2 private tab.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερα

    ναι για λογαριασμους εδω στο φορουμ
    αν μπαινουμε απο το ιδιο δικτυο ή απο διαφορετικους περιηγητες δεν θα φαινεται οτι εχουμε την ιδια ip?φανταζομαι οτι περιηγητες ενοεις chrome, firefox κλπ ε?
    ειναι σιγουρο αυτο που μου λες? το εχεις δοκιμασει?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Σκέψου είναι σα να πηγαίνεις σε internet cafe και να μπαίνεις από εκεί και μετά να έρθω εγώ και να μπω. Εξωτερικά θα έχουμε την ίδια ip. Το φόρουμ θέλει username και password μόνο
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Η διαχειριση εχει γραψει στο παρελθον για τους μηχανισμους που εχει το λογισμικο του φορουμ κατα των πολλαπλων προφιλ, που πολυ πιθανο να περιλαμβανουν και τον ελεγχο της διευθυνσης ΙΡ. Εντελως απιθανο να μην δηλαδη... Ιστορικα η πρωτη ομοιοτητα που εψαχνε κανεις για αυτα τα πραγματα.

    Περιμενε καλυτερα να απαντησει καποιος απ' τους διαχειριστες πριν επιχειρησετε κατι.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by oboro View Post
    Η διαχειριση εχει γραψει στο παρελθον για τους μηχανισμους που εχει το λογισμικο του φορουμ κατα των πολλαπλων προφιλ, που πολυ πιθανο να περιλαμβανουν και τον ελεγχο της διευθυνσης ΙΡ. Εντελως απιθανο να μην δηλαδη... Ιστορικα η πρωτη ομοιοτητα που εψαχνε κανεις για αυτα τα πραγματα.

    Περιμενε καλυτερα να απαντησει καποιος απ' τους διαχειριστες πριν επιχειρησετε κατι.
    αυτό είναι κάτι που τρέχει πχ με cron κάθε μέρα ή είναι adhoc όποτε χρειάζεται ελέγχουν για πολλαπλά προφίλ?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    καλησπερες και ευχαριτω πολυ για τις απαντησεις παιδια..

    ξερετε πως μπορω να ρωτησω καποιον admin οπως λετε για πιο σιγουρα?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Μπορεις να στειλεις ΠΜ στον Aeon η και mail κατ΄ευθειαν στην ομαδα διαχειρησης. Ισως αργησουν να απαντησουν ομως και αυτο ειναι προβλημα συχνα. Λογικα οποια μεθοδο χρησιμοποιουν θα εχει και τη δυνατοτητα εξαιρεσεων για περιπτωσεις οπως εσενα και της αδερφης σου.



    (Κατα τα αλλα, δε νομιζω οτι οι λεπτομερειες της υλοποιησης του συστηματος κατα των πολλαπλων προφιλ ειναι ο,τι το πιο ουσιωδες. Εκτος κι αν ο στοχος ειναι να πεφτουν τα ακρωνυμα βροχη, οποτε παω πασο.)
    Last edited by oboro; 25-07-2019 at 22:33.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

Similar Threads

  1. Μόνη στο σπίτι
    By marcy in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 02-11-2014, 20:47
  2. Γυμναστική στο σπίτι
    By MangoTemptation in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 10
    Last Post: 25-04-2014, 14:10
  3. Κατάθλιψη στο σπίτι...
    By Mir in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 19-10-2012, 00:09
  4. ΜΟΝΗ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ
    By buterfly.love in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 10
    Last Post: 06-05-2011, 13:03
  5. Μόνος στο σπίτι
    By alez in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 06-09-2009, 18:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •