Μασάω κ φτυνω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    9

    Μασάω κ φτυνω

    Επειδή δεν μπο
    Last edited by Dele-meme290719a; 27-07-2019 at 02:33.

  2. #2
    Δεν σε καταλαβαίνω. Έχεις επίγνωση του ότι υπάρχει κενό σε τομείς της ζωής σου. Γνωρίζεις τι ουσίες λαμβάνεις. Λες είναι απόλαυση αλλά το φτυνεις. Η άρνηση πρόσληψη τροφής είναι κατά κάποιο τρόπο άρνηση για την ίδια τη ζωή. Εκτός από ψυχιατρο έκανες ποτέ δωρεάν συνεδρίες για γνωσιακη ψυχοθεραπεια; η τροφική διαταραχή είναι πολύ δύσκολη. Δεν περνά μόνο με αγωγή.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    9
    Όχι δεν έχω ψάξει
    Last edited by Dele-meme290719a; 27-07-2019 at 02:26.

  4. #4
    Υπάρχει σιγουριά πως θα σε προσέχουν όμως εκεί; έχεις νοσηλευθει ποτέ πριν; θέλω να ελπίζω πως μπορεί να υπάρξει κάτι για να μειωθεί η ανάγκη σου να πετάς την τροφή. Κανείς δε σου μίλησε για τις διατροφικές διαταραχές; δεν το έψαξες μόνος σου; εδώ στην ενότητα διάβασες άλλες ιστορίες;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    9
    Να σου πω την αλήθεια είχα νοσηλεύετει στο παρελθόν
    Last edited by Dele-meme290719a; 27-07-2019 at 02:27.

  6. #6
    Αν ξανά νοσηλευθεις θα γίνει κάτι ανάλογο. Θα προσπαθήσουν να σε βοηθήσουν να καταπινεις την τροφή. Θέλεις να μου πεις για τις σχέσεις σου ή την απουσία εργασίας;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    9
    Από δουλειά
    Last edited by Dele-meme290719a; 27-07-2019 at 02:29.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    η μητερα σου για το θεμα της τροφης εκανε την εισαγγελικη παραγγελια;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    9
    Ναι το 2000
    Last edited by Dele-meme290719a; 29-07-2019 at 04:50.

  10. #10
    Μπράβο σου που άντεξες τόσα χρόνια αυτού του είδους την εργασία. Είχες από παιδί καταπίεση έντονη για φαγητό; αισθάνομαι πως μετά την ανεργία ένα κομμάτι του εαυτού σου παραιτήθηκε γενικώς για ζωή. Προφανώς και δεν ξύπνησες ένα πρωί με διάθεση άσχημη. Θέλεις να γίνεις καλά; αυτό είναι το ουσιαστικοτερο ερώτημα. Θέλεις να μην χάσεις κι αλλα κιλά και βρεθείς σε νοσηλεία νοσοκομείου; είναι σκληρό αυτό που γράφω αλλά αν μείνεις 30 κιλά θα ασθενησουν όλες οι σωματικές λειτουργίες σου. Σου μιλάω σαν να γνωρίζω χρόνια και με συγχωρείς για το θάρρος αλλά χρειάζεσαι έναν ειδικό για τη διατροφική διαταραχή να σε βοηθήσει. Μόνος σου είναι απίστευτα δύσκολο να αλλάξει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Στα 42 σου δεν εισαι καθολου μεγαλος για οποιαδηποτε δουλεια. Εισαι ομως πολυ αδυναμος και δεν ξερω αν μπορεις να ανταπεξέλθεις σε μια πολυωρη εργασια. Ο γιατρος ειχε δικιο, πρεπει να το θελεις εσυ για να βοηθηθεις. Δεν μπορουν να κανουν μαγικα. Χρειαζεσαι εναν ψυχοθεραπευτη που ειδικευεται σε διατροφικες διαταραχες. Αλλα πρεπει να θελεις να προσπαθησεις να γινεις καλα.
    Και σεσε, τα 30 κιλα δεν ειναι κανενος ειδους οριο για το υψος που εχει το μέλος. Σιγουρα πολυ πιο πανω ειναι επικινδυνα για επιβιωση...

  12. #12
    Έφερα ένα ατυχές παράδειγμα ως αριθμό( σοβαρό λάθος διότι πάντοτε έχουν κατά νου έναν επιθυμητό αριθμό κιλών) πολύ σωστα με διόρθωσες αλλά η ουσία κατ εμε ειναι αυτό στο οποίο συμφωνούμε και οι 2. Ο ειδικός για αυτή την διαταραχή. Δεν του το προτειναν όμως και δεν το επιδίωξε.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Και τα πολύ λίγα κιλα ειναι επικίνδυνα.. Αρχιζουν τα όργανα να υπολειτουργουν.. Ειναι πολυ λιγα 30 κιλα κατω.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Στα 42 σου δεν εισαι καθολου μεγαλος για οποιαδηποτε δουλεια. Εισαι ομως πολυ αδυναμος και δεν ξερω αν μπορεις να ανταπεξέλθεις σε μια πολυωρη εργασια. Ο γιατρος ειχε δικιο, πρεπει να το θελεις εσυ για να βοηθηθεις. Δεν μπορουν να κανουν μαγικα. Χρειαζεσαι εναν ψυχοθεραπευτη που ειδικευεται σε διατροφικες διαταραχες. Αλλα πρεπει να θελεις να προσπαθησεις να γινεις καλα.
    Και σεσε, τα 30 κιλα δεν ειναι κανενος ειδους οριο για το υψος που εχει το μέλος. Σιγουρα πολυ πιο πανω ειναι επικινδυνα για επιβιωση...
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    9
    1234567890
    Last edited by Dele-meme290719a; 29-07-2019 at 04:46.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Loser View Post
    Από τα χρόνια του λυκείου παλεύω με τις θερμίδες καθώς μέχρι τα 18 ήμουνα 110 κιλα. Δεν μου φταίει η ανεργία για την άσχημη διάθεση πάντα είχα κόμπλεξ με τον εαυτό μου.Δεν πρόκειται ποτέ να φτάσω τόσο λίγα κιλά γιατί η μέθοδος μου είναι αναποτελεσματικη γιατί άθελά μου όλο κ κάτι καταπινω.Σε ψυχολογο είναι πολύ δύσκολο να πάω γιατί είναι πανάκριβα κ επιπλέον δεν έχω όρεξη να γίνω ρεζίλι αφού συνήθως είναι γυναικες οι ψυχολογοι κ το θέμα που έχω είναι για κοριτσάκια όχι για μαντραχαλους.
    Και τα 30 κιλα κατω υπερβολικά είναι. Δε το λεω για θεμα εμφάνισης εννοείται. Πρόσεξε πολυ με τα κιλα σου. Ειναι κριμα να πάθεις ζημια απο το τιποτα και ενω απολαμβάνεις το φαγητό. Ακούγεται σα νευρική ανορεξία
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μασάω και δεν καταπίνω
    By EleniF in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 13-03-2013, 18:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •