Ταβορ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Ταβορ

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196

    Ταβορ

    Γεια σας ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα ζαναξ και σήμερα ξεκίνησα τα ταβορ. Δεν έπρεπε να κόψω τα ζαναξ σιγά σιγά;
    Τι εμπειρίες έχετε από τα ταβορ;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ισως με την αντικατασταση να μην εχεις στερητικα...Εγω μια φορα ηπια ταβορ κ δε ξαναπηρα...Με ζαντωσε τελειως....Μου ειχε πεσει πολυ βαρυ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Δηλαδή τι εννοείς βαρύ; Εμένα δεν έπιασε ιδιαίτερα τα δύο μισά που πήρα για βράδυ πήρα ένα ολόκληρο να δω αν με πιάσει. Ααα αυτό που παρατειρω ειναι ότι μόλις τα πιω με πιάνει το κεφάλι μου

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Δηλαδή τι εννοείς βαρύ; Εμένα δεν έπιασε ιδιαίτερα τα δύο μισά που πήρα για βράδυ πήρα ένα ολόκληρο να δω αν με πιάσει. Ααα αυτό που παρατειρω ειναι ότι μόλις τα πιω με πιάνει το κεφάλι μου
    Οταν λεω βαρύ εννοώ οτι κοιμήθηκα μετά απο λιγότερο μια ωρα... Και γενικά αισθανομουν πολυ κατατονία. Βέβαια δε μου το ειχε χορηγήσει γιατρός. Το ειχα παρει απο το νοσοκομείο που δουλευα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Εγώ πήρα πριν 2 ώρες ένα ολόκληρο να δω θα κοιμηθώ; Γιατί έχω θέμα ύπνου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Και εγω εχω θεμα με τον υπνο και με τα ζαναξ πλεον δε κοιμαμαι.... Οποτε ειτε θα μου κανει αύξηση ειτε θα μοτ τα αλλαξει και μενα
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Εγώ πήρα πριν 2 ώρες ένα ολόκληρο να δω θα κοιμηθώ; Γιατί έχω θέμα ύπνου.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Εγώ ζαναξ έπινα μεχρι χθες 1.5 μιλιγρμαμ και δεν με έπιανε πια έπαθα εθισμό και θέματα μνήμης και ο γιατρός είπε να πάρω ταβορ

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Εγώ ζαναξ έπινα μεχρι χθες 1.5 μιλιγρμαμ και δεν με έπιανε πια έπαθα εθισμό και θέματα μνήμης και ο γιατρός είπε να πάρω ταβορ
    Εγω πινω ενα αντε 1 25 (τώρα δεν έχω και τα εχω μειώσει στο 1 μγ) θέματα μνήμης εχω και εγω σε υπερβολικό βαθμό. Δε θυμαμαι κυριολεκτικά τι εκανα μέχρι χθες. Αλλα ειναι πολυ μικρη παρενέργεια θεωρώ και δε ξέρω αν ειναι απο τα ζαναξ ή τα μινιτραν που πίνω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #9
    Mrgilleas
    Guest
    Στο νοσοκομειο που ειχα νοσηλευτει επαιρνα 6,25 mg ταβορ και μια μερα εφτασα τα 7,5mg γιατι ειχα διεγερση.ειναι βαρυ φαρμακο ειχα 5ημερες αυπνιες δεν κοιμομουν με τιποτα ουτε με σεροκουελ και στα 6,25mg που επαιρνα στη νοσηλεια μου μαζι με αντιψυχωτικο μπορεσα να κοιμηθω.ειναι βαρυ φαρμακο το δινουν σε ψυχιατρικες κλινικες για να κρατανε ηρεμους διεγερτικους ασθενεις.ειναι δυνατο φαρμακο απορω που λες οτι δεν σε πιανει.

    ολα τα αλλα που εχω δοκιμασει οπως ζαναξ και στεντον ηταν σαν να μη ειχα παρει δεν ενιωσα ιδιαιτερη διαφορα καμια καταστολη με το ταβορ ενιωθα αμεσως υπνηλια ακομα και οταν βγηκα απο το νοσοκομειο και επαιρνα 2,5 mg ταβορ.απο αρχες 2019 πηρα 2 με τρεις φορες βενζοδιαζεπινες και αυτες υστερα απο ενα προβλημα υγειας που περασα.μακρια απο βενζοδιαζεπινες μην τις παιρνετε καθημερινα παρα μονο οταν εχετε σοβαρη αναγκη...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Mrgilleas View Post
    Στο νοσοκομειο που ειχα νοσηλευτει επαιρνα 6,25 mg ταβορ και μια μερα εφτασα τα 7,5mg γιατι ειχα διεγερση.ειναι βαρυ φαρμακο ειχα 5ημερες αυπνιες δεν κοιμομουν με τιποτα ουτε με σεροκουελ και στα 6,25mg που επαιρνα στη νοσηλεια μου μαζι με αντιψυχωτικο μπορεσα να κοιμηθω.ειναι βαρυ φαρμακο το δινουν σε ψυχιατρικες κλινικες για να κρατανε ηρεμους διεγερτικους ασθενεις.ειναι δυνατο φαρμακο απορω που λες οτι δεν σε πιανει.

    ολα τα αλλα που εχω δοκιμασει οπως ζαναξ και στεντον ηταν σαν να μη ειχα παρει δεν ενιωσα ιδιαιτερη διαφορα καμια καταστολη με το ταβορ ενιωθα αμεσως υπνηλια ακομα και οταν βγηκα απο το νοσοκομειο και επαιρνα 2,5 mg ταβορ.απο αρχες 2019 πηρα 2 με τρεις φορες βενζοδιαζεπινες και αυτες υστερα απο ενα προβλημα υγειας που περασα.μακρια απο βενζοδιαζεπινες μην τις παιρνετε καθημερινα παρα μονο οταν εχετε σοβαρη αναγκη...
    Εγω κανω αγωγη καθε μερα με ζαναξ.Για την ωρα δεν εχω παρενεργειες αν εξαιρεσεις οτι ξεχναω πολυ και κοιμαμαι απειρες ωρες...Με εχει στρωσει πολυ σε κρισεις πανικου...Απλα ενω στην αρχη οντως κοιμομουν πια δε με κοιμιζει καθολου,εχω φουλ ενεργεια και σκεφτομαι μηπως του ζητησω απο μονη μου αλλαγη γτ αυτος λογικα θα θελει να μου το αυξησει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Έπαιρνα ενάμιση ταβορ τη μέρα εδώ και 2 μήνες αλλά δεν μου έκανε τίποτα.
    Μου το άλλαξε προχτές και μου έδωσε clonotril. Το έχει πάρει κανεις;

  12. #12
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Έπαιρνα ενάμιση ταβορ τη μέρα εδώ και 2 μήνες αλλά δεν μου έκανε τίποτα.
    Μου το άλλαξε προχτές και μου έδωσε clonotril. Το έχει πάρει κανεις;
    Εγω παιρνω κλονοτριλ δεν ειναι ουτε τοσο εθιστικο οσο το ζαναξ αλλα ουτε και σαν το ταβορ

  13. #13
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Katerina2015 View Post
    Γεια σας ο γιατρός μου είπε να σταματήσω τα ζαναξ και σήμερα ξεκίνησα τα ταβορ. Δεν έπρεπε να κόψω τα ζαναξ σιγά σιγά;
    Τι εμπειρίες έχετε από τα ταβορ;
    Τις χειρότερες κανονικο ναρκωτικό το χα κόψει αποτομα και απο τα νευρα μου εσπασα το γραφείο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Τα ζαναξ με πιάνουν τα ταβορ όχι χειρότερα με κανουν

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Μου είπε να πίνω 4 μικιγκραμ όλη μέρα τα 2 το βράδυ μέχρι να τα συνηθησω αλλά δεν μου αρέσουν καθόλου καλό μου κάναν σαν φυτό είμαι σήμερα όλη μέρα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εμπειρία απο ζαναξ σε ταβορ κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-10-2013, 01:41
  2. εμπειρία απο ταβορ κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 02-10-2013, 21:30
  3. Replies: 24
    Last Post: 05-12-2006, 16:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •