ladose sos - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: ladose sos

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πολυ νορμαλ αντιδρασεις στο λαντοζ ειναι αυτες..κακως αλλαξες για μενα, κ το ζολοφτ να ξερεις τα ιδια κανει με λαντοζ ως παρενεργειες..
    εγω επαιρνα πολλα χρονια λαντοζ. δλδ το ειχα παρει 3 κυκλους κ καθε φορα που το ξεκιναγα τα ιδια παθαινα.. κ το ζολοφτ επισης στην αρχη κανει ταραχη, αγχος , πανικο ελλιψη ορεξης, ξηροστομια(κατι που δεν κανει το λαντοζ), διαρροιες..κ εννοειται σε ολα κ ειδικα ζολοφτ κ λαντοζ γινεσαι χειροτερα μεχρι να κανουν επιπεδα...θελει υπομονη μονο κ τιποτ αλλο..φυσικα ειναι φυσιολογικο να χανεις κιλα στην αρχη, τον πρωτο μηνα, βιαστηκες..δεν θα αλλαξει κατι με το ζολοφτ, εγω τωρα παιρνω ζολοφτ 2μιση μηνες κ παλι στην αρχη του, επαθα τα ιδια που επαθα με λαντοζ..νεες ουσιες μπαινουν στον εγκεφαλο κ θελει χρονο να συνηθισεις...μολις εκανε levels σταματησαν οι παρενεργειες και ειμαι καλα..
    εννοειται πως οι αυτοκτονικοι ιδεασμοι ειναι μεσα στο παιχνιδι, με ολα τα ssri..οι περισσοτεροι ανθρωποι αντιδρουν ετσι..
    επισης μπορει να εχεις τρεμουλες στα ακρα σου, μη τρομαξεις κ πας παλι νοσοκομειο, οπως επισης αυπνια κ εσωτερικο τρεμουλο, ολα αυτα ειναι ακρως φυσιολογικα, οπως κ εφιαλτες...δλδ οχι ακριβως, απλα πολυ εντονα ονειρα, παιρνε ζαναξ μεχρι να κανει επιπεδα κ θα σαι καλα...εστω κ λιγο..
    υπομονη.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επισης οταν το ζολοφτ ξεικινησει επιδραση θα εχεις παλι τα ιδια...ρε παιδια γτ δεν διαβαζετε τον κοσμο που ξεκιναει σσρι? κ βιαζεστε τοσο? ??ταραχη κανουν ολα τα σσρι κ απωλεια ορεξης, εκτος απο το ρεμερον που στην τελικη δεν ειναι σσρι..ελεος........οεο!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Επαιρνα 10 μηνες το λαντοζ , τιποτα απολυτως δεν αισθανθηκα , και τοκοψα μαχαιρι .....το ζολοφτ μονο καλμαρει τα νευρα σε μερικους , ειχα μια φιλη με πολλα νευρα , και το ζολοφτ των 100 mg , της τακοψε , μολις ομως τοκοψε τα ζολοφτ , αντε παλι νευρα .....ειναι η γυναικα του κολλητου μου ...
    μερικοι ανθρωποι ειναι εκ φυσεως νευρικοι , ακομα κι ο πατερας μου ......

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Λοιπόν δεν περνώ τίποτα τελικά γτ δν εχω κάτι εκτοσ απο φοβίες ..μ γράψανε ανχολιτικο κ ψυχοθεραπεία

  5. #20
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Giannisk91 View Post
    Εγώ παίρνω ladoze 2 μήνες,, τον πρώτο 20mg kαι τον δεύτερο έως και τώρα παίρνω 40mg.Αυτη την στιγμή δεν μπορώ να πω ότι είμαι τελοια έχω ακόμα λίγο φόβο και κάποιους πόνους στο στήθος αλλά σε γενικές γραμμές με βοήθησε πάρα πολύ,, το άγχος που αλήθεια είχα σε ακραίο σημείο μου το ισοροπισε και τα ψυχοσωματικα που είχα αμέτρητα στη κοιλιά μου αα εξαφάνισε,, όσον αφορά για τα κιλά δεν μπορώ να πω ότι με επηρέασε αυτό το διάστημα έχω πάρει κι ολας αλλά επειδή τρώω είναι η αλήθεια περισσότερο,,, εμένα αυτό που θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά στο στήθος γενικά είχε κανένας πόνους και όταν λέω πόνους δν είναι αφόρητοι αλλά είναι εκνευριστικό,, γτ με φοβιζουν πάρα πολύ.
    τι ειδους αγχος εχεις γενικευμενο???πολυ εντονο??και σε βοηθησε το λαντοζ???

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose Ναι ή Οχι
    By specialguy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 45
    Last Post: 30-10-2022, 00:40
  3. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 09:27
  4. Ladose
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 47
    Last Post: 31-05-2016, 20:37
  5. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •