ladose sos
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: ladose sos

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130

    Exclamation ladose sos

    Καλησπέρα ειμαι 15 μέρες ladose εκτός από το ψυχολογικο που με το ζόρι παο δουλειά με 2 zanax ...τρώω ελάχιστα έχω χάσει 5 κιλά ο γιατρός ειπ είναι φυσιολογικό αλλά ανησυχώ..στην αρχή τα συμτώματα ήτανε χειρότερα φοβάμαι μήπως είναι λάθος χάπι για μένα...αφήστε που ξυπνάω κάθε πρωί με πανικό....

  2. #2
    Καλή διάθεση έχεις; μείωση όρεξης υπάρχει με το λαντοζ. Θεραπεία για κατάθλιψη ξεκίνησες; η απώλεια κιλών είναι σοβαρή. Αν έχασες 5 κιλά σε 15 μέρες Ε πρέπει να σε λάβει σοβαρά υπ όψιν!!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    πια διάθεση χαλια ειμια μέσα στην ανασφάλεια ενώ δεν την είχα πριν όχι έχω εμμονες μονο και άγχος εγώ πάθη σοκ δεν ξέρω τι να κάνω ..μου είπε έινια φυσιολογικό αλλα εγώ χαλια......

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Πήρα λαντοζ για 1 μηνα στις αρχές της θεραπείας και είχαν ακριβώς τα ίδια. Απώλεια όρεξης και κιλών, δεν μπορούσα να φάω τίποτα απολύτως.
    Το χειρότερο ήταν εκείνο το ξύπνημα σε πανικό, δεν θα το ξεχάσω ποτε. Και τρομερή υπερένταση και περισσότερες σκέψεις αυτοκτονίας. Αυτό μόλις το ειπα στο γιατρό μου το έκοψε μαχαίρι .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    196
    Εμένα το λαντος μου φτιάξε την διάθεση και έχασα κ εγώ βάρος που το είχα αναγκη

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    127
    Εγώ παίρνω ladoze 2 μήνες,, τον πρώτο 20mg kαι τον δεύτερο έως και τώρα παίρνω 40mg.Αυτη την στιγμή δεν μπορώ να πω ότι είμαι τελοια έχω ακόμα λίγο φόβο και κάποιους πόνους στο στήθος αλλά σε γενικές γραμμές με βοήθησε πάρα πολύ,, το άγχος που αλήθεια είχα σε ακραίο σημείο μου το ισοροπισε και τα ψυχοσωματικα που είχα αμέτρητα στη κοιλιά μου αα εξαφάνισε,, όσον αφορά για τα κιλά δεν μπορώ να πω ότι με επηρέασε αυτό το διάστημα έχω πάρει κι ολας αλλά επειδή τρώω είναι η αλήθεια περισσότερο,,, εμένα αυτό που θέλω να ρωτήσω ρε παιδιά στο στήθος γενικά είχε κανένας πόνους και όταν λέω πόνους δν είναι αφόρητοι αλλά είναι εκνευριστικό,, γτ με φοβιζουν πάρα πολύ.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    Δεν άντεξα πήγα νοσοκομείο μου ειπ να πάρω ζολοφτ τν 50

  8. #8
    Μπράβο σου!!! Μακάρι η νέα ουσία να μην σου δημιουργήσει καμία αρνητική παρενέργεια. Εύχομαι σημαντική θετική βελτίωση!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω το αποδιδω στην κτθλψη , οταν εχω εντονη κτθλψη , μπορει να μην φαω τιποτα ολη μερα .....βεβαια γνωμη μου , κρινοντας εξ ιδιων .....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    130
    apo tote pou ta stamatisa dialdi dn pira ena ektes k simera eimai kala afaga san anthropos !

  11. #11
    Απορώ γιατί δεν σε άκουγε αυτός ο γιατρός. Σκέφτεσαι να αλλάξεις γιατρό; εγω θα το σκεφτόμουν.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Απορώ γιατί δεν σε άκουγε αυτός ο γιατρός. Σκέφτεσαι να αλλάξεις γιατρό; εγω θα το σκεφτόμουν.
    Σε ποιον απευθυνεσαι , αγαπητη ?

  13. #13
    Στην stavrina Μακ. Έπαιρνε λαντοζ επέμενε ότι δεν νιώθει καλά και εκείνος έλεγε να κάνει υπομονή
    Ε μα πόσο; ευτυχώς που πήρε την κατάσταση στα χέρια της.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Στην stavrina Μακ. Έπαιρνε λαντοζ επέμενε ότι δεν νιώθει καλά και εκείνος έλεγε να κάνει υπομονή
    Ε μα πόσο; ευτυχώς που πήρε την κατάσταση στα χέρια της.
    A, καλα , ενταξει ......

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Στην stavrina Μακ. Έπαιρνε λαντοζ επέμενε ότι δεν νιώθει καλά και εκείνος έλεγε να κάνει υπομονή
    Ε μα πόσο; ευτυχώς που πήρε την κατάσταση στα χέρια της.
    Δεν είναι παράλογο,καθώς αυτά τα χάπια θέλουν περίπου μήνα για να δράσουν,αυτά μου έλεγε και ο δικός μου ψυχίατρος και δικαιώθηκε..

    Quote Originally Posted by stavrinafly View Post
    Καλησπέρα ειμαι 15 μέρες ladose εκτός από το ψυχολογικο που με το ζόρι παο δουλειά με 2 zanax ...τρώω ελάχιστα έχω χάσει 5 κιλά ο γιατρός ειπ είναι φυσιολογικό αλλά ανησυχώ..στην αρχή τα συμτώματα ήτανε χειρότερα φοβάμαι μήπως είναι λάθος χάπι για μένα...αφήστε που ξυπνάω κάθε πρωί με πανικό....
    Δώσε λίγο χρόνο στον οργανισμό σου να συνηθίσει το χάπι.αν περάσουν 3 4 βδομάδες και είσαι έτσι,τότε να ανησυχείς.

    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Πήρα λαντοζ για 1 μηνα στις αρχές της θεραπείας και είχαν ακριβώς τα ίδια. Απώλεια όρεξης και κιλών, δεν μπορούσα να φάω τίποτα απολύτως.
    Το χειρότερο ήταν εκείνο το ξύπνημα σε πανικό, δεν θα το ξεχάσω ποτε. Και τρομερή υπερένταση και περισσότερες σκέψεις αυτοκτονίας. Αυτό μόλις το ειπα στο γιατρό μου το έκοψε μαχαίρι .
    Έτσι ήμουν και εγώ στις αρχές των αντικαταθλιπτικών,όμως ήξερα ότι οι αυτοκτονικές τάσεις ήταν παρενέργεια οπότε έκανα υπομονή,και όντως μόνο στις αρχές ήταν,τώρα νιώθω τέλεια.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. LADOSE
    By stratosdr in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 223
    Last Post: 22-11-2022, 06:23
  2. Ladose Ναι ή Οχι
    By specialguy in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 45
    Last Post: 30-10-2022, 00:40
  3. ladose και ιδψ.
    By kyknos25 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 24-11-2019, 09:27
  4. Ladose
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 47
    Last Post: 31-05-2016, 20:37
  5. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 13:06

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •