φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 45 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 673
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    \"Μην ακούς κανέναν\"... Μήπως όμως η φωνή που μιλά για την ασχήμια δεν έρχεται απο τους άλλους, αλλα απο τον ίδιο σου τον εαυτό τελικα?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    αυτο πιστευω κι εγω weird.Πηρα το γιατρο και μου ειπε να παρω ενα tavor και εμεινα απο μπαταρια και δε το σηκωνει.Τωρα θα τον βρω απο Δευτερα πρωι.Ξερεις τιποτα η καποιον να με βοηθησει ποσο να παιρνω για να σταματησει η ταχυκαρδια?Αν και αποτι θυμαμαι εσυ κανεις ομοιοπαθητικη.Εγω εμπλεξα με τα χημικα αν και κανω φυτοθεραπεια για την αμηνοροια και εγινα καλα σε ενα μηνα.Εσυ πηρες ομοιοπαθητικα φαρμακα η φυτικα σκευασματα?Ανακουφιζομαι και ηρεμω που θα παρω το tavor αλλα σκεφτομαι το μετα πως θα το κοψω?Υπαρχει τιποτα ηρεμηστικο-αγχολυτικο σαν το tavor ?Τωρα ομως πρεπει να κοιταξω το τωρα σωστα?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Ξέρεις τι βλέπω εγω? Πως όταν το πάμε λίγο πιο βαθιά το θέμα, πχ. στην επέμβαση που έκανες ή στο πως έχεις συνδέσει το οτι ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ άσχημα με το οτι είσαι άσχημη, το οτι αισθάνεσαι αηδία με το οτι είσαι κακιά, αλλαζεις την κατεύθυνση της συζητησης. Ειναι απόλυτα λογικό Αφρούλα, ο κάθε ένας αυτό θα έκανε. Δεν είναι εύκολο να ξετυλίξεις το κουβάρι, και σίγουρα, όπως είπες κι εσύ , καλό είναι να μην τα συζητάς εδω μέσα αλλα να γίνει μια ολοκληρωμένη δουλειά εκει έξω, μαζί με κάποιον γιατρό που θα εμπιστεύεσαι.

    Σχετικά με την φαρμακευτική αγωγή, μην ακούς κανέναν και μη ρωτάς κανέναν παρα μόνο τον γιατρό που σου την έδωσε. Βρες τον π΄ρωτα, συνεννοήσου μαζί του και μετά παρε οτι σου πει στην δόση που θα σου πει.

    Ενας ομοιοπαθητικός θα μπορούσε να σου δώσει σκευάσματα με δράση αγχολυτική.

    Απο εκει και περα, υπάρχει η βαλεριάνα που είναι χαλαρωτική ως βότανο, μπορείς να βρεις το σχετικό θέμα στα γενικά.
    Αφρουλα.... θα έχεις καλή εξελιξη, αρκεί να το θέλεις...

    Σου το ευχομαι πραγματικα.
    Ειμαστε εδω να σε ακούμε.
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Originally posted by weird
    Απο εκει και περα, υπάρχει η βαλεριάνα που είναι χαλαρωτική ως βότανο, μπορείς να βρεις το σχετικό θέμα στα γενικά.
    Επειδη εχω δοκιμασει τοσο το βοτανο οσο και σε μορφη χαπιου θα πω οτι η διαφορα ειναι τεραστια αναμεσα στα 2.
    Απο εκει και περα σιγουρα σε χαλαρωνει πολυ
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    4,999
    Φαντάζομαι, οτι σε μορφή χαπιού ήταν αρκετά πιο έντονη η δράση του, σωστά?
    Ο καθενας μας δινει σχημα στην Υπαρξη.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    ακριβως το αντιθετο. και αργει να δρασει
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Θα απαντησω στον τιτλο.
    Καλο ειναι να ειναι καποιος ομορφος ειναι προσον.Βρισκεις πιο ευκολα ταιρι,εχεις περισσοτερες κατακτησεις-επιλογες επαγγελματικες κλπ.
    Τωρα επειδη δεν γεννηθηκα Μπραντ Πητ δεν θα κατσω να σκασω.Μετραει και ο χαρακτηρας,μετραει η υγεια κλπ κλπ μετρανε ενα σωρο πραγματα που ειναι πολυ πιο σημαντικα.
    Χτισε πανω στον εαυτο σου.
    Τωρα βεβαια αν αρχιζεις και βυθιζεσαι στην αυτολυπηση,πραγμα το οποιο γνωριζει πολυ καλα ο γραφων κατα περιοδους της ζωης του,δεν καταφερνεις τιποτα.
    Σιγα-σιγα ολα γινονται.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #38
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by keep_walking
    Θα απαντησω στον τιτλο.
    Καλο ειναι να ειναι καποιος ομορφος ειναι προσον.Βρισκεις πιο ευκολα ταιρι,εχεις περισσοτερες κατακτησεις-επιλογες επαγγελματικες κλπ.

    συνηθως οι ομορφοι -ες την ψωνιζουν πολυ περιεργα.
    Τετοια ατομα εγω τα αποφευγω γιατι οι ψωνισμενοι παντος ειδους με ενοχλουν και οχι μονο για αυτη που θα προτιμουσα για συντροφο μου (αν και οχι να το παινευτω η συντροφος μου ειναι πανεμορφη αλλα δεν ειναι ψωνισμενη...) αλλα και για αυτους που θα ηθελα ως φιλους κλπ κλπ....

    Η ομορφια υπαρχει στο καθαρο βλέμμα που σου λεει αμεσα τι ανθρωπος ειναι αυτος που κοιταζεις.
    Ετσι οταν κοιταξα πρωτη φορα την γυναικα μου στα ματια εκτος που ειπα τι ομορφη γυναικα ειναι αυτη, καταλαβα οτι ειναι γυναικα της ζωης μου....

    ;)

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Δεν πιανει εσυ μαλλον εισαι υπερβολικα ερωτευμενος:P
    Τυχερακια :jealous
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,522
    χερομαi που δεν ειμαι πολυ ομορφh και ψωνιο :P

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙ.

    ΕΧΕΤΕ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΤΙΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ;
    ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΕΝΝΟΩ 75 ΚΑΙ ΑΝΩ ΜΕ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΦΡΙΚΙΑ ΤΟΥ ΛΙΦΤΙΝΚ.

    ΚΟΙΤΩΝΤΑΣ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΗΣ ΟΜΟΡΦΙΑΣ.
    ΚΟΙΤΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΓΙΑΓΙΑ ΚΑΙ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΓΙΑ!
    ΚΑΙ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΣ.
    ΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΟ ΓΕΜΑΤΟ ΡΥΤΙΔΕΣ, ΔΥΟ ΜΑΤΙΑ ΜΙΣΟΚΛΕΙΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΛΑΡΑ ΒΛΕΦΑΡΑ, ΧΕΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΓΥΡΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΤΗΝ ΦΘΙΝΟΥΣΑ. ΚΟΝΤΕΣ-ΨΗΛΕΣ, ΧΟΝΤΡΕΣ-ΑΔΥΝΑΤΕΣ, ΣΤΗΤΕΣ Ή ΚΑΜΠΟΥΡΙΑΣΜΕΝΕΣ.
    ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΛΕΜΕ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΓΙΑ. ΤΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΟΜΟΡΦΗ:
    ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΑΜΨΗ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΗΣ, ΜΙΑ ΣΠΙΡΤΑΔΑ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΜΙΑ ΚΑΛΩΣΥΝΗ, ΜΙΑ ΓΑΛΗΝΗ ΕΞΟΙΚΙΩΣΗΣ ΜΕ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ, ΜΙΑ ΣΟΦΙΑ ΓΛΥΚΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΣΑ ΕΖΗΣΕ, ΧΑΡΗΚΕ ΥΠΕΦΕΡΕ.
    ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΣΗ ΤΗΣ ΓΛΥΚΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΓΑΛΗΝΗΣ. ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΗΤΑΝ ΟΜΟΡΦΕΣ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥΣ. ΚΑΙ ΚΟΙΤΑΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ.

    ΑΥΤΕΣ ΛΟΙΠΟΝ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΝ ΚΕΡΔΙΣΑΝ ΔΕΝ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΥΤΗ. Η ΟΜΟΡΦΗ ΨΥΧΗ ΤΟΥΣ ΕΒΓΑΛΕ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΜΟΡΦΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥΣ.
    .................................................. .............................................
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΛΕΣ ΠΙΑ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΓΡΙΕΣ!
    ΕΙΝΑΙ ΜΑΥΡΙΣΜΕΝΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΝΑΚΛΑΤΑΙ Η ΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΤΕ, ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΧΕΙΛΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΟΥΝ Η ΑΓΩΝΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΙΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΟΥΝ ΠΙΑ ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ, ΤΑ ΚΕΝΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΚΕΡΔΙΖΑΝ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥΣ, ΧΡΗΜΑ, ΑΝΔΡΕΣ, ΝΑ ΜΑΓΝΗΤΙΖΟΥΝ ΤΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ.
    ΓΙΑΤΙ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΝΕΩΤΕΡΗ ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΡΩΕΙ Η ΖΗΛΕΙΑ ΚΑΙ Ο ΦΘΟΝΟΣ

    Η ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΗ ΓΡΙΑ.
    Η ΜΑΙΡΗ ΛΙΝΤΑ, ΑΥΤΗ Η ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΓΙΑ,
    Η ΝΟΝΙΚΑ ΓΑΛΗΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΓΙΑ
    Η ΣΟΦΙΑ ΛΟΡΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΓΙΑΓΙΑ,

    ΚΑΙ ΤΟΣΕΣ ΑΛΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΜΟΡΦΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΖΟΥΝ ΣΕ ΓΛΥΚΕΙΑ ΑΡΜΟΝΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΝΑΜΝΗΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΣΟΦΙΑ ΤΩΝ ΧΡΟΝΩΝ ΤΟΥΣ.

    ΑΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΛΟΙΠΟΝ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΟΜΟΡΦΙΑ ΘΕΛΟΥΜΕ. ΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΑΣ, Η ΨΥΧΗ ΜΑΣ ΘΑ ΤΟ ΑΝΑΔΕΙΞΕΙ Ή ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΚΕΡΜΑΤΙΣΕΙ. ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΝΟΥΝ.
    ΟΙ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΘΑ ΜΑΣ ΒΡΟΥΝ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ. Η ΨΥΧΙΚΗ ΜΑΣ ΓΑΛΗΝΗ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΠΟΚΤΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΑΚΑΛΥΨΟΥΜΕ


    ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ;

    ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    ΣΟΦΙΑ

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    106
    Καλά τις Νόνικα Γαληνέα και Σοφία Λόρεν δεν τισ λες και γιαγιάδες. Ολο λίφτιγκ είναι. Σε όλα τα υπόλοιπα συμφωνώ. Ολεσ αυτέσ οι γυναίκες δεν έχουν τίποτα να ανησυχούν για το αν είναι αρεστές

  13. #43
    Member
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    32
    Η ομορφιά συνήθως έχει να κάνει με το προσώπο και τα μαλλιά. Εχει σχέση με τη συμμετρία των χαρακτηριστικών του προσώπου και τη θέση που είναι τοποθετημένα... Αυτά βέβαια σε ένα παχύσαρκο ή λιπόσαρκο άτομο αλλοιώνονται και έτσι ένας πολύ αδύνατος ή παχύς άνθρωπος δεν μπορεί να θεωρηθεί όμορφος.
    ΟΜΟΡΦΟΣ λοιπόν άνθρωπος μπορεί να θεωρηθεί αυτός που έχει συμμετρικά και καλά συνδιαμένα χαρακτιριστικά προσώπου και έχει ένα μέτριο σώμα με συμμετρικές αναλογίες.
    Ολα τα παραπάνω βέβαια εξαρτώνται από την ηλικία του ανθρώπου. Αυτή πρέπει να είναι από 15-30.Μετά από τα 30 έτη υπάρχει χαλάρωση των μυών και πτώση των χαρακτηριστικών.
    Αυτό σημαίνει λοιπόν Aφρούλα ότι η ομορφιά του ανθρώπου είναι πολύ εφήμερη και μας την χάρισε η φύση απλά για να γονιμοποιηθούμε όπως γίνεται με το άνθος των φυτών... Προσπάθησε να συμβιβαστείς με την ιδέα του ότι όλοι κάποια στιγμή θα ασχημήνουμε και προχώρησε στη ζωή σου βλέπνοντας τι κρύβεται κάτω από αυτή τη μάσκα γονιμοποίησης.....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε συμφωνω καθολου μαζι σου.Με τη προηγουμενη σορρυ δε θυμαμαι το ονομα επαυξανω.Περναει διπλα μου μια γιαγια γαληνια καλοσυνατη με τις ρυτιδες της ας ειναι απαλες τουλαχιστον ,:D που μου αποπνεει μια αυρα θετικης ενεργειας και ομορφιας αλλα και η ιδια ειναι ομορφη απο ολα τα προηγομενα .Ε μετα περναει και η Αλεξανδρατου .Εκει σβηνεται η εικονα της και ομορφια βλεπω μονο στη χαριτωμενη γιαγια.Μακαρι να με αξιωσει ο Θεος μια τετοια γιαγια να γινω αν ζω μεχρι τοτε.Τωρα οσον αφορα τη συμμετρια κλπ.δε μου λεει τιποτα γιατι μπορει να ειναι συμμετρικα τα χαρακτηριστικα αλλα να μην ειναι ομορφα η να ειναι μια κανονικη κοπελα χωρις αυτο το κατι .Ας πουμε για μενα οτι δεν εχω τη καταλληλη συμμετρια στη μυτη ας πουμε μια καμπουριτσα ειναι οκ κανονικη αλλα επειδη δεν ειναι μικρη τη λενε οι αλλοι μεγαλοι.Και το ακους και λες που τη βλεπει το ζωον??Τωρα οσον αφορα στο οτι η ομορφια χανεται μπορει να χαλαρωσουμε να γεμισουμε ρυτιδες ΑΛΛΑ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΔΕ ΧΑΝΕΤΑΙ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΥΤΕ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΧΑΝΕΤΑΙ .;)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ζουζουνακι μου σορρυ αλλα εγραφα την απαντηση και δε κοιταξα οτι ησουν εσυ!!!φιλακια;)

Page 3 of 45 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •