φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!! - Page 45
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 45 of 45 FirstFirst ... 35434445
Results 661 to 673 of 673
  1. #661
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Απο καθηγητή και εγώ είχα άσχημη εμπειρία πριν 15 χρόνια.....Διέγνωσε όγκο στο κεφάλι και είχα θυρεοειδίτιδα και πέρασαν μήνες για να πιστέψω ότι τελικά έκανε λάθος.Μήπως να κοιτάμε και γιατρούς που έχουν περισσότερη όρεξη για δουλειά;

  2. #662
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Originally posted by afrula
    και εγω συμφωνω μονο αντιψυχωσικο??Θα βοηθησει στις ιδεες??στις εμμονες?Εχω αρχισει γνωσιακη ψυχοθεραπεια μια φορα την εβδομαδα αλλα του λεω να λειτουργω για να βγω λιγακι εξω με το να με νοιαζει μονο οπως βλεπω εγω τον ευατο μου στο καθρεπτη και να μη με νοιαζει πως με βλεπουν οι αλλοι και μου λεει οχι γιατι ειναι αλλη μια ιδεα!!!Ακου εκει.Μα θα με βοηθησει.Η ειμαι λαθος?Τι με συμβουλευεις?


    To μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης. Απαγορεύονται τα σχόλια που μοιάζουν με online διαγνώσεις.

    Τώρα για την ΓΣΘ εντάξει οκ ακούγεται αλλά προφανώς το να σου πει ότι είναι μόνο \"μια ιδέα\" δεν φτάνει από μόνο του. Θέλει πολλή έντονη δουλειά, να σε βάζει μπροστά από καθρέφτες να λες τα χειρότερα λόγια για την εξωτερική σου εμφάνιση κάποιες ώρες κάθε μέρα, να σου λέει \"είσαι άσχημη\" και να σε εμποδίζει να κοιταχτείς στον καθρέφτη, να βγείτε μαζί έξω σταδιακά σε όλο και πιο πολύ κόσμο τέτοια πράγματα. Παράλληλα θέλει όχι μόνο να σου λέει ότι είναι ιδέες (χαίρω πολύ!) θέλει και να σε κάνει εσύ η ίδια να τις αντιλαμβάνεσαι και να τις ερμηνέυειες αλλιώς. Δεν ξέρω το κατα πόσο τα κάνει αυτά αλλά αυτή είναι κανονικά η ΓΣΘ για την περίπτωση σου και πρέπει να είναι πολύωρη και εντατική (αρκετές ώρες την ημέρα εντατικές ασκήσεις και τεχνικές). Κανονικά θα έχει και πολύ έντονο άγχος στην αρχή αλλά είναι ο μόνος δρόμος να ξεπεράσεις αυτό που έχεις.

  3. #663
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ετσι οπως παμε σε λιγο θα ειμαστε τσικ 2 τσικ...

    :cool:

  4. #664
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Αυτό τους πείραξε...





    l.o.l

  5. #665
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by PETRAN
    Αυτό τους πείραξε...





    l.o.l

    ντε πουαν.....
    :cool:

  6. #666
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2010
    Posts
    3
    το μήνυμα διαγράφηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Σε περίπτωση που συνεχιστεί η δημιουργία νεών προφίλ από το συγκεκριμένο πρόσωπο, οι συκοφαντικές δυσφημίσεις και οι προσβολές προς την προσωπικότητα διαχειριστών και μελών του φόρουμ, ενημερώνω πως θα απευθυνθω στη δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος και θα προχωρήσω σε μήνυση, ασκώντας κάθε νόμιμο δικαίωμα.

    ΝίκοςD.

  7. #667
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τι εγινε και σβηστηκαν τα μηνυματα??

  8. #668
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εχουμε προσωρινα ανακαταξεις...

    :)

  9. #669
    Γεια σας είμαι νέςο στο φορουμ και θα ήθελα να πω κάτι στην αφρούλα...Θεωρώ αφρούλασ οτι δεν μπορείς να ξεπεράσεις τις εμμονές σου διότι οτιδήποτε σου έρχεται στο μυαλό το ψάχνεις στο ίντερνετ με αποτέλεσμα να βλέπεις διάφορα και να σκέφτσαι αν συμβαίνει και σε εμένα αυτό και μπαίνεις μετά σε μια διαδικασία σκέψης στο λέω γιατί και εγω πέρισυ νόμιζα οτι είχα μια αρρώστια και πργμτικά τα είχα χάσει και εψαχνα στο ιντερνετ και έβρισκα διάφορα και αγχονόμουν και φοβόμουν περισσότερο ως που πη΄γα διακοπε΄ς ένα μήνα στο χωριό μου χωρίς ίντερνετ και έγινα απολύτως καλά!μου έφυγε τελείως η ιδέα!

  10. #670
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Αυτό το κάνουμε πολλοί δεν νομίζω ότι είναι έστι τα πράγματα.

  11. #671
    Nαι αλλα όμως άλλους του επηρεάζει άλλους οχι δεν είμαστε όλοι το ίδιο

  12. #672
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Michaelgr


    κανε ενα κοπο να διαβασεις τις 45 σελιδες εδω....
    θα δεις οτι εχει πολυ πραγμα.

  13. #673
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    1
    Γειά σας είμαι καινούργια στο φόρουμ..Αφρούλα σε καταννοώ απόλυτα...έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα..κάποιοι άλλοι μπορεί να μη το βλέπουν σοβαρό και το θεωρούν γελοίο αλλά εγώ πραγματικά ΥΠΟΦΈΡΩ εδώ και τρία χρόνια έχω μειώσει δραματικά τις εξόδους μου και σε όλους λέω ότι δεν έχω λεφτά μα δεν είναι έτσι...αισθάνομαι πως θα βγώ έξω και θα με κοιτάνε όλοι στη μύτη μου γιατί είναι μεγάλη από μπροστά είναι μια χαρά απ'ότι λένε αλλά προφίλ τέρας..αν είχα την δυνατότητα θα έκανα πλαστική κι αυτό με τρελαίνει που δεν μπορώ να κάνω...ΥΠΟΦΕΡΩ...παρ'όλο που είμαι μ ενα παιδί εδώ και δύο χρόνια και κατακτήσεις είχα,αλλά το θέμα είναι ότι νιώθω εγώ απαίσια με τον εαυτό μου και έχω νευρα και συμπεριφερομαι παραλογα κλαιω με το παραμικρο μαλωνω με ολους..ειναι συσκολη κατασταση..γιατι νιωθω οτι δεν ειμαι φυσιολογικη....μακάρι να είχα τα λεφτά να κάνω αυτή την κωλοπλαστική να ανέβει λίγο η αυτοπεποιθησή μου γιατί έχω γίνει τόσο κομπλεξικιά που σε λίγο θα χάσω τον άντρα της ζωής μου....

Page 45 of 45 FirstFirst ... 35434445

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •