φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!! - Page 35
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 35 of 45 FirstFirst ... 253334353637 ... LastLast
Results 511 to 525 of 673
  1. #511
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εσύ βλέπεις τον εαυτό σου κάπως. όμως θα υπάρξουν και άνθρωποι που θα σε βλέπουν χειρότερη από ότι νομίζεις ότι είσαι, και άλλοι που θα σε βλέπουν καλύτερη. αυτό που έχει σημασία είναι να μην κλονίζεται η δική σου εικόνα από την εικόνα των άλλων, να μην σε πιάνει δηλαδή πανικός αν κάποιος σου πει ότι σε βλέπει άσχημη.

    η αλήθεια είναι ότι ποτέ δεν μπορούμε να ξέρουμε ακριβώς πως μας βλέπουν οι άλλοι, αλλά σημασία έχει εσύ να πιστέυεις στον εαυτό σου και να μην κλονίζεσαι.

  2. #512
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    afroula πάντως να ξέρεις όσο και να στενοχωριέσαι και να αγχώνεσαι η εμφάνιση σου δεν αλλάζει ( ή μάλλον αλλάζει, προς το χειρότερο)
    οπότε έχεις δύο δρόμους, αποδέχεσαι τον εαυτό σου όπως και να έιναι και ζεις τη ζωή σου, χωρίς να σε νοιάζει τι σκέφτονται οι άλλοι για το πως δείχνεις
    ή κάθεσαι και στενοχωριέσαι και μένεις κλεισμένη μέσα.

    ποιο σενάριο σου φαίνεται καλύτερο?

    εγώ νομίζω να συνεχίσεις την ψυχοθεραπεία σου, να βοηθήσεις τον άνθρωπο να κάνει τη δουλειά του, ίσως είναι νωρίς ακόμα για να νιώθεις πλήρως ξεμπερδεμένη.
    και προσπάθησε όταν κολάς σε αυτά να κάνεις κάτι άλλο, πχ να πας γυμναστήριο, για έναν καφέ, να φτιάξεις ένα γλυκό κτλ κτλ

  3. #513
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    Το ξερω στεναχωριεμαι και γεμιζω σπυρακια,δε κανω μπανιο,κυκλοφορω με φορμες.Τι να πω??????Ντροπη μου ειμαι πολη ρηχη!Κρινο ωφελει οτι υπαρχει αντικειμενικη ασχημια γιατι δεν την εχω εγω δοξα το Θεο( γιατι ειπα οτι με το μυαλο που κουβαλαω θα χα αυτοκτονησει ),ωστε οταν με λενε ασχημη να καταλαβαινω οτι δεν εχω τιποτα απλως εχουν ψυχολογικα η ειναι μαλακες!!!:):):)

  4. #514
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by afrula
    Το ξερω στεναχωριεμαι και γεμιζω σπυρακια,δε κανω μπανιο,κυκλοφορω με φορμες.Τι να πω??????Ντροπη μου ειμαι πολη ρηχη!Κρινο ωφελει οτι υπαρχει αντικειμενικη ασχημια γιατι δεν την εχω εγω δοξα το Θεο γιατι ειπα οτι με το μυαλο που κουβαλαω θα χα αυτοκτονησει ,ωστε οταν με λενε ασχημη να καταλαβαινω οτι δεν εχω τιποτα απλως εχουν ψυχολογικα η ειναι μαλακες!!!:mad:

    κοίτα, δεν ξέρω αν κι αυτός ο τρόπος σκέψης είναι σωστός. μπορεί σε κάποιον να μην αρέσεις αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι μαλάκας, ίσως απλά έχει διαφορετικό γούστο.

    από την άλλη αν εννοείς ανθρώπους που σε προσβάλουν με άσχημο τρόπο για την εμφανισή σου, ε οκ ναι, αυτό είναι αγενές και δείχνει κόμπλεξ.

  5. #515
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ξανακολλησα ........Για να πεις καποιον ομορφο η ασχημο η μετριο δε κοιτουμε το προσωπο?Λογικο δεν ειναι?Μιαμιση ωρα τη ξοδεψα βασανιζοντας με με αυτο.Εγω και πιστευω οι περισσοτεροι το προσωπο δε κοιτουμε?????:mad::mad::mad:

  6. #516
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    δεν μπορείς να ασχοληθείς με κάτι άλλο? πχ. γιατί δεν βλέπεις μια σειρά στον υπολογιστή για να κρατας το μυαλό σου απασχολημένο?

    ή να διαβάσεις κάτι? ή βγες μια βόλτα.

  7. #517
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    πως να βγω τωρα ?Ετσι?????Γαμωτο παντως το πρωτο πραγμα που κοιταμε το προσωπο δεν ειναι ?Οταν σας λενε ομορφο-η η ασχημο-η τι νομιζετε οτι βλεπουν?Και το σωμα να δει κανεις πρωτα μετα θα δει το προσωπο .Σωστα ????????:mad::mad:

  8. #518
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    ακουσε αφρουλα,
    για μια ακομα φορα θα σου πω οτι εχεις κακοποιηθει (ελπιζω να μην ειναι υπερβολικη η λεξη) καποτε στη ζωη σου,
    για αυτο και εχεις φτασει εκει που εχεις φτασει.

    Ασε το αν εισαι ασχημη η ομορφη και το τι λεει ο ενας και ο αλλος.
    Φαντασου να ησουν σε καποια μικρη πολη και να το ειχαν παρει χαμπαρι οι αργοσχολοι μιας τετοιας πολης....
    θα σου λεγανε τετοια μονο και μονο για να σπασει η ανια τους οχι γιατι εισαι ασχημη.


    Ασχολησου με την κακοποιηση σου και τι θα κανεις για αυτο.
    Βλεπω ομως οτι σε παρασερνει το κομματι που εχεις προβλημα και οχι να το λυσεις.
    Ειναι φανερο οτι δεν εχεις καποιο ειδικο που να το συζητησεις μαζι του ειτε γιατι δεν θες ειτε γιατι δεν θελει αυτος.
    Αλλαξε αυτη την σχεση για να βρεις καποτε λυση και ηρεμια στη ζωη σου.



    Αυτα εχω να σου πω εγω,
    και λυπαμαι αλλα σε ερωτησεις περι ασχημιας και ομορφιας εγω δεν προκειται να σου ξαναπαντησω,
    γιατι ετσι πιστευω οτι δινω τροφη στο προβλημα σου και γινεσαι χειροτερα απο οτι καλυτερα.


    Σου ευχομαι συντομα να αποκατασταθει η υγεια σου.

  9. #519
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    καλα τα λες αλλα πως ξεμπλεκω τζαμπα τα λεφτα σημερα που πηρε!!!!!!!

  10. #520
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by afrula
    πως να βγω τωρα ?Ετσι?????Γαμωτο παντως το πρωτο πραγμα που κοιταμε το προσωπο δεν ειναι ?Οταν σας λενε ομορφο-η η ασχημο-η τι νομιζετε οτι βλεπουν?Και το σωμα να δει κανεις πρωτα μετα θα δει το προσωπο .Σωστα ????????:mad::mad:
    τι εννοείς \"έτσι\"? κάνε βρε ένα μπανάκι, και μετά βγες μια βόλτα.

    ή αν δεν θες, ασχολήσου με κάτι άλλο για να κρατας το μυαλό σου απασχολημένο.

  11. #521
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δε ξερω θα προσπαθησω ουτε στον εχθρο μου τετοιο πραγμα!!!θα δω dvd grey\'ς anatomy.ουφ..................ευχαριστω παιδια πολυ.....:)

  12. #522
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by afrula
    καλα τα λες αλλα πως ξεμπλεκω τζαμπα τα λεφτα σημερα που πηρε!!!!!!!

    με συγχωρεις αλλα απο οσα διαβαζω τοσο καιρο,
    ο ειδικος που πηγαινεις δεν φαινεται να μπορεις να κανεις δουλεια μαζι του.
    Δεν ξερω αν ειναι χασομερης η ειναι δικος σου λαθος.
    Παντως δουλεια δεν κανετε.


    Ειναι απαραδεκτο τοσο καιρο,
    να εχεις θεματα να λυσεις και να μην εχετε κανει καποια βηματα.

    Κανε κατι για αυτο αμεσα.

  13. #523
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    Originally posted by afrula
    δε ξερω θα προσπαθησω ουτε στον εχθρο μου τετοιο πραγμα!!!θα δω dvd grey\'ς anatomy.ουφ..................ευχαριστω παιδια πολυ.....:)
    μπράβο. προσπάθησε να χαλαρώσεις και να μην το σκέφτεσαι για κάποια ώρα. είναι καλό πρώτο βήμα για να μάθεις να χειρίζεσαι το σύμπτωμα.:)

  14. #524
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    krino 3 φορες εχω παει και μια για το ιστορικο.Με μπερδευει παρα πολυ........

  15. #525
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by afrula
    Με μπερδευει παρα πολυ........

    αρα δεν κανει για σενα.
    Τι αλλο θες να πουμε για αυτο?
    Εκει πας για να ξεμπερδευτεις οχι για να μπερδευεσαι.
    Αμα ειναι σε μπερδευω και εγω και μαλιστα δωρεαν.

    :P

Page 35 of 45 FirstFirst ... 253334353637 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •