φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 45 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 673
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197

    φοβος και εμμονες περι ασχημιας!!δεν αντεχω βοηθεια!!!

    ολους μας εχει απασχολησει αυτο πιστευω καποιες φορες.Εμενα αυτη ειναι δυστυχως η ασθενεια μου.Λοιπον εγω οταν βλεπω καποιον για να τον πω ομορφο η ομορφη κοιταω το προσωπο.Αν εχει ωραια χαρακτηριστικα και δερμα ειναι ομορφη.Μετα κοιτω το σωμα.Αρα και ολος ο κοσμος αυτο εννοει.Γιατι δε γινεται το προσωπο βλεπει.ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΑΝ ΛΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΟΜΟΡΦΗ Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΗ?ΠΑΡΑΚΑΛΩ , Πειτε μου τη γνωμη σας την εχω αναγκη!!!!:(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    O καθενας εχει τα δικα του κριτηρια. Σε αλλους φτανει να ειναι μια ψηλη γυναικα και ας εχει ενα μετριοτατο προσωπο, σε αλλον μετραει πιο πολυ το προσωπο ή κατι αλλο. Ασε που αν ερωτευτεις σου αρκει απλα και μονο να ειναι εμφανισιμος ο συντροφος σου και θα τον βλεπεις σαν τον ομορφοτερο ανθρωπο του κοσμου.
    Για μενα επειδη θετεις το θεμα πολυ συγκεκριμενα μετραει κυριως το προσωπο. Αν βγαζει μια γλυκα και καλοσυνη μου αρκει σε πολυ μεγαλο βαθμο. Θελω να πω οτι δεν ειναι μονο το τι χαρακτηριστικα εχει στο προσωπο του ο αλλος αλλα και πως διαμορφωνονται αυτα μεσω του χαρακτηρα του. Υπαρχουν γυναικες που ενω εχουν πανεμορφο προσωπο μπορει να βγαζουν μια τετοια ψυχροτητα που για μενα να μην αξιζουν μια σαν εμφανιση. Ειναι θεμα γουστου αυτα τα πραγματα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    αρα και εσυ πιστευεις οτι ομορφια η οχι βρισκεται στο προσωπο .Κοιτα λεω την πρωτη εντυπωση χωρις να ξερεις το ατομο δηλαδη ξενοι ανθρωποι και χωρις να του μιλησεις μονο η εικονα τιποτε αλλο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Για μενα ναι, επειδη το προσωπο δειχνει και στοιχεια του χαρακτηρα σου. Θα σου δωσω και ενα συγκεκριμενο παραδειγμα.
    Η Αλεξανδρατου θεωρειται μια πολυ ομορφη κοπελα. Εμενα δεν μου αρεσει καθολου ακριβως επειδη απο το προσωπο και μονο φαινονται καποια στοιχεια της προσωπικοτητας της
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    32
    Για να πω καποιον ομορφο κοιταζω το προσωπο του.Μπορει να ειναι ψηλος,κοντος,χοντρος,αδυνα� �ος,γερος,νεος.Αν εχει ομορφο-με βαση τη δικη μου αισθητικη-προσωπο,ειναι ομορφος οπως κι αν ειναι το υπολοιπο σωμα.Αν ειχε κ ωραιο σωμα,θα πω\'\'Ειναι ομορφος και εχει κ ωραιο σωμα\'\'.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    δηλαδη θα την εβλεπες καπου και θα ελεγες ,δεν μαρεσει, δεν ειναι ωραια στον φιλο σου και θα του εξηγουσες το γιατι , γιατι η εκφραση του προσωπου της δειχνει οτι δεν εχει αξιες και ηθικη?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ωραια και τωρα τι θα εβλεπες σε καποιον και θα τον ελεγες ασχημο?Το προσωπο παλι ετσι δεν ειναι το πρωτο αρα πραγμα που κοιταμε ειναι το προσωπο!!!!!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Αφρούλα να σου πω εγώ μερικές γυναίκες που αν και ξοδεύουν πολύ χρόνο και χρήμα στην εμφάνισή τους τις θεωρώ άσχημες, λόγω του τεντωμένου προσώπου τους από τα πολλά λίφτιγκ. Ας μην πω το πλήρες όνομα μη βρω κανένα μπελά, αλλά στο περίπου. Η μία σύζυγος εφοπλιστού με πλούσιο φιλανθρωπικό έργο, ξανθιά με επίθετο από Β. Η άλλη πλούσια μελαχρινή με δράση στους ολυμπ. Αγώνες. Η τρίτη βουλευτής του πασόκ. Η τέταρτη η γειτόνισσά μου η κυρία Καίτη. Και αμέτρητες άλλες παρόμοιες. Εμένα δεν μου αρέσει καθόλου το πρόσωπό τους. Σε αυτές αρέσει και ξοδεύουν πολλά λεφτά για το αποτέλεσμα αυτό. Το ότι εμένα δεν μου αρέσουν πρέπει να τις κάνει αυτές να τα βάψουν μαύρα? Σ’ αυτές αρέσει ο εαυτός τους και ποζάρουν περήφανα στα περιοδικά.
    Με τις διάσημες δεν έχω πάρε δώσε. Η κυρία Καίτη όμως πρέπει να σου πω ότι με βλέπει σχεδόν με οίκτο επειδή δεν βάφομαι από το πρωί όπως αυτή και δεν βάζω μέικαπ. Σου λέω αλήθεια, με λυπάται, μου το έχει πει. Εγώ όμως είμαι ευτυχισμένη, είναι επιλογή μου να μην βάφομαι χωρίς λόγο και σ’αυτούς που ήθελα να αρέσω στη ζωή μου άρεσα και αρέσω όπως και στον εαυτό μου. Θα έπρεπε να τα βάψω μαύρα που με λυπάται για την εμφάνισή μου η κυρία Καίτη?
    Αυτά σαν απάντηση στην ερώτησή σου τι σημαίνει άσχημος. Εκτός από την αντικειμενική ασχήμια που κάποιοι (ελάχιστοι) την έχουν από την κούνια τους –και γνωρίζεις καλά ότι εσύ δεν ανήκεις σ’αυτούς- υπάρχει και το υποκειμενικό στοιχείο όπως στα παραδείγματα που σου ανέφερα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Δεν θελω να πω τι πιστευω οταν την βλεπω αλλα σιγουρα με ξενερωνει. Το αν θα το ελεγα δεν μπορω να το πω με σιγουρια. Συνηθως προσπαθω να αποφευγω ατομα που δεν μου γεμιζουν το ματι
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Παντως αφρουλα, επειδη ειναι υποκειμενικη η ομορφια, δεν υπαρχει κανενας ανθρωπος που να ειναι ομορφος για ολους.Παντα θα υπαρχει καποιος στον οποιο δε θα αρεσει.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    συμφωνω απολυτα αλλα το ασχημο που κολλαει αν εισαι ομορφη και μια χαρα?Πες μου φταιω εγω μετα να τον κανω να μη βλεπεται απο τις μπουνιες?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    τα τελευταια 5 χρονια μια φορα το ακουσα αρα ολα ειναι βλακειες αυτα που λεω....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Σιγα μη δωσεις αξια σε εναν ασχετο κ του δωσεις κ μπουνιες!!!!Κ τι σε νιαζει τι λεει?Να σε ενδιαφερει τι λενε τα δικα σου ατομα.Αλλα γιατι κολας τοσο στην ομορφια?Υπαρχουν πιο σημαντικα στοιχεια σε εναν ανθρωπο.Δλδ οταν γερασουμε κ ενταξει θα εχουμε μια γοητεια αλλα θα χανει η εξωτερικη εμφανιση τι θα κανουμε?Ασε που καποιος μπορει να σε πει ασχημη για χιλιους λογους.Επειδη δεν του αρεσεις,επειδη του\'σπασες τα νευρα,τον απεριψες,θελει να σε πληγωσει,για πλακα...κ.λ.π.Δλδ πεταει καποιος μια μπαρουφα κ καθεσαι κ σκας?κ μπαινεις σε σκεψεις αν εισαι ομορφη?Εσυ ξερεις οτι εισαι ομορφη κ αυτο ισχυει.Κ μη σε νιαζει τι λεει ο καθενας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by afrula
    τα τελευταια 5 χρονια μια φορα το ακουσα αρα ολα ειναι βλακειες αυτα που λεω....
    Κ υστερα που κολας?φοβασαι μην τυχον κ στο πουνε?Αφρουλα,οσοι κ αν στο πουνε αν εσυ μεσα σου πιστευεις πως εισαι ομορφη δε θα παιζει ρολο.Γι\'αυτο κατσε κ σκεψου εσυ πως βλεπεις τον εαυτο σου κ ειδικα τις στιγμες που σε πιανει \'κριση\'.Νιωθεις ομορφη?Παντα?Πως σε βλεπεις?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    παιδια το ξερω οτι ειμαι μια χαρα ομορφη ολοι αυτο λενε.Ασχημη δυσκολα το ακουω απλως οταν λενε δεν ειναι ωραια τι εννουν?για το προσωπο δε εννοουν ναι.ΟΚ αλλα αυτο δε σημαινει οτι ειναι ασχημο ακομα αν με καποιος ασχημη που δε νομιζω....

Page 1 of 45 12311 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •