Ιδρώτας το βραδυ στον αυχενα οταν κοιμαμαι και λιγη φαγουρα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Ιδρώτας το βραδυ στον αυχενα οταν κοιμαμαι και λιγη φαγουρα

    Καλήμέρα παιδιαΕγώ έχω από το δεκέμβριο που βασανίζομαι!Είχα αρχίσει με έντονη φαγούρα και το έψαχνα συνεχώς στο ίντερνετ για λέμφωμα!Απο γενάρη μέχρι σήμερα ιδρώνω κάθε βράδυ που πάω για ύπνο στη περιοχή του αυχένα μ και γινετε μουσκεμα το μαξιλαροντημα αλλά η φαγούρα αν και υπάρχει μειώθηκε αρκετά!έχω κάνει πάνω απο 5 φορές αιματολογικές όλα καθαρά!έκανα 3 φορές υπέρηχο λαιμου μασχαλης και βουβωνικης περιοχης και υπέρηχο κοιλιάς σε διαφορεικους ακτινολογους και ακτινογραφια θωρακα και μονο ο ενας ακτινολογος απο τους 3 μ βρήκε ενα λεμφαδενα εντος της παρωτιδας ο οποιος δεν ψηλαφιζοταν 11mm(ενώ το επιτρεπτο μου ήπε ειναι 10mm) και αγχώθηκα αλλά μου είπε ξεκόλλα γιατι ειναι ήπια αυξηση και ηχογένεια και σχήμα ειναι φυσιολογικα που δεν πρεπει να ασχοληθεις καν!να σημειωθει παρόλο που ηταν 11mm και αγψωθηκα είχα πάει τη επόμενη μερα σε παθολογο που εκανε υπέρηχους και δεν μου έβρισκε καθόλου μεσα στις παρωτίδες λεμφαδένα πάνω απο 8mm και απορούσε πως μ βρήκε ο άλλος 11mm που παρολα αυτα μ είπε και 11mm αν το εβρισκα πάλι δεν έχει προβλημα!μέσα σε αυτους τους 8 μήνες έχω πάει σε 5 παθολόγους και 3 αιματολογους και όλοι μου λένε ξεκόλλα και δεν έχεις λέμφωμα!Αλλα κάθε μέρα κάνω google στο ίντερνετ για νυχτερινο ιδρώτα(αν και ο ιδρώτας στον αυχένα υπάρχει και αν κοιμηθώ και κανένα μεσημέρι και όχι μονο βράδυ) και έχω τρελαθεί ξανα και σκέφτομαι πάλι να πάω για αιματολογικες και υπέρηχο και έχω τρελάθει!Ποια ή αποψη σας παιδια?Θέλω τη γνώμη σας?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    192
    Συγνώμη αλλά μου φαίνεται παράλογο για τόσο ήπιο σύμπτωμα να κάνεις τόσο ψάξιμο στους γιατρούς. Εγώ που είμαι αρρωστοφοβικη φουλ δε θα πήγαινα καν. Σταμάτα το γιατί είναι σαν να προκαλείς το σύμπαν να σου συμβεί κάτι κακό.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Εισαι υπερβολική/ος χωρίς λογο βασικα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #4
    Το ξέρω παιδια ότι είναι υπερβολή οι εξετάσεις που έκανα αλλά όταν κάνω εξετάσεις και βγουν αποτελέσματα καθαρά καθησυχάζομαι και ύστερα απο λίγο καιρο όταν ξυπνάω το πρωί και είναι βρεγμένο το μαξιλαρώντημα από τον ιδρώτα στον ύπνο μ με πιάνει ο πανικός και ξεκινάει πάλι ενας φαύλος κύκλος απο την αρχή google για λέφωμα για νυχτερινο ιδρώτα κ.λ.π καξ απελπίζομαι και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το αποβάλω από το μυαλό μ!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΚΙ24 View Post
    Το ξέρω παιδια ότι είναι υπερβολή οι εξετάσεις που έκανα αλλά όταν κάνω εξετάσεις και βγουν αποτελέσματα καθαρά καθησυχάζομαι και ύστερα απο λίγο καιρο όταν ξυπνάω το πρωί και είναι βρεγμένο το μαξιλαρώντημα από τον ιδρώτα στον ύπνο μ με πιάνει ο πανικός και ξεκινάει πάλι ενας φαύλος κύκλος απο την αρχή google για λέφωμα για νυχτερινο ιδρώτα κ.λ.π καξ απελπίζομαι και δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να το αποβάλω από το μυαλό μ!
    Εχω πρησμενους λεμφαδενες χρονια μετα απο μονοπυρηνωση η οποια προκαλεί όντως λέμφωμα και δεν εχω μπει σε κοπο να το ψάξω πολύ απλα γιατί οι εξετάσεις μου βγαίνουν καλες και γενικά ουτε υστεριαζω με την υγεία μου ουτε νοσοφοβια εχω. Στο λεω γιατί αν δε φοβάμαι εγω που εχω και πραγματικό λογο ειναι παραλογο να φοβάσαι εσυ απο το τιποτα
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Σε ευχαριστω πολυ Νοσηρη φαντασια με καθυσήχασες!Απλά πρέπει να προσπαθήσω να ξεκολλήσω απο αυτό που μου μπήκε στο μυαλο και με βασανιζει εδω και 8 μήνες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δεν έχεις κάτι... Και εγω ιδρώνω στον ύπνο μου, φαγούρα εχω φουλ στο δερμα πιθανών απο καποια αλλεργία και δεν ανησυχώ καθολου. Βγαλτο απο το μυαλο σου.. Ολα καλα θα πάνε.
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΚΙ24 View Post
    Σε ευχαριστω πολυ Νοσηρη φαντασια με καθυσήχασες!Απλά πρέπει να προσπαθήσω να ξεκολλήσω απο αυτό που μου μπήκε στο μυαλο και με βασανιζει εδω και 8 μήνες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Ναι αυτό θα προσπαθήσω κάνω!Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μακαρι να καταφερα να σε βοηθήσω

    [emoji3526]
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. ΙΔΡΩΤΑΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 16-01-2019, 23:47
  2. Replies: 6
    Last Post: 21-12-2018, 22:33
  3. Eυθειασμό στον αυχένα.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-01-2015, 19:51
  4. ΠΟΝΟΙ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ.....!!!!
    By minaspap in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 30-09-2011, 05:08
  5. νιώθω οτι πέφτω οταν κοιμάμαι
    By chrissy in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 18-05-2009, 13:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •