Καυγάς-εγωισμος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    3

    Καυγάς-εγωισμος

    Καλησπέρα σας είμαι 15 θα πάω πρώτη Λυκείου και εδώ και 3 μήνες μιλούσα κ έβγαινα με ένα παιδί που είναι 18..γνωριστήκαμε διότι εγώ ήμουν στο μαγαζί του πατέρα μ λ ηρθε ο κουμπάρος μου με την παρέα του κ μαζι τοθς ήταν κ αυτός..Εγώ δεν το ήξερα ούτε αυτός εμένα προφανώς αλλά μετά από εκείνη την μέρα ζήτησε το ινστα μου από τους γνωστούς μ στην παρέα του..

    Τέλος πάντων μετά απο 2 εβδομάδες μ έστειλε μήνυμα κ αρχίσαμε να μιλάμε..Απ την αρχή διαπίστωσα πως είχαμε πολύ οικειότητα κ κοινά κ ένιωθα λες κ τον ήξερα καιρο.. μένουμε 20 λεπτά απόσταση όποτε κάθε φορά που ήταν να βγούμε αυτός ερχόταν και με έπαιρνε, μιλούσαμε στο τηλέφωνο πολλές ώρες μερικές φορές Δηλαδή 3-4 ώρες και γενικά περνούσα πολύ καλά μαζί του κ ενιωσα ότι επιτέλους βρήκα ένα ώριμο παιδί καθώς είμαι πολύ επιλεκτική στις επιλογές μ ..

    Αυτός μ έλεγε ότι δεν έχει συναντήσει άλλη κοπέλα τόσο ώριμη ειδικά στα 15 κ πως πρώτη φορά μπορεί να μιλήσει με κοπέλα για τα ενδιαφέροντα του κλπ. Εννοείται πως χάρηκα κ γενικά εγώ ήμουν επιφυλακτικη μαζι του και δεν του ανοιχτηκα να του πω προβλήματα μ κ γενικά οτιδηποτε, ενώ αυτόν τον εκανα να ανοιχτεί κ να μ πει πολλά πράγματα γενικά για την ζωή του.. Επίσης έδινε πανελληνιες και προφανώς δεν μιλούσαμε τόσο πολύ κ πάντα αργούσε να απαντησει, ομω1 δεν το έκανα ποτε θέμα αντιθέτως έδειξα πολύ υπομονή κ δικαιωθηκα διότι μ είπε πως δεν περιμενε να δείξω τόσο υπομονή κ πως θα τον είχα στείλει λόγω του ότι δεν απαντούσε γρήγορα..σχέση δεν είχαμε παρόλα αυτά ήταν σαν να έχουμε γιατί βγαίναμε, μιλούσαμε κάθε μέρα κλπ. Όταν τον Ρωτούσα γενικά περί σχέσεως μ έλεγε πως Φυσικά κ θέλει κατξ μακροχρονιο μαζι μ και πως θέλει να γνωριστουμ2 πρώτα λίγο καλύτερα..

    Τέλος πάντων αυτά μέχρι πριν 1 μήνα όπου βγήκαμε κ περάσαμε τέλεια όλα καλά, γενικά μιλούσαμε με αγάπη μου κλπ δλδ κάθε μέρα μ έγραφε αλλά τις 2 επόμενες μέρες μετά από αυτήν που βγήκαμε, μ έγραφε Καλημέρα σκέτο δλδ φάνηκε λίγο πιο απόμακρος αλλά δεν είπα τπτ..με τν επόμενη μέρα πήγε θάλασσα με τους φίλους του και δεν μ είπε τίποτα ! Όταν μ το είπε του είπα καλά να περάσεις κλπ είδε το μήνυμα κ δεν μ έστειλε καθολου για 1 μέρα..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    3
    Έτσι του έστειλα εγώ το απόγευμα και του λέω: &quot; τόσο καλά περνάς που δεν είχές χρόνο να στείλεις ένα μήνυμα ?&quot; Κ μ απάντησε &quot;είχα αλλά ξεχάστηκε εδώ πέρα&quot; κ λέω &quot; Δηλαδή μου λες ότι με ξέχασες σε ευχαριστώ πολύ &quot; κ μ κάνει μια &quot;εχχχ&quot; κ του λέω έχοντας υπόψη μ ότι κ τις προηγούμενες 2 μέρες μ απαντουσε καπως: &quot; Αν είναι να πεις κάτι πες το ξεκάθαρα, διαφορετικά δεν πρόκειται να σου ξανά στειλω&quot; κ μ λεει &quot;όλο αυτό επειδή δεν έστειλα 1 μέρα; κ του λέω όχι γ αυτό γενικα τώρα τελευταία αυτες τις μερες απαντας κάπως κ μ λεει δηλαδή; κ λέω ξργω μου γράφεις Καλημέρα σκέτο κ μου λέει και παει να πει κάτι αυτό; κ λέω αστο κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις κ μ κάνει μια ναι επειδή εσένα σε τσίμπησε μ μυγα..εκεξ εκνευριστηκα τέρμα και θύμωσα και δεν του απάντησα.. πρώτη φορά μιλούσε έτσι και αντι να πει κάτι ήθελε να βγει κ από πάνω..Δηλαδή είναι συμπεριφορά αυτή με ένα άτομο που μιλάτε κάθε μέρα;; Εγώ πως να το πάρω αυτό δλδ;<br>
    <br>
    Τέλος πάντων δεν μιλήσαμε για 2 μέρες κ δεν είχα ανεβάσει τπτ στο ινσταγκραμ..την 2η μέρα είχα βάλει στο ινσταγκραμ στην ιστορία μ να μ γράψουν ερωτήσεις κ πως θα τις απαντησω..κ μ γράφει ο πρώην μ ίδια ηλικία μ αυτόν &quot;ποια ήταν η τελευταία σου σχέση; πρέπει να γάμουσε ο τύπος&quot; (ότι και καλά ήταν γαματο παιδι&quot; κ του λέω χα χα χα θα σε έκανα ταγκ αλλά κρίμα είσαι..Ε μην τα πολυλογώ το ειδε αυτός κ συμπερανε ότι το έγραψα γι αυτόν και τα πήρε κ το βράδυ μ στέλνει: &quot; κανε ότι θες μόνο μην αναφερθεις σε μένα ούτε άμεσα ούτε έμμεσα καί ειδικά στο ινσταγκραμ..από εδώ κ πέρα κάνεις ότι θέλεις &quot; δεν πίστευα ότι θα υπήρχαν παρεξηγήσεις με κάτι τετοιο διότι δεν το είχα γράψει γ αυτόν..Και του είπα να μ εξηγήσει για πιο πράγμα μιλάει γιατί δεν ήμουν σίγουρη αν ήταν αυτό αλλά μάταια.. τον πήρα κ τηλέφωνο αλλά δεν μου το σηκωσε δεν ήθελε να ξεκαθαρίσει τπτ μ είπε γιατί της προηγούμενες μέρες λεει που ήταν αυτός θάλασσα δεν ήθελα να ξεκαθαρίσουμε τίποτα ενώ δεν μπήκε καν στον κόπο να μ πει κάτι ! Δεν είχαμε μιλήσει για 4 μέρες μετά και εμένα με εκαιγε διότι είχε πολύ καλή εντύπωση για εμένα κ μετά έτσι με κάτι ξαφνικό δεν ξέρω τι άποψη απόκτησε κυρίως γιατί δεν μ άφησε να του εξηγησω τι ακριβώς είχε γίνει κ τα είχα όλα μέσα μου..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    3
    Έτσι αποφάσισα να στείλω μια τελευταία φορά ισα ισα για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα και να νιώθω εγώ καλά κ πως είπα την αλήθεια κ του έγραψα:

    &quot; Αυτό το σκρινσοτ στο στέλνω για να δεις από ποιον εγινε η συγκεκριμενη ερώτηση που απ όσο κατάλαβα εσυ παρεξηγήσες&nbsp; και την εξελαβες για τον εαυτό σου. Αυτος είναι ο πρώην μου και για πλάκα του ήρθε&nbsp; να ρωτησει κάτι τετοιο αναφερόμενος στον εαυτό του γι&apos;αυτό και του απάντησα &quot;θα σε έκανα ταγκ αλλά σε λυπάμαι!&quot;. Για μένα ήταν εμφανές πως με την απάντηση μου αυτή καμία παρεξήγηση και παρερμηνεία δεν θα μπορουσε να γίνει. Εσύ βέβαια έβγαλες το πόρισμα και τα συμπεράσματα σου αδικαιολόγητα, χωρίς καν να θέλεις να το συζητήσεις μαζι μου και εφόσον μάλιστα τις προηγούμενες μέρες εισέπραξα μόνο την αδιαφορία σου Και πάλι σε πήρα τηλέφωνο για να ξεκαθαρίσει αυτό αλλά μάταια! Εγώ το μόνο που μπορω να κάνω για τη συνείδηση και την αξιοπρέπεια μου είναι να σου δείξω αυτό και ο μόνος λόγος είναι πως με νοιάζει η γνώμη που διαμορφωσες εσύ ειδικά&nbsp; για εμένα. Περίμενα και πίστευα πως με ήξερες καλύτερα...Πίστευα...&quot;<

    Και το μόνο π μου απαντάει είναι: &quot;Μαλιστα.. Τζάμπα κόπος να τα εξηγήσεις όλα Αυτά&quot; και του λέω Δηλαδή; κ μ λεει δεν ζήτησα εξηγήσεις όποτε κρατά την αξιοπρέπεια σ όπως λες..κ του λέω &quot; εγώ την αξιοπρέπεια και εσύ τον εγωισμό σου που περικλείει και έλλειψη της πρώτης !&quot; Κ μ κανεξ μια : &quot;και μετά σε νοιάζει η γνωμη μου για σενα..Δεν θα μπω στην ίδια διαδικασία γιατί δεν θέλω να χαλάσει κ αλλο η εικόνα μου&quot; το άφησα αδιάβαστο ούτε καν το άνοιξα κ με έκανέ μπλοκ κάποια στιγμή κ μετά με ξεμπλοκαρε κατευθειαν.. Τώρα δεν μ.έχσι κάνει ακόμα φολοου κ πραγματικά θέλω ν μπω στο μυαλο του για να δω τι έχει πει στους φίλους του για μένα..έχει περάσει 1 μήνας τον σκέφτομαι συνέχεια..Δεν θέλω να τα ξαναβρω μαζι του απλώς θέλω να με παρακαλάει&nbsp; !! Πως το βλέπετε εσεις το πράγμα τι συμπέρασμα βγάζετε απ όλο αυτό;;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ενω στο κειμενο σου τα έγραψες μια χαρά μου τα χαλασες στο τελος... Συγγνώμη αλλα αν όντως ησουν ώριμη δε θα ηθελες να σε παρακαλέσει κάνεις..αυτό μονο ωριμότητα δε δείχνει. Οχι οτι ο φίλος σου πάει πισω, ανώριμο στο φουλ αλλα ειστε παιδια ακομα οποτε ειναι λογικές οι αντιδράσεις και των δυο. Δε σας βγήκε κάτι παραπάνω, εχε το ετσι στο μυαλο σου και προχώρα μπροστά. Μη σκεφτεσαι γιατι το ενα και γιατί το αλλο. Δε θα γίνεις ψυχολόγος του παλικαριου...
    Quote Originally Posted by RunAwayWithMe View Post
    Έτσι αποφάσισα να στείλω μια τελευταία φορά ισα ισα για να ξεκαθαρίσω τα πράγματα και να νιώθω εγώ καλά κ πως είπα την αλήθεια κ του έγραψα:

    " Αυτό το σκρινσοτ στο στέλνω για να δεις από ποιον εγινε η συγκεκριμενη ερώτηση που απ όσο κατάλαβα εσυ παρεξηγήσες και την εξελαβες για τον εαυτό σου. Αυτος είναι ο πρώην μου και για πλάκα του ήρθε να ρωτησει κάτι τετοιο αναφερόμενος στον εαυτό του γι&apos;αυτό και του απάντησα "θα σε έκανα ταγκ αλλά σε λυπάμαι!". Για μένα ήταν εμφανές πως με την απάντηση μου αυτή καμία παρεξήγηση και παρερμηνεία δεν θα μπορουσε να γίνει. Εσύ βέβαια έβγαλες το πόρισμα και τα συμπεράσματα σου αδικαιολόγητα, χωρίς καν να θέλεις να το συζητήσεις μαζι μου και εφόσον μάλιστα τις προηγούμενες μέρες εισέπραξα μόνο την αδιαφορία σου Και πάλι σε πήρα τηλέφωνο για να ξεκαθαρίσει αυτό αλλά μάταια! Εγώ το μόνο που μπορω να κάνω για τη συνείδηση και την αξιοπρέπεια μου είναι να σου δείξω αυτό και ο μόνος λόγος είναι πως με νοιάζει η γνώμη που διαμορφωσες εσύ ειδικά για εμένα. Περίμενα και πίστευα πως με ήξερες καλύτερα...Πίστευα..."<

    Και το μόνο π μου απαντάει είναι: "Μαλιστα.. Τζάμπα κόπος να τα εξηγήσεις όλα Αυτά" και του λέω Δηλαδή; κ μ λεει δεν ζήτησα εξηγήσεις όποτε κρατά την αξιοπρέπεια σ όπως λες..κ του λέω " εγώ την αξιοπρέπεια και εσύ τον εγωισμό σου που περικλείει και έλλειψη της πρώτης !" Κ μ κανεξ μια : "και μετά σε νοιάζει η γνωμη μου για σενα..Δεν θα μπω στην ίδια διαδικασία γιατί δεν θέλω να χαλάσει κ αλλο η εικόνα μου" το άφησα αδιάβαστο ούτε καν το άνοιξα κ με έκανέ μπλοκ κάποια στιγμή κ μετά με ξεμπλοκαρε κατευθειαν.. Τώρα δεν μ.έχσι κάνει ακόμα φολοου κ πραγματικά θέλω ν μπω στο μυαλο του για να δω τι έχει πει στους φίλους του για μένα..έχει περάσει 1 μήνας τον σκέφτομαι συνέχεια..Δεν θέλω να τα ξαναβρω μαζι του απλώς θέλω να με παρακαλάει !! Πως το βλέπετε εσεις το πράγμα τι συμπέρασμα βγάζετε απ όλο αυτό;;;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. μοναξια=εγωισμος.... + εγωισμος=προβληματα
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 15-07-2014, 16:47
  2. έντονος καυγάς
    By cina in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 03-08-2012, 11:10
  3. καυγας με μια φιλη μου
    By korman709 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 11-10-2011, 21:44
  4. Καυγας
    By Hitman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 03-07-2011, 23:32
  5. Αγριος καυγας στο σπίτι ξανα
    By Winston_man in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 04-02-2009, 20:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •