ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    32

    ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΩ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ;

    Καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά.
    Είμαι παντρεμένη εδώ και 3 χρόνια με ένα παιδάκι 2 ετών και μόλις πρόσφατα αποφάσισα ότι αντιμετώπιζα τον σύζυγό μου με λάθος τρόπο.
    Αγόρασα ένα βιβλίο που μου σύστησαν, το οποίο ονομάζεται
    "Θαύματα επικοινωνίας για ζευγάρια" και είδα πολύ βελτίωση στη σχέση μου.
    Πριν λίγες μέρες ο άντρας μου έχασε τον πατέρα του. Διαπίστωσα, λοιπόν, ότι δεν του είναι εύκολο να εκφράσει τα συναισθήματά του σε τόση λύπη. Αυτός χαρακτηρίζει τον εαυτό του "σκληρό" αλλά τον έχω δει να κλαίει μόνο και μόνο γιατί βρήκε τυχαία κάποιον φίλο του που είχε καιρό να δει ή για διάφορους μικρούς λόγους.
    Είναι ευσυγκίνητος, αλλά δεν του είναι εύκολο να εκφράσει τα συναισθήματά του, από ότι καταλαβαίνω.
    Επίσης, από τα συμφραζόμενά του - "αν πεθάνω εγώ δεν θέλω να κλάψεις, μην δένεσαι πολύ" κλπ - καταλαβαίνω ότι δεν τολμάει να πλησιάσει πολύ κανέναν.
    Πως θα μπορούσα να τον κάνω να μου ανοιχτεί περισσότερο; Είναι σκόπιμο; Τον αγαπάω και πιο παλιά μου ανοιγότανε πολύ περισσότερο και μου έλεγε περισσότερες εκφράσεις αγάπης.
    Εγώ του λέω, πιστεύω, αρκετές. Αλλά δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Νιώθω ότι έχει χάσει την εμπιστοσύνη του στους ανθρώπους και πως έχει πληγωθεί από κάποιο είδος εγκατάλειψης, αλλά δεν ξέρω τι.
    Help!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    2,713
    Originally posted by Marnek
    και μόλις πρόσφατα αποφάσισα ότι αντιμετώπιζα τον σύζυγό μου με λάθος τρόπο.
    Αγόρασα ένα βιβλίο που μου σύστησαν, το οποίο ονομάζεται
    \"Θαύματα επικοινωνίας για ζευγάρια\" και είδα πολύ βελτίωση στη σχέση μου. .......

    ...... Τον αγαπάω και πιο παλιά μου ανοιγότανε πολύ περισσότερο και μου έλεγε περισσότερες εκφράσεις αγάπης.
    .......
    Help!!!!
    Mηπως το προβλημα δεν ειναι του αντρα σου,αλλα στην επικοινωνια μεταξυ σας?
    Με ποιον λαθος τροπο τον αντιμετωπιζες?
    Τι συνεβαινε παλιοτερα που σου ανοιγοταν περισσοτερο κ δε συμβαινει τωρα?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •