Με ζηλεύει ή είναι ιδέα μου;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    Με ζηλεύει ή είναι ιδέα μου;

    Καλησπέρα.Τον τελευταίο καιρό με προβληματίζει πολύ η σχέση μου με έναν «καλό» μου φίλο.Με το άτομο αυτό κάνουμε παρέα από τα 15 μας,και πλέον είμαστε 20.Οταν τον πρωτογνώρισα,φαινόταν ένα πολύ κομπλέ άτομο,ανοιχτόμυαλο,ψαγμένο και ώριμο για την ηλικία του.Ετσι λοιπόν δεθήκαμε και γίναμε αχώριστοι.Του εξομολογήθηκα κιόλας πως είμαι bisexual και ξέρει για όλα τα ερωτικά μου με άντρες και γυναίκες.Οταν του το είπα το πήρε μια χαρά και ήταν πολύ υποστηρικτικός.Μαλιστα 2-3 φορές μου εξομολογήθηκε πως και αυτός ίσως να ήταν γκει και πως ψαχνόταν.Καποτε μου είπε πως δοκίμασε να κάνει προκαταρκτικά με έναν άγνωστο άντρα,αλλά εν τελει δεν του άρεσε,όποτε ήταν σίγουρος πως είναι στρειτ 100%.Μεχρι εδώ όλα καλά.Τον τελευταίο χρόνο,ωστόσο,η συμπεριφορά του έχει αλλάξει πολύ.Μου λέει ότι πρέπει να χωρίσω την κοπέλα μου και να παντευτω,μου λέει ότι πρέπει να καταπιεσω αυτό που είμαι,με κοροϊδεύει μέσα στα μούτρα μου,μου την λέει επειδή φερνω την κοπέλα μου διακοπες στο πατρικό μου λεγοντας πως προκαλώ,της την πέφτει μπροστά μου και διατυμπανίζει σε πολλους γνωστους πως έχω σχέση με γυναίκα.Ενταξει,κι εγώ δεν το κρύβω από τον κύκλο μου,αλλά αυτός το έχει πάει στο άλλο άκρο και το λέει σε πολύ κόσμο έτσι στο άκυρο.Επισης έχει κάνει τρομερή στροφή προς την εκκλησία και μου λέει ότι αυτά τα πράγματα δεν είναι σωστά κλπ κλπ.Στο μεταξύ,επειδή έχει περάσει σε μια τεχνική σχολή,ενώ εγώ είμαι σε θεωρητική σχολή,μου λέει ότι αυτός θα γίνει πετυχημένος ενώ εγώ θα είμαι μια ζωή άνεργη,δεν θα έχω να φάω κλπ κλπ και προσπαθεί να μου δημιουργήσει κομπλεξ γενικά.Αυτο που έχω καταλάβει ως τώρα είναι ότι ίσως με ζηλεύει.Ισως είναι επειδή εγώ τα έχω καλά με τον εαυτό μου και η οικογένεια και οι γνωστοί μου με έχουν αποδεχτεί,ίσως είναι επειδή έχω μια ευτυχισμένη σχέση,ίσως είναι επειδή είμαι αρκετά καλύτερα από αυτόν οικονομικά (θεωρώ ότι πρόκειται για σημαντικό παράγοντα,καθώς δεν έχει πολλά χρήματα και εκδηλώνει κάποιες πολύ ζηλιαρικες συμπεριφορές πάνω σε αυτό το θέμα).Ειλικρινα δεν ξέρω τι παίζει μαζί του.Απο εκεί που τον θεωρούσα πραγματικό μου φίλο και θα έκανα τα πάντα για αυτόν,τώρα με φέρνει στο σημείο να κλαίω,προσπαθεί να μου δημιουργεί κομπλεξ και να με φέρνει σε δύσκολη θέση σε κάθε ευκαιρία.Συγνωμη για το τεράστιο κείμενο,ήθελα απλώς να περιγράψω επαρκώς την κατάσταση για να μου πείτε μια σοβαρή γνώμη.Δεν έχω προσπαθήσει να συζητήσω μαζί του αυτό το θέμα γιατί είμαι σίγουρη ότι θα με βγάλει τρελή.Δεν θέλω κιόλας να του δείξω ότι με πειράζει,γιατί πιστεύω ότι θα το θεωρήσει αδυναμία και θα προσπαθήσει να πατήσει πάνω σε αυτή για να με κάνει να αισθανθώ άσχημα.Ειναι αρκετά χειριστικος,τουλάχιστον αυτό βλέπω εγώ.Ισως και να είναι στο μυαλό μου όλα αυτά,τι να πω.Πιστευω πάντως πως ένας άνθρωπος που σε αγαπά πραγματικά θέλει να σε βλέπει μόνο να γελάς και δεν προσπαθεί να σε κάνει να νιώσεις άσχημα.

  2. #2
    Είτε ζηλεύει είτε όχι αυτό δεν είναι το βασικό θέμα. Ο Φίλος δεν χλευάζει, δεν ανακοινώνει την προσωπική μας ζωή, δεν κάνει ηθικολογικο κήρυγμα ( εκτός και εαν είμαστε παρεμβατικοι σε ζωές άλλων) δεν ακυρώνει τις επιλογές μας. Σου ασκεί κριτική και σε μειώνει. Ότι και αν άλλαξε μέσα του μπορείς να του πεις πως σε φέρνει σε δύσκολη θέση. Ή τα κοβει ή δεν τον νοιάζει άρα σε χάνει και από τη ζωή του. Θα πει κάποιος ότι αυτό ακούγεται εκβιαστικο. Ώπα δεν είναι. Εσύ κλαις. Να καταλάβει ότι σε στεναχωρεί και δεν του χρωστάς δάκρυα. Αν νοιάζεται θα πονέσει θα καταλάβει. Αγαπάτε αλλήλους να του πεις...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2019
    Location
    Σύννεφο
    Posts
    313
    Αν πιστεύεις πως αξίζει να διατηρήσεις αυτή τη σχέση τότε το πρώτο που χρειάζεται να κάνεις είναι να του πεις όλα αυτά που σε ενοχλούν. Από κει και πέρα αν δεν τα αποδέχεται ή πολύ χειρότερα αν προσπαθήσει να σε κάνει να νιώσεις και άσχημα τότε δεν έχεις λόγο για να υπάρχει στη ζωή σου. Γιατί να τα ανέχεσαι όλα αυτά;

  4. #4
    Θα ήθελα να του μιλήσω,αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θα το πάρει καλά.Και το θέμα μου δεν είναι το αν θα χωρίσουν οι δρόμοι μας,ούτως ή άλλως έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα δεν με πολυνοιάζει.Αυτο που με πειράζει είναι ότι είμαστε σε κοινή παρέα και δεν θέλω να χωριστούμε σε «στρατόπεδα»,αν μπορώ να το θέσω έτσι...Αφηστε κιολας που αν χάσουμε κάθε επαφή,θεωρώ πολύ πιθανό να αρχίσει να λέει πίσω από την πλάτη μου περισσότερα λόγια από όσα λέει τώρα.Ισως όμως αυτή να είναι και η μόνη λύση..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αυτο που περιγραφεις ειναι το μαρτυριο αυτης της ζωης απο κοινη βαση γεννιεται το ασπρο και το μαυρο

    καταρχην δε μπορει να σε πεισει να καταπιεσεις τον εαυτο σου αν δε το θες
    απλως θα εμαθε μαλον απο τα σεμειναρια μου οτι το ενα φυλο ειναι το αντιθετο του αλλου και θα βελτιωσε τη τεχνικη
    Last edited by αλεξανδρος_77; 05-08-2019 at 02:11.

  6. #6
    Δεν μπορώ να καταπιεσω τον εαυτό μου αν δεν το θέλω;Η σεξουαλικότητα δεν καταπιέζεται.Δεν είναι επιλογή ώστε την μια μέρα να την ασπαζεσαι και την επόμενη να την απορρίπτεις.Αδυνατώ να καταλάβω την ουσία του σχολίου σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Λοιπόν. Θεωρώ οτι ειναι γκει και καταπιεσμενος σεξουαλικα. Ανακοινώνει παντού τη σχέση σου με τη κοπελα πολυ απλα επειδή ζηλεύει που δε μπορεί να κανει το ίδιο και δεν ειναι ελεύθερος να ζήσει τη ζωή που θελει. Επίσης θεωρώ αλλο ενα δειγμα οτι ειναι γκει το γεγονός οτι στράφηκε στην εκκλησια και τα θεωρεί αυτά τα πράγματα κακα. Θεωρώ οτι το έχει τελείως ενοχο στο μυαλό του το να ειναι γκει, αλλα ειναι και καταπιεζεται. Δε ξέρω αν αυτό που πιστεύω ισχύουν ξερω όμως οτι μεγαλωσα με γκει, καταπιεσμενους και μη και είχαν ανάλογες συμπεριφορές. Απο την αλλη για όποιον λόγο και να το κανει συγγνώμη αλλα δεν ειναι φιλος σου. Σε βγαζει φανελα σε όλους ενω ειναι καθαρα δική σου επιλογή με ποιους θέλεις να μοιραστείς κάποια πράγματα και με ποιους οχι. Εγω θα του εκανα μια μεγάλη κουβέντα εξηγώντας τι με ενοχλεί και αν δε σταματούσε θα διεκοπτα καθε επαφή. Ειναι τοξικος ο άνθρωπος αυτός και μου βγαζει πολυ κακια. Ελπιζω να πέφτω εξω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Καλημέρα
    Δεν ξέρω αν σε ζηλεύει ο φίλος σου, σίγουρα όμως είστε σε εντελώς διαφορετική φάση και δεν μπορείτε να συνεχίζετε να κάνετε την παρέα που κάνατε λόγω διαφορετικών επιλογών.

    Καταρχάς θεωρώ ότι πρέπει να του μιλήσεις για το γεγονός ότι μιλάει σε άλλους για σένα και αποκαλύπτει τα προσωπικά σου. Μπορείς να του εξηγήσεις ότι σε ενοχλεί και οτι δεν θες να το κάνει γιατί σε φέρνει σε δύσκολη θέση και σε στεναχωρεί. Το ίδιο και με τις παρατηρήσεις και τις "συμβουλές" για την προσωπική σου ζωή. Εξήγησε του ήρεμα ότι σέβεσαι τις δικές του επιλογές παρότι μπορεί να μην συμφωνείς κι ότι το ίδιο περιμένεις κι από εκείνον για τις δικές σου.

    Ο βασικότερο από όλα είναι να πάρεις τις αποστάσεις σου. Θεωρώ ότι θα πρέπει να αποδεχθείς ότι με αυτόν τον άνθρωπο δεν μπορείτε σε αυτή τη φάση της ζωής σας να είστε κολλητοί. Εφόσον λες οτι έχει κάνει και στροφή στην εκκλησία, περίμενε να δεις μεγάλες αλλαγές από μέρους του και φρόντισε να έχεις αποστασιοποιηθεί μέχρι τότε. Οι φίλοι είναι για να μοιραζόμαστε και να περνάμε όμορφα, δεν είναι για να μας προκαλούν δάκρυα ή να μας φέρνουν σε δύσκολη θέση ή να μας κρίνουν. Προσπάθησε να μην το κάνεις ούτε εσύ σε αυτόν και απομακρύνσου κρατώντας την απόσταση που "αντέχεις".

  9. #9
    Miliva21
    Guest
    Ενώ διάβαζα το θέμα σου μου ήρθε στο μυαλό πολύ έντονα αυτό που σου έγραψε παραπανω η φαντασία......

    Το ότι κρίνει τις ερωτικές σου επιλογές ίσως πηγάζει όντως από το γεγονός πως εκείνος ανάμεσα στο διάστημα αυτό που κάνετε παρέα ανακάλυψε πως τελικά είναι γκει......Και έχει γίνει ομοφοβικος.....καταπιέζει αυτό που νιώθει μέσα του και σε "χρησιμοποιεί" για να κρύβεται και να το παίζει "άντρας" ρίχνοντας στάχτη στα μάτια των γύρω του....

    Επιπλέον σημαίνει πως η φιλία σας άλλαξε γιατί και εσείς αλλάξατε......κάποτε δέσατε σε συγκεκριμένες συνθήκες τώρα ο καθένας εξελίχθηκε σε κάτι άλλο και δεν ταιριάζετε μαζί.....

    Κανε του μια σοβαρή συζήτηση και πες του όλα αυτά που σε ενοχλούν.....Όχι τόσο για τη φιλία σας (εφόσον δεν σε πειράζει αν σταματήσετε να μιλάτε) καντο όμως για σένα.....Για να μάθεις να διεκδικείς στις σχέσεις σου....να μάθεις να θέτεις τα όρια σου και να μη φοβάσαι να λες αυτό που σε ενοχλεί στους δικούς σου ανθρώπους.....

    Πίστεψε με ..το να έχεις το θάρρος να έρθεις σε αντιπαράθεση και να λες τη γνώμη σου και τι σε ενοχλεί σε κοντινούς σου ανθρώπους ειναι απαραίτητη δεξιότητα για όλες τις σχέσεις σου.....τωρινές η μετέπειτα.....Για να έχεις ξεκάθαρες,ειλικρινεις και ουσιαστικές σχέσεις με τους γύρω σου......

    Οπότε είναι μια καλή ευκαιρία να το καλλιεργήσεις αυτό τώρα κάνοντας την υπέρβαση....εφόσον λες ότι δεν έχεις μάθει να λες αυτό που σε ενοχλεί και να επικοινωνείς ουσιαστικά με τους ανθρώπους

  10. #10
    Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις σας.Θα προσπαθήσω να του μιλήσω όταν τον ξαναδώ,αλλά νομίζω θα είναι ατελέσφορη η συζήτηση.Δεν είναι ότι δεν έχω μάθει να λέω αυτό που με ενοχλεί.Αυτο το κάνω όταν χρειάζεται.Ειναι που έχω καταλάβει τι άνθρωπος έχει γίνει τώρα πια,καθώς έχει φτάσει σε ένα σημείο που οποιαδήποτε συζήτηση μαζί του καθίσταται αδύνατη.Γι’αυτο και παίρνω την απόφαση να κόψω επαφές μαζί του...αν παρ’ολα αυτά συναντηθούμε,θα του μιλήσω και βλέπουμε.Οσον αφορά το αν είναι γκει,εγώ και η υπόλοιπη παρέα μου τον έχουμε πιάσει πολλές φορές να λέει ψέματα ότι και καλά έχει σχέσεις με κοπέλες,ενώ έχουμε αποδείξεις για τον αντίθετο.Πλεον το πιστεύω κι εγώ ότι απλά θέλει να κρυφτεί και προσπαθεί όσο μπορεί να επιβεβαιώνει τον «ανδρισμό» του.Κριμα να μην μπορεί να βρει ένας νέος άνθρωπος την δύναμη να ακολουθήσει όποιον δρόμο θέλει στην ζωή του.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    τα πραγματα εχουν ως εξης και οπιος γουσταρει το καταλαβαινει ειχα πει οτι η εκλησια εχει δικιο μονο αν καπιος εχει στη φυση του το σκοταδι σχετικα με την ταπεινοτητα σε περιπτωση που δε θελει και να καταπιεστει ειναι σα να αρνηται και τη δευτερη ευκαιρια να μπει στο παραδεισο αντικανονικα οταν αυτο γινει στην επομενη ζωη προσπαθει να σου αλαξει μυαλα αλλα εσυ δε θελεις οπως βλεπεις...

  12. #12
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    τα πραγματα εχουν ως εξης και οπιος γουσταρει το καταλαβαινει ειχα πει οτι η εκλησια εχει δικιο μονο αν καπιος εχει στη φυση του το σκοταδι σχετικα με την ταπεινοτητα σε περιπτωση που δε θελει και να καταπιεστει ειναι σα να αρνηται και τη δευτερη ευκαιρια να μπει στο παραδεισο αντικανονικα οταν αυτο γινει στην επομενη ζωη προσπαθει να σου αλαξει μυαλα αλλα εσυ δε θελεις οπως βλεπεις...
    Καλύτερα να είσαι πιο προσεκτικός με αυτά που λες γιατί είσαι τελείως ανενημέρωτος σε θέματα που αφορούν τον σεξουαλικο προσανατολισμο.Εμενα δεν με αγγίζουν αυτά που λες,όμως μπορεί να φτάσουν σε αυτιά μικρών παιδιών που αισθάνονται μπερδεμένα και θα τους δημιουργηθουν ενοχές και τύψεις χωρίς να συντρέχει λόγος.Καπως έτσι πολλά γκει παιδιά οδηγούνται στην αυτοκτονία.Και στο κάτω κάτω,σε αυτό το φόρουμ είμαστε για να βοηθάμε,όχι για να κρίνουμε και να δημιουργούμε κι αλλά προβλήματα σε κόσμο που μπαίνει εδώ να πει τον πόνο του.Δεν βλέπω την ουσία των σχολίων σου,αλλά ούτε και το πώς θα μπορέσουν να βοηθήσουν εμένα ή οποιονδήποτε άλλο.Ασε να με κρίνει ο θεός αν είμαι τόσο αμαρτωλή.Δε νομίζω να σε όρισε εκπρόσωπό του.Φιλικα.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    πιθανον να αναφερεσαι σε κατι αλλο το οποιο δε γνωριζω αλλα το υποψιαζομαι εδω και πολυ καιρο που οφειλετε αυτη η αρνητικη σταση με το αδυνατο που ακουω και ξανακουω και αν συμβαινει πραγματι αυτο που υποψιαζομαι εφοσον δεν με ενημερωσε κανενας γι αυτο οταν αυτο συνεβει αλλα εγινε κρυφα χωρις να γνωριζω τιποτα δεν ειναι στη δικη μου εξουσια να κανω κατι γι αυτο γιατι ειχα πει 500 φορες στο παρελθον ενημερωστε με για οτι συμβαινει εγκαιρως εγω συνεχιζω να πιστευω οτι ειναι δικη σου αποφαση να μη θελεις να συμβαδισεις με οτι λεω και εγω δε μπορω να σου αλαξω μυαλα αν αυτο νομιζεις ουτε προκειται να κατσω να σκεφτω τις επιλογες που μπορει να εκανες χρονια τωρα που πιθανον δε γνωριζω τωρα αν ανεφερεσαι σε ατομα που δεν επιθυμουν να συμβαδισουν με οτι λεω ας μη το κανουν δε θα κατσω να σκασω γι αυτο γιατι και πως αυτοι το αποφασισαν η τωρα η χρονια παλιοτερα δε γνωριζω... αρα εγω ΕΜΕΝΩ ΣΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ και οπιος θελει ακουει

    επισης το αποκλειω καπιος να κατανοησει τι ακριβως λεω 100% αν δε με γνωριζει εστω και ελαχιστα γιατι δεν εχω προσδιορισει επ ακριβως σε τι αναφερομαι και πιους αλλα το εχω πει με υπονοουμενα αρα το να επειρεασω καπιον που δε με ξερει καθολου καθολου μου φαινεται απιθανο αλλα οχι αδυνατο

    τωρα δε ξερω αν υπαρξει καπια στιγμη που αποφασισω να προσδιορησω καλυτερα τι ακριβως ενοω αλλα και παλι αφενος πιστευω οτι τα πραγματα δεν ειναι τοσο ακραια ακομα για να το κανω και αφετερου οπιος θελει να μαθει τι ενοω ακριβως νομιζω οτι ξερει που μπορει να με βρει αρα εσυ αν δε θελεις να βοηθηθεις μπορει να θελουν αλλοι

    το να αποφασισω οστοσο να γινω πιο ξεκαθαρος δε το αποκλειω αν και πιστευω οτι για την ωρα δε χρειαζεται

    επισης εγω δε νομιζω οτι απο αυτα που λεω εχω καταδικασει κανενα εκτος αν εχουν κανει επιλογες που δε γνωριζω ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ δε μου τις ειπε αρα ειναι εμφανες οτι γι αυτο δε μπορω να κανω τιποτα ισα ισα αν δεις εκλησιαστικα βιντεο οπως αυτο που ειδα ποσο ευκολα συγχωρει ο θεος τον ανθρωπο η απαντηση ειναι πανευκολα εφοσον μετανοησει το να μαθει λοιπον καπιος τι πρεπει να κανει για να οδηγιθει στη σωτηρια δε το βρισκω αρνητικο ουτε το να ξερει οτι καπιες φορες δε πρεπει να σκεφτεται γιατι δε τον βοηθα αυτο ο χριστος πρωτος πχ ειχε πει τη φραση ΜΑΚΑΡΙ ΦΤΩΧΟ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑ και το ειχε πει για να βοηθησει οσους το ειχαν αναγκη αφου οσα σου λεω τα λεω μελετοντας αυτο που ειπε δε τα λεω επειδη ετσι μου ερθε αρα δε καταλαβαινω το σκεπτικο σου δηλαδη το βρισκεις κακο να μαθει καπιος το οτι καλυτερα να μη σκεφτεται οταν το μυαλο του δεν τον βοηθα μαλον εσυ η ιδια εισαι αρνητικη για τους δικου σου λογους που ξερεις η ιδια και εγω απλα υποψιαζομαι

    και μαλιστα αν διαβασεις τα κειμενα τις αποκαλυψης τα λενε ολα αυτα με πολυ πιο σκληρο τροπο αφου εγω με οτι λεω ειναι σα να χαιδευω τα αυτια οσων διαβαζουν
    Last edited by αλεξανδρος_77; 05-08-2019 at 20:56.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εφοσον λες παντως οτι δε σε αγγιζουν οσα λεω ειναι σα να λες απλα οτι αυτο δε σε νιαζει γιατι δε παραδεχεσαι πχ οτι θες να κανεις οτι θες χωρις τις υποδειξεις κανενος αυτο που σε ενοχλει ειναι οτι σου κανει υποδειξεις η οτι σου λεει τι να κανεις. αρα ειναι εμφανες οτι οσοι επιθυμουν να κανουν οτι θελουν οτι δε θα τους απασχολησει καθολου αυτο που λεω και απλα θα το προσπερασουν

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Λοιπόν. Θεωρώ οτι ειναι γκει και καταπιεσμενος σεξουαλικα. Ανακοινώνει παντού τη σχέση σου με τη κοπελα πολυ απλα επειδή ζηλεύει που δε μπορεί να κανει το ίδιο και δεν ειναι ελεύθερος να ζήσει τη ζωή που θελει. Επίσης θεωρώ αλλο ενα δειγμα οτι ειναι γκει το γεγονός οτι στράφηκε στην εκκλησια και τα θεωρεί αυτά τα πράγματα κακα. Θεωρώ οτι το έχει τελείως ενοχο στο μυαλό του το να ειναι γκει, αλλα ειναι και καταπιεζεται. Δε ξέρω αν αυτό που πιστεύω ισχύουν ξερω όμως οτι μεγαλωσα με γκει, καταπιεσμενους και μη και είχαν ανάλογες συμπεριφορές. Απο την αλλη για όποιον λόγο και να το κανει συγγνώμη αλλα δεν ειναι φιλος σου. Σε βγαζει φανελα σε όλους ενω ειναι καθαρα δική σου επιλογή με ποιους θέλεις να μοιραστείς κάποια πράγματα και με ποιους οχι. Εγω θα του εκανα μια μεγάλη κουβέντα εξηγώντας τι με ενοχλεί και αν δε σταματούσε θα διεκοπτα καθε επαφή. Ειναι τοξικος ο άνθρωπος αυτός και μου βγαζει πολυ κακια. Ελπιζω να πέφτω εξω
    Εδώ θα συμφωνήσω 100%. Μόνο και μόνο που πήγε να δοκιμάσει με άντρα φτάνει, μη λέμε ότι θέλουμε δηλαδή. Το ότι δεν του άρεσε πιθανώς ήταν λόγω πεποιθήσεων, ότι κάνει κάτι ανεπίτρεπτο. Όπως και ένας στρέιτ αν μεγαλώσει σε περιβάλλον αυστηρής ενοχοποίησης του σεξ, δεν του αρέσει με την έννοια ότι δεν μπορεί να απελευθερωθεί και να το απολαύσει αντιμετωπίζοντας πολλά προβλήματα ενόχων, δυσλειτουργίας κτλ

Similar Threads

  1. Νεολαία είναι άχρηστοι ή είναι ιδέα μου;
    By elis in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 110
    Last Post: 01-10-2023, 00:08
  2. ΞΑΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ Η ΕΙΝΑΙ Η ΙΔΕΑ ΜΟΥ????
    By eosygood in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2018, 09:15
  3. Δεν μπορεί να είναι ιδέα μου...
    By kounelaki1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 30-05-2017, 04:24
  4. είναι ιδέα μου ;
    By troxia in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 42
    Last Post: 19-12-2015, 09:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •