Δεν μπορώ να ξεχάσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45

    Δεν μπορώ να ξεχάσω

    Γειά σας πριν από 2,5 χρόνια περίπου είχα κάνει χασίς μια φορά αλλά κατάφερα να μην το ξανακάνω από τότε μέχρι σήμερα το σκέφτομαι κάθε μέρα και είναι κάποιες φορές που μισώ τον εαυτό μου που το έκανα και άλλες που θέλω να το ξανακάνω τόσο πολύ...

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Pithikos View Post
    Γειά σας πριν από 2,5 χρόνια περίπου είχα κάνει χασίς μια φορά αλλά κατάφερα να μην το ξανακάνω από τότε μέχρι σήμερα το σκέφτομαι κάθε μέρα και είναι κάποιες φορές που μισώ τον εαυτό μου που το έκανα και άλλες που θέλω να το ξανακάνω τόσο πολύ...
    Μπορεί να μου πει κάποιος τι να κάνω;

  3. #3
    Είναι πολύ δύσκολο να κρατηθείς όταν σου λείπει αυτό που σου έδινε. Μπορείς όμως να σκεφτείς πόσα σου στέρησε. Αξίζει ένα γαρο αν σε γυρίσει 20 βήματα πίσω; έτσι σκέφτομαι προσωπικά όταν μου λειπει το αλκοολ.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Λυπάμαι αλλα δύσκολα θα βρεις καποια σοβαρη κι απο καποιον παθωντα απάντηση στο θεμα σου διοτι απλα το χασίς δεν προκαλεί κατι τετοιο, ποσο μαλον οταν εχεις κανει τοσο λιγο.
    Χωριις να θελω να σε προσβάλλω κι χωρις να θελω να μιωσω τους προβλήματισμους σου θα σου λεγα να διευρύνες λιγακι το αιτιο που σε κανει να νιώθεις ετσι, θα σου λεγα -φιλικα-να ψαξεις αλλου αυτα που σε κάνουν να νιώθεις άσχημα, και αν αυτο χειρότερευει και δυσκολευει τη καθημερινότητα σου να πας σε ειδικό, διοτις το χασις δεν προκαλεί τέτοια πράματα, ποσο μαλον το ενα! Η μονες κατεγεγραμενες περίπτωσεις ειναι σε οσους πάσχουν ειδη απο ψυχωσεις κι συνήθως απο επεξεργαζμενη καναβη, σκανκ δλδη, αλλα σε αυτες τις φασεις ο παθων ουτος η αλλως πρέπει να τη ψαξει αφου εχει ψυχωσεις. Οσο για το αλκοολ εκει τα πράματα ειναι αλλιως, εαν ομως παλυ κανεις χρηση μεγαλες ποσωτητες κι οχι για ενα ποτήρι κρασι. Εν ολίγοις θα λεγα να μην ρίχνουμε την ευθύνη σε ουσιες, σε καταστασεις η σε ανθρώπους γυρο μας οταν δεν είμαστε καλα εμεις αλλα μεσα μας, στον εαυτομας οπου κι σχεδον παντα εκει είναι το αίτιο, το πρόβλημα κι η λυση μαζι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Pithikos View Post
    Γειά σας πριν από 2,5 χρόνια περίπου είχα κάνει χασίς μια φορά αλλά κατάφερα να μην το ξανακάνω από τότε μέχρι σήμερα το σκέφτομαι κάθε μέρα και είναι κάποιες φορές που μισώ τον εαυτό μου που το έκανα και άλλες που θέλω να το ξανακάνω τόσο πολύ...
    Όλα αυτά επειδή πριν 2.5 χρόνια έκανες μια φορά μπάφο? Σίγουρα αυτό είναι το θέμα εδώ? Γιατί μου φαίνεται κάπως υπερβολικό. Εκτός και έχεις γράψει ξανά στο φόρουμ και δεν γνωρίζω πληροφορίες
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Όλα αυτά επειδή πριν 2.5 χρόνια έκανες μια φορά μπάφο? Σίγουρα αυτό είναι το θέμα εδώ? Γιατί μου φαίνεται κάπως υπερβολικό. Εκτός και έχεις γράψει ξανά στο φόρουμ και δεν γνωρίζω πληροφορίες
    Το θέμα είναι ότι το έκανα ουσιαστικά αναγκαστικά σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση και ουσιαστικά δεν ήμουν ο εαυτός μου

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Ωραία άρα για να καταλάβω,ήσουν σε πολύ δύσκολη φάση πριν 2.5 χρόνια και εκανες ένα μπάφο και τώρα σκέφτεσαι να ξανακάνεις και σε χαλάει? Η σκέφτεσαι μόνο εκείνη την μια εμπειρία και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις το μυαλό σου από το παρελθόν?
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

Similar Threads

  1. Δεν μπορώ να ξεχάσω.
    By δελφίνι in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 41
    Last Post: 22-05-2017, 20:16
  2. Δεν μπορώ να ξεχάσω.
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 09-05-2017, 13:25
  3. δε μπορω να την ξεχασω
    By pablo4 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 51
    Last Post: 02-09-2015, 18:20
  4. Δεν μπορω να ξεχασω ..
    By lanna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 71
    Last Post: 27-11-2010, 12:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •