Άγνωστος ναρκομανής... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 117
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Μόνο με την σχιζοσυναισθηματική δεν μπορείς να πάρεις;Δε τα ξέρω καλά τι παίζει με τα ποσοστά.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    να σου πω την αληθεια ουτε εγω ξερω αλλα εχω υψηλη λειτουργικοτητα...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    να σου πω την αληθεια ουτε εγω ξερω αλλα εχω υψηλη λειτουργικοτητα...
    Μωρέ και εγώ έχω αλλά επειδή συγκεντρώνω κάποια ποσοστά αναπηρίας θέλω να δω τον άλλον μήνα αν με παίρνει για επίδομα.Γιατί να το χάνουμε αν το δικαιούμαστε;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    εχεις δικιο ειναι πολυ καλο βοηθημα και το δικαιουμαστε κανονικοτατα και με τον νομο

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Con θα την κοιταξω την σειρα που λες ετσι κι αλλιως ειμαι σε φαση που δεν κανω τιποτα ...

  6. #36
    Online εχει επεισοδια αλλα μετα θελει download. Ελπιζω να διαβασω εδω καποια στιγμη σχολιο σου. Μου αρεσει παρα πολυ. Μακαρι να αποκτησω παρεα στην Cody Gang Family :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    πω πω εχω πλακωθει στο καπνισμα σημερα πρεπει ανετα να χω καπνισει καμια 30αρια...

  8. #38
    Για το μονο που δε νιωθω τυψεις αυτο το διαστημα ειναι το καπνισμα. Ειμαι σε περιεκτικοτητα στο 5αρι. Οκ σκεφτομαι πως σε ενδεχομενη λοιμωξη αναπνευστικου θα με βριζω και ιδιως ποση ζημια κανει στα ουλα μας. Τα ουλα ειναι η βαση για υγιη δοντακια. Αλλά το γμ@νο το γουσταρω. Και δεν μετραω πλεον. Το singular ειναι καλο στο φραξιμο. Αν νιωσω χαλια παιρνω ενα και και με βαζω σε ρυθμιση μειωσης. Δοκιμασα και το ηλεκτρονικο. Οκ για αυθυποβολη καλο ειναι αλλα σαν το κανονικο δε συγκρινεται. Αρρωστια το τσιγαρο φουλ. Ηλιθια ειμαι και αυτοκαταστροφικη αλλά ακομα δεν το εχω σιχαθει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #39
    Νεο κολλημα https://youtu.be/Mssm8Ml5sOo
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    συμφωνα με ερευνες εως και το 80% των χρηστων εχουν συννοσηροτητα και οι πιο πολλοι απο αυτους πολλαπλη συννοσηροτητα...αν κρινω απο εμενα ισχυει...
    επισης κατι που δεν ειναι αρκετα γνωστο ειναι πως στους χρηστες βρισκονται πιο συχνα οι διαταραχες προσωπικοτητας
    εγω κατεληξα με ψυχωση και με αλλες μικροτερες διαταραχες που δεν ειναι ωρα να μιλησω γιαυτες...

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    μυστηρια διαταραχη ο εθισμος θα γραψω εδω τα λιγα που ξερω για την διαταραχη απο πληροφοριες και απο την προσωπικη μου εμπειρια...
    πρωτα απ ολα ειναι ασθενεια και εχει σχεση με το κεντρο ανταμοιβης στον εγκεφαλο με αλλλα λογια εμεις οι addicts δεν νιωθουμε ευχαριστηση οπως οι αλλοι ανθρωποι αν το σκεφτεις αυτο μαζι με τις συννοσηροτες τοτε υπαρχει θεμα οντως...
    τωρα οσον αφορα την προσωπικοτητα 2-3 πραγματα γνωστα ειναι πως οι χρηστες ειναι εγωκεντρικοι παρορμητικοι και στο θεμα της αυτοεκτιμισης κυμαινονται στα 2 ακρα επισης στο θεμα σκεψης τα βλεπουν ολα μαυρο-ασπρο και διακατεχονται απο εμμονες και καταναγκασμους που δεν εχουν σχεση με ιδψ....αυτα τα ολιγα

  12. #42
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    τωρα οσον αφορα την προσωπικοτητα 2-3 πραγματα γνωστα ειναι πως οι χρηστες ειναι εγωκεντρικοι παρορμητικοι και στο θεμα της αυτοεκτιμισης κυμαινονται στα 2 ακρα επισης στο θεμα σκεψης τα βλεπουν ολα μαυρο-ασπρο και διακατεχονται απο εμμονες και καταναγκασμους που δεν εχουν σχεση με ιδψ....αυτα τα ολιγα
    Συμφωνω. Ενας παραξενος εγωκεντρισμος ομως ισως απο ελλειψη προσοχης στη σωστη ηλικιακη περιοδο. Ουσιαστικα πχ εγω αν επινα συστηματικα ολο και μεγαλυτερες ποσοτητες καποια στιγμη μια κιρρωση ηπατος θα εμφανιζα. Θα ημουν αρρωστη. Θα ειχα αναγκη καποιον να νοιαστει. Κραυγη απελπισιας ειναι ο εθισμος. Τωρα το πως εχει περασει ως " ελα μωρε τελειωμενη υποθεση αυτη/αυτος " παρα - τι σε βασανιζει ψυχη μου γλυκια ;; Δεν ξερω!!! Εγω στα δυο ακρα ανεκαθεν. Καπου κοντευω τη μιση διαδρομη πλεον.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    τι κατασταση ειναι αυτη...ενω δεν εχω καποια σκοτουρα στο μυαλο και λεω οτι ειμαι φαινομενικα καλα εχω αυτο το κενο...και οταν εχω κενο θελω με κατι να φτιαχτω πλεον δεν πινω ηρωινη υπνωτικα και γενικα ναρκωτικα οποτε τι μενει? φαγητο? προσεχω την διατροφη μου οποτε ακυρο και μας μενει το αντιθετο φυλο θελω να μπω σε σαιτ γνωριμιων να αρχισω την παρλα...

    γενικα το συστημα δουλευει ετσι ακομα κι οταν δεν πινω ντρογκια θελω να φτιαχνομαι με αλλα πραγματα μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να διαχειριστω συναισθηματα ανια και κενο...

  14. #44
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    τι κατασταση ειναι αυτη...ενω δεν εχω καποια σκοτουρα στο μυαλο και λεω οτι ειμαι φαινομενικα καλα εχω αυτο το κενο...και οταν εχω κενο θελω με κατι να φτιαχτω πλεον δεν πινω ηρωινη υπνωτικα και γενικα ναρκωτικα οποτε τι μενει? φαγητο? προσεχω την διατροφη μου οποτε ακυρο και μας μενει το αντιθετο φυλο θελω να μπω σε σαιτ γνωριμιων να αρχισω την παρλα...

    γενικα το συστημα δουλευει ετσι ακομα κι οταν δεν πινω ντρογκια θελω να φτιαχνομαι με αλλα πραγματα μου ειναι εξαιρετικα δυσκολο να διαχειριστω συναισθηματα ανια και κενο...
    Δυσκολο εως ανυποφορο. Το παθαινα και εγω. Σε μια μικρη κουβεντα με τον γιατρο μου ειπε " ειναι το ανθρωπινο ανικανοποιητο". Απο τοτε καλε μου καβ απλα αφηνω να περασει η ενταση της στιγμης ή καταπιανομαι οπωςδηποτε με κατι. Δουλειες σπιτιου περπατημα διαβασμα μουσικη υπολογιστης κατι!!! Μεγαλη η λιστα. Καποια στιγμη φευγει το αγχος του κενου ή ελλειψη απολαυσης ή η αισθηση βαρεμαρας. Ειναι κατασταση μανουρα. Ναι ειναι.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    καθομαι εδω καπνιζω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο και η αληθεια ειναι οτι εδω και 2 μερες σκεφτομαι ντρογκια παλι....την τελευταια φορα που με θυμαμαι ειχα πιει ηρωινη,5 hipnosedon,1500mg lyrica,αντικαταθληπτικα,αντισ ταμινικα,ηρεμιστικα και ημουν 2 μερες τεζα στο δωματιο μου..και παρολαυτα σκεφτομαι παλι την Η,αναρροφησεις και τα σχετικα...χρειαζομαι πιο πολλες ομαδες αλλιως δεν με βλεπω καθολου καλα...

    ειμαι εντονα αυτοκαταστροφικος και ετεροκαταστροφικος οταν επινα προσπαθουσα να κολησω aids και τελικα κατεληξα με ηπατιτιδα και ουτε που με ενοιαξε οταν το εμαθα...ας μην μιλησω και για αλλα κλοπες,τμηματα,δικαστηρια,� �αχαιρια κτλπ...

    εχει περασει απειρες φορες απο το μυαλο μου να ριξω ενα πενταρι και να φυγω...

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο εαυτός μας, αυτός ο άγνωστος!
    By Mara.Z in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-2018, 23:09
  2. Ο πρώην βαριά ναρκομανης αδερφός μου έκανε χασίς. Πως να αντίδρασω?
    By Giannis48 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 27
    Last Post: 08-07-2016, 23:39
  3. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 12-05-2009, 00:28
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •