Άγνωστος ναρκομανής... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 117
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    καθομαι εδω καπνιζω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο και η αληθεια ειναι οτι εδω και 2 μερες σκεφτομαι ντρογκια παλι....την τελευταια φορα που με θυμαμαι ειχα πιει ηρωινη,5 hipnosedon,1500mg lyrica,αντικαταθληπτικα,αντισ ταμινικα,ηρεμιστικα και ημουν 2 μερες τεζα στο δωματιο μου..και παρολαυτα σκεφτομαι παλι την Η,αναρροφησεις και τα σχετικα...χρειαζομαι πιο πολλες ομαδες αλλιως δεν με βλεπω καθολου καλα...

    ειμαι εντονα αυτοκαταστροφικος και ετεροκαταστροφικος οταν επινα προσπαθουσα να κολησω aids και τελικα κατεληξα με ηπατιτιδα και ουτε που με ενοιαξε οταν το εμαθα...ας μην μιλησω και για αλλα κλοπες,τμηματα,δικαστηρια,� �αχαιρια κτλπ...

    εχει περασει απειρες φορες απο το μυαλο μου να ριξω ενα πενταρι και να φυγω...
    Γιατί ήθελες να κολλήσεις aids?
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  2. #47
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    ηθελα να κανω ανεπανορθωτες βλαβες στον εαυτο μου..;)

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    καθομαι εδω καπνιζω το ενα τσιγαρο μετα το αλλο και η αληθεια ειναι οτι εδω και 2 μερες σκεφτομαι ντρογκια παλι....την τελευταια φορα που με θυμαμαι ειχα πιει ηρωινη,5 hipnosedon,1500mg lyrica,αντικαταθληπτικα,αντισ ταμινικα,ηρεμιστικα και ημουν 2 μερες τεζα στο δωματιο μου..και παρολαυτα σκεφτομαι παλι την Η,αναρροφησεις και τα σχετικα...χρειαζομαι πιο πολλες ομαδες αλλιως δεν με βλεπω καθολου καλα...

    ειμαι εντονα αυτοκαταστροφικος και ετεροκαταστροφικος οταν επινα προσπαθουσα να κολησω aids και τελικα κατεληξα με ηπατιτιδα και ουτε που με ενοιαξε οταν το εμαθα...ας μην μιλησω και για αλλα κλοπες,τμηματα,δικαστηρια,� �αχαιρια κτλπ...

    εχει περασει απειρες φορες απο το μυαλο μου να ριξω ενα πενταρι και να φυγω...
    το χω ξανακούσει αυτό που λες με το aids... είχε την ίδια κατάληξη με σένα, κατέληξε με ηπατίτιδα.
    συγκεκριμένα μου λεγε πως εκείνο το διάστημα ήθελε να πεθάνει αλλά δεν πέθαινε ότι κι αν έκανε.

    Περα απο τις ομάδες, ψυχοθεραπεία δεν θα βοηθούσε καβ; αυτον που σου λέω τον βοήθησε ψυχοθεραπεία ομαδική,έκανε για χρόνια. Κι αυτός πρώην χρήστης, τα ίδια με σένα, στα χω πει.


    άσχετη ερώτηση άσχετης : τα αντισταμινικά πού κολλάνε;

  4. #49
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    γεια σου ελισαβετ...εχω σκεφτει απο σεπτεμβριο να ξεκινησω και ψυχοθεραπεια
    ...
    τα αντισταμινικα κολλανε στο οτι ημουν αλλοφρων και κατεβαζα οτι χαπια εβρισκα μπροστα μου

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    γεια σου ελισαβετ...εχω σκεφτει απο σεπτεμβριο να ξεκινησω και ψυχοθεραπεια
    ...
    τα αντισταμινικα κολλανε στο οτι ημουν αλλοφρων και κατεβαζα οτι χαπια εβρισκα μπροστα μου
    Μπράβο, καλά θα κάνεις. Αυτός θεωρούσε οτι σώθηκε από την ομαδική και επίσης το έριξε στις τέχνες...άμα θυμηθώ σε ποιο κέντρο πήγαινε θα σου πω, νομίζω ήταν και δωρεάν ή με πολύ χαμηλή τιμή, κάτι τέτοιο.

    Οι εθισμοί πάντως δύσκολα τελειώνουν, είναι μακριά η λίστα...υπάρχει όμως κι ένα θετικό, νομίζω το χεις και συ. Με ο, τι καταπιανόταν το τερμάτιζε, γινόταν εξπερ, έριχνε πολύ ενέργεια εκεί επειδή ασχολιόταν μανιωδώς οπότε μπορούσε πραγματικά να κάνει θαύματα.

  6. #51
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    ναι οσο παραδοξο κι αν ακουγεται αυτο ειναι συμπτωμα των εθισμενων προσωπικοτητων αυτο αν καταπιανομαστε με κατι λογο του εμμονικου τροπου σκεψης το παμε μεχρι τερμα και το πετυχαινουμε....εφοσον ειμαστε καθαροι και δεν εχουμε τον νταλκα της ενεργου χρησης

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    ναι οσο παραδοξο κι αν ακουγεται αυτο ειναι συμπτωμα των εθισμενων προσωπικοτητων αυτο αν καταπιανομαστε με κατι λογο του εμμονικου τροπου σκεψης το παμε μεχρι τερμα και το πετυχαινουμε....εφοσον ειμαστε καθαροι και δεν εχουμε τον νταλκα της ενεργου χρησης
    ναι το χα προσέξει. Αυτό είναι τρομερό προσόν αν το καλλιεργήσεις και καταφέρεις να στρέψεις όλη αυτή την ενέργεια και την ορμή κάπου θετικά.
    Νιώθεις ότι ανήκεις εκει; στον χώρο των ουσιών εννοω ή θεωρείς τον εαυτό σου ξένο σώμα;

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    απο παντα το χα καταλαβει οτι δεν ταιριαζω στον κοσμο των ναρκωτικων...αλλα ειναι και αυτο ενα κομματι μου

  9. #54
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    τι σου κανει μια ομαδα ε?....επαναφορα στην λογικη...και απο εκει που εισαι να σαι κλαινε οι ρεγγες γυριζεις και εισαι αφρος...

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    τι σου κανει μια ομαδα ε?....επαναφορα στην λογικη...και απο εκει που εισαι να σαι κλαινε οι ρεγγες γυριζεις και εισαι αφρος...
    Τι συνέβη φίλε μου;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #56
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    τιποτα φιλη μου...απλως δεν ημουν πολυ καλα και πηγα σε μια ομαδα μοιραστηκα και ακουσα κιαλλους...
    ετσι για την ιστορια να σου πω οτι για τον εθισμο μου στα ναρκωτικα προκειμενου να μην ξανα πιω πηγαινω σε ενα προγραμμα και κανω ομαδες μοιραζομαι συναισθηματα και ακουω και τους αλλους...και θυμαμαι απο που εχω ερθει ωστε να μην ξανα επιστρεψω..

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    τιποτα φιλη μου...απλως δεν ημουν πολυ καλα και πηγα σε μια ομαδα μοιραστηκα και ακουσα κιαλλους...
    ετσι για την ιστορια να σου πω οτι για τον εθισμο μου στα ναρκωτικα προκειμενου να μην ξανα πιω πηγαινω σε ενα προγραμμα και κανω ομαδες μοιραζομαι συναισθηματα και ακουω και τους αλλους...και θυμαμαι απο που εχω ερθει ωστε να μην ξανα επιστρεψω..
    Και πολύ καλά κάνεις. Η ζωή είναι ωραία ειδικά όταν έχεις ανθρώπους να τη μοιράζεσαι... Μη ξαναγυρίσεις στα ίδια..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #58
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    ευχαριστω πολυ εισαι πολυ ευγενικη...δεν εχω σκοπο να γυρισω στα ιδια...εκει πισω εχουν συμβει πολλα και εχω κανει πολλα..ισως κατσω να γραψω μερικα σε λιγο μπας και βοηθηθει καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα ναρκωτικων να καταλαβει οτι δεν ειναι lifestyle αλλα καταντια και σκληρη ζωη αν μπορουμε να την πουμε ζωη...

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    ευχαριστω πολυ εισαι πολυ ευγενικη...δεν εχω σκοπο να γυρισω στα ιδια...εκει πισω εχουν συμβει πολλα και εχω κανει πολλα..ισως κατσω να γραψω μερικα σε λιγο μπας και βοηθηθει καποιος που αντιμετωπιζει προβλημα ναρκωτικων να καταλαβει οτι δεν ειναι lifestyle αλλα καταντια και σκληρη ζωη αν μπορουμε να την πουμε ζωη...
    Κάποτε εβγαινα με εναν χρήστη. Θεωρούσα ότι μπορούσα να τον βοηθήσω (μικρή τότε) δυστυχώς τον έβλεπα να λιώνει κάθε μέρα, έπαιρνε και μπροστά μου και δεν άντεξα να τον βλέπω έτσι. Απλά έφυγα. Έκανα προσπάθειες καιρό μετά να τον βρω δε μπορούσα να τον βρω πουθενά. Ελπίζω να ζει μόνο αν και χλωμό. Μακρυά από αυτά..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    καλα εκανες και εφυγες...αν καποιος απο εμας δεν θελει να καθαρισει ουτε ο θεος δεν μπορει να τον βοηθησει αντιθετα η κατασταση επηρεαζει και τους γυρω ξεκινοντας απο οικογενεια και κατ επεκταση στην κοινωνια με την αναστατωση που προκαλουμε..

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο εαυτός μας, αυτός ο άγνωστος!
    By Mara.Z in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-2018, 22:09
  2. Ο πρώην βαριά ναρκομανης αδερφός μου έκανε χασίς. Πως να αντίδρασω?
    By Giannis48 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 27
    Last Post: 08-07-2016, 22:39
  3. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2009, 23:28
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 00:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •