Άγνωστος ναρκομανής... - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 117
  1. #76
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    γιωργο ευχαριστω πολυ φιλε μου....περασε η επιθυμια μονο για σημερα δεν θα πιω....

  2. #77
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    καλημερα...αν και δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι πλησιαζω τους 5 μηνες καθαρος σε πληρη αποχη απο ολα τα ναρκωτικα και το αλκοολ...
    εδω και 3-4 μερες εχει αλλαξει η συμπεριφορα μου εχω γινει νευρικος τσακωθηκα με εναν γειτονα και νιωθω αυτο το κλασικο κενο που εχουμε οι χρηστες σκεφτομαι συνεχεια ναρκωτικα κοκα πρεζα μεχρι και σισα σκεφτηκα να δοκιμασω εχω κατι να επιθυμια να πιω παλι σκεφτηκα μεχρι και να παω να παρω απο το φαρμακειο κατασταλτικα αντιψυχωσικα lyrica neurontin να τα σπασω να τα σνιφαρω η να τα βαρεσω σε καμια φλεβα...
    Φουντωμα ειναι φιλε μου.κραταει κανα μισαωρο το πολυ.ξεσπαsε σε κανα μαξιλαρι(μπουνιες)βαλε δυνατα μουσικη(motorehead)..περναει..και μενα μου συμβαινει που μαι κανα 8μηνο καθαρος..να μη ξεχασω να σου γραψω οτι εισαι μαγκας για την αποχη απ το αλκοολ..εγω δεν το χω καταφερει ακομα αυτο..

  3. #78
    Kavkaz12 και erwin έχετε τα άπειρα respect μου για τον αγώνα που κάνετε... Καλή δύναμη.

  4. #79
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Dealer dealer dealer
    Last edited by Kavkaz12; 17-09-2019 at 18:13.

  5. #80
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Και μιας και έχεις εμπειρία με το θέμα, εσυ καβ είσαι υπερ της αποποινικοποίησης της κάνναβης; Θεωρείς ότι θα βοηθούσε ή αποτελεί προθάλαμο για τα πιο σκληρά;
    καταρχην οταν καπνιζει καπιος οτηδηποτε εισπνεει μονιξιδιο του ανθρωκα απ τη καυση και αυτο θα διαμορφωσει τον εαυτο του αν το κανει συνεχως και ειδικα σε αυτη την εποχη.αρα εξαρχης ειναι προβληματικη ολη η διαδικασια σχετικα με την υγεια

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    καλημερα...αν και δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι πλησιαζω τους 5 μηνες καθαρος σε πληρη αποχη απο ολα τα ναρκωτικα και το αλκοολ...
    εδω και 3-4 μερες εχει αλλαξει η συμπεριφορα μου εχω γινει νευρικος τσακωθηκα με εναν γειτονα και νιωθω αυτο το κλασικο κενο που εχουμε οι χρηστες σκεφτομαι συνεχεια ναρκωτικα κοκα πρεζα μεχρι και σισα σκεφτηκα να δοκιμασω εχω κατι να επιθυμια να πιω παλι σκεφτηκα μεχρι και να παω να παρω απο το φαρμακειο κατασταλτικα αντιψυχωσικα lyrica neurontin να τα σπασω να τα σνιφαρω η να τα βαρεσω σε καμια φλεβα...
    καμια βενζοδιαζεπινη δε βοηθα εστω για λιγο τη κριση επιθειμιας??ή κανα υπνωτικο??απο αντιψυχωτικα χαλανε πολυ τη διαθεση ισως κανα ζυπρεξα καλμαρει καπως.....και κανας μπαφος φανταζομαι στη χαρμανα θα βοηθα..δε ξερω μπραβο σου για ως εδω......ολα τα υποκαταστατα παντως νομιμα ναρκωτικα ειναι....ημουν εξαρτημενος σε αλκοολ και τωρα στις βενζο που δινονται για απεξαρτηση υποτιθεται......αλλα μια το τοσο πιστευω το δικαιουται κανεις να πιει κατι που προσπαθει να κοψει(εννοω τα υποκαταστατα π δινουν οι ψυχιατροι οχι πρεζες κ κοκες)
    Last edited by thanosP; 19-09-2019 at 03:55.

  7. #82
    thanosP εξαρταται απο το λογο που φτανει κανεις σε καποιο βαθμο εθισμου. Εγω απεχω ολοκληρωτικα απο το αλκοολ. Αν μου πει καποιος πιες ενα ποτηρακι για τη παρεα θα πιω το μπουκαλι. Οι βενζο κανονικα δεν πρεπει να δινονται σε εθισμενους ανθρωπους. Ποσο ευκολα πχ στο ζαναξ απο 0.25 θα φτασει καποιος στο 1.5 ;;; ειναι μια παρεμφερης λογικη με την παρορμηση σε αλλες ουσιες. Αναλογα ξανα τονιζω το επιπεδο εθισμου. Οποιοι πινουν ενα γαρο το μηνα ή 2 μπυρες 1 φορα την εβδομαδα δεν ειναι εθισμενοι. Οταν ομως καθε ουσια γινεται εργαλειο αυτοκαταστροφης αυτο διαλυσης και αυτο αφανισμου απαγορευονται ολα τα κατασταλτικα τυπου βενζο γαρο κτλ. Ειναι συμπεριφοριστικη ταση μη ελεγχομενη. Εμενα μου εχει δωσει βενζο βραδειας καυσης ζωης και παλι δε μου αρκει αλλά ευτυχως οι συνθηκες ζωης με κουραζουν αρα κοιμαμαι πιο ευκολα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    thanosP εξαρταται απο το λογο που φτανει κανεις σε καποιο βαθμο εθισμου. Εγω απεχω ολοκληρωτικα απο το αλκοολ. Αν μου πει καποιος πιες ενα ποτηρακι για τη παρεα θα πιω το μπουκαλι. Οι βενζο κανονικα δεν πρεπει να δινονται σε εθισμενους ανθρωπους. Ποσο ευκολα πχ στο ζαναξ απο 0.25 θα φτασει καποιος στο 1.5 ;;; ειναι μια παρεμφερης λογικη με την παρορμηση σε αλλες ουσιες. Αναλογα ξανα τονιζω το επιπεδο εθισμου. Οποιοι πινουν ενα γαρο το μηνα ή 2 μπυρες 1 φορα την εβδομαδα δεν ειναι εθισμενοι. Οταν ομως καθε ουσια γινεται εργαλειο αυτοκαταστροφης αυτο διαλυσης και αυτο αφανισμου απαγορευονται ολα τα κατασταλτικα τυπου βενζο γαρο κτλ. Ειναι συμπεριφοριστικη ταση μη ελεγχομενη. Εμενα μου εχει δωσει βενζο βραδειας καυσης ζωης και παλι δε μου αρκει αλλά ευτυχως οι συνθηκες ζωης με κουραζουν αρα κοιμαμαι πιο ευκολα.
    Συμφωνω με ολα οσα λες...δεν ειπα και δε πιστευω κατι αντιθετο..........Οι ψυχιατροι οταν πας για απεξαρτηση ομως δινουν βενζοδιαζεπινες(στο αλκοολ π ξερω ετσι γινεται)και εμενα μ φαινεται παραλογο αφου αντικαθιστας το ενα με το αλλο ναρκωτικο....αλλα η τακτικη της ψυχιατρικης στα συμπτωματα στερισης στον αλκοολισμο αυτη ειναι...αντε βγαλε ακρη...........Τελος,,,εγω ειπα για εναν ανθρωπο που εχει κοψει την ηρωινη κ κοκα.....το να πινει χορτο αν θες οχι μια φορα στους 5 μηνες που ειπα εγω σε τρελη χαρμανα...αλλα κ καθε μερα να το κανει, πιστεψε με θεωρειται και ειναι μεγαλη βελτιωση και κατακτηση.Απο χορτο δεν εχει παιθανει κανεις απο πρεζα πολλοι και εξαρτηση κ αυτη αλλα δεν κανει κ ταση αυτοκτονιας οπως οταν κοβεις την κοκα.....βεβαια αυτο μπορει να γινει κ με ολες τις ουσιες αλλα μεγαλο θεμα..........Εγω στο μυνημα μ δεν ειπα καιγια ουσιες υποκαταστατα σαν καθημερινη λυση.....αλλα σε ενα βαρυ στερητικο συνδρομο....το παιδι λεει εχει να πιει ηρωινη 5 μηνες,επισης σου ειπα οι ιδιοι οι ψυχιατροι που ειναι κ γιατροι αν δινει κυρος τα χρειασημοπιουν ολες αυτες τις μεθοδους.Επισης οι βραδειας διαρκεια βενζοδιαζεπινες για εμενα που μ δοσαν ειναι σαχλαμαρες θεωρω........δοκιμασα κλονοτριλ κ στεντον για να κοψω ζαναξ ταβορ και κατεληξα να εθιστω στις βραδειας.....μπορει να εχουν μεγαλο χρονο ημιζωης αλλα η επιδραση που νοιωθεις ειναι ολιγες ωρες....εμενα κλονοτριλ δεν με πιανει πανω απο 1 ωρα πλεον(οταν πρωτοηπια επιανε 5 6)....με αποτελεσμα να θελω να ξαναπιω μετα,επομενως ειναι το ιδιο εξαρτησιογονες κ οι βραδεις.Ολες οι εξαρτησεις ειναι δεσμα....και η εππιρεπεια που εκανες λογο ειναι δυστυχως στο dna,ειτε υπαρχει νοσος ψυχικη απο πισω,ειται τοξικομανια.......μακαρι να μπορουσα κ γω κ εσυ να πιναμε 2 3 μπυρες τη βδομαδα

  9. #84
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    οι γιατροι δινουν βενζο για 5 μερες για τα στερητικα αυτο ισχυει και για το αλκοολ...τα μονα αξιολογα προγραμματα ειναι το 18 ανω και οι ναρκομανεις ανωνυμοι γτ ειναι πληρης αποχης προγραμματα η φιλοσοφια τους ειναιφοβερη..εχω εμπειρια και απο τα 2

  10. #85
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    οι γιατροι δινουν βενζο για 5 μερες για τα στερητικα αυτο ισχυει και για το αλκοολ...τα μονα αξιολογα προγραμματα ειναι το 18 ανω και οι ναρκομανεις ανωνυμοι γτ ειναι πληρης αποχης προγραμματα η φιλοσοφια τους ειναιφοβερη..εχω εμπειρια και απο τα 2
    Ακριβως ετσι ειναι η αγωγη για τις πρωτες μερες..τωρα σε ενα craving (χαρμανα) σε μετεπειτα χρονο,καλυτερα ενα "βοτανι" με υψηλο cbd και λιγοτερο thc για να ξεπεραστει παρα, σε benzo.απο οσα ξερω βεβαια και εχω δει ,οι περισοτεροι διαλεγουν το δευτερο.Οντως οι Ν.Α. ειναι οτι καλυτερο να διαλεξει κανεις να συμετασχει..

  11. #86
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    ισχυει erwin και στο 18 ανω δουλευουν με ειδικους και μετα το περας της θεραπειας μπορεις να κρατησεις να προσωπικο θεραπευτη και την ομαδα ψυχοθεραπειας για οσο χρονο θες πολυ σημαντικο...

  12. #87
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    εγω ειμαι χρονια στους ναρκομανεις ανωνυμους με υποτροπες αλλα πλεον πηγαινω καταναγκαστικα και σταματησα δευτερα εχω ραντεβου στο 18 ανω ειχα παει παλιοτερα μου αρεσε η πολυ καλη ευγενεια τους...θα κανω ατομικα και ομαδικη ψυχοθεραπεια..

  13. #88
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    εγω ημουν ναρκομανης σε σημειο που ακομα και οι δικοι μου με ειχαν για τελειωμενο..

  14. #89
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    ετσι και γω περιπου φιλε μου.αμφισβητηση απο στενο οικογενειακο περιββαλον οτι θα ανακαμψω..κι απο στενοτερο οικογενειακο περιβαλλον.
    κοντεψα να χασω την γυναικα μου και οτι πολυτιμοτερο εχω..το παιδι μου.εβαλα τα δυνατα μου να ανακαμψω,για να αποδειξω οτι..γινεται..γιαυτο πηγα στην εσχατη λυση της υποκαταστασης με βουπρενορφινη..δεν γινοταν αλλιως..επρεπε να κανω κατι και γρηγορα..γιατι τα περιθωρια στενευαν..οι βαλιτσες ηταν ,,μισογεματες,,και το να εχανα την οικογενεια που δημιουργησα,θα ηταν
    'πιστολι στο κροταφο" για μενα..εκανα τα αδυνατα δυνατα να καταφερω να.."κοψω¨"..βεβαια το μικροβιο υπαρχει μεσα μου ακομη..κανω υποτροπες..αραια και που.και φυσικα το κραταω κρυφο..
    'για παρτη μου μονο"..κοροιδευω τους γυρω μου και κυριως,,τον εαυτο μου..τυψεις με γεμιζουν παντα μετα την εστω μικρη και αραιη χρηση που κανω..οπως κι αποψε,,που υπνος δε με πιανει..δε ξερω,,εχω απογοητευτει,,τεσπα..μη βαρυνω κι αλλο το κλιμα..εμπειρια απο Ν.Α εχω και για γω για μερικους μηνες πριν μπω οκανα..οτι καλυτερο ηταν..οποτε με το καλο και με "μυαλο" τελειωσω με το χαπι,σιγουρα θα ξαναενταχθω στους Ν.Α..οσο ζω ελπιζω..καλο κουραγιο και σε σενα kavkaz12..

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by erwin View Post
    ετσι και γω περιπου φιλε μου.αμφισβητηση απο στενο οικογενειακο περιββαλον οτι θα ανακαμψω..κι απο στενοτερο οικογενειακο περιβαλλον.
    κοντεψα να χασω την γυναικα μου και οτι πολυτιμοτερο εχω..το παιδι μου.εβαλα τα δυνατα μου να ανακαμψω,για να αποδειξω οτι..γινεται..γιαυτο πηγα στην εσχατη λυση της υποκαταστασης με βουπρενορφινη..δεν γινοταν αλλιως..επρεπε να κανω κατι και γρηγορα..γιατι τα περιθωρια στενευαν..οι βαλιτσες ηταν ,,μισογεματες,,και το να εχανα την οικογενεια που δημιουργησα,θα ηταν
    'πιστολι στο κροταφο" για μενα..εκανα τα αδυνατα δυνατα να καταφερω να.."κοψω¨"..βεβαια το μικροβιο υπαρχει μεσα μου ακομη..κανω υποτροπες..αραια και που.και φυσικα το κραταω κρυφο..
    'για παρτη μου μονο"..κοροιδευω τους γυρω μου και κυριως,,τον εαυτο μου..τυψεις με γεμιζουν παντα μετα την εστω μικρη και αραιη χρηση που κανω..οπως κι αποψε,,που υπνος δε με πιανει..δε ξερω,,εχω απογοητευτει,,τεσπα..μη βαρυνω κι αλλο το κλιμα..εμπειρια απο Ν.Α εχω και για γω για μερικους μηνες πριν μπω οκανα..οτι καλυτερο ηταν..οποτε με το καλο και με "μυαλο" τελειωσω με το χαπι,σιγουρα θα ξαναενταχθω στους Ν.Α..οσο ζω ελπιζω..καλο κουραγιο και σε σενα kavkaz12..
    Αυτή τη στιγμή με αυτά που κάνεις ρισκάρεις να χάσεις την οικογένεια σου αν σε πάρουν γραμμή.. Άλλαξε πλεύση φιλε. Ουτε μια στο τόσο. Αν το καταλάβει η γυναίκα σου θα πληγώθει και θα φύγει..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Similar Threads

  1. Ο εαυτός μας, αυτός ο άγνωστος!
    By Mara.Z in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-2018, 22:09
  2. Ο πρώην βαριά ναρκομανης αδερφός μου έκανε χασίς. Πως να αντίδρασω?
    By Giannis48 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 27
    Last Post: 08-07-2016, 22:39
  3. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2009, 23:28
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 00:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •