Άγνωστος ναρκομανής... - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 117
  1. #91
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αυτή τη στιγμή με αυτά που κάνεις ρισκάρεις να χάσεις την οικογένεια σου αν σε πάρουν γραμμή.. Άλλαξε πλεύση φιλε. Ουτε μια στο τόσο. Αν το καταλάβει η γυναίκα σου θα πληγώθει και θα φύγει..
    Ρισκο δε θα πει τιποτα..ακροβατης χωρις μετρα ασφαλειας..προτερηματα πολλα..αλλα τοσα και ελλατωματα που θα μπορουσα να τα γραψω αλφαβητικα η και ανακατεμμενα..εχεις δικιο και το εχω συνειδητοποιησει..ειναι κριμα για μια ανουσια..."γραμμη" να καταστρεψω την υπολοιπη ζωη των ανθρωπων μου και τη δικη μου..θενκς για το.."καμπανακι"..καλημερα..

  2. #92
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Erwin πήγαινε η 18 η ΝΑ φίλε να σωθείς μπρατουχα μου (αδερφός στα ρωσικά) άμα θες σου στέλνω πληροφορίες...

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Χαιρετω τους αγωνιζωντες για μια ελευθερη ζωη ! μια υγειες ζωη! αλλα κι τους αναγνωστες του αρθρου.
    Δυστυχως ειμαι και εγω ενας απο τους αρκετους ανθρωπους οπου υπηρξε στην ζωη μου αυτη η ατυχια , η εξαρτηση μου δλδη απο τις ναρκωτικες ουσιες, υπηρξα δλδη ενας πολυτοξικομανης για αρκετα χρονια! τοσα ωστε να νιωθω , σημερα, ενας ανδρας οπου κοντευω τα σαραντα αλλ εχωντας ζησει υπο κανονικες συνθηκες μονο λιγα πανω απο τα μισα μου χρονια! νιωθω απεσια οταν αναπολλω το παρελθον μου, ειναι ενα "ταξιδι" σε δυο ζωες! μια φυσιολογικη και μια ζωη οπου κυνηγουσα τον "χαμενο θυσαυρο" μιας ματαιης ηδωνης .
    Συμφορμητες μου συμφωνω μαζι σας στο οτι η καλητερη απεξαρτηση ειναι να μην παιρνεις κανενα ναρκωτικο! Ομως διαφωνω στις θεραπειες που αναφερετε, θελω να πω οτι υπαρχουν πολλες διαφορετικες θεραπειες για την αποτοξινωση ναρκωτικων - ας αναφερω τα της ηρωινης - τα οποιουχα ειναι τα περισσοτερο εξαρτισηογονα ναρκωτικα λογο του οτι ειναι ομοια μετις ενδορφινες ,ετσι "ξεγελα" το μυαλο μας νομιζωντας οτι ειναι παραγωμενα απο το σωμα μας.
    Kaθε εξαρτημενος ειναι μιαξεχωριστη και μοναδικη προσωπικοτητα οπου κατω υπο ορισμενες συνθηκες στην παιδικη του ηλικια διαμορφοθικε ο χαρακτηρας οπου τον εκανε εβαλετο σε αυτο το προβλημα.Μπορει να ηταν το περιβαλον του σπιτιου του, μπορει να ηταν ο ακαταλληλος γονιος οι γονεις!, μπορει να ηταν καποια παιδικα βιοματα,πολλα μπορει να ηταν οπου περασαν στο υποσυνηδιτο του και σαν υπηρξε αργοτερα στην ζωη του οι ατυχες αυτες συνθηκες να τον ωθησαν στην εξαρτηση.
    Ετσι λοιπον πρεπει να βρεθει η καταλληλη θεραπεια για καθε ατομο.Υπαρχουν βεβαια καποια κοινα φαρμακα ,κοινες θεραπευτικες ασκησεις αλλα ειναι σαν εναν κοδικο ενος αριθμιμενου λουκετου .
    Αρα φιλοι μου δεν μπορουμε να λεμε με συγουρια οτι η θεραπεια που εκανε εμας καλα κανει για οσους ειναι εξαρτημενοι απο την ηρωινη! Το θεραπευτικο μοντελο οπου εκανε τον erwin να γινει καλα δεν ειναι στανταρ οτι θα εκανε καλα εμενα! και ουτο καθε εξεις.
    Τελος θα θελα να πω να μην ξεχναμε και το μεγεθος του προβληματος ανα ατομο.Δεν μπορουμε να συγκρινουμε το προβλημα σας με τα ναρκωτικα σε σχεση με καποιον που κανει ενδοφλεβια χρηση 10 χρανια για 5-6 φορες την ημερα συν τα χαπια και την κοκαινη!
    Υ.Γ.τα βαρβιτουρικα η τελευταια οι βενζοδιαζεπινες ειναι φαρμακα οπως και τα αλλα φαρμακα, ο σκοπος τους και η χρηση τους ειναι συγκεκριμενη κι πρεπει να ειναι με τις οδηγιες του γιατρου και μονο του γιατρου!

  4. #94
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Γιώργο συναγωνιστή μου έδωσε πολύ δύναμη το μήνυμα σου και σε ευχαριστώ...
    ΥΓ είχες πει πως έχεις μια δυσκολία στο ένα χέρι σου αν είσαι από Αθήνα και αν είσαι αυτός που νομίζω έχουμε συλληφθεί μαζί στο Μενίδι..μπορεί να κάνω και λαθος

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    Γιώργο συναγωνιστή μου έδωσε πολύ δύναμη το μήνυμα σου και σε ευχαριστώ...
    ΥΓ είχες πει πως έχεις μια δυσκολία στο ένα χέρι σου αν είσαι από Αθήνα και αν είσαι αυτός που νομίζω έχουμε συλληφθεί μαζί στο Μενίδι..μπορεί να κάνω και λαθος
    Δεν ειμαι εγω αυτος, διοτις πρωτον δεν εχω καποιο προβλημα στο χερι μου.Ομως ειμαι σχεδον βεβαιως για ποιον αναφερεσαι, και τυχαινει να ειναι παλιως καλος μου φιλος.
    Επειδη καλο ειναι να μην αναφερομαστε λεπτομερος σε τριτους ,θα σου στειλω π.μ.
    Σχετικα με την καταραμενη μας εξαρτηση ,εχω να σου πω οτι θα μπορουσες να ακολουθησεις μια νεα διατροφη! ,να αλλαξεις τις ωρες γευματος αλλα και τις ποσωτητες.Πηστεψε αυτος ο απλος και υγειηνος τροπος θα σου φερει απηστευτα αποτελεσματα!

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Καταραμένα φεγγαριαααα....

    ΥΓ σου απάντησα Γιώργο σε πμ

  7. #97
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Συντροφε kavkaz12 ημουν πετραλωνα Ν.Α. μεχρι περυσι τον αυγουστο.Σεπτεμβρη μπηκα οκανα.Δεν ξαναπηγα ΔΥΣΤΥΧΩΣ απο τοτε.Κανω συνεδριες με ψυχολογο του οκανα σχεδον καθε βδομαδα..δε λεω η καημενη, το "ειδα" στα ματια της,στα λογια της οτι θελει να με βοηθησει..και μαζι της εχω καταφερει πολλα..αλλα..την σιγουρια που ενοιωσα με τα παιδια στα πετραλωνα δεν την εχω εντοπισει..με στερητικα πηγαινα και εβγαινα απ το υπογειο μετα απο μια ωρα με το κεφαλι ψηλα!εκανα υποτροπη χθες μετα απο πολλους μηνες κι αυτο με γαμησε στη ψυχολογια..και δε βαρεσα κανενα μαξιλαρι ουτε δυναμωσα σκληρες μουσικες στο ραδιο οπως σε ειχα..προτρεψει να κανεις σε προηγουμενο γραπτο μου προς εσενα.."δασκαλε που διδασκες και νομους δεν εκρατεις"..σε ευχαριστω για την ανταποκριση παντως..καποια στιγμη που θα συμπληρωσω 50 post που θελει το σαιτ θα τα πουμε..

  8. #98
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Αν πήγαινες Πετράλωνα ίσως να με ξέρεις όνομα δεν λεω.. αδυνατος μελαχρινός μούσια ταττου όλο το αριστερό χέρι...

  9. #99
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Γιώργο και erwin είστε συναγωνιστές πάντα έχω θετικά αισθήματα για ναρκομανείς σαν εμένα...σας λέω πηγαίνετε 18 άνω η ΝΑ να σωθείτε το λέω με πολύ νοιαξιμο αυτό...

  10. #100
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    Αν πήγαινες Πετράλωνα ίσως να με ξέρεις όνομα δεν λεω.. αδυνατος μελαχρινός μούσια ταττου όλο το αριστερό χέρι...
    Σιγουρα θα ειχαμε βρεθει σε ομαδα.συνηθως πρωινα πηγαινα.Μεσα στην βδομαδα λεω να ξεκινησω να πηγαινω παλι.αν σου ναι ευκολο γραψε τι ωρα αρχιζει απογευμα..7μιση....οκτω...δεν ειμαι σιγουρος..

  11. #101
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    το απογευμα στα πετραλωνα αρχιζει 8.30 η ομαδα και το πρωι 11.30 καθε μερα εχει 7 μερες την εβδομαδα

  12. #102
    Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    το απογευμα στα πετραλωνα αρχιζει 8.30 η ομαδα και το πρωι 11.30 καθε μερα εχει 7 μερες την εβδομαδα
    Ευχαριστω πολυ."Μονο Για Σημερα" και προχωραμε..δε λεω καλο και το χαπι αλλα δε..φτανει..θελει πιστη για να αλλαξεις..

  13. #103
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    να σαι καλα αδερφε ...αμα ειναι καποια στιγμη κανονιζουμε να βρεθουμε πετραλωνα να τα πουμε....φυσικα και ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ...χαιρομαι πολυ στο ΝΑ θα μεινεις καθαρος...

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Ζούμε ρεεεε στα άκρα στο γκρεμοοο....μέχρι να μου πάρουν το λαιμόοοοοο...

    Γιώργο και erwin στο νήμα μου να γράφετε ότι θέλετε

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Αληθεια σαυτες τις ομαδες τι ακριβως γινεται ? Εχει και στην πολη μου και τι ακριβως εννοουν κλειστη συναντηση ή ανοιχτη ?

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Similar Threads

  1. Ο εαυτός μας, αυτός ο άγνωστος!
    By Mara.Z in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-2018, 22:09
  2. Ο πρώην βαριά ναρκομανης αδερφός μου έκανε χασίς. Πως να αντίδρασω?
    By Giannis48 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 27
    Last Post: 08-07-2016, 22:39
  3. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 11-05-2009, 23:28
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 00:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •