Άγνωστος ναρκομανής...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 117
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232

    Άγνωστος ναρκομανής...

    Σκέφτομαι ότι θέλω να αλλάξω 4 μήνες σε πλήρη αποχή κάνω θεραπεία για ηπατίτιδα αλλά με το ζόρι πάω εκεί γιατί έχει γεμίσει π****παιδα και πέφτει κουτσομπολιό... σκέφτομαι να ξανά πάω στο 18 άνω να κάνω ομάδες στο ανοιχτό πλαίσιο επίσης έχω δεύτερη διαταραχή την σχιζοσυναισθηματικη...καμι� � ιδέα;;;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Τώρα είμαι σε άλλο πρόγραμμα γεμάτο κουταομποληδες πάω με το ζόρι αλήθεια θέλω να αλλάξω παραστασεις...
    Είναι καταρα ο εθισμός στα ναρκωτικά

  3. #3
    Mrgilleas
    Guest
    Ειναι οντως καταρα τα ναρκωτικα δεν σε αφηνουν να χαρεις μικρες καθημερινες στιγμες συν την απαξιωση που δεχονται χρηστες απο συμπολιτες μας συν ρατσισμο για να βρεις μια κοπελα καθαρη θα ειναι δυσκολο.προσωπικα δεν εχω μεχρι στιγμης δοκιμασει τιποτα απο ουσιες εχω ψυχωση και περναω δυσκολες στιγμες με το ανοσοποιητικο μου πριν 2 μηνες επαθα πνευμονια και νοσηλευτηκα σε νοσοκομειο και τωρα περασα μια βαρβατη ιωση και συνεχεια ζαλιζομαι,εχω ακομη φλεματα βασανιζομαι και γω πολυ
    μπορει να μην υπηρξα ποτε χρηστης αλλα οταν κυκλοφορω με τα μεσα συγκοινωνιας αλλα και στο δρομο βλεπω πολυ ρατσισμο απο αλλους σε χρηστες που τους φερονται υποτιμητικα.προσωπικα αυτοι που φερονται ασχημα σε αλλους πρεπει να περνανε αυτα που περναω και γω και ο καθενας.
    να κανεις τη θεραπεια με την ηπατιτιδα να την καταπολεμησεις και μη σε νοιαζει η γνωμη των αλλων.
    Στα ναρκωτικα σε ποια ηλικια εμπλεξες και με τι ξεκινησες και τωρα ποσο χρονων εισαι?
    Παντως εχω διαβασει στο ιντερνετ ιστοριες εθισμενων σε ναρκωτικα που ηταν για πολλα χρονια στη χρηση και ξεμπλεξαν μια για παντα οταν ενιωσαν οτι επιασαν πατο.γι αυτο υπαρχει ελπιδα μην τα παρατας.ο αλλος ηταν 20 χρονια στη χρηση και ξεμπλεξε

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Καλησπέρα mrgilleas... Ξεκίνησα στα 16 με χασίς και στα 19 ηρωίνη τώρα είμαι 29

  5. #5
    Kav εχουμε να τα πουμε απο το 2015-16. Ευχομαι να κανεις τη θεραπεια για την ηπατιτιδα. Συμβαινει συχνοτατα. Εχω μια απορια. Το αλκοολ μουδιαζει σχεδον ολο το κεντρικο νευρικο συστημα. Η κοκα λενε δινει φουλ ενεργεια και αυτοπεποιθηση. Η ηρωινη τι αισθηση προσφερει ; Απολυτης ευτυχιας; Ξερω ειναι φαουλ ερωτηση αλλα μονο εσυ ισως να μου απαντησεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ποιοι ειναι ναρκομανεις ? ακομη κι αυτοι που εχουν παραδοθει στ αλκοολ, η αυτοι που εχουν παραδοθει σε ουσιες οπως ο ζαναξ ? δενειναι μονο τα ' επισημα ΄ναρκωτικα , αλλα και τα παρα-ναρκωτικα.....

  7. #7
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ποιοι ειναι ναρκομανεις ? ακομη κι αυτοι που εχουν παραδοθει στ αλκοολ, η αυτοι που εχουν παραδοθει σε ουσιες οπως ο ζαναξ ? δενειναι μονο τα ' επισημα ΄ναρκωτικα , αλλα και τα παρα-ναρκωτικα.....
    Σωστο αυτο το σχολιο αλλα δεν εχουν ακριβως τα ιδια στερητικα ή το κρατος επιτρεπει πχ φουλ απενεχοποιηση στο αλκοολ αλλά δεν βοηθα στη στερηση ηρωινης. Απλα ως αισθημα μαλλον χαριζει απιστευτη ελευθερια συν οτι υποκαταστα στο να διακοπει δεν ξερω ποιο δινουν και παρα πολλοι ανθρωποι βασανιζονται σημαντικα. Τα ζαναξακια και αυτα μαστουρα ειναι και για αυτο εχουν τη κοκκινη γραμμη. Εγω δεν ηξερα οτι τα πουλανε οπως πχ το μπαφακι. Στο παρα εμποριο τα πουλανε πιο ακριβα τα ζαναξ;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Con ναι η ηρωίνη σου δίνει απόλυτη ευφορία και μετά καταστολή...βέβαια όταν αποκτήσεις ανοχή δεν δίνει τίποτα απλά είσαι νορμάλ...

    Την θεραπεία για την ηπατίτιδα την κάνω μου ζει μείνει 1 μήνας ακόμα

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Για ζαναξ δεν ξέρω αλλά στις πιάτσες γίνονται νταραβερια με τα βουλμπεγκαλ και χιπνοσεντον

  10. #10
    Kav ευχομαι να μην ταλαιπωρηθεις αλλο στη ζωη σου με την Η. Οκ σιγουρα ειναι η απολυτη απολαυση αλλά η ατιμη εχει πολλα μειον. Καλη δυναμη ευχομαι ολοψυχα!!!!!
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Σωστο αυτο το σχολιο αλλα δεν εχουν ακριβως τα ιδια στερητικα ή το κρατος επιτρεπει πχ φουλ απενεχοποιηση στο αλκοολ αλλά δεν βοηθα στη στερηση ηρωινης. Απλα ως αισθημα μαλλον χαριζει απιστευτη ελευθερια συν οτι υποκαταστα στο να διακοπει δεν ξερω ποιο δινουν και παρα πολλοι ανθρωποι βασανιζονται σημαντικα. Στο παρα εμποριο τα πουλανε πιο ακριβα τα ζαναξ;
    Eιχα διαβασει , και θα συμφωνησω , οτι αν ανακαλυπτετο σημερα το αλκοολ , θα υπαγετο στις απαγορευμενες ουσιες .......δεν εχω βρει ποτε , και ουτε εχω ψαξει στο παραεμποριο για ζαναξ , μακαρι να ηξερα που το πουλανε .......

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post

    Την θεραπεία για την ηπατίτιδα την κάνω μου ζει μείνει 1 μήνας ακόμα
    Περαστικα ευχομαι .....

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά να είστε καλά...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    σπανια θα με δειτε να γραφω στην ενοτητα για τα ναρκωτικα...νιωθω πως δεν ειναι κατι που με τιμα αν μια φορα πρεπει να προσεχω που λεω για την σχιζοσυναισθηματικη μου διαταραχη 1000 φορες πρεπει να προσεχω που μιλαω για το παρελθον μου με τα ναρκωτικα βασικα δεν το λεω σχεδον πουθενα μονο στις ομαδες που παω και εκφραζομαι...
    οπως ειπα και πιο πανω ειναι καταρα ειναι η κολαση η ιδια ειναι θανατηφορα και υποτροπιαζουσα ασθενεια ζω με τον φοβο μην ξαναπιω γιατι θα γινει χαμος και φυσικα το ολο θεμα εχει συνεπειες σε ολους τους τομεις συναισθηματικα διανοητικα πνευματικα και σωματικα...
    νιωθω οτι εχω διαλυσει το κεφαλι μου ειμαι 29 και εχω πιει ενα τσουβαλι πρεζα και ενα τσουβαλι υπνωτικα...

    αλλα η ζωη ειναι ωραια οταν την γευεσαι με καθαρο μυαλο και τα συναισθηματα οπως εχουν...:p

  15. #15
    Η αποδοχη του "προβληματος" ειναι η μιση λυση λενε. Και εγω δεν ηθελα να κοψω το αλκοολ γιατι μονο αυτο με βοηθουσε τοτε να αντεχω. Καποια στιγμη ομως ενιωσα πως με κανει οτι θελει. Πως ειμαι μαριονετα του. Ε δεν πηγαινε αλλο. Ή εκοβα ή θα με πεθαινε. Μη νομιζεις και εγω ως διπολικη εχω μεγαλη ελξη στους εθισμους. Εχω κλιση ταση. Μπορει να μην εχω κανει ιδια ουσια αλλα αυτη η καταρα να σκεφτεσαι ποτε θα φτιαχτεις και οταν τελειωνει να νιωθεις χαλια και αντε παλι κ αντε μετα καμια μλκ πανω στο φτιαξιμο... Απο χτυπημα εως χιλλια δυο και μετα ενοχες. Οποτε οταν το αποζητας να διαβαζεις καπου τους λογους που την εκοψες. Εγω προσφατα βρεθηκα σε αυτο το διλλημα σε πολυ εντονη πιεση "Ξεχνα το" μου ειπα. Αν το κινητρο σου ειναι ο αυτοσεβασμος σου ή κατι ισχυρο θα σε προστατευεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο εαυτός μας, αυτός ο άγνωστος!
    By Mara.Z in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 15-05-2018, 23:09
  2. Ο πρώην βαριά ναρκομανης αδερφός μου έκανε χασίς. Πως να αντίδρασω?
    By Giannis48 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 27
    Last Post: 08-07-2016, 23:39
  3. ο πατερας μου αυτος ο αγνωστος
    By sunset in forum Κακοποίηση
    Replies: 6
    Last Post: 12-05-2009, 00:28
  4. Ο εαυτος μου....αυτος ο αγνωστος
    By anishxia_2006 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-07-2006, 01:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •