θελω να αυτοκτονησω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    θελω να αυτοκτονησω

    δν βγαινω λλογω ιψδ δν μπορω να μαι οε υατος μ δν βρισκω παρεςς οπως παλια γτ δν θελω κατι μ σκαλωνει εμ την ιψδ δν μπορω να χαρω τιποτα. το μονο π ηθελα ηταν να πηγαινβ σχολη να τελειωσω ειμαι 27κ ακομα ειμαι στο πρωτο ετος ενταξει ειχα αλλαξει καποιες σχολες κε χασα χρονια αλλα εδω κ 3χρονια π μπηκα στη σωστη σχολη δν παταω. λογω ιψδ. κ αμα δν παω σχολη δν μπορω να κανω τιποτα αλλο ουτε να βγω ουτε να χαρω τιπορα κ οι ιδεοληψιες αυξανοντια δεν αντεχω αλλο το θεμα μ ειναι πολυ περιπλοκο γτ σε μενα ολα αυτα γτ;; ελεγα οταν ημουν μικρη δν θα πω ποτε γτ σε μενα γτ το χω κ απο τα 7 μου αλλα κουραστηκα εγινε ανυποφορο θελω να ξαναδωσω πανελληνιες για να ξεμπλοκαρω εκει μ χει κολλησει η ιδεοληψια ενα χρονο προετοιμαστηκα αλλα δν ειχα διαβασει εκθεση κ τελευταια στιγμη ενιωσα ανασφαλης κ δν πηγα γτ νομιζα ηταν πιο λιγη η υλη. και θα την πορλαβαινα. κ οι ιδεοληψιες μ θελουν να τα κανω ολα χειροτερα για να τιμωρηιω οποτε αφησα μονο μια μερα για εκθεση λογω ιδψ κ τωρα θελω να ξαναδωσω. κ γ ενα χρονο παλι κλεισμενη μεσα. χωρις να μαι ο ευατος μ δν αντεχω αλλο ειμαι 7χρονοα σε αυτη την κατασταση. ΒΟΗΘΕΙΑ!ΤΙ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΤΟΣΟΟΟΟ

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Σ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ. ΔΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑΝΕ ΔΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩ Κ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΗΜΟΥΝ ΑΡΙΣΤΗ ΜΑΘΒΤΡΙΑ ΠΑΝΤΑ. Κ ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ Μ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΤΩΡΑ Π ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕΕΕΕ

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    το ξερω οτι κανεις δν θα βοηιησει απλα το ειπα για να ξελαμπικαρω γτ μ ρχεται τρελη απελπισια κ δν μιλαω τοσο καιρο αλλα ελεος ελεοςςςς. τωρα π ξαν; χωρισα με το αγορι μ κοντευω να τρελαθω ολη μερα μονη. παρεες δν θελω να κανω. κ δν μπορω γτ ειμαι σαν προβληματικη δν σκεφτομαι τπτ αλλο εκτος απο τις εμμονες μ μονο σεξ θελω να κανω εκει δνε χω ιδεοληψιες. δλδ μαρεσει το φλερτ παρα πολυ αλλα επδ δν ξερω πω ςνα διατηρησω επαφη σε αυτα τα χαλια μετα το κοβω δν ξερω τι να ακνω κ ειμαι παλι μονη. θελω τη ζωξ μ πισω παντα ειχα ιψδ αλλα τουλ ειχα ενα σκοπο διαβαζα. κ ολα ηταν καλυτερα τρ χωρις αυτο οι ιδεοληχιες μ εχουν γινει τεραστιες παντου εχω ιδεοληψιες να μην βγαινω να μην κανω παρεες να μαι μονη γτ αυτο μ αξιζει ελεος πια γαμω το μυαλο για μυαλο. των ανθρωπων γτ να μην ημασταν ολοι καλα ολοι νορμαλ να απολαμβαναμε τη ζωη;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΗΘΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ Κ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ Κ ΕΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΔΝ ΜΠΟΡΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΜΥΑΛΟ Σ ΕΙΝΑΙ ΣΚΑΤΑ. ΔΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΔΕΝ ΒΟΗΘΗΣΑΝΕ ΔΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩ Κ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΗΜΟΥΝ ΑΡΙΣΤΗ ΜΑΘΒΤΡΙΑ ΠΑΝΤΑ. Κ ΗΤΑΝ Η ΖΩΗ Μ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ Κ ΤΩΡΑ Π ΔΝ ΜΠΟΡΩ ΔΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙΙΙ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕΕΕΕ
    Το μυαλό έχει πλαστικότητα και τα ξεπερνάει αυτά με υπομονή, αν όπως λες διάβαζες πολύ, έμαθες να μαθαίνεις, οπότε μπορείς πιο εύκολα να μάθεις το νέο δρόμο της ζωής σου που θα επιλέξεις, αρκεί να μη τρελαθείς ;) Υπομονή, όλοι περνάμε φάσεις. Σου έστειλα pm.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    και το χειροτερο ειναι ΟΤΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ Μ ο οποιος μ δινει απο τα χρηματα τ πατερα μ για να σπουδασω θα με παρει απο δω αργα η γεγ γτ τα λεφτα τλειωνουν ειμαι. ορφανη δυστυχως. και φυσικα δν ενδιαφερεται γ τιποτα τ χα πει δν ειμαι καλα κ μ λεγε ενταξει θα σ περασει σε κανα χρονο. κακ εχιε ψιλιαστει οτι δν παω σζολη κ θελει να με γυρισιε σοτ πατρικο μου. εγω ξερω ομως οτι αμα μ. φυγει αυτη η ιδεοληψια θα ξαναειμαι καλη φοιτητρια κ θα τελειωσω θελω απλα λιγο χρονο. ειναια δικο να μην με αφησει να ολοκληρωσω τις σπουδε ςμου. διαβαζω απο τα 7 κ ποτε δν εχω παρει κατω απο 19.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    και η συμπεριφορα τ αδερφου μ με αγχωνει περισσοτερο κ μ δημιουργει κ αλλες ιδεοληψιες βοηθεια εχω χαλασει ενα σωρο λεφτα κ δν κανω τιποτα το. ξερω αλλα δν με βιηθαει κανεις. να ξεπερασω ολο αυτο. κ στο πατρικο. μ. δν μπορω να γυρισω με. τον αδερδο. μ. τσακωνομαστε συνεχεια ανεκαθεν δν με. χωνευε. μονο οταν ημουν καλη μαθητρια τρ π δν ειμαι. δν με θελει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    και το χειροτερο ειναι ΟΤΙ Ο ΑΔΕΡΦΟΣ Μ ο οποιος μ δινει απο τα χρηματα τ πατερα μ για να σπουδασω θα με παρει απο δω αργα η γεγ γτ τα λεφτα τλειωνουν ειμαι. ορφανη δυστυχως. και φυσικα δν ενδιαφερεται γ τιποτα τ χα πει δν ειμαι καλα κ μ λεγε ενταξει θα σ περασει σε κανα χρονο. κακ εχιε ψιλιαστει οτι δν παω σζολη κ θελει να με γυρισιε σοτ πατρικο μου. εγω ξερω ομως οτι αμα μ. φυγει αυτη η ιδεοληψια θα ξαναειμαι καλη φοιτητρια κ θα τελειωσω θελω απλα λιγο χρονο. ειναια δικο να μην με αφησει να ολοκληρωσω τις σπουδε ςμου. διαβαζω απο τα 7 κ ποτε δν εχω παρει κατω απο 19.
    Ήσουν αστέρι ναι, τώρα όμως έχει καιρό που τα παρατησες? Σε τι σχολή είσαι? Καθαρησε την γρήγορα και φύγε από Ελλάδα για να βρεις την υγεία σου. Ξένες γλώσσες ξέρεις?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    κανεις δεν θελει ενα προβληματικο ανθρωπο. ειμαι τοσο απελπισμενη. η ιδψ μ δν μ επιτρεπει ουτε να κλαψω. ναι ξερω αγγλικα λοουερ κ γαλλικα ο πατερας μ φταιει π ενω εβλεπε οτι η μανα μ ητνα τλεειως αρρωστη την παντρευτηκε κ μ κληρονομησε την ξψδ της κ ολα της τα παραξενα ελεος!!!!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    επισης πολλα αγορια επδ βλεπουν οτι δν ειμαι. καλα δν με θελουν στη φαση π ειμαι

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    και ετσι μενω μονη μονο με αγορια θελω να κανω σχεση με φιλιες εχω ιψδ αλλα δν βρισκω ενα αγορι καλο. ειμαι κ γω επιλεκτικη γτ θυμομουν πως ημουν πριν την ιψδ. αλλα γενικα ειμαι. ιδιοτροπη

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    επισης πολλα αγορια επδ βλεπουν οτι δν ειμαι. καλα δν με θελουν στη φαση π ειμαι
    Βλακείες. Τον εαυτό σου πρέπει να βρεις, και άσε τα αγόρια. Η γαλήνη θα έρθει από σένα. Με ανθρώπους που σε νοιάζονται είτε φιλες φίλους είτε ψυχο είτε συγγενείς. Πρώτα όμως η σχολή και μετά όλα τα άλλα.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ολοι λιγο πολυ υποφερουμε εδω μεσα ......αλλοι το λενε , αλλοι οχι .....

  13. #13
    Ολη αυτη η πιεση να εισαι συνεχως αριστη τωρα ειναι σε αρνηση. Η αγωγη διχως ψυχοθεραπεια δεν βοηθα. Μολις αποδεχθεις πως καποια γεγονοτα σε πληγωσαν βαθυτατα θα κανεις μια νεα αρχη. Ψαξε ακομα και σε δημοσια νοσοκομεια συνεδριες. Μη σε αφησεις. Εισαι πιο δυνατη απο οτι σε πειθει η ΙΔΨ
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    αχ σε ευχαριστώ πολυ ξερεις πως να βοηθας εναν ανθρωπο εστω κ με τα λογια. εισαι τρομερος αληθεια με εκανες να νιωσω οτι καποιος καταλαβαινει κατι. να σαι καλα. σπανιζουν άνθρωποι σαν εσενα τοσο ψαγμενοι. εχω ψαξει σε κατι δημοσιο ψυχοθεραπεια αλλα ακομα περιμενω θα αργησουν μ ειπαν λιγο.
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ολη αυτη η πιεση να εισαι συνεχως αριστη τωρα ειναι σε αρνηση. Η αγωγη διχως ψυχοθεραπεια δεν βοηθα. Μολις αποδεχθεις πως καποια γεγονοτα σε πληγωσαν βαθυτατα θα κανεις μια νεα αρχη. Ψαξε ακομα και σε δημοσια νοσοκομεια συνεδριες. Μη σε αφησεις. Εισαι πιο δυνατη απο οτι σε πειθει η ΙΔΨ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δηλαδη ποιες ειναι αυτες οι ιδεες που σε ενοχλουν;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Θέλω να αυτοκτονήσω!
    By δελφίνι in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 71
    Last Post: 14-04-2017, 21:31
  2. Θέλω να αυτοκτονήσω.
    By Petitefille in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 179
    Last Post: 26-11-2016, 09:58
  3. θελω να αυτοκτονησω
    By klants in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 25
    Last Post: 21-07-2013, 13:18
  4. Δεν θελω να αυτοκτονησω
    By liveloula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 152
    Last Post: 01-10-2009, 12:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •