Τι τεχνική ψυχοθεραπείας να επιλέξω; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 47 of 47
  1. #46
    YokoChoco
    Guest
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ευχομαι καλη επιτυχια και αναρρωση στον Yoco. Σημερα η επεμβαση. Συμφωνω απολυτα με αυτο "Για τη συμπεριφορά τους ευθυνόμαστε με βάση αυτό που τους δίνουμε, ασχέτως ποια τα αίτια γι αυτο που τους δίνουμε, αυτοί απλά μας δίνουν το ανάλογο αντάλλαγμα! " ακομα δουλευω ψαχνω προσωπικα τι λαθη κανω σε αυτο συγκεκριμενα. Θα προσπαθησω να διαβασω παλαιοτερα θεματα. Ευχαριστω και τον Yoco που μας αφησες να κανουμε συντομη συνομιλια.
    Eυχαριστώ, αλλά τελικά η επέμβαση δεν έγινε σήμερα. Ολο το πρωί έμεινα νηστικός και τελικά 14:30 βρίσκω τον γιατρό κ μου λέει ''έλα Δευτέρα να σε βάλω Τρίτη χειρουργείο'' του λέω ''σιγουρα γιατρέ;'' λέει ''ναι θα το κάνουμε''.
    Εχθές είχαμε μία κουβέντα μαζί.. μου λέει ''θες αφαίρεση δισκοκήλης είναι 35' υπόθεση αλλά δεν εγγυώμαι ότι δεν θα ξανακάνεις κήλη, ειδικά άμα αρχίσεις το ποδήλατο'' κ του απαντώ ''οπότε πάμε σε σπονδυλοδεσία;'' μου λέει ''ναι! θα σου βάλω 8 βίδες κ λάμες από κράμμα τιτανίου, για να υποστηριχθεί η σπονδυλική στήλη και να μην έχεις μελλοντικά πρόβλημα''.
    Οπότε την Τρίτη πάμε για 2-3 ώρες επέμβαση, αρκετά σοβαρή θα έλεγα... είναι στιγμές που πονάω πολύ.

    Για φίλους... έχω αρκετούς, και ούτε ένας δεν έχει ψυχολογικά, κανένας δεν έχει διαγνωστεί, όλοι υγιείς... γενικά δεν μπορώ να κάνω παρέα με λήπτες δεν τα βρίσκουμε, με θεωρούν σαν ψυχολόγο και μου ζητάνε να τους βοηθήσω, και ενώ προσπαθώ αυτοί δείχνουν σθεναρή αντίσταση, κι αυτό φέρνει προστριβές... δεν είμαι ψυχοθεραπεύτης ούτε θα γίνω. Ψυχολογώ μόνο εμένα, τους άλλους σε μικρό βαθμό, στο επόμενο επίπεδο ας αναλάβουν οι ειδικοί, εγώ κάνω άλλη δουλειά.

    Τα σέβη μου

  2. #47
    Ευχομαι να αναρρωνεις θετικα και ομαλα !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. Τεχνικη συναισθηματικης απελευθερωσης- EFT-βελονισμος
    By Thodoris2002 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 07-12-2018, 19:08
  2. ΑΡΧΗ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 11-04-2013, 11:23
  3. τεχνικη υποστηριξη
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 02-10-2012, 11:52
  4. Τεχνική Καθρέπτης
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 05-12-2011, 01:44
  5. Με τι κριτήρια να επιλέξω τον σύντροφό μου?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 25-07-2009, 19:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •