Δεν αντεχω αλλο με παραλογες σκεψεις.. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    ειμαι τουλ 10χρονια μεγαλυτερη απο σας ειχα περασει ιατρικη κ την παρατησα εχω παει σε πολλους γιατρους χωρις να ασχοληθω σοβαρ αμεχρι τρ π η κατασταση εγινε ανυποφορη μην αφησετε τον ευατο σας να φτασει εκει. γιατι θα ναι αργα. η σεροτονινη και η ελλειψη της ειδικα δημιουργει προβληματα πες σε ενα διαβητικο ξερεις... χμμ δν θελω μωρε να τρυπιεμαι με βελονες καθε τρεις κ λιγο θα ζω παντα με αυτο; ΠΕΣ ΤΟ.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    νιωθω φωνη βοοωντος εν τη ερημω ετσι ημουν κ γω πριν δεκα χρονια. δυστυχώς η ψυχιατρικη ειμαι απο τους πρωτους π το λεω ειναι παρα πολυ πισω αλλα εχει δημειωσει καποια προοδο κ πολλοι βοηθιουνται ισως θελεινπερισσοτερο κοπο επιμονη υπομονη. ψαξιμονγ σωστο γιατρο ειναι παιδεμα πρεπει να γινει. λυπαμαι για τον thanosp γιατι μ χε απαντησει σε ενα ποστ μ κ μ φανηκε απολυτα λογικος κ πληροφορημενος κ λυπαμαι να χει τετοια αποψη για τα χαπια κ την ψυχοθεραπεία. ενας γιατρος μ προτεινε κ συνηιως το προτεινουν οι μη ψυχοθεπραευτες γιατροι οτισ το σημειο π εισαι δν κανει τπτ η ψυχοθεπραπεια μετα πηγα σε αλλη μ λεει θελει οπωσδηποτε ψυχοθερπαεια ο καθενας οτι θελει λεει. αλλα ο πρωτος π μ πε δν κανει τπτ η ψυχοθερπαεια μ δινε λαθος δοσεις γ την περιπτωση μ οποτε φν ξερω αν πρεπει αν τν εμπιστευτω εχασα ενα χρονο μαζι κ τον ειχα εμπιστευτει. ειχε παει κ χαρβαρντ μη χεσω

  3. #18
    Member
    Join Date
    Jul 2019
    Location
    αθηνα
    Posts
    61
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    γιατι σου φενεται περιεργο?
    ναι μου φένεται .Έχεις κάνει και δεν είδες αποτέλεσμα ?

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    νιωθω φωνη βοοωντος εν τη ερημω ετσι ημουν κ γω πριν δεκα χρονια. δυστυχώς η ψυχιατρικη ειμαι απο τους πρωτους π το λεω ειναι παρα πολυ πισω αλλα εχει δημειωσει καποια προοδο κ πολλοι βοηθιουνται ισως θελεινπερισσοτερο κοπο επιμονη υπομονη. ψαξιμονγ σωστο γιατρο ειναι παιδεμα πρεπει να γινει. λυπαμαι για τον thanosp γιατι μ χε απαντησει σε ενα ποστ μ κ μ φανηκε απολυτα λογικος κ πληροφορημενος κ λυπαμαι να χει τετοια αποψη για τα χαπια κ την ψυχοθεραπεία. ενας γιατρος μ προτεινε κ συνηιως το προτεινουν οι μη ψυχοθεπραευτες γιατροι οτισ το σημειο π εισαι δν κανει τπτ η ψυχοθεπραπεια μετα πηγα σε αλλη μ λεει θελει οπωσδηποτε ψυχοθερπαεια ο καθενας οτι θελει λεει. αλλα ο πρωτος π μ πε δν κανει τπτ η ψυχοθερπαεια μ δινε λαθος δοσεις γ την περιπτωση μ οποτε φν ξερω αν πρεπει αν τν εμπιστευτω εχασα ενα χρονο μαζι κ τον ειχα εμπιστευτει. ειχε παει κ χαρβαρντ μη χεσω
    Για να γίνω σαφής, διευκρίνισα από την αρχή ότι θα πρέπει να απευθυνθεί σε ειδικό. Δεν είπα ποτέ να το παλέψει μόνος του. Αυτό δε γίνεται. Και επίσης όπως λες ποιοι είμαστε εμείς για να κρίνουμε τι θεραπεία χρειάζεται η κάθε περίπτωση. Νομίζω ότι φαρμακευτική αγωγή λαμβάνει κανείς έπειτα από προτροπή γιατρού και όχι έπειτα από την προτροπή ενός τίποτα σε ένα φόρουμ. Το ίδιο ισχύει και για τον φίλο μας. Thanos P έχεις δίκιο. Ίσως είχα ένα περισσότερο απόλυτο τόνο στην αρχή, ο οποίος μάλλον επηρεάστηκε από τη δική μου εμπειρία. Επαναλαμβάνω Ιωάννα ότι δεν είμαι κατά τον φαρμάκων σε καμία περίπτωση. Αλλά και να διαφωνείς μαζί μου (που είναι λογικό και θεμιτό) δεν χρειάζεται να είσαι τόσο επιθετική. Και επίσης δε χρειάζεται να λες σε έναν ψυχαναγκαστικό που παλεύει με τους ψυχαναγκασμούς και καταναγκασμούς του ότι αυτό που θα πει μπορεί να οδηγήσει έναν άλλον άνθρωπο στην αυτοκτονία. Έχεις δυστυχώς δέκα χρόνια περισσότερη εμπειρία όπως λες, οπότε θα έπρεπε να ξέρεις καλύτερα. Δεν είμαστε σε κάποιον ανταγωνισμό εδώ. Και ούτε κανένας πιστεύω ότι το παίζει γιατρός ή ότι προσπαθεί να δώσει λύση. Ξαναλέω ότι μόνο ο ψυχίατρος μπορεί να κρίνει τι θεραπεία χρειάζεται ο καθένας και αυτό που λέω είναι ότι αν η κατάστασή του είναι σε θέση που μπορεί να το παλέψει μαζί με τον γιατρό του χωρίς φάρμακα, ας το κάνει. Αλλά αν κρίνει ο γιατρός του ή και ο ίδιος ότι δεν μπορεί, φυσικά θα πάρει φάρμακα. Δεν καταλαβαίνω γιατί να πω σε κάποιον διαβητικό να μην πάρει φάρμακα. Δε θα το έλεγα ούτε σε έναν διαβητικό όπως δε θα το έλεγα σε έναν διπολικό κ.ο.κ. Αλλά σε έναν που η κατάστασή του μπορεί και να επιδέχεται επίλυση χωρίς φάρμακα, νομίζω ότι μπορώ να το πω. Επαναλαμβάνω ότι δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά γιατί κανείς από εμάς δεν έχει αυτήν την αρμοδιότητα. Αν χρειάζεται να πάρει φάρμακα, θα πάρει φάρμακα. Αυτό είναι δεδομένο και συγνώμη αν δεν το κατέστησα σαφές από την αρχή. Οπότε δεν καταλαβαίνω ούτε την αντίδρασή σου ούτε τη στάση σου. Θα πω για άλλη μία φορά ότι δεν είμαι κατά των φαρμάκων, απλά είμαι κατά της άμεσης επιλογής τους στην περίπτωση που υπάρχει τρόπος αποφυγής τους. Δεν μιλάω χωρίς εμπειρία, μιλάω βάσει της δικής μου και βάσει όσων περνάω και πως εγώ τα αντιμετωπίζω.

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    οσον αφορα την αυτκοτνια πρεπει να το πω γιατι ενας με ταμπου για τα χαπια που τα χρειαζεται χωρις χαπια μπορει οντως να αυροκτονησει μπορει να ακουγεται τραγικο αλλα ετσι ειναι. δλσ επδ εσενα σε τρομαζει οτι αμα βγεις εξω κ δν περασεις το. δρομο. σωστα κ σκοτωθεις επδ μπορει να σ δημιουργησει ψυχολογικο προβλημα η μαμα σ δν θα στο πει ειμαστε σοβαροι; καλύτερα να του πυροδοτησει αγχος παρα να τον οδηγησει σε χεειοτερες καταστασεις να απει σε. ειδικο να του τα πει ολα. αν κ οι καλοι ειδικοι σπανιζουν.. εδω η ιδια η ψυχιατρικη ειναι πολυ πισω ωστοσο τα σσρι δν βλαπτουν εμρνα προσωπικα κ γςνικα δν εχουν παρενεργειες πολλές. οποτε. κ να τα δοκιμασει δν τρεχει κατι πα τα φυσικα εφοσον κρινεται απαραιτητο. π πα τα κρι εται απλα μερικοι λογω ταμπου το αποφευγουν.

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    συν οτι εδω περα ο ανθρωπος δν εχει απλη ocd μιλαμε για συγκεκριμμενο περιστατικο κ χρειαζεται χαπια εχει καταστει μη λειτουργικος το λεει μονος του η ψυχοθεραπεια θα αργησρι να δρασει μεχρι τοτε μπορει να χειροτερεψει. το παιδι θελει σιγουρα χαπια εχω ιστορικο ocd sthn οικογνεια εχω αλλαξει πολλους γιατρους κ εχω την δυνατοτητα να κρινω σωστα λογω πειρας κ εμπειριας

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Eιπα οτι και εγω παιρνω φαρμακα για την ιδψ....εχοντας ταλαιπορηθει κ με πολλες δοκιμες.Επισης ειπα οτι ειναι απ τις διαταραχες που θελουν οποσδηποτε φαρμακο αλλιως η ψυχοθεραπεια ειναι αχρηστη,αυτο λενε κ οι ψυχολογοι....μιλω για τη δικια μου εμπειρια.Ειπα ομως οτι οι ψυχιατροι,πολλοι τουλαχιστον ταζουν ξαγους με πετραχυλια γιατι δεν φευγει στο 100%η διαταραχη,τουλαχιστον σε εμενα, οπως πολλοι λενε.Μαλλον δε διαβασες με προσοχη αυτα που ειπα.Επισης σε αυτο το φορουμ οποιοι κ να μπαινουν οτι κ να ειναι ο καθενας καταγραφει την εμπειρια του απ τα θεματα που παλευει λεει τον πονο του οπως και να χει αυτο βοηθαει καποιους,δεν ειπε κανεις οτι εχει καποια επιστημονικη αξια....Επισης,για τις ερευνες που λες εσυ που τις βρηκες,ειδες?ποιος τις εκανε?επισης και η ελλειψη σεροτονινης που λες δεν εχει αποδειχθει ακομη......αλλα δεχομαι οτι και εγω και εσυ ειμαστε ασχετοι στο να ξερουμε.Εγω ομως εχω επιγνωση της ασχετοσυνης μου,εσυ εχεις?Απο ποια θεση εισαι τοσο απολυτη,μηπως εισαι ειδικος η ασχολησαι με την επιστημη της ιατρικης?Το φορουμ ειναι για να λεμε την αποψη μας εμπειρικα.....κανεις δεν εχει τετοιοες γνωσεις...και να λεμε την εμπειρια μας......Οσο για ερευνες εχω διαβασει απο ψυχιατρικα συγγραματα επειδη ημουν περιεργος........υπαρχουν οι αρνητικες και οι θετικες,οποτε δε βγαινει ακρη.Τελος,,,,,,αυτο που ειπα για τη ψυχοθεραπεια joanna22 μου το ειχε πει ψυχιατρος που ειχα για χρονια....μπορει να ειναι λαθος κ να χε βοηθησει καποιους...μιλαμε για ιψδ....εμενα μου ειχε πει ο συγκεκριμενος οτι ειναι ανουσια οπως ειπα.......φανταζομαι η γνωμη του ειναι ανωτερη απ τη δικη σου?συμφωνα με τα λεγομενα σου

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    συν οτι εδω περα ο ανθρωπος δν εχει απλη ocd μιλαμε για συγκεκριμμενο περιστατικο κ χρειαζεται χαπια εχει καταστει μη λειτουργικος το λεει μονος του η ψυχοθεραπεια θα αργησρι να δρασει μεχρι τοτε μπορει να χειροτερεψει. το παιδι θελει σιγουρα χαπια εχω ιστορικο ocd sthn οικογνεια εχω αλλαξει πολλους γιατρους κ εχω την δυνατοτητα να κρινω σωστα λογω πειρας κ εμπειριας
    εσυ δεν ελεγες οτι μονο ο ψυχιατρος ειναι αρμοδιος να κρινη τη ληψη φαρμακου????και εγω εχω πειρα και εμπειρια,αρα και εγω εχω τη δυνατοτητα να κρινω σωστα???εγω στο πρωτο μυνημα που εστειλα ειχα πει στο παιδι οτι μου φαινεται δυσκολο χωρις φαρμακο και οτι η ιδψ θελει φαρμακο....ασχετως εαν δεν σου λυνει το θεμα 100%.....Παρακαλω να μην παρερμηνευεις οσα λεω,διοτι ειπες οτι εχω αρνητικη αποψη για χαπια κ ψυχοθεραπεια.....ενω απο τα μηνυματα που εχω δημοσιευσει ως τωρα δεν λεω τιποτα απ οσα μου καταλογιζεις........

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by delos View Post
    ναι μου φένεται .Έχεις κάνει και δεν είδες αποτέλεσμα ?
    ναι...με βαση τη δικη μου εμπειρια μιλω, και εχω το δικαιωμα ως πασχοντας,δεν ειμαι ειδικος

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    συν οτι εδω περα ο ανθρωπος δν εχει απλη ocd μιλαμε για συγκεκριμμενο περιστατικο κ χρειαζεται χαπια εχει καταστει μη λειτουργικος το λεει μονος του η ψυχοθεραπεια θα αργησρι να δρασει μεχρι τοτε μπορει να χειροτερεψει. το παιδι θελει σιγουρα χαπια εχω ιστορικο ocd sthn οικογνεια εχω αλλαξει πολλους γιατρους κ εχω την δυνατοτητα να κρινω σωστα λογω πειρας κ εμπειριας
    Από ότι είδα και σε άλλη ενότητα του ίδιου φόρουμ ο φίλος μας δεν έχει επισκεφτεί ποτέ γιατρό. Δε νομίζεις πως είναι σίγουρα απαραίτητη τουλάχιστον μία πρώτη επίσκεψη για να γίνει καταρχήν η σωστή διάγνωση και στη συνέχεια να αποφασιστεί τι θεραπεία χρειάζεται? Επίσης έχω την εντύπωση ότι βλέπεις την όλη κατάσταση ανταγωνιστικά. Ο καθένας εδώ λέει τη δική του εμπειρία και τον δικό του τρόπο σκέψης όπως προκύπτει από τα βιώματά του. Το ότι έχεις ιστορικό και υποφέρεις περισσότερα χρόνια δε σημαίνει ότι ακυρώνεις αυτόματα την εμπειρία ή τα βιώματα των άλλων. Γιατί, πίστεψε με, υπάρχουν άτομα με ακόμη πιο βεβαρυμένο ιστορικό από το δικό σου. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι το δικό σου πρόβλημα ακυρώνεται. Επίσης διαβάζοντας αρκετά μηνύματά σου στο φόρουμ, παραδέχεσαι και η ίδια ότι δεν έχεις δει κάποια διαφορά ακόμη και με τα φάρμακα. Οπότε πως μπορείς να είσαι τόσο απόλυτη για αυτά? Δεν σου επιτίθεμαι σε καμία περίπτωση. Αλλά θα πρέπει να νιώθεις ανακούφιση που υπάρχουν άτομα γύρω σου που περνάν σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό αυτό που περνάς και που έχουν επίγνωση του προβλήματος και όχι να νιώθεις την ανάγκη να επιτίθεσαι. Πόσο μάλλον σε ένα άτομο που σου λέει ότι παίρνει και ο ίδιος χάπια. Επίσης θα πρέπει μάλλον να ξεκαθαρίσω για πολλοστή φορά ότι δεν έχω κανένα ταμπού με τα χάπια και ότι αυτό είναι καθαρά δικό σου συμπέρασμα.

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    καταρχην εχω μπερδευτει εγω αλλου αναφερομουν απανταει ο thanos p ενω μπορει να μιλαω στον βακ δν ξερω εχω μπερδευτει κ δν εχω καμια διαθεση να τα ξεμπλεξω ειπα αυτα π ηθελα να πω τελος δν εχω ορεξη να καθομαι να προβληματιζομαινπεραιτερω ωστοσο αν εισαι thano ψαγμενος θα ηθελα να ανταλλαξουμε αποψεις αμα μπορεις

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    Eιπα οτι και εγω παιρνω φαρμακα για την ιδψ....εχοντας ταλαιπορηθει κ με πολλες δοκιμες.Επισης ειπα οτι ειναι απ τις διαταραχες που θελουν οποσδηποτε φαρμακο αλλιως η ψυχοθεραπεια ειναι αχρηστη,αυτο λενε κ οι ψυχολογοι....μιλω για τη δικια μου εμπειρια.Ειπα ομως οτι οι ψυχιατροι,πολλοι τουλαχιστον ταζουν ξαγους με πετραχυλια γιατι δεν φευγει στο 100%η διαταραχη,τουλαχιστον σε εμενα, οπως πολλοι λενε.Μαλλον δε διαβασες με προσοχη αυτα που ειπα.Επισης σε αυτο το φορουμ οποιοι κ να μπαινουν οτι κ να ειναι ο καθενας καταγραφει την εμπειρια του απ τα θεματα που παλευει λεει τον πονο του οπως και να χει αυτο βοηθαει καποιους,δεν ειπε κανεις οτι εχει καποια επιστημονικη αξια....Επισης,για τις ερευνες που λες εσυ που τις βρηκες,ειδες?ποιος τις εκανε?επισης και η ελλειψη σεροτονινης που λες δεν εχει αποδειχθει ακομη......αλλα δεχομαι οτι και εγω και εσυ ειμαστε ασχετοι στο να ξερουμε.Εγω ομως εχω επιγνωση της ασχετοσυνης μου,εσυ εχεις?Απο ποια θεση εισαι τοσο απολυτη,μηπως εισαι ειδικος η ασχολησαι με την επιστημη της ιατρικης?Το φορουμ ειναι για να λεμε την αποψη μας εμπειρικα.....κανεις δεν εχει τετοιοες γνωσεις...και να λεμε την εμπειρια μας......Οσο για ερευνες εχω διαβασει απο ψυχιατρικα συγγραματα επειδη ημουν περιεργος........υπαρχουν οι αρνητικες και οι θετικες,οποτε δε βγαινει ακρη.Τελος,,,,,,αυτο που ειπα για τη ψυχοθεραπεια joanna22 μου το ειχε πει ψυχιατρος που ειχα για χρονια....μπορει να ειναι λαθος κ να χε βοηθησει καποιους...μιλαμε για ιψδ....εμενα μου ειχε πει ο συγκεκριμενος οτι ειναι ανουσια οπως ειπα.......φανταζομαι η γνωμη του ειναι ανωτερη απ τη δικη σου?συμφωνα με τα λεγομενα σου
    οι μη σοβαρες περιπτωσεις αντιμςτωπιζονται κ χωρις φαρμακα ξερω τετοιες. επισης ειχα κανει δυο ζρονια στην ιατρικη αν αυτο λεει κατι παραπανω κ μετα την παρατησα κ γενικα το ψαχνω πολυ το θεμα. δν καταλαβαινω την εξαρση σ μιλαω απο προσωπικη πειρα γτ απο μη σωστες δοσεις φαρμακων κ απαξιωση τους ρφτασα σε αποπειρα αυτοκτονιας. εσεις εδω κανετε συζητησεις για να τις κανετε καοοιοι υποφερουν ομως κ ειμαι αυστηρη

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Angel1996 View Post
    Φαρμακα δεν παιρνω και πραγματικα ηθελα να το αποφυγω αυτο με αλλους τροπους γιατι φοβαμαι..
    Εγώ παίρνω ladose και quepin και βοηθάει αρκετά.

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2019
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by thanosP View Post
    Eιπα οτι και εγω παιρνω φαρμακα για την ιδψ....εχοντας ταλαιπορηθει κ με πολλες δοκιμες.Επισης ειπα οτι ειναι απ τις διαταραχες που θελουν οποσδηποτε φαρμακο αλλιως η ψυχοθεραπεια ειναι αχρηστη,αυτο λενε κ οι ψυχολογοι....μιλω για τη δικια μου εμπειρια.Ειπα ομως οτι οι ψυχιατροι,πολλοι τουλαχιστον ταζουν ξαγους με πετραχυλια γιατι δεν φευγει στο 100%η διαταραχη,τουλαχιστον σε εμενα, οπως πολλοι λενε.Μαλλον δε διαβασες με προσοχη αυτα που ειπα.Επισης σε αυτο το φορουμ οποιοι κ να μπαινουν οτι κ να ειναι ο καθενας καταγραφει την εμπειρια του απ τα θεματα που παλευει λεει τον πονο του οπως και να χει αυτο βοηθαει καποιους,δεν ειπε κανεις οτι εχει καποια επιστημονικη αξια....Επισης,για τις ερευνες που λες εσυ που τις βρηκες,ειδες?ποιος τις εκανε?επισης και η ελλειψη σεροτονινης που λες δεν εχει αποδειχθει ακομη......αλλα δεχομαι οτι και εγω και εσυ ειμαστε ασχετοι στο να ξερουμε.Εγω ομως εχω επιγνωση της ασχετοσυνης μου,εσυ εχεις?Απο ποια θεση εισαι τοσο απολυτη,μηπως εισαι ειδικος η ασχολησαι με την επιστημη της ιατρικης?Το φορουμ ειναι για να λεμε την αποψη μας εμπειρικα.....κανεις δεν εχει τετοιοες γνωσεις...και να λεμε την εμπειρια μας......Οσο για ερευνες εχω διαβασει απο ψυχιατρικα συγγραματα επειδη ημουν περιεργος........υπαρχουν οι αρνητικες και οι θετικες,οποτε δε βγαινει ακρη.Τελος,,,,,,αυτο που ειπα για τη ψυχοθεραπεια joanna22 μου το ειχε πει ψυχιατρος που ειχα για χρονια....μπορει να ειναι λαθος κ να χε βοηθησει καποιους...μιλαμε για ιψδ....εμενα μου ειχε πει ο συγκεκριμενος οτι ειναι ανουσια οπως ειπα.......φανταζομαι η γνωμη του ειναι ανωτερη απ τη δικη σου?συμφωνα με τα λεγομενα σου
    Ούτε εγώ έκανα ψυχοθεραπεία. Λίγη συμπεριφορική θεραπεία για ένα εξάμηνο και με βοήθησε πάρα πολύ.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2019
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by joanna22 View Post
    οι μη σοβαρες περιπτωσεις αντιμςτωπιζονται κ χωρις φαρμακα ξερω τετοιες. επισης ειχα κανει δυο ζρονια στην ιατρικη αν αυτο λεει κατι παραπανω κ μετα την παρατησα κ γενικα το ψαχνω πολυ το θεμα. δν καταλαβαινω την εξαρση σ μιλαω απο προσωπικη πειρα γτ απο μη σωστες δοσεις φαρμακων κ απαξιωση τους ρφτασα σε αποπειρα αυτοκτονιας. εσεις εδω κανετε συζητησεις για να τις κανετε καοοιοι υποφερουν ομως κ ειμαι αυστηρη
    εαν ξερεις περιπτωσεις χωρις φαρμακα να βοηθουνται δεν αμφιβαλλω,μη σοβαρες περιπτωσεις οκ εγω μιλω για σοβαρη διαταραχη....Επισης,το προβλημα που εχουμε εδω ειναι κατανοησης.....εγω δεν απαξιωσα τα φαρμακα,αλλα προβληματιζομαι γιατι ξερω περιπτωσεις που εφτασαν στην αποπειρα οντας σε αγωγη,εγω ο ιδιος εχω ταλαιπωρηθει απο γιατρους και αλλαγες φαρμακων..... αλλα εσυ μου καταλογιζεις κατι τετοιο.Ειναι λαθος να χλευαζεις ατομα που δεν ξερεις λεγοντας οτι κανουμε συζυτησεις ενω αλλοι υποφερουν,,,,χωρις να ξερεις τι εχει περασει καθε ατομο...και εδω μεσα στο φορουμ....πολλα ατομα εχουν νοσηλευτει κιολλας και κανουν συζυτησεις για να κανουν οπως λες εσυ...δεν παλευεις μονο εσυ,ειναι κ αλλοι που μπορει να χουν περασει τα ιδια κ χειροτερα.....γιατι θερωρεις οτι μονο εσυ εχεις ταλαπωρειθει και εγω πχ ατομο που δεν ξερεις οχι....Τελος,δεν με ενδιαφερουν ο σπουδες σου και δεν θελω να αντιπαραθεσω τις δικες μου.....για να εχουν κυρος τα οσα λεω...ασε που τα δυο χρονια στην ιατρικη δεν εχουν καμια σχεση με τη ψυχοφαρμακολογια.....ξερω την υλη της ιατρικης...χωρις να θελω να μειωσω τις γνωσεις σου γιατι δεν σε ξερω κιολλας.Και εγω το ψαχνω αλλα μιλω κυριως με την εμπειρια μου γιατι ειμαι πασχοντας.......και εχω δει οτι τα φαρμακα βοηθανε σε ενα ποσοστο μεγαλο,δεν λυνουν ομως,και οτι η ψυχοθεραπαεια ειναι αχρηστη.....αυτα σε εμενα,,,,,αλλος μπορει να βοηθηθει απο ψυχοθεραπεια αλλος οχι,αλλος βοηθειεται και με την ενασχοληση με τα θεία...τι να κανουμε.....περι ορεξεως....παντως οταν μιλαμε για ιδψ για διαταραχη θελει φαρμακα με αμφιβολλο εαν πιασουν ολους,αυτα λενε κ οι μελετες που εχω δει εγω...απο ψυχιατρικα συγγραματα και οχι στο ιντερνετ.........Για την εξαρση δεν ειχα καμια διαθεση αλλα εσυ την ξεκινησες παρερμηνευοντας πραγματα που ειχα πει και την αποψη μου..............Οπως και να χει μεσα σε πνευμα αλληλοβοηθειας και γω θα ηθελα να μιλησω μαζι σου εαν θεωρεις τον εαυτο σου ψαγμενο με σκοπο οχι αντιπαραθεσεις ομως γιατι δεν εχω και την υγεια να το κανω αλλα ανταλαγης αποψεων για βοηθεια
    Last edited by thanosP; 05-09-2019 at 21:29.

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΟΓΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ
    By spr1980 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 23-11-2018, 11:30
  2. παράλογες σκέψεις
    By poema in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 06-08-2017, 12:16
  3. Παραλογες σκεψεις...τισ εχει κανεις?
    By souno in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 21-03-2016, 10:26
  4. παραλογες σκεψεις ειναι σαν να μην υπαρχουν ποτε δεν τις αναφερω
    By ευφυέστατος αυτιστικός in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 03-05-2014, 05:12
  5. δεν αντέχω άλλο τις σκέψεις μου.....!!!!!! :(
    By mina@@ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 24-05-2012, 12:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •