Δεν αντέχω αλλο θα αυτοκτονήσω - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 109
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Παλι προβληματα. Ζητησα να αλλαξω τμημα και μου ειπαν οτι το αλλο ειναι υπεραριθμο. Και οτι πρεπει να μιλησω σημερα στην καθηγητρια και μονο αν με δεχτει θα μπορεσω να αλλαξω. Και προφανως θα με ρωτησει ποιος ειναι ο λογος που προεκυψε. Οι αλλοι μαθητες εχουν μαθηματα και δε μπορουν να αλλαξουν. Τι να πω για δικαιολογια; Μου φαινεται θα αναγκαδτω να σταματησω και θα πανε χαμενα και τα λεφτα μου.

  2. #32
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Γιατί να πεις δικαιολογία?
    Πες την αλήθεια, ότι δεν μπορείς να συγκεντρωθείς λόγω του θορύβου και σε ενοχλεί.
    Αν σου πει ότι δεν γίνεται κάτι, πες της να βρείτε μια λύση για να μην χάσεις τα λεφτά σου.
    Αν και νομίζω ότι είσαι υπερβολικός λίγο στο θέμα του θορύβου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Γιατί να πεις δικαιολογία?
    Πες την αλήθεια, ότι δεν μπορείς να συγκεντρωθείς λόγω του θορύβου και σε ενοχλεί.
    Αν σου πει ότι δεν γίνεται κάτι, πες της να βρείτε μια λύση για να μην χάσεις τα λεφτά σου.
    Αν και νομίζω ότι είσαι υπερβολικός λίγο στο θέμα του θορύβου.
    Δεν ειναι θεμα αυτοσυγκεντρωσης. Οταν γυρναω σπιτι βουιζουν πολυ τα αυτια μου σε βαθμο να μη μπορω να κοιμηθω. Να πω την αληθεια για την παθηση μου αποκλειεται. Νιωθω παλι πολυ στρες και δε θελω να αντιμετωπισω την καθηγητρια, θελω να παω μια βολτα και να αδειασω το μυαλο μου απο ολα τα αρνητικα. Καποιοι λενε οτι αν ηθελα πραγματικα να σπουδασω θα το ειχα κανει και δε θα εβρισκα "δικαιολογιες" . Κι ομως μου αρεσει η διαδικασια της μαθησης και πιστευω οτι θα ειναι χρησιμη η γνωση που παιρνω - τι παραπανω χρειαζεται; Απλα αντιμετωπιζω προβληματα που δεν αντιμετωπιζουν αλλοι ανθρωποι.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    ορεστη αδερφε εγω δουλευα κι ολασ και ξερεισ στισ δουλειεσ που παιζουν λεφτα εγω που ειμαι ο χειροτεροσ στισ δουλειεσ ημουν ο καλυτεροσ μονο και μονο γτ με ενδιεφεραν οι δουλειεσ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #35
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ειναι θεμα αυτοσυγκεντρωσης. Οταν γυρναω σπιτι βουιζουν πολυ τα αυτια μου σε βαθμο να μη μπορω να κοιμηθω. Να πω την αληθεια για την παθηση μου αποκλειεται. Νιωθω παλι πολυ στρες και δε θελω να αντιμετωπισω την καθηγητρια, θελω να παω μια βολτα και να αδειασω το μυαλο μου απο ολα τα αρνητικα. Καποιοι λενε οτι αν ηθελα πραγματικα να σπουδασω θα το ειχα κανει και δε θα εβρισκα "δικαιολογιες" . Κι ομως μου αρεσει η διαδικασια της μαθησης και πιστευω οτι θα ειναι χρησιμη η γνωση που παιρνω - τι παραπανω χρειαζεται; Απλα αντιμετωπιζω προβληματα που δεν αντιμετωπιζουν αλλοι ανθρωποι.
    Δεν ήξερα ότι έχεις κάποια πάθηση, συγγνώμη.
    Δεν επιδέχεται βελτίωση για να μπορεσεις να τελειώσεις τουλάχιστον αυτά τα μαθήματα?

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Δεν ήξερα ότι έχεις κάποια πάθηση, συγγνώμη.
    Δεν επιδέχεται βελτίωση για να μπορεσεις να τελειώσεις τουλάχιστον αυτά τα μαθήματα?
    Αν κανεις μια αναζητηση στο φορουμ εδω για τα ποστ του χρηστη 0db θα μαθεις τα παντα περι των εμβοων. Δυστυχως δεν επιδεχονται θεραπειας περα απο την αποφυγη των δυνατων ηχων. Καποιες πειραματικες θεραπειες ειναι ακριβες, εχουν δε αβεβαιη αποτελεσματικοτητα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by elis View Post
    ορεστη αδερφε εγω δουλευα κι ολασ και ξερεισ στισ δουλειεσ που παιζουν λεφτα εγω που ειμαι ο χειροτεροσ στισ δουλειεσ ημουν ο καλυτεροσ μονο και μονο γτ με ενδιεφεραν οι δουλειεσ
    Προσπαθω να μην ακουω τα αρνητικα που λενε καποιοι για μενα για να μην υπονομευεται η προσπαθεια μου. Νομιζω οτι τα πηγαινω καλα σε αυτα που με ενδιαφερουν.

  8. #38
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Αν κανεις μια αναζητηση στο φορουμ εδω για τα ποστ του χρηστη 0db θα μαθεις τα παντα περι των εμβοων. Δυστυχως δεν επιδεχονται θεραπειας περα απο την αποφυγη των δυνατων ηχων. Καποιες πειραματικες θεραπειες ειναι ακριβες, εχουν δε αβεβαιη αποτελεσματικοτητα.
    Γιατί δεν σκέφτηκες να κάνεις ιδιαίτερα μαθήματα, να είσαι και στον χώρο σου και να μην έχεις και αυτό το θέμα με τους δυνατούς ήχους?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Γιατί δεν σκέφτηκες να κάνεις ιδιαίτερα μαθήματα, να είσαι και στον χώρο σου και να μην έχεις και αυτό το θέμα με τους δυνατούς ήχους?
    Ο χωρος μου δεν ειναι καταλληλος. Ειναι και ακριβα τα ιδιαιτερα. Εκτος αυτου σκεφτηκα οτι μπορει να μου κανει καλο να βρισκομαι σε μια ταξη γιατι μπορει να ξεπερασω καποιες κοινωνικες φοβιες.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Δεν βρισκω το θαρρος να αλλαξω τμημα οποτε μαλλον θα παρατησω τα μαθηματα. Κριμα.

  11. #41
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν βρισκω το θαρρος να αλλαξω τμημα οποτε μαλλον θα παρατησω τα μαθηματα. Κριμα.
    Δεν μίλησες με την καθηγήτρια?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Δεν μίλησες με την καθηγήτρια?
    Οχι. Και ειχα και καποια προβληματα με την τωρινη καθηγητρια στο τελευταιο μαθημα, νιωθω οτι μού φερθηκε προσβλητικα, και εχω χαλαστει παρα πολυ. Δεν υπαρχει σωτηρια για μενα, ειμαι πολυ αδυναμος χαρακτηρας και με την πρωτη σφαλιαρα πεφτω κατω. Κριμα γιατι ηταν και η τελευταια ευκαιρια μου απο αποψη ηλικιας να ενταχθω κοινωνικα. Τωρα καλυτερα να παω να ζησω σε ενα βουνο.

  13. #43
    george1520
    Guest
    Καλησπέρα... Θεωρείς πως πάντα η λύση είναι να παραταμε κάτι; Φοβοσουν να αρχίσεις τα μαθήματα και όμως το έκανες. Φοβοσουν να μπεις στην τάξη και όμως το έκανες.. Βρίσκεις μια δυσκολία και τα παρατάς; Θα πας την ώρα που βγαίνετε από την τάξη και θα μιλήσεις στην δασκάλα. Θα της πεις ότι για τους τάδε λόγους με ενοχλει ο θόρυβος. Εξήγησε της πως έχουν τα πράγματα και θα βρείτε την λύση μαζί.

    Τι έγινε με την καθηγήτρια;

  14. #44
    Πες το μου και αυτό
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οχι. Και ειχα και καποια προβληματα με την τωρινη καθηγητρια στο τελευταιο μαθημα, νιωθω οτι μού φερθηκε προσβλητικα, και εχω χαλαστει παρα πολυ. Δεν υπαρχει σωτηρια για μενα, ειμαι πολυ αδυναμος χαρακτηρας και με την πρωτη σφαλιαρα πεφτω κατω. Κριμα γιατι ηταν και η τελευταια ευκαιρια μου απο αποψη ηλικιας να ενταχθω κοινωνικα. Τωρα καλυτερα να παω να ζησω σε ενα βουνο.
    Ορέστη δεν θα τα παρατήσεις αυτήν την φορά, όσο αδύναμος χαρακτήρας και αν είσαι δεν πιστεύω ότι είναι τόσο δύσκολο να πιάσεις την καθηγήτρια και να της εξηγήσεις τι γίνεται.
    Σκέψου ότι είναι κάτι που θέλεις πολύ να κάνεις, αυτό πρέπει να σου δίνει κίνητρο..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Πες το μου και αυτό View Post
    Ορέστη δεν θα τα παρατήσεις αυτήν την φορά, όσο αδύναμος χαρακτήρας και αν είσαι δεν πιστεύω ότι είναι τόσο δύσκολο να πιάσεις την καθηγήτρια και να της εξηγήσεις τι γίνεται.
    Σκέψου ότι είναι κάτι που θέλεις πολύ να κάνεις, αυτό πρέπει να σου δίνει κίνητρο..
    Δεν ξερω αν το θελω πολυ. Θελω να με αφησουν ησυχο. Δεν ενοχλησα κανεναν, δεν πηγα με σκοπο να ενοχλησω κανεναν, δεν θελω τιποτα απο κανεναν.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο... Αλλά ούτε μπορώ να αυτοκτονήσω γιατί είμαι δειλή.
    By magenda in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 47
    Last Post: 16-05-2021, 22:19
  2. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 13:58
  3. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-01-2012, 23:35
  4. Δεν αντέχω άλλο..
    By Phoenix.S in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 08-11-2011, 18:32
  5. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •