Δεν αντέχω αλλο θα αυτοκτονήσω - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 109
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ελα βρε Μαικ, που θαυτοκτονησεις .......ταλαιπωριομουν 15 χρονια με αγχωδη κτθλψη , τα δε 10 τελευταια , ειναι ζητημα αν εβγαινα για εναν καφε /ετησιως , αλλα ποτε δεν σκεφτηκα την αυτοκτονια ... και να που συνερχομαι σιγα -σιγα .................ξερω μια κοπελα απο το φορουμ με κοινων. φοβια , εχουμε βγει 3 φορες , και καταπολεμησε μονη την κοινων. φοβια της ..............
    Πως τα καταφερες;

  2. #92
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Φίλε αυτό που σου είπα το διάβασες; και άσε τους εχθρούς που βλεπεις.. Αυτό που σου είπα το καταλαβαίνεις; με το να τρέχεις να κρύβεσαι δεν θα σε βοηθήσει. Ναι ρε φίλε μου είσαι ο πιο μεγάλος εκεί πέρα. Τιμή σου και καμάρι σου. Γιατί σε αγχώνει αυτό; γιατί αυτό σε αγχώνει και ότι ακούσεις το παίρνεις σαν αρνητικό σχόλιο για την ηλικία σου. Αποφάσισες να πας να μάθεις μια ξένη γλώσσα. Τέλεια! Να μπεις σε μια τάξη με άλλα άτομα. Τέλεια! Ενώ σε είχε αγχώσει ότι θα είσαι ο μεγαλύτερος το έκανες. Τέλεια.

    Πήγαινα πανεπιστήμιο και είχα μέσα στο τμήμα μου άτομα με μεγαλύτερη ηλικία από εμένα. Δεν ένιωθαν άβολα, αντιθέτως ήταν η ψυχή της παρέας. Εγώ επειδή μαρεσει να κάνω πλάκες τους έλεγα πχ "τότε που γράφατε στις πέτρες;" Τι σημαίνει? Ότι τους μείωνα; γελούσαν και μου απαντούσαν πίσω. Γιατί έτσι αναπτύσσονται οι σχέσεις. Κάποτε νομίζουμε ότι οι άλλοι βλέπουν αυτά που βλέπουμε εμείς σε εμάς. Οπότε χαλάρωσε και απόλαυσε την επιλογή σου να κάνεις κάτι όμορφο για σένα!!!!!
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Δεν ειμαι πεπεισμενος οτι ισχυουν αυτα που λες. Ειναι μια οπτικη. Αν ησουν εκει μπορει να το εβλεπες αλλιως.
    Timing που λένε κι Άγγλοι. Κάθε πράγμα έχει τον κατάλληλο καιρό του. Κι εγω ξέρω άτομα που ξεκίνησαν αργότερα στη ζωη τους μια σπουδή (ακόμα και γλώσσα ή τέχνη) κι όμως πέτυχαν σαν επιστήμονες κι επαγγελματίες στον εν λόγω κλαδο. Όμως το καναν εκτός του timing, εκτός του κανονικού δλδ χρόνου (ηλικίας) που αρμόζει για το σκοπό αυτό. Κι αν τους ρωτήσεις το γιατί θα σου επικαλεστούν ένα εμπόδιο που δεν τους άφησε ή τους απέτρεψε από το να το κάνουν τότε ή κάποιο απωθημένο, εκτός κι αν είχαν άφθονο ελεύθερο χρόνο και κυρίως όρεξη για να ξεκινήσουν κάτι τέτοιο. Ισχύει όμως και το κάλιο αργά παρά ποτέ, που αν μη τι άλλο προσφέρει μια ικανοποίηση ότι επιτέλους το κανα, που δεν είναι όμως η χαρα κι η ικανοποίηση στο πλαίσιο της φυσιολογικής ροής στη ζωή. Δεν το καναν όμως στο φυσιολογικό timing! Συνήθως, αμα το κανεις μετα το φυσιολογικό timing τα πράγματα στενεύουν.


    ΥΓ. Δεν μάθαμε αν ο Μάικ αυτοκτόνησε ....μερες να φανει στο θρεντ. Μάλλον από τον Αυγουστο που χει να γραψει, στο μεταξύ, θα ξεκίνησε να πηγαίνει κανονικά στη σχολή του κι έτσι του φυγε και η κοινωνική φοβία που τον έκανε να θέλει ν αυτοκτινήσει.
    γιάννης

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τον ηπιαν πολυ τα αυτια μου χτες. Ακουω παλι σειρηνες ασθενοφορου.

  4. #94
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Τον ηπιαν πολυ τα αυτια μου χτες. Ακουω παλι σειρηνες ασθενοφορου.
    Ωραίος ήχος είναι. Να σε αγχώνει της πυροσβεστικής... Τι κάνεις φίλε μου για όλο αυτό; προσπαιησε να χαλαρώσεις.. Μην εστιαζεις εκεί.

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Πως τα καταφερες;

    Δεν ξερω .....αρχισα σιγα σιγα να αισθανομαι καλυτερα ,οποτε εκοψα οτι φαρμακο επαιρνα , και παλι καλουτσικα ειμαι, ενα 70% καλυτερα απο πριν ....πανε 3 μηνες τωρα .....
    Last edited by Macgyver; 21-11-2019 at 18:07.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Λετε να παω στο θεατρο με την ταξη ή θα ειναι akward; Λιγα ατομα θα πανε.

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Τις προαλλες μας ειχε βαλει να περιγραψουμε τη φιλεναδα μας. Εγω περιεγραψα μια φανταστικη φιλη που ειπα οτι ειναι φιλη μου. Με ρωτησε το ονομα και την ηλικια της. Της ειπα μια ηλικια μετα-φοιτητικη και μου απαντησε "καλη ηλικια". Αυτο αποδεικνυει οτι ειχα δικιο απ την αρχη, οτι φοβαται μηπως κανω τιποτα με καμια απο τις φοιτητριες γιατι ειμαι μεγαλος. Αυτο το νοημα ειχε το σχολιο της, ηταν σα να μου ελεγε οτι μια αλλη ηλικια δε θα ηταν καλη ηλικια. Ειχα σε ολα δικιο απ την αρχη.

  8. #98
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Οι γονεις μου με μεγαλωσαν με την απειλη οτι θα με κλεισουν στο ψυχιατρειο ή στη φυλακη. Καποιες φορες ο πατερας μου μού ελεγε ντυσου σημερα θα σε κλεισω μεσα. Γυριζαμε την Αθηνα στα μερη που ηθελε να παει. Εμενα η καρδια μου χτυπουσε σαν ταμπουρλο για ωρες. Στο τελος με γυριζε σπιτι. Μια φορα ειχα αρρωστησει με το στομαχι μου. Με πηγαν στο νοσοκομειο αλλα δε μου βρηκαν τιποτα παθολογικο και οι γιατροι αποφανθηκαν οτι ειμαι τρελος. Ο πατερας μου αρχισε να ωρυεται σαν πρωταγωνιστης σε ασπρομαυρο δραμα "αρρωστιες για πλουσιους! αρρωστιες για πλουσίους!". Στο νοσοκομειο υπηρχε καποια ψυχολογος. Μου τονισε οτι ηταν ψυχολογος και οχι ψυχιατρος. Μετα με εβαλε να ζωγραφισω τα μελη της οικογενειας μου. Καταλαβε οτι ηθελε να καταλαβει τις σχεσεις μας γι αυτο τους ζωγραφισα ολους χαμογελαστους. Μαλλον το τεστ προοριζεται για πολυ μικροτερα παιδια. Εγω ημουν 9. Μετα την εξεταση μια γιατρος μου ειπε "πως ηταν; Οι ψυχολογοι κανουν ενοχλητικες ερωτησεις ε;". Δεν ηθελα να διαφωνησω και της ειπα ναι. Δεν ηταν ενοχλητικο αλλα ουτε με βοηθησε.
    Πωω φίλε τι είπες τώρα... Θα σου βγάλω διάγνωση στο τζάμπα. Κάτι τέτοιες μαλακίες έχω βιώσει και εγώ, σε μεγαλύτερη ηλικία βέβαια, με τον πατέρα μου να με πιέζει ψυχολογικά και στην εκδήλωση συμπτωμάτων να με απειλεί με ψυχιατρείο. Συναντήσεις με ψυχολόγους και όχι ψυχιάτρους για να μην στιγματιστώ σαν τρελός, οι οποίοι με έβαζαν να κάνω ψυχομετρικά τεστ. Έτσι μου εκδηλώθηκε αγχώδης διαταραχή. Η διαφορά μας πιστεύω βρίσκεται στο γεγονός ότι εγώ σάπισα στο ξύλο τον πατέρα μου και έμεινα στη αγχώδη διαταραχή. Εσύ κάθησες και την έφαγες και εξελίχθηκες σε κοινωνική φοβία ή μαζοχισμό.
    Last edited by user444; 17-02-2020 at 02:06.

  9. #99
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Ορέστης View Post
    Για τους συμμαθητες ειχα ενδοιασμους, οι οποιοι φαινονται καλα παιδια αν και δεν μιλαμε. Για την καθηγητρια δεν ειχα ανησυχια. Πρεπει να βρω το θαρρος να αλλαξω τμημα. Αλλα προσεξε τι χαρακτηρας ειμαι:

    Καποτε που εβγαζα το σκυλο μου βολτα στο παρκο συναντουσα μια κυρια μεσηλικη που ειχε και αυτη σκυλο. Αυτη ηταν πολυ αδιακριτη. Με ειχε ρωτησει μια μερα τι δουλεια κανω, που μενω, σε ποιον οροφο, αν εχω εξοχικο και δε θυμαμαι τι αλλο. Για τον εαυτο της δεν ελεγε τιποτα. Της ειπα οτι ημουν ανεργος.

    Την επομενη μερα. Τη βλεπω.
    - Καλημερα.
    - Δουλευεις, δουλευεις;
    - Οχι ειμαι ανεργος.
    - Α δε δουλευεις!

    Την επομενη μερα ακριβως.
    - Καλημερα.
    - Δουλευεις, δουλευεις;
    - Οχι.
    - Α δε δουλευεις!

    Σε καθημερινη βαση επι ενα μηνα γινοταν ο ιδιος διαλογος. Οπως καταλαβαινεις με εκανε να αισθανομαι ασχημα. Για να με αφησει ησυχο, της ειπα μια μερα οτι δουλευω. Ο διαλογος την επομενη:

    - Καλημερα
    - Δουλευεις, δουλευεις;
    - Μαλιστα, δουλευω.
    - Δε δουλευεις;
    - Σας ειπα δουλευω.

    Την επομενη μερα ο ιδιος διαλογος καρμπον. Και αυτο συνεχιζοταν καθημερινα για μηνες. Γιατι καταλαβαινε οτι αισθανομουν ασχημα, και της εδινε απολαυση, ισως και αισθηση εξουσιας, να με κανει να αισθανομαι ασχημα.

    Και θα μου πεις, γιατι της απαντουσες; Γιατι δεν της γυρναγες την πλατη;

    Γιατι ο χαρακτηρας μου ειναι υπερβολικα ανεκτικος και υποχωρητικος. Ειμαι ικανος να ανεχομαι επ αοριστον ακραιες καταστασεις και να μην κανω κατι για να γλιτωσω τη ζωη μου. Ετσι αλλωστε εφτασα εδω που εφτασα.
    Φίλε εγώ ήμουν στην ίδια τάξη με 50άρηδες, ποτέ δεν υπήρξε θέμα. Αν η καθηγήτρια είναι νούμερο, θυμίσου ότι την πληρώνεις. Και αν δεν το θυμάται, κοίταξε να της το θυμίσεις εσύ.

    Να λέμε τα σύκα σύκα, οι άνθρωποι είναι πολλές φορές κομπλεξικοί και ανώμαλοι. Έχω παρατηρήσει να επωφελούνται από κάποια αδυναμία και να βγάζουν τα κόμπλεξ και το μίσος τους χωρίς λόγο και αφορμή. Αλλά και την σκάφη σκάφη, οι ιστορίες σου είναι παρατραβηγμένες. Δεν γίνεται να πληρώνεις μία καθηγήτρια για να μάθεις πέντε πράγματα και να δέχεσαι μειωτικούς χαρακτηρισμούς. Δεν γίνεται μια τυχαία κωλόγρια στο δρόμο να σε ρωτάει πράγματα που δεν γουστάρεις. Το λιγότερο που μπορείς να κάνεις είναι να αντιδράσεις όπως να πεις στην καθηγήτρια κοίτα σε πληρώνω για να μας μάθεις πέντε πράγματα, αν θέλω φέρνω και τη γιαγιά μου να τις κάνεις μάθημα, οκ? Και στην κωλόγρια, έπιασα δουλειά σε γραφείο τελετών, θες να σου πάρω τα μέτρα? Φρίκαρε τους λίγο, καλύτερα να σε φοβούνται παρά να σε λυπούνται.
    Αλλά είσαι σίγουρος ότι έχεις κοινωνική φοβία? Στην κοινωνική φοβία το άτομο αποφεύγει τις καταστάσεις, εσύ τις λούζεσαι. Σαν μαζοχισμός μου ακούγεται η ανεκτικότητά σου.

  10. #100
    Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    45
    Όπως είπε και ο Συνφορουμιτης user444 , καλύτερα να σε φοβούνται,να βγάζεις που και που ένα απωθητικό πρόσωπο γιατί αυτή είναι η μόνη ασπίδα ενάντια σε όλους αυτούς που καλοπροαίρετα μας ανοίγουν τον λάκκο,δεν χρειάζεται να είμαστε οι καλοί με όλους,οι ανεκτικοί που έχουν μεγάλη καρδιά,ο καθένας πρέπει να μπαίνει στη θέση του ορθά,κοφτά και απόλυτα, κυρίως όταν παραβιάζει τα προσωπικά μας όρια,εμένα με έχει βοηθήσει πολύ στο να βάζω όρια στους άλλους, ειδικά αν κάποιος με προσβάλει ή προσπαθεί να ειρωνευτεί,τον έχω βάλει στη θέση του αμέσως και ησυχάζω μια και καλή.
    Όσο άφηνα περιθώρια,ήμουν καλός και τέτοια,τόσο βρίσκανε έδαφος να με κάνουν τρις χειρότερα.
    Μου φανηκες έξυπνος άνθρωπος και είμαι σίγουρος πως θα καταλάβεις αυτό που θέλω να σου πω, έχεις κάνει ένα τεράστιο βήμα με τη θέληση σου να μάθεις μια ξένη γλώσσα αλλά κάνε κάτι και για τα υπόλοιπα,μιλά στη δασκάλα σου ή άλλαξε φροντιστήριο,το να κάθεσαι να ανεχεσαι καταστάσεις που σου δημιουργούν άγχος, ανασφάλεια και στρες με την ελπίδα ότι θα διορθωθούν τα πράγματα από μόνα τους,αυτό δε παίζει να γίνει

  11. #101
    hlias1988
    Guest
    Σας εχει τυχει ποτε?
    Να θες να κανεις πραγματα να νιωθεις ζωη μεσα σου αλλα δεν ξερεις τι να κανεις?.......
    Ειναι θετικο το συναισθημα....

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    2,666
    Η δασκαλα με ψιλοσυμπαθησε.

  13. #103
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    14
    προσωπικα παρατηρησα πολλοι ψυχιατροι μισουν τους ψυχολογους γιατι θεωρουν οτι τους κλεβουν τη δουλεια και επειδη οι ψυχολογοι δεν προωθουν φαρμακα οι ψυχιατροι εχουν αλλο ενα λογο να τους αντιπαθουν

    επειδη πηγαινα σε κρατικο νοσοκομειο και δυστυχως αλλαζαν οι ψυχιατροι που με εβλεπαν επι χρονια μονο ενας μου ειπε να παω σε ψυχολογο ολοι οι αλλοι απλα μου γραφανε ταβορ (επι χρονια)

    τελευταια 2 χρονια παω σε ιδιωτες οχι σε νοσοκομεια αλλα δεν μπορεσα να εχω ενα γιατρο γιατι ο πρωτος ελεγε οτι για να μειωσω το ταβορ πρεπει να παρω εσιταλοπραμ

    το εσιταλοπραμ λοιπον μου δημιουργησε τη χειροτερη αυτοκτονονικη διαθεση που ειχα ποτε στη ζωη μου, δηλαδη ποτε πριν δεν ημουν τοσο χαλια. Μετα απο 3 μηνες ΚΟΛΑΣΗΣ το σταματησα και αμεσως σε 2-3 μερες μου εφυγε η αυτοκτονικη διαθεση. Οταν το λεω αυτο σε ψυχιατρο με κατηγορει οτι ειμαι σχιζοφρενης επειδη κατηγορω το εσιταλοπραμ (οποιος καταλαβε καταλαβε...).

    Τωρα για την αυτοκτονικη διαθεση, σκεψου οτι ειναι ενα τουνελ, μπαινω μεσα και δεν βλεπω παραθυρα, αφου ειναι ενα τουνελ μεσα στη γη, τη μονη διεξοδο που βλεπω ειναι το τελος του τουνελ ( ο θανατος) και αυτο ειναι το προβλημα, το οτι η καταθλιψη σου προκαλει προβλημα ωστε να μην βλεπεις παραθυρα. Υπαρχουν ομως παραθυρα ,αλλα ΔΕΝ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ και περπατας μεσα σε αυτο το σκοτεινο τουνελ πιστευοντας οτι μονο το τελος του τουνελ ειναι λυση, αλλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

    Οταν γνωριζεις ηδη οτι υπαρχει αυτο το τουνελ και ειναι ψευτικο, και οτι τα παραθυρα υπαρχουν απλα δεν τα βλεπεις, ξερεις οτι δεν πρεπει να αυτοκτονησεις, αλλα να βρεις ενα παραθυρακι στη λογικη, οσο κι αν φανταζει ματαιο ή δυσκολο.

    Καθε φορα που εχεις αυτοκτονικη ταση και μπαινεις στο τουνελ, βασικα πρεπει να καλεις τον γιατρο σου και δυστυχως οι γονεις/αδερφια καποιες φορες δεν βοηθανε, οχι οτι δεν θελουν, ΘΕΛΟΥΝ, αλλα καποιες οικογενειες δεν εχουν εμπειρια με τετοιες συμπεριφορες και ισως σου φανουν οτι ''δεν ενδιαφερονται''.

    Το τουνελ λοιπον ειναι μια καλη περιγραφη για το τι συμβαινει οταν καποιος εχει διαθεση για αυτοκτονια. Μπαινει μεσα και θελει να βγει απο το τελος του τουνελ για να ''τελειωσουν τα προβληματα'' του. Ειναι μια αρνηση και παραιτηση απο τη μαχη της ζωης. Κανεις δεν μας ειπε οτι η ζωη ειναι ευκολη. Η ζωη ειναι δυσκολη, παρα πολυ δυσκολη. Το πως αντιμετωπιζουμε τις δυσκολιες μας δινει ιδεες για μελλοντικες δυσκολιες, Συνεχως μαθαινουμε.

    Οσο επαιρνα το εσιταλοπραμ ενιωθα βαρεα καταθλιψη οσο ποτε στη ζωη μου. Ο ψυχιατρος (σορρυ αλλα δεν τον θεωρω γιατρο αλλα κομπογιανιτη ολκης) μου ελεγε επι 3 μηνες να κανω υπομονουλα γιατι καποια στιγμη θα πιασει το φαρμακο. Δεν επιασε. Με το που το σταματησα ΕΓΙΝΑ ΚΑΛΑ! Ωστωσο καποιοι παιρνουν εσιταλοπραμ και λενε οτι τους βοηθησε παρα πολυ οποτε ειναι προσωπικο θεμα.

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    608
    Επειδη στο παρελθον ειχα κανει μια αποπειρα αυτοκτονιας και σωθηκα την τελευταια στιγμη. Ξερεις ποσο το μετανιωσα? και στη δικη σου περιπτωση σου υπαρχει λυση. Με την βοηθεια των ειδικων μπορεις να το λυσεις. Οπως εκανα κι γω και τωρα ειμαι καλα. Προσπαθησε να δουλεψεις με τον εαυτο σου και να μην βλεπεις τα πραγματα δυσκολα

  15. #105
    Και εγω δεν μπορουσα και ακομη δεν μπορω να παω στην σχολη μου. Τωρα θα ημουν στο πεμπτο ετος μαζι με τους συμφοιτητες-"συναδελφους" μου (οπως μας ελεγαν οι καθηγητες) και δεν εχω περασει ουτε το πρωτο μου εξαμηνο, ουτε ενα μαθημα. Δεν πηγα καν στην εξεταστικη.

    Απλα κλειστηκα στο σπιτι μου και ελεγα οτι θα αυτοκτονησω (και ακομη το μετανιωνω που δεν τα καταφερα). Πηγα να αυτοκτονησω πολλες φορες, με πολλους διαφορετικους τροπους, δεν θα πω πως για να μην δωσω ιδεες, θα πω μονο οτι την προτελευταια φορα κατεληξα να χασω προς στιγμην τις αισθησεις μου και να χεστω επανω μου και να καταληξω στο νοσοκομειο σε ασχημη κατασταση. Την προ-προτελευταια φορα εκανα ενεση στο μπρατσο μου και πρηστηκε και ποναγε για ολοκληρη την μερα το μπρατσο μου. Την τελευταια φορα μου εκαναν πλυση στομαχου.

    Το χειροτερο ειναι οτι ηθελα να σκοτωσω. Ηθελα να παρω "εκδικηση" απο τους αλλους για την θλιβερη μου υπαρξη. Θυμαστε την ταινια "Ο Αφθαρτος"; Με τον πρωταγωνιστη να παραδεχεται οτι σκοτωσε ανθρωπους γιατι μισουσε την δικη του ζωη και δεν εβρισκε κανενα νοημα; Ετσι ακριβως ενιωθα και εγω. Ηταν η δευτερη φορα που ενιωσα ετσι. Την πρωτη ηταν στην Γερμανια που μου εκαναν μπουλινγκ και ετσι και αποκτουσα τοτε στα χερια μου αυτα που απεκτησα πριν τρια χρονια θα ειχα χυσει αιμα στο σχολειο μου.

    Τωρα την σχολη την εγκατελειψα συνειδητα, τυπικα και μονο ειμαι γραμμενος για να μην παω στρατο και απλα περιμενω την αφορμη και την ευκαιρια για να αυτοκτονησω. Πρεπει να αυτοκτονησω. Και το τζοκερ να κερδιζα το πρωτο πραγμα που θα εκανα θα ηταν να βγαλω αδεια οπλοφοιας και να αγορασω οπλο για να το εχω προχειρο ωστε να μπορεσω ν αυτοκτονησω.

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο... Αλλά ούτε μπορώ να αυτοκτονήσω γιατί είμαι δειλή.
    By magenda in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 47
    Last Post: 16-05-2021, 22:19
  2. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 13:58
  3. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-01-2012, 23:35
  4. Δεν αντέχω άλλο..
    By Phoenix.S in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 08-11-2011, 18:32
  5. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •