Δεν αντέχω αλλο θα αυτοκτονήσω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 109
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    Δεν αντέχω αλλο θα αυτοκτονήσω

    ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΣΚΈΦΤΟΜΑΙ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΤΟΝΊΑ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Όχι ρε συ, μην αυτοκτονήσεις! Ξέρω, για κάποιους η ζωή είναι πιο δύσκολη αλλά πάλεψέ το. Ψάξε για τη ζωή του Νικ Βούισιτς, που ζει φυσιολογικά ενώ δεν έχει ούτε χέρια ούτε πόδια! Αυτός πώς τα καταφέρνει? Θα μου πεις το δικό σου θέμα είναι ψυχολογικό, αλλά πρέπει να το παλεύουμε σε αυτή τη ζωή και να μην τα παρατάμε.

  3. #3
    YokoChoco
    Guest
    Αυτοί που αυτοκτονούν το κάνουν επειδή θεωρούν ότι δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα τους.
    Πες μας αρχικά ποιο είναι εδώ το πρόβλημα να δούμε αν υπάρχει ή όχι λύση...

  4. #4
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Αυτοί που αυτοκτονούν το κάνουν επειδή θεωρούν ότι δεν υπάρχει λύση στο πρόβλημα τους.
    Πες μας αρχικά ποιο είναι εδώ το πρόβλημα να δούμε αν υπάρχει ή όχι λύση...
    Κοινωνικη φοβια εχω δεν μπορω να παω στην σχολη μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Δεν έχεις ρυθμιστεί καθόλου με τα χαπια; μήπως να αλλάξεις ψυχίατρο;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Η αυτοκτονια δεν ειναι λυση , θα λυπησεις πολλους δικος σου .......σε ολους τους κτθλπτικους περναει η ιδεα της αυτοκτονιας ......φευγαλεα ισως .......

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    Φίλε δεν είναι καλή ιδέα θα είναι κρίμα η ζωή αξίζει να την ζήσεις...
    Στο λέω εγώ που είμαι πρώην χρήστης ναρκωτικών και έχω μείνει από overdose και έχω ξυπνήσει μετά από δύο μέρες...

  8. #8
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Η αυτοκτονια δεν ειναι λυση , θα λυπησεις πολλους δικος σου .......σε ολους τους κτθλπτικους περναει η ιδεα της αυτοκτονιας ......φευγαλεα ισως .......
    Δεν ειμαι καταθληπτικος αγχωδης ειμαι το αγχος ειναι το πρόβλημα μου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    404
    Γεια σου φίλε μου. Κάνε λίγη υπομονή . Όλα θα πάνε καλά! Μαζί δεν τα λέγαμε ότι ξεκινήσαμε ζολοφτ κι εγώ ακόμα δεν έχω δει κάτι . Λογικά είναι νωρίς ακόμα

  10. #10
    YokoChoco
    Guest
    Κοινωνική Φοβία= φοβάσαι ότι οι άλλοι λένε για σένα, σε κρίνουν, σωστά;
    Το έχω και γώ αυτό, απλά τα πράγματα κρίνε τους και σύ, κοίτα τους κ άρχισε να τους κρίνεις.
    Πλάκα κάνω...
    Οι άνθρωποι γενικά κοιτάνε τους άλλους(εσύ δεν κοιτάς; πως βλέπεις ότι σε κοιτάνε, επειδή απλά έτσι είναι η φύση τους. Να κοιτάνε...
    Και από ένα σκύλο μπροστά να περάσεις θα σε κοιτάξει, αυτό δεν σημαίνει ότι σε κρίνει. Οπότε, Η ΦΡΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ.
    Κανείς δεν σε κρίνει και δεν κοιτάει επειδή θέλει να σε κρίνει, τώρα αν το κάνει κάποιος μπορεί να έχει διάφορα κόμπλεξ, μην δίνεις σημασία.
    Το άγχος αντιμετωπίζεται με καλή ψυχοθεραπεια, κόβεις καφέ, τσάι, διεγερτικά ποτά(ενεργειακά, τύπου κόλα), όχι αλκοολ κτλ
    πολύ περπάτημα, ποδήλατο κτλ υγιεινή διατροφή και πίνε 3-4 ποτήρια μελλισόχορτο την ημέρα(διώχνει άγχος και μελαγχολία).
    Ισως χρειαστεί να σε δεί ψυχίατρος να πάρεις κανένα xanax, αλλά θα έλεγα να δοκιμάσεις πρώτα εναλλακτικά προιόντα και αν δεν δουλέψουν
    πήγαινε σε αγωγή.
    Βοηθάει πολύ και η γιόγκα, ηρεμεί αφάνταστα κ γυμνάζει. Δοκιμάσε την..

  11. #11
    YokoChoco
    Guest
    Μια σημαντική ερώτηση.. Μήπως δεν σου αρέσει η σχολή; Μήπως θέλεις να κάνεις κάτι άλλο στην ζωή σου; Ίσως κ αυτό να προκαλεί το σύμπτωμα...

  12. #12
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    Μια σημαντική ερώτηση.. Μήπως δεν σου αρέσει η σχολή; Μήπως θέλεις να κάνεις κάτι άλλο στην ζωή σου; Ίσως κ αυτό να προκαλεί το σύμπτωμα...
    Πολυ πιθανον μου το εχει πει κ ο ψυχολόγος μου αλλα δεν εχω βρει αυτο το κατι δεν εχω ονειρα τιποτα

  13. #13
    YokoChoco
    Guest
    @Mike Stam 3
    πάρε μία λευκή κόλλα χαρτί... τράβηξε μία γραμμή στην μέση και χώρισε την. Δεξιά γράψε τι θα σου άρεσε να κάνεις και αριστερά τι δεν θα σου άρεσε να κάνεις.
    Σίγουρα η αριστερή πλευρά θα γεμίσει με πράγματα που δεν σου αρέσει να κάνεις, όμως είναι βέβαιο ότι θα βρεθούν 2-3 πράγματα που σου αρέσουν να τα κάνεις.
    Δοκίμασε το... έτσι θα βρείς στόχους κ όνειρα ξανά. Τό είχα κάνει κάποτε κ με βοήθησε...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Εγώ είχα πάρει ένα χαρτί και είχα φτιάξει έναν πίνακα με τις καταστάσεις και σκέψεις που με αγχωνουν , πόσο με αγχωνουν και κάθε πότε συμβαίνει. Με είχε βοηθήσει να βρω τελικά τι με αγχωνει περισσότερο και τι συχνότερα. Μετά προσπάθησα τα κυριότερα από αυτά να τα δουλέψω για να "πέσουν" θέση στον πίνακα αυτόν.
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    17
    Πως τα πας με το πρόβλημά σου; Ποσο χρονών είσαι; Σε ποιά σχολή πέρασες;

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο... Αλλά ούτε μπορώ να αυτοκτονήσω γιατί είμαι δειλή.
    By magenda in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 47
    Last Post: 16-05-2021, 22:19
  2. δεν με αντεχω αλλο..
    By νιφάδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 64
    Last Post: 07-01-2012, 13:58
  3. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!
    By AGXOS-NIKI in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 03-01-2012, 23:35
  4. Δεν αντέχω άλλο..
    By Phoenix.S in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 23
    Last Post: 08-11-2011, 18:32
  5. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 23:14

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •