Πιστεύω οτι δεν θα βρω κοπέλα ποτε - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 47
  1. #31
    YokoChoco
    Guest
    Υπάρχουν γυναίκες που τους αρέσουν τα ομορφόπαιδα, άλλες γουστάρουν bad boys, άλλες να είναι φαλακρός με κοιλιά και να έχει BMW, άλλες να μοιάζει με τον Λούκι Λούκ κτλ
    δεν υπάρχει καθορισμένο ''θέλω'' στις γυναίκες.. η κάθε μία έχει τα γούστα της.
    Το ίδιο και'μεις οι άνδρες.. εμένα πχ μου αρέσουν οι όμορφες στο πρόσωπο, κατά προτίμηση ξανθιές, με κανονικό προς λεπτό σώμα. Σε ένα φιλο μου του αρέσουν οι μέτριες αλλά
    με τεράστια στήθη, σε άλλον να είναι παχουλές(αυτός είναι κοκκαλιάρης), σε άλλον οι πολύ ψηλές, σε άλλο φίλο οι κοντούλες κτλ δεν υπάρχει ''συγκεκριμένο'' στύλ ερωτικού συντρόφου, δεν υπάρχει το ''ιδανικό''. Σίγουρα φίλε μου εσύ που έκανες το πόστ, αρέσεις σε κάποιες κοπέλες αλλά ακόμα δεν το έχεις διαπιστώσει για κάποιο λόγο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Αρχικά είναι λάθος να τσουβαλιάζουμε.Κάθε άνθρωπος έχει έναν μοναδικό χαρακτήρα.Σίγουρα θα υπάρχουν κοπέλες που κοιτάνε τα λεφτά,αλλά δεν είναι όλες έτσι.Είναι σα να ακούς από κοπέλα ότι όλοι οι άντρες είναι μαλάκες.Τραγικά και τα δύο για μένα.
    Κότα όταν το λέει αυτό κάποιος, όπως κι εγώ μπορεί να έχω πει κάτι παρόμοιο, εννοούμε ότι είναι στατιστικά μεγάλο το ποσοστό σε βαθμό που προκαλεί λύπη και μεγάλη η υποκρισία που κανείς δε το παραδέχεται. Αλλά είναι και τα δύο αλήθεια σε ένα θλιβερό μεγάλο βαθμό.


    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Συμφωνώ μαζί σου.Επίσης είναι αδιανόητο για μένα να είναι στον χώρο μου και να παραγγείλουμε κάτι και να πληρώσει εκείνος.Στον χώρο μου κερνάω πάντα εγώ.
    Είναι εξαιρετικά όμορφη κίνηση αυτή και το κάνουν πλέον οι νέες γενιές, ωστόσο πάλι δε θα άφηνα να πληρώσεις :) θα κατέληγε σε ξύλο ,ξέρω, αλλά θα πλήρωνα εγώ , και μετά θα έτρωγα την πίτσα στο κεφάλι αλλά δε πειράζει χαχα
    Υπάρχει πάντως και το πρακτικό κομμάτι δηλαδή οι γυναίκες έχετε περισσότερα έξοδα. Θα έλεγα στην δικιά μου καλύτερα να κρατήσεις τα λεφτά να μαζέψεις για την αποτρίχωση με λέιζερ, μεγαλύτερη χάρη θα μου έκανες. [emoji14] πάλι εγώ θα βγω κερδισμένος χαχα εμένα σκέφτομαι :)

    Πάντως όταν είχα κοπέλα που έκανε την κίνηση, την άφηνα να πληρώνει μια στις 7 φορές αλλά φρόντιζα εκείνη τη φορά να είχαμε πάρει κάτι φτηνό πχ ένα σουβλάκι [emoji14]

  3. #33
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Καλησπέρα φίλε μου. Άνοιξες το θέμα αλλα εγω κάπου μπερδεύτηκα. Άνοιξες το θέμα γιατί θες να συζητήσεις αυτο που σε απασχολεί "ότι δεν μπορείς να βρεις κοπέλα" ή το άνοιξες για να βρεις έδω στο φόρουμ κάποια;

    Παιδιά δεν είναι σωστό να βάζουμε στο ίδιο καζάνι τους ανθρώπους. Υπάρχουν γυναίκες που κοιτάνε την τσέπη του άντρα αλλά υπάρχουν και άντρες που κοιτάνε την τσέπη της γυναίκας. Δεν γίνεται να γράφουμε ως συμβουλή σε ενα δημόσιο φορουμ πως πρώτα πρέπει να έχεις λεφτα για να έχεις μετά "γκόμενα". Δηλαδή όσοι δεν έχουν λεφτά δεν εχουν; Απο ποτε αυτά τα δυο πάνε μαζί;
    Και για τα 2 που λες φίλε μου ανοιξα το θεμα

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Κότα όταν το λέει αυτό κάποιος, όπως κι εγώ μπορεί να έχω πει κάτι παρόμοιο, εννοούμε ότι είναι στατιστικά μεγάλο το ποσοστό σε βαθμό που προκαλεί λύπη και μεγάλη η υποκρισία που κανείς δε το παραδέχεται. Αλλά είναι και τα δύο αλήθεια σε ένα θλιβερό μεγάλο βαθμό.




    Είναι εξαιρετικά όμορφη κίνηση αυτή και το κάνουν πλέον οι νέες γενιές, ωστόσο πάλι δε θα άφηνα να πληρώσεις :) θα κατέληγε σε ξύλο ,ξέρω, αλλά θα πλήρωνα εγώ , και μετά θα έτρωγα την πίτσα στο κεφάλι αλλά δε πειράζει χαχα
    Υπάρχει πάντως και το πρακτικό κομμάτι δηλαδή οι γυναίκες έχετε περισσότερα έξοδα. Θα έλεγα στην δικιά μου καλύτερα να κρατήσεις τα λεφτά να μαζέψεις για την αποτρίχωση με λέιζερ, μεγαλύτερη χάρη θα μου έκανες. [emoji14] πάλι εγώ θα βγω κερδισμένος χαχα εμένα σκέφτομαι :)

    Πάντως όταν είχα κοπέλα που έκανε την κίνηση, την άφηνα να πληρώνει μια στις 7 φορές αλλά φρόντιζα εκείνη τη φορά να είχαμε πάρει κάτι φτηνό πχ ένα σουβλάκι [emoji14]
    Εγω δεν εχω τετοια θέματα. Θεωρώ αυτονόητο ότι στο σπίτι μου οτι πάρουμε θα κεράσω εγω... Είναι θέμα ευγένειας. Από την άλλη Γιώργο θεωρώ τραγικό από κάποιες που θεωρούν αυτονόητο ότι θα πρπει να πληρώσει ο αντρας. Γιατί; ποιος έχει βάλει αυτόν τον κανόνα δλδ;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω δεν εχω τετοια θέματα. Θεωρώ αυτονόητο ότι στο σπίτι μου οτι πάρουμε θα κεράσω εγω... Είναι θέμα ευγένειας. Από την άλλη Γιώργο θεωρώ τραγικό από κάποιες που θεωρούν αυτονόητο ότι θα πρπει να πληρώσει ο αντρας. Γιατί; ποιος έχει βάλει αυτόν τον κανόνα δλδ;
    Ο άτυπος κανόνας είναι ότι ο άντρας να σηκώνει τα βάρη, στην περίπτωση αυτό το οικονομικό, αλλά βέβαια είναι βγαλμένα από εποχές που μόνο οι άντρες δουλεύαμε ή κυρίως είχαμε καλύτερες δουλειές, τότε είχε κάποιο νόημα σοβαρό, τώρα είναι κατάλοιπο όπου ο άντρας δείχνει ισχύ αλλά και προστασία - φροντίδα και η γυναίκα κολακευεται που κάποιος πληρώνει για πάρτυ της :o

    Νομίζω δεν υπάρχει αυστηρή νόρμα, όπως την βρίσκει ο καθένας σε αυτό το θέμα, αρκεί να υπάρχει εκτίμηση και όχι αχαριστία, σε ο,τι και αν τελικά γίνει.
    Άλλωστε αλλά είναι τα σημαντικά :)

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Ο άτυπος κανόνας είναι ότι ο άντρας να σηκώνει τα βάρη, στην περίπτωση αυτό το οικονομικό, αλλά βέβαια είναι βγαλμένα από εποχές που μόνο οι άντρες δουλεύαμε ή κυρίως είχαμε καλύτερες δουλειές, τότε είχε κάποιο νόημα σοβαρό, τώρα είναι κατάλοιπο όπου ο άντρας δείχνει ισχύ αλλά και προστασία - φροντίδα και η γυναίκα κολακευεται που κάποιος πληρώνει για πάρτυ της :o

    Νομίζω δεν υπάρχει αυστηρή νόρμα, όπως την βρίσκει ο καθένας σε αυτό το θέμα, αρκεί να υπάρχει εκτίμηση και όχι αχαριστία, σε ο,τι και αν τελικά γίνει.
    Άλλωστε αλλά είναι τα σημαντικά :)
    Εγω προτιμώ ο αντρας να με φροντίζει και όχι να με πληρώνει. Αυτο θα εκτιμήσω και όχι τη τσέπη του
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2018
    Location
    Los Santos
    Posts
    440
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Εγω προτιμώ ο αντρας να με φροντίζει και όχι να με πληρώνει. Αυτο θα εκτιμήσω και όχι τη τσέπη του
    Αλλά κ πάλι για να σε φροντίζει πρέπει να έχει λεφτά

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Thanasis25 View Post
    Αλλά κ πάλι για να σε φροντίζει πρέπει να έχει λεφτά
    Όχι απαραίτητα, όταν λέμε φροντίδα εννοούμε (εγώ τουλάχιστον) το νοιάξιμο, το να μας στηρίζει στα δύσκολα, να μας λέει μια καλή κουβέντα... Αυτά είναι δωρεάν, ή το έχεις σαν χαρακτήρας ή όχι...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Όχι απαραίτητα, όταν λέμε φροντίδα εννοούμε (εγώ τουλάχιστον) το νοιάξιμο, το να μας στηρίζει στα δύσκολα, να μας λέει μια καλή κουβέντα... Αυτά είναι δωρεάν, ή το έχεις σαν χαρακτήρας ή όχι...
    Η κύκνος λέει αλήθεια, αλλά στη μέση γυναίκα (ε αφήστε με λίγο να γίνω κακουλης εδώ , ωστόσο με αγάπη στις υπόλοιπες γυναίκες ) το νοιαξιμο σημαίνει να της αγοράσεις το τάδε, με στηρίζεις στην απόφαση μου να πάμε διακοπές νέα Υόρκη και θα πληρώσεις εσύ χαχα καλή κουβέντα = πχ "αγάπη μου επειδή είμαι πολύ γουρούνι ως άντρας σου πήρα αυτό το περιδέραιο για να με συγχωρέσει που είμαι ένα σκουλίκι κι εσύ πριγκίπισσα"
    Χαχαχα πλάκα κάνω , ... Αλλά μπορεί και όχι [emoji14]

    Ευτυχώς είναι psy forum ;)

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Η κύκνος λέει αλήθεια, αλλά στη μέση γυναίκα (ε αφήστε με λίγο να γίνω κακουλης εδώ , ωστόσο με αγάπη στις υπόλοιπες γυναίκες ) το νοιαξιμο σημαίνει να της αγοράσεις το τάδε, με στηρίζεις στην απόφαση μου να πάμε διακοπές νέα Υόρκη και θα πληρώσεις εσύ χαχα καλή κουβέντα = πχ "αγάπη μου επειδή είμαι πολύ γουρούνι ως άντρας σου πήρα αυτό το περιδέραιο για να με συγχωρέσει που είμαι ένα σκουλίκι κι εσύ πριγκίπισσα"
    Χαχαχα πλάκα κάνω , ... Αλλά μπορεί και όχι [emoji14]

    Ευτυχώς είναι psy forum ;)
    Με τι γυναίκες πας και μπλέκεις ρε φίλε. Και όχι τπτ άλλο το θεωρείς και κάπως φυσιολογικό κιόλας μεταξύ σοβαρού και αστείου
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Georgewww View Post
    Η κύκνος λέει αλήθεια, αλλά στη μέση γυναίκα (ε αφήστε με λίγο να γίνω κακουλης εδώ , ωστόσο με αγάπη στις υπόλοιπες γυναίκες ) το νοιαξιμο σημαίνει να της αγοράσεις το τάδε, με στηρίζεις στην απόφαση μου να πάμε διακοπές νέα Υόρκη και θα πληρώσεις εσύ χαχα καλή κουβέντα = πχ "αγάπη μου επειδή είμαι πολύ γουρούνι ως άντρας σου πήρα αυτό το περιδέραιο για να με συγχωρέσει που είμαι ένα σκουλίκι κι εσύ πριγκίπισσα"
    Χαχαχα πλάκα κάνω , ... Αλλά μπορεί και όχι [emoji14]

    Ευτυχώς είναι psy forum ;)
    Χα χα! Να 'σαι καλά Γιώργο που μ' έκανες και γέλασα, ωραία τα είπες! :p
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #42
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    σιγουρα ΟΛΕΣ ΤΟΥΣ!!
    ανεβασε ενα jpg του Ε9
    φωτογραφια σου που να μοιαζεις αρκετα του ρουβα,
    δενλτιο ταυτοτητας που να αναγραφει το υψος σου.......
    Τι να κανω λεει;;

  13. #43
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by YokoChoco View Post
    https://www.youtube.com/watch?v=4zxas3Aj9Kk Ποια τα προσόντα για να ρίξεις γυναίκα!
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ έλα ρε φιλε μιλαμε σοβαρά εχω προβλημα

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Αν βγάζεις λεφτά σημαίνει ότι είσαι κάπως δραστήριος. Ένας άντρας που ξεκίνησε μόνος του και βγάζει αρκετά λεφτά είναι πιο ελκυστικός από κάποιον που βρήκε τα ίδια λεφτά έτοιμα. Οπότε μη γελιόμαστε, κάτι ξέρει το γυναικείο ένστικτο και βλέπει πίσω από τα λεφτά, είτε ψάχνει για κάποια ικανή προσωπικότητα, είτε για θύμα, είτε για σεξ.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    εμενα μου το εχουν πει ανοιχτα γυναικες, παλαιοτερα, οταν ειμουν φοιτητης και λιγο μετα την αποφοιτηση, που την εβγαζα με πενταροδεκαρες, οτι δεν εχεις λεφτα και ηταν και ειλικρινης δεν με κοροειδευαν.
    Αυτό είναι κάτι που δε γνώρισα στη φοιτητική ζωή μου. Τύχη; Συγκυρίες; Δεν ξέρω. Κανείς μας δεν είχε χρήματα σ' εκείνη την ηλικία αλλά σχεδόν όλοι όσοι ήταν τακτικοί στη σχολή είχαν κάποια κοπέλα. Ορισμένοι μάλιστα επιλέγαμε να παραμείνουμε μόνοι.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 29 και δεν είχα ποτέ κοπέλα
    By Vas13 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 11-10-2016, 12:21
  2. εγινα 24 και δεν ειχα ποτε κοπελα
    By kostas19917 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 294
    Last Post: 28-11-2015, 23:07
  3. Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 16:55
  4. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 19:29
  5. ΠΙΣΤΕΥΩ
    By La_ViTa in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 07-05-2010, 12:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •