Νιώθω οτι θα μεινω πάντα μόνη μου - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 100 of 100
  1. #91
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οχι. Καμία σχέση. Δεν ειμαι του καφέ. Αλλα οταν πιω μετα νυστάζω συνέχεια
    Πλάκα κάνεις τώρα!

  2. #92
    george1520
    Guest
    Οχι δεν κάνω πλάκα .. Που χαθήκατε; Με αφήσατε εδώ μόνο μου.. Ατιμοι και οι δυοοοοοοοοοοοοοο

  3. #93
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Οχι δεν κάνω πλάκα .. Που χαθήκατε; Με αφήσατε εδώ μόνο μου.. Ατιμοι και οι δυοοοοοοοοοοοοοο
    Είναι περίεργο.
    Εμένα συνηθως με πιάνει ο καφες.
    Αν θες όμως ανοιξε νεο θέμα περί αυτού,να μην χαλαμε το εν λογω νημα

  4. #94
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Είμαι περίπου στην ίδια φάση, οι διαφορές μας είναι ότι εγώ είμαι άντρας και χώρισα πριν 6 μήνες.. χωρίς να σε θέλω να σε ρίξω στους 6 και είμαι εδώ και διαβάζω αντίστοιχες περιπτώσεις.. δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο και εγώ προσωπικά δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω

  5. #95
    Quote Originally Posted by Negan View Post
    Είμαι περίπου στην ίδια φάση, οι διαφορές μας είναι ότι εγώ είμαι άντρας και χώρισα πριν 6 μήνες.. χωρίς να σε θέλω να σε ρίξω στους 6 και είμαι εδώ και διαβάζω αντίστοιχες περιπτώσεις.. δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο και εγώ προσωπικά δεν ξέρω πως να το ξεπεράσω
    Σε καταλαβαίνω Negan! Εγώ λέω να μιλήσω με καποιον ψυχολόγο, να προσπαθήσω να λύσω τις φοβίες μου! Δεν ξερω αν όντως βοηθάει!

  6. #96
    george1520
    Guest
    Θα βοηθήσει γιατι θα κανεις κατι για σενα.. Η ψυχανάλυση για μενα ηταν λύτρωση..

  7. #97
    Συμφωνώ γιωργο! εχω κάνει με ψυχίατρο ψυχοθεραπευτή γιατί δεν πίστευα σε ψυχολόγους επειδή δεν είναι γιατροί! αλλά όταν δεν εχεις καποια ψυχοδιαταραχή καλυτερα είναι ψυχολόγος. το φόρυμ μου ανοιξε να μάτια:)

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    καλημερα..
    απο οσα διαβασα να διηγεισαι, συμπερανα οτι απο φοβο οδηγηθηκες σε αυτην την σχεση, κανοντας εξ αρχης εναν ΜΕΓΑΛΟ συμβιβασμο, προσπαθωντας ετσι να εξασφαλισεις την μονιμοτητα...
    ο μεγαλος συμβιβασμος ηταν οτι ουτε ερωτευμενη ησουν ποτε με αυτον τον ανθρωπο, ουτε καν σε ικανοποιουσε σεξουαλικα και εμφανισιακα.
    τον θεωρουσες εναν "καλο ανθρωπο", που δεν θα σε προδιδε, γιατι κατα τα φαινομενα ησουν "πολυ καλη γι αυτον", τουλαχιστον στα κριτηρια που αναφεραμε...
    κι ακομα, οτι η μεγαλη σου στεναχωρια ειναι το οτι εμεινες μονη "σε αυτη την ηλικια" και ΟΧΙ οτι εφυγε ο συγκεκριμενος γιατι τον ηθελες τοσο πολυ τον ιδιο.

    θεωρω οτι οι φιλοι σου σε συμβουλευουν σε λαθος κατευθυνση, ωστοσο...

    ΔΕΝ φταιει το οτι δεν εισαι κακος ανθρωπος, η οτι εισαι πολυ ωραια και σε γνωριζουν για να σε εκμεταλλευτουν..
    και το να κρυβεις το σωμα σου και την οποια ομορφια σου, ειναι σαφως προς την λαθος κατευθυνση για μια σχεση, γιατι ενας υγιης ανδρας για την εμφανιση σου θα σε πλησιασει πρωτα και σ την πορεια θα δει και τα αλλα, χωρις αυτο να σημαινει οτι θελει να σε εξαπατησει.
    αν τον διωχνεις εξ αρχης λοιπον, τι θα καταφερεις;
    κανεις δεν μπορει να σε εκμεταλλευτει για το σεξ οταν τον γουσταρεις, γιατι κιε συ τον "εκμετελλευεσαι". το θεμα ηταν οτι εδω ΔΕΝ τον γουσταρες τον ανθρωπο, τον ειδες σαν αποκουμπι στην μοναξια σου.
    καταλαβες με τον σκληρο τροπο, οτι τελικα σιγουριες δεν υπαρχουν ΟΥΤΕ με τετοιους συμβιβασμους.
    ο μονος τροπος να διεκδικησεις μια ωραια σχεση, ειναι ΝΑ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΖΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ και οχι να ξεκινας με συμβιβασμους για να μην μεινεις μονη...

    και θα σου πω και σε τι φταιει ο συμβιβασμος σου στην συγκεκριμενη περιπτωση.
    απ οσα δειχνουν οι αντιδρασεις του πρωην σου, βρηκε καποια αλλη γυναικα...
    δενε χει σημασια αν ηταν πιο ωραια η οχι, σημασια εχει οτι οταν κανεις μια σχεση που δεν σε ενθουσιαζει, ακομα κι αν ο αλλος εχει τα handicaps, η σχεση αυτη ειναι ΧΛΙΑΡΗ. και αυτο δεν το καταλαβαινεις μονο εσυ, το εισπρατει και ο αλλος..
    και μπορει να ηταν μια χαρα "καλο παιδι" οπως νομιζες και οπως νομιζν κι οι φιλοι, αλλα βρηκε κατι που να ενθουσιαζεται και να τον ανθουσιαζει.

    αυτη ειναι η γνωμη μου και πιστευω οτι πρεπει να ψαχτεις προς την κατευθυνση να αποβαλεις τον φοβο που εχεις να διεκδικεις και παλι αυτα που πραγματικα σε ενθουσιαζουν κι οχι αυτα που ΥΠΟΘΕΤΕΙΣ οτι σου προσφερουν ασφαλεια, γιατι δικλειδες ασφαλειας δεν υπαρχουν για κανεναν μας στις σχεσεις.
    τουλαχιστον πρεπει να απολαμβανουμε και πνευματικα και σωματικα (ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ) το ΠΑΡΟΝ των σχεσεων και αν αυτο βγει και παρακατω, ευχης εργο θα ειναι...

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,131
    Σωστά τα λέει η ρέμεντυ, πρέπει να αντέχεις και μόνη σου μέχρι να βρεθεί ένας πραγματικός έρωτας και όχι ένας συμβιβασμός απλά για να μη μείνεις μόνη

  10. #100
    Σε ευχαριστώ πολύ Ρεμεντυ, συμφωνώ στα περισσότερα μαζί σου! Δεν έπρεπε από την αρχή να μπω σε αυτήν την σχέση και επρεπε να το λήξω πολύ νωρίτερα! Και εγώ αυτό πιστεύω οτι γνωρισε μια άλλη κοπέλα, δεν εχει σημασία η ομορφιά και δεν μου φταίει σε τίποτε κατα διάνια η κοπέλα! και φυσικά δεν θεωρω τον εαυτό μου καλύτερο από κανέναν! Ο κάθε ανθρωπος εχει τις χάρες του! Το μόνο που με πληγωσε οτι εμεινα χωρίς στέγη γιατι ήθελα να μην το στεναχωρέσω οταν μου έλεγε γι το σπίτι! Πρεπει να δω την ανασφάλεια μου με εναν ιδικό γιατι θα κάνω τα ίδια λάθη! και να κοιτάξω να πιστεψω στον εαυτό μου! Και να μείνω μόνη μου! Σε ευχαριστώ ρεμεντυ και παλι :)

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Φοβάμαι ότι θα μείνω μόνη μου.
    By melina20 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 03-05-2019, 01:11
  2. Φόβος να μείνω μόνη μου
    By maya1986 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 05-09-2015, 09:58
  3. Φοβαμαι να μεινω μονη μου
    By katerina18 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 12-09-2014, 23:45
  4. φοβαμαι οτι θα μεινω για παντα μονη μου?
    By sonia_21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 05-09-2013, 14:42
  5. Κι αν μείνω μόνη?
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 14-04-2010, 16:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •