Νιώθω οτι θα μεινω πάντα μόνη μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 100
  1. #1

    Νιώθω οτι θα μεινω πάντα μόνη μου

    Γεια σας διαδυκτιακοί μου φίλοι,

    Εχει ´ενα μήνα που χώρησα με πολύ ασχημο τρόπο! Ενώ άλλες φορές στεναχωριέμαι αλλά δεν το βάζω κάτω αυτήν την φορά ειναι η πρώτη που έχω απελπιστεί και εδώ και ένα μήνα δεν θελω να βγω απο το σπίτι μου ούτε να δω τηλεωραση ουτε τίποτε. Είμαι 30 και έχω κάνει μακροχρόνιες σχέσεις στη ζωή μου. Καθε φορά αναγνώριζα πως μπορώ να βελτιωθώ και να αλλάξω τα λάθη που έκανα. Την τελευταία φορά ήμουν με έναν ανθρωπο που πιστευα οτι ήταν καλός αν και δεν με ελκυε πολύ εξωτερικά; είδα (νομιζα) τα εσωτερικά χαρισματα του! Γενικά σαν ανθρωπος είμαι δοτικός πολύ και σκεφτομαι τους συναθρώπους μου με αποτελεσμα κάθε φορά σχεδόν να την τρώω εγώ. Το θεμα μου είναι οτι εχω χάσει καθε ελπίδα στο αλλο φύλο! Νιωθω μια απεχθεια( μάλλον από φοβία) για τους ανδρες. Ολοι οι φίλοι μου προσπαθούν να μου ανοιξουν τα ματια αλλα τίποτε! Σαν να έχει κολλησει ο εγγεφαλος μου! Λεω βαση πιθανοτητων αφου οσο και αν προσπαθησα 100% απετυχα δεν θα μπορεσω ποτέ να βρω καποιον σύντροφο με αξιες που θα είμαστε ο ενας για τον αλλόν. Ολοι γύρω μου μου λένε ομορφη είσαι με κοινωνική καταξιωση αλλαξε απλά και μη δίνεσαι γίνε παρτακιας. Πως βρε παιδιά να γινεις ενας ανθρωπος κακός δεν ξέρω και δεν θέλω να γίνω. Πως όμως απο την άλλη μπορεις να ξαναπιστεψεις; και απο την αλλη μια ζωή μονος σου για μενα είναι μιση ζωη:( Εχασα την ελπίδα μου. Καμια γνώμη; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων και συγγνώμη για τα ορθογραφικά!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    αλλαξε και γινε παρτακιας? τοτε ειναι που θα χασεις το νοημα των σχεσεων κατα την γνωμη μου

    τι να σου πω ταυτιζομαι sap στην τελευταια σχεση μου τα εδωσα ολα και πηρα τα α****** με μεγαλη απλοτητα με αδειασε να σου πω την αληθεια και εγω εχω χασει την εμπιστοσυνη μου στο αντιθετο φυλο αλλα ελκω τοξικα ατομα γιατι εχω και εγω θεματα να λυσω και θα τα λυνω μια ζωη...
    δυστυχως οι καιροι αυτοι εχουν κανει τους ανθρωπους αρκετα ναρκισσους και να ξερεις αν μια φορα απελπιζεσαι εσυ 10 απελπιζονται αυτοι λογο κενοτητας...

  3. #3
    Σε ευχαριστώ κανκαζ για την απαντηση σου! και οι φίλοι μου τα έχουν παιξει μάλλον με την καταστασή μου και δεν ξέρουν τι να μου πουν για να με συνεφέρουν! Η κολλητή μου μου λεει οτι αν ήξερε οτι θα γίνω τόσο ευαισθητη θα μου εκαιγε τις ρομαντικές ταινίες που βλεπαμε μικρές. την βλέπω αυτήν την καινότητα των ανθρώπων και το αδειασμα και με φοβηζει πιο πολυ! Αρα είμαστε καταδικασμένοι να είμαστε μονοι;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    δεν παιζουν ρολο οι ταινιες αλλα η ιδιοσυγκρασια του ανθρωπου...
    και οχι δεν ειμαστε καταδικασμενοι να ειμαστε μονοι οπως υπαρχεις εσυ και εγω υπαρχουν και αλλοι που εχουν τα ιδια θελω και τις ιδιες αναγκες με εμας...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Δώσε του χρόνο και θα δεις θα αρχίσεις να τα βλέπεις αλλιώς τα πράγματα. Οι περισσότεροι γύρω σου έχουν να σου πουν μια ιστορία που έχουν καει κάποια στιγμή και νόμισαν πως τέλειωσε ο κόσμος. Μάντεψε, για κανέναν δεν τελείωσε η ιστορία, ούτε για εσενα. θα έρθει η μέρα που θα είσαι με κάποιον άλλο άνθρωπο και θα λες τι έλεγα και πως ήμουν τότε
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  6. #6
    Quote Originally Posted by sap View Post
    Γεια σας διαδυκτιακοί μου φίλοι,

    Εχει ´ενα μήνα που χώρησα με πολύ ασχημο τρόπο! Ενώ άλλες φορές στεναχωριέμαι αλλά δεν το βάζω κάτω αυτήν την φορά ειναι η πρώτη που έχω απελπιστεί και εδώ και ένα μήνα δεν θελω να βγω απο το σπίτι μου ούτε να δω τηλεωραση ουτε τίποτε. Είμαι 30 και έχω κάνει μακροχρόνιες σχέσεις στη ζωή μου. Καθε φορά αναγνώριζα πως μπορώ να βελτιωθώ και να αλλάξω τα λάθη που έκανα. Την τελευταία φορά ήμουν με έναν ανθρωπο που πιστευα οτι ήταν καλός αν και δεν με ελκυε πολύ εξωτερικά; είδα (νομιζα) τα εσωτερικά χαρισματα του! Γενικά σαν ανθρωπος είμαι δοτικός πολύ και σκεφτομαι τους συναθρώπους μου με αποτελεσμα κάθε φορά σχεδόν να την τρώω εγώ. Το θεμα μου είναι οτι εχω χάσει καθε ελπίδα στο αλλο φύλο! Νιωθω μια απεχθεια( μάλλον από φοβία) για τους ανδρες. Ολοι οι φίλοι μου προσπαθούν να μου ανοιξουν τα ματια αλλα τίποτε! Σαν να έχει κολλησει ο εγγεφαλος μου! Λεω βαση πιθανοτητων αφου οσο και αν προσπαθησα 100% απετυχα δεν θα μπορεσω ποτέ να βρω καποιον σύντροφο με αξιες που θα είμαστε ο ενας για τον αλλόν. Ολοι γύρω μου μου λένε ομορφη είσαι με κοινωνική καταξιωση αλλαξε απλά και μη δίνεσαι γίνε παρτακιας. Πως βρε παιδιά να γινεις ενας ανθρωπος κακός δεν ξέρω και δεν θέλω να γίνω. Πως όμως απο την άλλη μπορεις να ξαναπιστεψεις; και απο την αλλη μια ζωή μονος σου για μενα είναι μιση ζωη:( Εχασα την ελπίδα μου. Καμια γνώμη; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προταίρων και συγγνώμη για τα ορθογραφικά!
    Καλησπέρα!είχα περάσει και εγώ ένα χωρισμό και πιστευα ότι δεν πρόκειται να βρω ποτέ κανέναν. Είχα πάθει καταθλιψη λόγω αυτού.
    Γιατί έχεις χάσει την ελπιδα σου όπως λες?είσαι πολύ μικρή και όμορφη όπως σου λένε.
    Τι θεωρείς ότι εφταιξε και χωρισες?

  7. #7
    Μακάρι κανκαζ, μου είναι δύσκολο να το ποστέψω τωρα αλλα ελπίζω στο μελλον να το μπορεσω! Ευχομαι και στους δυο μας να βρουμε αυτό που ψαχνουμε!

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    να σαι καλα sap και εγω το ευχομαι αυτο...

  9. #9
    Quote Originally Posted by geodim View Post
    Δώσε του χρόνο και θα δεις θα αρχίσεις να τα βλέπεις αλλιώς τα πράγματα. Οι περισσότεροι γύρω σου έχουν να σου πουν μια ιστορία που έχουν καει κάποια στιγμή και νόμισαν πως τέλειωσε ο κόσμος. Μάντεψε, για κανέναν δεν τελείωσε η ιστορία, ούτε για εσενα. θα έρθει η μέρα που θα είσαι με κάποιον άλλο άνθρωπο και θα λες τι έλεγα και πως ήμουν τότε
    Σε ευχαριστώ πολύ geodim για την απαντηση σου. Ετσι πιστευα και εγώ πριν δυομιση χρόνια και ελεγα πάμε για καλύτερα . Ειχα καεί και άλλες φορές!Απλά τωρα λίγο οτι νιώθω πολύ μεγάλη λιγο οτι έπεσα απο τα κυριολεκτικά από τα σύνεφα δεν μπορω να κατανοήσω τον ίδιο μου τον εαυτο!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2018
    Location
    Ελλάδα
    Posts
    841
    Καταλαβαίνω τι λες, εγώ το πέρασα αυτό στα 39 σκέψου και έλεγα πάει αφού πήγε κουβά η καλύτερη σχέση που είχα ever , να το πάρω απόφαση και να πορευτώ μόνος. Αλλά έκτοτε αναθαρρηνα, έφυγα από την φάση καλύτερα μόνος μου και πήγα στην κοίτα να δεις τι γίνεται.
    Οπότε μην χάνεις ακόμη την ελπίδα και τι μεγάλη παιδί μου, τα 30 είναι μια χαρά για να κάνεις νέες αρχές :)
    "Of course I talk to myself. Sometimes I need expert advice."

  11. #11
    Σε ευχαριστώ πολύ αποστολία για την απαντηση σου! Ειχα περάσει και άλλους χωρισμούς που ήμουν ερωτευμένη αλλα τέτοια απόγνωση δεν ένοιωσα. Ισως τώρα νιώθω μεγάλη και επισης δεν θέλω να αναλώνομαι σε ανθρώπους που δεν αξίζουν. Την «ομορφια μου» (δεν ειμαι και τοπ μοντελ :) )τον τελευταιο καιρό θέλω να την κρύψω επιτιδες δεν προσεχω καθόλου, μάλλον γιατι νιώθω ενοχικά να γνωρισω άλλον εναν που θα με δει σεξουαλικά. Καταθληψη είχα και εγώ και μάλλον παλι μου χτυπησε την πόρτα:( Δεν έχω ιδέα γιατι χωρισα πρώτη φορά στη ζωή μου ( ενώ ολες μας λιγο πολύ καταλαβαίνουμε οτι υπάρχει πρόβλημμα), εγινε μ´εσα σε μια μέρα! Συσκατοικήσαμε με κοινή απόφαση και μεσα σε μια μέρα μου είπε οτι δεν ξέρει αν με βλέπει για το μέλλον. Μου ρθε κεραμύδα! Δεν μαλώναμε, συζητούσαμε και δεν είχαμε καποιο σημαντικό προβλημα. Με αδειασε σε μια μέρα , έμεινα κυριολεκτικά στο δρόμο, ενας ανθρωπος που εγώ και όλοι μου οι φίλοι τον βλέπαμε ως το καλυτερο παιδι! Ισως γιαυτό να έχω απελπιστεί διοτι έχω δει οτι ο,τι υποχώρηση και να κανω όσο και να προσπαθήσω να γίνω καλυτερος ανθρωπος, όσα και να δίνω οι ανδρες στα βασικα και ανθρώπινα σε αδειαζουν σε μια μερα :( Συγγνώμη για την γενικευση ξέρω δεν ισχυει για όλους αλλα στατιστικα ( απο προςωπική εμπειρια) μιλω για τους ελευθερούς ανδρες μετα τα 30.

  12. #12
    Χαιρομαι πολύ που το ξεπέρασες geodim! Για αντρας 39 είσαι μικρός απο βιολογικής απόψεως :) Για γυναίκα είναι αρχή της καμπής:( Δεν ξέρω τι μου συμβαινει όσο δυναμική ήμουν παλια στα επαγγελματικά και τα προσωπικά τωρα έχω γίνει χαλβας! Σκεφτομαι εναλλακτικες, να φύγω εθελοντισμό αφρική, να παω καπου χωρις κανέναν να βρω την ηρεμία μου:/ Ενας κινητός φοβος! Αυτήν την ελπιδα που έχεις ποσο πολύ θα ήθελα να την έχω! ελπιδοφόρο που το ξεπερασες και είσαι ετοιμος για τα καλύτερα:)

  13. #13
    Quote Originally Posted by sap View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ αποστολία για την απαντηση σου! Ειχα περάσει και άλλους χωρισμούς που ήμουν ερωτευμένη αλλα τέτοια απόγνωση δεν ένοιωσα. Ισως τώρα νιώθω μεγάλη και επισης δεν θέλω να αναλώνομαι σε ανθρώπους που δεν αξίζουν. Την «ομορφια μου» (δεν ειμαι και τοπ μοντελ :) )τον τελευταιο καιρό θέλω να την κρύψω επιτιδες δεν προσεχω καθόλου, μάλλον γιατι νιώθω ενοχικά να γνωρισω άλλον εναν που θα με δει σεξουαλικά. Καταθληψη είχα και εγώ και μάλλον παλι μου χτυπησε την πόρτα:( Δεν έχω ιδέα γιατι χωρισα πρώτη φορά στη ζωή μου ( ενώ ολες μας λιγο πολύ καταλαβαίνουμε οτι υπάρχει πρόβλημμα), εγινε μ´εσα σε μια μέρα! Συσκατοικήσαμε με κοινή απόφαση και μεσα σε μια μέρα μου είπε οτι δεν ξέρει αν με βλέπει για το μέλλον. Μου ρθε κεραμύδα! Δεν μαλώναμε, συζητούσαμε και δεν είχαμε καποιο σημαντικό προβλημα. Με αδειασε σε μια μέρα , έμεινα κυριολεκτικά στο δρόμο, ενας ανθρωπος που εγώ και όλοι μου οι φίλοι τον βλέπαμε ως το καλυτερο παιδι! Ισως γιαυτό να έχω απελπιστεί διοτι έχω δει οτι ο,τι υποχώρηση και να κανω όσο και να προσπαθήσω να γίνω καλυτερος ανθρωπος, όσα και να δίνω οι ανδρες στα βασικα και ανθρώπινα σε αδειαζουν σε μια μερα :( Συγγνώμη για την γενικευση ξέρω δεν ισχυει για όλους αλλα στατιστικα ( απο προςωπική εμπειρια) μιλω για τους ελευθερούς ανδρες μετα τα 30.
    Δεν μπορώ να καταλάβω. Δεν σου έδωσε μια εξηγηση?το ότι δεν σε βλέπω για το μέλλον είναι γενικό.κάτι συγκεκριμένο δεν σου είπε?
    Μήπως και εσύ όπως εγραψες επειδή δεν σου άρεσε τόσο εμφανίσιακα να μην έδινες το 100% σου σε αυτή την σχεση?στο ρωτάω γιατί και εγώ είμαι με ένα πολύ καλό παιδί που νιώθω ότι με αγαπαει αλλά δεν ένιωσα ποτέ πολύ ερωτευμένη.είμαι μαζί του μάλλον για να μην νιωθω μόνη γιατί κάνω τις ίδιες σκέψεις με εσένα. Και κάμια φορά βλέπω ότι θα μπορούσα να φέρθω και να κάνω πραγματα πολύ πιο πολλά αν ήμουν με κάποιον που ήμουν πράγματι ερωτευμενη και θεωρησα μήπως εκανες και εσύ το ίδιο.

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Σαν να είσαι έξω από τα νερά σου αυτήν την περίοδο.
    Αλλά είσαι νέα και μην χάνεις τις ελπίδες σου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    990
    Quote Originally Posted by sap View Post
    Χαιρομαι πολύ που το ξεπέρασες geodim! Για αντρας 39 είσαι μικρός απο βιολογικής απόψεως :) Για γυναίκα είναι αρχή της καμπής:( Δεν ξέρω τι μου συμβαινει όσο δυναμική ήμουν παλια στα επαγγελματικά και τα προσωπικά τωρα έχω γίνει χαλβας! Σκεφτομαι εναλλακτικες, να φύγω εθελοντισμό αφρική, να παω καπου χωρις κανέναν να βρω την ηρεμία μου:/ Ενας κινητός φοβος! Αυτήν την ελπιδα που έχεις ποσο πολύ θα ήθελα να την έχω! ελπιδοφόρο που το ξεπερασες και είσαι ετοιμος για τα καλύτερα:)
    @sap να σου πω αρχικά ότι όπου και να πας οι "δαίμονες" σε ακολουθούν. Αν δε ξεκαθαρίσεις μόνη σου, το να πας και στο φεγγάρι δε νομίζω να βοηθήσει αρκετά. Εκτός αν πας Αφρική για την ουσία της αποστολής , τότε καλά θα κάνεις, κι εγώ το σκεφτόμουν :)

    Στην ουσία τώρα. Κι εγώ μετά τη σχέση την μεγάλη που είχα και χωρισα στα 29 μου, δε βρήκα εν τέλη κάτι παρόμοιο μέχρι τα 35 που είμαι τώρα. Το πήρα απόφαση όμως να κάνω κάτι σοβαρό μόνο με κάποια που θα είναι τουλάχιστον όσο καλή ήταν η πρώην (ελπίζω να είναι και καλύτερη) για να μην μπεις ποτέ στον πειρασμό να σκεφτείς πρώην.


    Πάντως 30 μια χαρά είσαι. Εγώ να φανταστείς κοιτάω για 30+ (επαρχία βόρεια) αλλά έχει πιο πολύ μικρές, και πιστεύω πολλοί σκέφτονται σαν εμένα , δηλαδή ότι θέλουν κάποια μεγαλύτερη παρά μια μικρούλα. Έχει πολλά καλά η ηλικία σου ;)

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Φοβάμαι ότι θα μείνω μόνη μου.
    By melina20 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 03-05-2019, 02:11
  2. Φόβος να μείνω μόνη μου
    By maya1986 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 05-09-2015, 10:58
  3. Φοβαμαι να μεινω μονη μου
    By katerina18 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 13-09-2014, 00:45
  4. φοβαμαι οτι θα μεινω για παντα μονη μου?
    By sonia_21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 05-09-2013, 15:42
  5. Κι αν μείνω μόνη?
    By La_ViTa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 51
    Last Post: 14-04-2010, 17:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •