Χρειαζομαι γνωμη και συμβουλές !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6

    Χρειαζομαι γνωμη και συμβουλές !!!

    Εδω και καποιο καιρο συνομιλω με ενα παιδι (που γνωριζομαστε λιγο καιρο) μεσω messenger. Ειμαστε σε κοινη παρεα του τελευταιους 2-3 μηνες και εχει τυχει να βγουμε ολοι μαζι αρκετες φορες. Αυτός αρχισε να στελνει μηνυματα καθε μερα ρωτωντας με τι κανω κλπ Παντα στελνει την νυχτα αργα. Αφου με ρωτησε και τον ρωτησα διαφορα πραγματα σχετικα με τα χομπι του κλπ αρχισαμε να συζηταμε και θεματα πιο προσωπικα. Ετσι στο άσχετο με ρωτουσε αν εχω σχεση ή αν εχω βρει τον ανθρωπο που θα ηθελα να ζησω μαζι κλπ. Αφου προσπαθουσα να ειμαι οσο πιο ψυχρη γινεται απεναντι του χωρις αποτελεσμα αυτος συνεχιζε να μου στελνει μηνυματα για να βγουμε βολτα κι ας ηταν παντα αρνητικη η απάντηση μου. Καποιες φορες βγηκαμε αλλα απο κοντα κυριος, καμια προσωπική συζητηση.
    Αργότερα με ρωτησε πως θα μπορουσε να πει ο κολλητος του σε μια κοπελα οτι του αρεσει.Εσείς τι καταλαβαίνετε απο αυτη την σταση? Με βλέπει φιλικα?

    Η αλήθεια ειναι οτι δεν καταλαβαινω αν μου αρεσει. Μου αρεσει να συζηταμε ομως. Οταν ειμαι κοντα του νιωθω ανετα και εκεινος θελει να με κανει να γελαω (χωρις ομως να γίνεται γελοιος) και προσπαθεί να μου τραβηξει το ενδιαφέρον οσο περισσότερο γίνεται.

  2. #2
    george1520
    Guest
    Αργότερα με ρωτησε πως θα μπορουσε να πει ο κολλητος του σε μια κοπελα οτι του αρεσει.

    Καλησπερα. Αυτη εδω την πρόταση δεν την καταλαβα

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Στον κολλητο του αρεσει μια κοπελα αλλα δεν ξερει πως να της το πει. Μς ρώτησε πως θα μπορουσε να της το πει.

  4. #4
    george1520
    Guest
    Quote Originally Posted by Confusedwithsomething View Post
    Στον κολλητο του αρεσει μια κοπελα αλλα δεν ξερει πως να της το πει. Μς ρώτησε πως θα μπορουσε να της το πει.
    Θεωρείς ότι έκανε αυτη την ερώτηση για να του πεις τον τρόπο με τον οποίο θες σε σένα να στο πουν; (ότι αρέσεις σε κάποιον;) Αλλιως δεν βρίσκω λόγο να το αναφέρεις..

    *Σε ρωταω για να μπορέσω να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα και να πω την άποψη μου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Θεωρείς ότι έκανε αυτη την ερώτηση για να του πεις τον τρόπο με τον οποίο θες σε σένα να στο πουν; (ότι αρέσεις σε κάποιον;) Αλλιως δεν βρίσκω λόγο να το αναφέρεις..

    *Σε ρωταω για να μπορέσω να έχω μια ολοκληρωμένη εικόνα και να πω την άποψη μου.
    Πραγματικα δνε καταλαβαινω αλλα δεν υπηρχε κανενας λογος να μου ζητησει κατι τετοιο απο την στιγμή που δεν μιλαω καν με τον κολλητο του και δεν γνωριζω την κοπελα. Οταν γνωρίζεις εναν ανθρωπο πιστεύω οτι δεν του ζητας την γνωμη για κατι τοσο προσωπικο. Εγω απο την αλλη απαντησα πολύ απλα πως απλα να της το πει και να της ζητησει να βγουν.

  6. #6
    george1520
    Guest
    Πόσο είσαι εσύ και πόσο αυτός;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Πόσο είσαι εσύ και πόσο αυτός;
    Ειμαστε συνομήλικοι 16-18 χρονων

  8. #8
    george1520
    Guest
    Απο την στιγμή που ζητάει να βγείτε (οι δυο σας φαντάζομαι) υπάρχει κάποιον ενδιαφέρον. Αυτο όμως που θα έπρεπε να σε βάλει σε σκέψεις είναι αν εσύ ενδιαφέρεσαι. Αν η απάντηση είναι αρνητική,τότε γιατι να κάνεις την οποιαδήποτε συζήτηση;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Απο την στιγμή που ζητάει να βγείτε (οι δυο σας φαντάζομαι) υπάρχει κάποιον ενδιαφέρον. Αυτο όμως που θα έπρεπε να σε βάλει σε σκέψεις είναι αν εσύ ενδιαφέρεσαι. Αν η απάντηση είναι αρνητική,τότε γιατι να κάνεις την οποιαδήποτε συζήτηση;
    Μου εχει ζητησει απιστευτα πολλες φορες να βγούμε και προσπαθω να αρνηθω διότι μου φαίνεται και λιγο σαν εμμονη αυτο το πραγμα. Ποτε ομως δεν μου εχει πει κατι ευθεως.
    Πραγματικα θεωρω οτι δεν θα μπορουσα να μας φανταστω σε σχεση παρολο που περναω καλα και νιωθω ανετα να συζητησω πραγματα μαζι του που παλιότερα ισως δεν θα ενιωθα.

  10. #10
    george1520
    Guest
    Στην ουσία σε κολακεύει το ενδιαφέρον του..

    Τι θες; Να μάθεις αν πραγματικά σε θέλει; ή πως θα το διαχειριστείς ολο αυτό αφου εσύ στην ουσία δεν ενδιαφέρεσαι;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Στην ουσία σε κολακεύει το ενδιαφέρον του..

    Τι θες; Να μάθεις αν πραγματικά σε θέλει; ή πως θα το διαχειριστείς ολο αυτό αφου εσύ στην ουσία δεν ενδιαφέρεσαι;
    Το εχω σκεφτεί . Μαλλον απλα πρεπει να καθισω και να σκεφτω τον εαυτό μου αν θα μπορούσα και θα ηθελα να συνεχισει ολο αυτο.
    Σε ευχαριστώ πολύ! Με βοήθησες σαν εξωτερικός παρατηρητης να δω πιο απλα! Καλη συνέχεια !

  12. #12
    george1520
    Guest
    Καλο υπόλοιπο

Similar Threads

  1. Πνίγομαι απο άγχος κ χρειάζομαι συμβουλές
    By zouzounitsaaa in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 15
    Last Post: 04-08-2014, 03:02
  2. Παιδιά χρειάζομαι συμβουλές σε περίπτωση που πεταχτώ απ'το σπίτι
    By NamelessOne in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 16-01-2013, 04:33
  3. χρειαζομαι συμβουλες για τα αντικαταθλιπτικα!
    By το αγχος προσωποποιημενο! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 31
    Last Post: 06-10-2012, 14:07
  4. Χρειαζομαι τη γνωμη σας.
    By maraki065 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 32
    Last Post: 25-12-2011, 16:20
  5. ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ
    By so_so in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 13-11-2009, 16:49

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •