Σωματικη κατασταση...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232

    Σωματικη κατασταση...

    Ανοιξα αυτο το θεμα γιατι νομιζω οτι θα ηταν χρησιμο να ανταλλαξουμε αποψεις για την σωματικη μας κατασταση και να αλληλοβοηθηθουμε...οπως ειναι γνωστο η ψυχολογια επηρεαζει και το σωμα...


    εγω για παραδειγμα εξωτερικα φαινομαι οτι σκαω απο υγεια ειδικα την δεδομενη στιγμη
    εχω κανονικο βαρος ειμαι γυμνασμενος μαυρισμενος με ταττουαζ μουσια κτλπ

    ΑΛΛΑ... οπως εχω ξανα γραψει εχω ηπατιτιτα c εχω σπασμενες φλεβες καπνιζω σαν να μην υπαρχει αυριο εχω καμποσα τροχαια στο ενεργητικο μου με βγαλμενους ωμους και βιδες στο ποδι
    για το ψυχολογικο κομματι δεν μιλαω καν ειμαι αθεραπευτος...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    Ανοιξα αυτο το θεμα γιατι νομιζω οτι θα ηταν χρησιμο να ανταλλαξουμε αποψεις για την σωματικη μας κατασταση και να αλληλοβοηθηθουμε...οπως ειναι γνωστο η ψυχολογια επηρεαζει και το σωμα...


    εγω για παραδειγμα εξωτερικα φαινομαι οτι σκαω απο υγεια ειδικα την δεδομενη στιγμη
    εχω κανονικο βαρος ειμαι γυμνασμενος μαυρισμενος με ταττουαζ μουσια κτλπ

    ΑΛΛΑ... οπως εχω ξανα γραψει εχω ηπατιτιτα c εχω σπασμενες φλεβες καπνιζω σαν να μην υπαρχει αυριο εχω καμποσα τροχαια στο ενεργητικο μου με βγαλμενους ωμους και βιδες στο ποδι
    για το ψυχολογικο κομματι δεν μιλαω καν ειμαι αθεραπευτος...
    Εγω παλι σωματικα φαίνομαι εν μέρη υγιής. Εχω τεράστιο θέμα με τρεμουλο.. Οι φίλοι μου λένε για πλακα οτι εχω παρκινσον κατά τα άλλα, αδύνατη και τατουαζ και χυμαδιο. Κανεις από την παρέα σε πίστευε ότι είχα κατάθλιψη γιατί ήμουν η ψυχή της παρέας και εχω ακουσει να το λένε πολλοί φίλοι αυτό
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    YokoChoco
    Guest
    Kαι γώ σωματικά φαίνομαι πολύ πολύ καλά. Είμαι 40 και μοιάζω 22, γενικά πολύ νέος. Μαλλιά ολόμαυρα και πυκνά, καμία ρυτίδα.. πολλοί με περνάνε για φοιτητή!
    Έχω ομως την Οριακή που με επηρεάζει μαζί με Διπολικότητα και Ιδεοψυχαναγκασμό όπως και Σωματοδυσμορφική σε έντονο βαθμό.
    Έχω συνέχεια υπνηλία και κόπωση λόγω Υπνικής Άπνοιας(ελπίζω σύντομα να λύσω το θέμα με μάσκα cpap), είμαι αλλεργικός φούλ(δεν τρώω ελαιολαδο και σπιρουλίνα)
    ενώ και τα μυοσκελετικά μου είναι δράμα(θα κάνω εγχείρηση στην μέση πονάω πάρα πολύ, αλλά κ η σπονδυλική στήλη έχει επίσης πρόβλημα).
    Είμαι φούλ υποτασικός(προχθές είχα 8,5 μεγάλη πίεση) ενώ πάσχω και από Σύνδρομο Ευερέθιστου εντέρου κ δεν μπορώ να φάω τα μισά φαγητά.
    ΚΑΝΕΙΣ δεν πιστεύει ότι έχω προβλήματα, μερικοί με έχουν πει κατά φαντασίαν ασθενή επειδή φαίνομαι νέος και υγιής... τι να πώ; Τα φαινόμενα απατούν...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    νοσηρη φαντασια γιατι εχεις τρεμουλο? απο την αγωγη ειναι?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    νοσηρη φαντασια γιατι εχεις τρεμουλο? απο την αγωγη ειναι?
    Ειχα πάντα τρεμουλο τώρα με τη θεραπεία απλα έγινε χειρότερο. Έχουμε υποψία για ιδιοπαθη τρομο με τον γιατρο μου, θα πάω σε νευρολογο σε λίγες μέρες να με δει..
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Αθηνα
    Posts
    232
    μακαρι να σου περασει..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Kavkaz12 View Post
    μακαρι να σου περασει..
    Να σαι καλα [emoji4]
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. ψυχωση κ σωματικη υγεια
    By ΔΗΜΗΤΡΗΣ17817 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 49
    Last Post: 22-01-2015, 22:50
  2. Replies: 92
    Last Post: 08-02-2012, 20:56
  3. COLCHIMAX ....Σωματικη εξαρτηση ?
    By πανος12345 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 0
    Last Post: 26-10-2009, 17:21
  4. ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ
    By DIDI in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 05-03-2008, 23:17
  5. σωματικη βια
    By vythos in forum Κακοποίηση
    Replies: 2
    Last Post: 25-04-2005, 14:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •