seropram
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10

Thread: seropram

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19

    seropram

    Καλησπέρα και απο μενα...

    Είμαι νέος στο forum....
    Εδώ και περίπου 9 χρόνια πάσχω από διπολική.
    Μέχρι πρόσφατα έπαιρνα το φάρμακο zoloft και Depakin, τα οποία είχαν πολλές παρενέργειες.
    Ένας νέος γιατρός μου σύστησε το Seropram.
    Ξέρει κανείς κάτι γι' αυτό το φάρμακο;
    Επίσης γνωρίζετε εάν η ψυχοθεραπεία βοηθάει σε αυτές τις περιπτώσεις και πώς;

    Ευχαριστώ

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    38
    Originally posted by bill5555
    Καλησπέρα και απο μενα...

    Είμαι νέος στο forum....
    Εδώ και περίπου 9 χρόνια πάσχω από διπολική.
    Μέχρι πρόσφατα έπαιρνα το φάρμακο zoloft και Depakin, τα οποία είχαν πολλές παρενέργειες.
    Ένας νέος γιατρός μου σύστησε το Seropram.
    Ξέρει κανείς κάτι γι\' αυτό το φάρμακο;
    Επίσης γνωρίζετε εάν η ψυχοθεραπεία βοηθάει σε αυτές τις περιπτώσεις και πώς;

    Ευχαριστώ
    καλό όσο καλό μπορείς να πεις καλό για ένα φάρμακο γύρω στις 10 ημέρες για να συνηθίσεις ξέρω κ άλλους που το παίρνουν κ οδηγούν κ δεν δεν τρέχει τίποτα μακάρι να ήταν το μόνο που παίρνω!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19
    Γειά σου Ματίνα...

    Πόσα mg παίρνεις ;
    Ο γιατρός μου πάντως λέει πως είναι καινούργιο στην αγορά και δεν έχει καμία απολύτως παρενέργεια.
    Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Τις τρεις μέρες που το έχω δοκιμάσει μου φαίνεται ότι έχει κάποια αποτελέσματα με μόνη παρενέργεια την υπνηλία, η οποία όπως λέει ο γιατρός θα αποχωρήσει σιγά σιγά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    αθηνα
    Posts
    451
    Και εγω επαιρνα σεροπραμ.Μονη παρενεργεια ειχα την υπνηλια.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    38
    Originally posted by bill5555
    Γειά σου Ματίνα...

    Πόσα mg παίρνεις ;
    Ο γιατρός μου πάντως λέει πως είναι καινούργιο στην αγορά και δεν έχει καμία απολύτως παρενέργεια.
    Ισχύει κάτι τέτοιο;
    Τις τρεις μέρες που το έχω δοκιμάσει μου φαίνεται ότι έχει κάποια αποτελέσματα με μόνη παρενέργεια την υπνηλία, η οποία όπως λέει ο γιατρός θα αποχωρήσει σιγά σιγά.
    τώρα σχόλασα παίρνω 40mg τη μέρα η υπνηλία είναι τις πρώτες μέρες μετά ξεχνάς ότι το παίρνεις όσοι παίρνουν μόνο αυτό είναι μια χαρά εγώ παίρνω πολλά φάρμακα δυστυχώς.hi!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19
    Εγώ παίρνω 30 mg, έχω δει αρκετή βελτίωση στη διάθεση και τον ύπνο, αλλά κάποιες φορές εξακολουθώ να έχω νεύρα. Σκέφτομαι να αγοράσω σάκο του μποξ ή μήπως είναι καλύτερα κάποια επιπλέον φαρμακευτική αγωγή; Σχετικά με τους γιατρούς, μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον μέσα από το forum ;

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19
    Η κατάσταση μου είναι απελπιστική.

    Μετά από 10 ημέρες θεραπειάς με seropram, 30 mg κάθε βράδυ, έχω περισσότερα νεύρα.
    Μάλλον χριάζομαι και κάποιον σταθεροποιητή, αυτό το seropram δεν κάνει τίποτα για τα νεύρα.
    Μόνο με κοιμήζει και μου φτιάχνει λίγο τη διάθεση.
    Γαμώ την τρέλα μου, είμαι χάλια, πιστεύω ότι η διπολική είναι η χειρότερη ασθένεια που μπορεί να τύχει σε κάποιον.
    Στον στρατό ήμουν Ι4, και μου φερόντουσαν σαν σκουπίδι, οι άλλοι φαντάροι δε προσπαθούσαν να τσακόνωνται μαζί μου γιατί ήξεραν πως ότι και να γίνει ο \"τρελός\" θα την πληρώσει.
    Στην δουλειά πάλι έκανα την βλακεία να τους πω για κάποια προβλήματα που αντιμετωπίζω και αυτό γύρισε μπουμερανγκ, το εκμεταλεύονται και μου λένε κάθε λίγο να πάω να πάρω τα χάπια μου.
    Δεν είναι ζωή αυτή, στο σπίτι έχω σπάσει τα μισά πράγματα και κάνω άνω κάτω τους δικούς μου.

    ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΤΡΕΛΑ ΜΟΥ

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    29
    kalispera to seropram einai poli kalo farmako me sxedon katholou perenergies, gegonos omws pou diaferei apo anthrwpo se anthrwpo....
    emena me voithise poli se faseis katathliptikes opou edrase kai arketa grigora kai panta veveia me ti simbouli kai aparakolouthisi tou iatrou

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    29
    pros bill5555

    pisteuw pws to kalitero apo ola einai na min les se kanenan gia tin katastasi auti giati kaneis de mporei na fantastei oti iparxei mia tetoia toso diskoli kai polipliki astheneia san ti siki mas, ti dipoliki diataraxi, para mono stous goneis s. pisteuw molis katafereis kai ertheis se mia sxetiki isoropia tha mporeseis na antimetopiseis tous pantes me psila to kefali kai xwris na anisixeis gia to ti tha pei o enas k o allos. gia kapoies mikres stigmes sti zwi m mporesa kai eftasa se auti tin isoropia kai tote katalava ti tha pei na noiazesai pragmatika gia sena kai gia tis xares tis zwis p toso eixa anahi. distixws autes oi stagmes diirkisan ligo alla exw pisti kai me ti voitheia tou giatrou pisteuw na to ksanakataferw...

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    19
    Ξέρετε εάν το zyprexa παχαίνει;

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •