Χάος, απελπισία, ματαιότητα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6

    Χάος, απελπισία, ματαιότητα

    Καλησπέρα σε όλους, έχω να διηγηθώ μια μεγάλη ιστορία η οποία αφού έληξε με αλλάζει σαν άνθρωπο και δεν βρίσκω σε τίποτα νόημα. Πριν 7 χρόνια γνώρισα μια κοπέλα 16 χρόνων εγώ ήμουν 24. Πραγματικά δέσαμε άπειρα σε σημείο ότι για 6 χρόνια δεν υπήρχε μέρα να μην είμαστε μαζί. Εμφανισιακά είμαστε και οι δύο νορμάλ άτομα θα έλεγα ένα κλικ πάνω από τη βάση. Όλοι όσοι μας ήξεραν φίλοι συγγενείς δεν μπορούσαν να αντιληφθούν πως αυτή η σχέση με αυτές τις ηλικίες και αυτή τη διαφορά πήγαινε τόσο καλά.. τ χρόνια πέρασαν και αυτή τη στιγμή είμαι 31. Αυτή είναι 23. Εγώ τελείωσα τη σχολή μου έκανα μεταπτυχιακό και πράγματικα κάνω την δουλειά των ονείρων μου. Αυτή πέρασε φιλολογία Αθήνας και σπουδάζει ακόμη. Έφτασε μια μέρα που τσακωθηκαμε και μου είπε να χωρίσουμε.. εγώ το δέχτηκα σχετικά εύκολα με τα κλασικά κλάματα πόνο σιγά σιγά άρχισα να βγαίνω και τελικά ήμουν πολύ καλά.. μετά από τρείς μήνες και ενώ είμαι καλά μου στέλνει ότι της λείπω από την ζωή της και επειδή την αγαπούσα πραγματικά τα ξαναβρίσκουμε και διαγράφω ότι με άφησε πριν 3 μήνες μέσα σε μια στιγμή γιατί ήθελα μια καθαρή αρχή χωρίς λάθη του παρελθόντος.. πέρασαν 3 μήνες και ήρθε μια μέρα που τσακωθηκαμε αλλά μικρού επιπέδου τσακωμός όμως εκείνη μου είπε να χωρίσουμε και ότι δεν πάει άλλο και τελικά μέσα σε μια μέρα έγιναν όλα καπνός... Από τότε έχουν περάσει 6 μήνες.. όλο αυτό που σας περιέγραψα ήταν το υπόβαθρο για να σας πω τι νιώθω τώρα.. νιώθω φουλ προδομένος γιατί την εμπιστεύτηκα ξανά, νιώθω απογοήτευση γιατί ήταν ένα άτομο που πραγματικά είχα δώσει όλο τον συναισθηματικό μου κόσμο νιώθω ότι όλα είναι μάταια και ότι δεν μπορώ να εμπιστευτώ τίποτα και κανέναν, είμαι διακοπές στο εξοχικό μου αυτή τη στιγμή και θέλω να γυρίσω σπίτι μου στην Αθήνα επειγόντως αλλά δεν μπορώ λόγο πλοίων και νιώθω λες και είμαι στη φυλακή. Μέσα στην παράνοια του μυαλού μου την μέρα που ήρθα διακοπές πριν 15 μέρες σκέφτηκα ότι πρέπει να σταματήσω να καπνίζω και ότι δεν αξίζει να χαλάω την υγεία μου για κάποιον που δεν το άξιζε.. γιατί με όλο αυτό είχα τριπλασιάσει τις ποσότητες των τσιγάρων.. εν τέλει το έκοψα και δεν έχω κανει ούτε τζούρα αλλά αυτή τη στιγμή σκέφτομαι ότι και να με πατούσε αμάξι οκ.. δηλαδή σε φάση δεν είναι ότι θα πάω να φουνταρω μόνος μου αλλά νιώθω σαν να μην με νοιάζει..και βασικά από την μια με νοιάζει κόβω το τσιγάρο από την άλλη όχι;; Δηλαδή αντιλαμβάνομαι ότι είναι τόσο αντιφατικά αυτά που κάτι μου συμβαίνει.. γενικά σε αυτό το διάστημα έχω κάνει κάτι με άλλες κοπέλες αλλά μετά την πράξη την μια φορά έβαλα τα κλάματα και ένιωσα σκουπίδι και με μια άλλη κοπέλα καθόμουν και τις μίλαγα για την πρώην μου. Γενικά κατανοώ ότι αναγκαστικά θα γνωρίσω διάφορες κοπέλες για να βρω την μια αλλά με θλίβει το γεγονός να μπλέκω σε ανούσια πράγματα. Σήμερα στο νησί πήγα για μπάνιο με μια κοπέλα που ήξερα ότι γουσταρε τίμια κοπέλα αλλά εγώ δεν τρελενομουν τελικά σε μισή ώρα της είπα να πάμε να φύγουμε, όχι γιατί αυτή έκανε κάτι αλλά την έβλεπα δίπλα μου και σκεφτόμουν ότι εκεί είχα κάτσει με την άλλη.. τώρα έτσι που τα γράφω νιώθω κάπως καλύτερα αλλά πιστεύω ότι όλο αυτό το κακό συναίσθημα πλανάται πάνω μου έτοιμο να ξανάρθει να με κατασπαράξει.. θα μπορούσα να μιλάω άσταματητα για το πώς νιώθω αλλά ας το κλείσω κάπου εδώ..

  2. #2
    Να σου πω οτι ειμαι σε παρομοια φαση συγχωρω και με παραταει με την πρωτη δυσκολια τσακωμο οπως θες πες το . Αυτο που δεν καταλαβαινουν τα συγκεκριμενα ατομα ειναι οτι οι σχεσεις ειναι για τους δυνατους !! Δε τα παραταμε οποτε αισθανομαστε πιεση εμεις γινοναστε θυσια και επιστρεφουμε και αγαπαμε οτι κι αν γιινει και εκεινοι πετουν τα παντα στα σκουπιδια. Πρεπει να προχωρησουμε με καθε κοστος μακρια απο τοξικα ατομα!!!! Ενιωθα να παραλυει το σωμα και ο εγκεφαλος μου με την αναγγελια του χωρισμου για 3η φορα απο εκεινον. Να ομως που ισως ο θεος ξερει περισσοτερα, δινοντας μας "ποδι" αυτοι τελικα εμεις να δεις θα ειμαστε κερδισμενοι στο τελος!! ΘΕΙΑ ΔΙΚΗ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΡΧΕΤΑΙ. Να συνελθεις γρηγορα και οχι ποτα και καταχρησεις καθε ειδους !

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Πραγματικά αφού έμαθα ότι από καλή κοπέλα έχει γίνει ότι χειρότερο δεν την θελω καν..το μόνο που θέλω είναι να βρω τον εαυτό μου.. το τρελό είναι ότι έχω πλήρη αντίληψη της κατάστασης και θεωρώ ότι υπάρχουν δύο δημητρηδες μέσα μου αυτός που σκέφτεται τα πάντα λογικά και έχει πλήρη επίγνωση της κατάστασης αλλά και ο Δημήτρης που με την πρώτη στραβή τα συνδέει όλα.. δηλαδή σήμερα έχασα 20 ευρώ δεν είναι το ποσό αλλά αμεσως σκέφτηκα να με χώρισε η άλλη χάνω και τα λεφτά. Τις προάλλες έσπασε το κλειδί από το αμάξι πάλι το συνδεσα..το κάνω με ότι μου συμβεί αρνητικό.. το ξέρω είναι λάθος δεν μπορώ να το κόψω.. απελπισία γενικά..

  4. #4
    Negan, σε καταλαβαίνω πλήρως! και εγώ είχα αυτοκαταστροφικές ιδέες(ακομη κάποιες φορές) αλλά δεν αξίζει πρωτα για εμάς μετα για την οικογένεια μας και τους φίλους μας! Απο ότι καταλαβαίνω δεν σου έκανε κάτι ουσιαστικά κακό απο το να σε χωρίσει! Μηπως γιατί επειδή ξεκινήσατε από νωρίς ήθελε να δει και άλλα πραγματα στη ζωή της; Αυτό που θέλω να σου πω δηλαδή ότι η βάση της σχέσεις ήταν όμορφη και απλά χωρίσατε για λόγους ανθρώπινους αλλα δεν φερθηκε άσχημα! Αυτό είναι καλό:) Θα έχεις μια όμορφη αναμνηση! Οπότε μην σκεφτεσε οτι θα στο κάνουν αλλες, τι να σου κάνουν να σε χωρίσουν ; Ε ναι μπορει αλλα μπορεί και εσύ να τις χωρίσεις ερσι δεν είναι; Στα λεω αυτά για να σε κάνω να δεις τα θετικά και οτι λογικά έχεις όμορφες αναμνησεις! Με τον πρώτο μου ερωτα (δυο χρόνια μαζί) ειμαστε πολύ καλοι φίλοι ( πήγα και στο γάμο του), η ερωτική αγάπη έγινε φιλικη και πλέον στεκομαστε ο ενας στον άλλο σαν φίλοι( εδώ και 6 χρόνια). Μηπως μπορείς και εσύ να κάνεις κατι παρόμοιο; Γιατί αν αου λείπει ο ανθρωπος σε ενα χ χρονικό διαστημα που θα ηρεμίσεις μπορεις να αναπτύξεις μια φιλία αφού το λήξατε ´´ομορφά´!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Φίλε, είχες σχέση 7 χρόνια και μάλιστα την άρχισες αρκετά μικρούλης. Δεν ξεπερνιέται από τη μία στιγμή στην άλλη.Είσαι σε φάση που έχεις ακόμα πικρία και θυμό για την κοπέλα και πενθείς κατά κάποιο τρόπο για τη σχέση. Μην φτάσεις στο άλλο άκρο να κατηγορείς την κοπέλα με την οποία περάσατε καλά μια εφταετία απλά επειδή είχε το θάρρος να σου ζητήσει χωρισμό, έστω και με κάποιο πισωγύρισμα. Αν έτσι πλέον αισθανόταν, τι θα έπρεπε να κάνει, να μείνει μαζί σου και να υποκρίνεται; Από την άλλη είναι νωρίς για εσένα να επιδιώξεις επαφές κοινωνικές ή φιλικές με την κοπέλα. Κοίτα να βρεις πράγματα να απασχολείσαι στην καθημερινότητά σου και μην βιάζεσαι να γνωρίσεις άλλες κοπέλες, δεν είσαι έτοιμος ακόμα κι αυτό φαίνεται. Δεν φταίνε σε κάτι να πληρώνουν τα σπασμένα της προηγούμενης.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    καλημερα.
    προσπαθησε να την δικαιολογησεις λιγο, οχι για εκεινην, αλλα για να ηρεμησεις μεσα σου.
    μπορει κι εσυ να ησουν πολυ νεος οταν τα φιαξατε, αλλα εκεινη ηταν σχεδον παιδι..
    ΔΕΝ ειναι μεγαλη η διαφορα ηλικιας σας. ηταν ΠΟΛΥ μικρη εκεινη, γενικα... δεν ειχε καμια εμπειρια. αλλο να ειναι 26 κι εσυ 34 κι αλλο να ειναι 16..
    ηταν λογικο καποια στιγμη να αναζητησει κι αλλες εμπειριες πριν κατασταλαξει στο τι θελει να κανει.
    εισασταν μαζι 7 ωραια (απ οτι καταλαβα) χρονια. αν σε αυτα τα 7 χρονια σου φερθηκε ομορφα και περασατε καλα, κρατα αυτο.
    δεν σου οφειλει κατι παραπανω απο αυτο. δικια της ειναι η ζωη.
    το πισωγυρισμα σιγουρα ηταν πολυ δυσκολο για σενα, το καταλαβαινω, αλλα κι εκεινη δεν πιστευω να το εκανε επειδη επαιζε. σιγουρα κι εκεινη βασανιζοταν.
    τελικα, δεν εκατσε.
    τι να γινει. θα πας παρακατω.
    να ασχολεισαι με τα ενδιαφεροντα σου και να αφηνεις να περναει ο χρονος για να ηρεμησεις.
    εγω δεν ειμαι κατα του να κανεις γνωριμιες κι ας μην εισαι ετοιμος για σχεση. οι γνωριμιες θα σε βοηθησουν να προχχωρησεις.
    μονο να μην παραμυθιαζεις καμια. να εισαι ειλικρινης για τις διαθεσεις σου..

  7. #7
    Miliva21
    Guest
    Αχ δεν μπορώ να σας καταλάβω.....Η μάλλον σας καταλαβαίνω αλλα ζηλεύω και λίγο........

    Έχετε την τύχη να νιώσετε κάτι έντονο να είναι αμοιβαίο να το ζήσετε όλο αυτό ........Και δεν νιώθετε ευγνωμοσύνη γι αυτό που ζήσατε....

    Λογικό γτ οι άνθρωποι πάντα κοιτάμε αυτό που δεν έχουμε όσα και αν έχουμε....

    Αφήνω τα δικά μου τώρα για να μπω στη ψυχολογία σου και στο δικό σου θέμα που είναι και το ζήτημα....

    Καταλαβαινω ότι λυπάσαι και στεναχωριέσαι.....Την θες ακόμα ε; όμως δεν μας ξεκαθαρίζεις τι θέματα υπήρχαν στη σχέση σας........Το τελευταίο διάστημα πριν χωρίσετε πως ήσασταν;;; αντιμετωπίζατε κάποιο πρόβλημα.....; Ο τσακωμός σας με τι ήταν σχετικός; έχεις εξετάσει όλα τα ενδεχόμενα ότι δεν θα ξαναγυρίσει πίσω;; ποσο καιρό είστε χωρια;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, για να σας εξηγήσω την κατάσταση δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα απλά βαρέθηκε και το έδειχνε και το είπε αλλά δεν παίζεις έτσι απλά με τους ανθρώπους. Τι πάει να πει βαρέθηκα. Βαρέθηκα ένα αντικείμενο ναι αλλά έναν άνθρωπο; Καλά το 90% γύρω μας το ίδιο κάνουν αλλά και πάλι μου φαίνεται ακραίο. Εντάξει γενικά κάθε μέρα είμαι και καλύτερα αλλά βαράω τις φρίκες μου όπως προχτές που άνοιξα το νήμα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Negan View Post
    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, για να σας εξηγήσω την κατάσταση δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα απλά βαρέθηκε και το έδειχνε και το είπε αλλά δεν παίζεις έτσι απλά με τους ανθρώπους. Τι πάει να πει βαρέθηκα. Βαρέθηκα ένα αντικείμενο ναι αλλά έναν άνθρωπο; Καλά το 90% γύρω μας το ίδιο κάνουν αλλά και πάλι μου φαίνεται ακραίο. Εντάξει γενικά κάθε μέρα είμαι και καλύτερα αλλά βαράω τις φρίκες μου όπως προχτές που άνοιξα το νήμα.
    θα μου επιτρεψεις να σου πω, οτι "βαρεθηκα" δεν σημαινει οτι επαιξα με κανεναν η οτι εξαπατησα κανεναν.
    δεν παιζει κανεις πετωντας στα σκουπιδια 7 ολοκληρα χρονια απο την ζωη του.
    "βαρεθηκα" σε μια σχεση τοσο νεαρων, σημαινει"δεν ειμαι ερωτευμενος πια". κι αυτο δεν ειναι ουτε παιχνιδι, ουτε εξαπατηση, ουτε κατι που μπορει να ελεγξει.
    σε αγαπησε, περασατε ομορφα, αλλα ηταν πολυ μικρη οταν σε γνωρισε και θελει να ζησει και κατι αλλο.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Όπως είπα και πιο πριν και σε εμένα υπήρξαν διαστήματα που ένιωσα να βαριέμαι και πολύ μάλιστα αλλά χωρίς να το δείξω μάζευα τον εαυτό μου σκεπτόμενος πόσο πολύ την αγαπάω ποσα έχουμε μοιραστεί και το μυαλό μου γυρναγε άμεσα σε αυτήν και ακόμα πιο δυνατά.. πόσο μάλλον μετά τον πρώτο χωρισμό ενώ είχα συνέλθει, με επηρέασε πολύ να γυρίσω ότι ήταν τόσο στεναχωρημένη και απογοητευμένη από την επιλογή της να χωρίσουμε και σκέφτηκα ότι την αγαπάω και θα βρω το κουράγιο να σβήσω μέσα μου ότι μου είχε μαραζώσει την ψυχή 3 μήνες. Και όντως το έκανα αλλά βρέθηκα πάλι στα σκουπίδια.. σόρρυ που επιμένω αλλά το βαριέμαι στις ανθρώπινες σχέσεις για εμένα είναι φάουλ! Κατανοώ ότι είναι μικρή ότι θέλει να ζήσει νέα πράγματα αλλά επειδή την ξέρω δυστυχώς θα φάει τα μούτρα της εκτός αν είναι πολύ πολύ τυχερή.. και λέω δυστυχώς γιατί εγώ την ξέρω πραγματικά..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σίγουρα και η κοπέλα βασανίστηκε πριν φτάσει να ζητήσει χωρισμό Negan, σίγουρα θα υπήρχαν φάσεις που βαρέθηκε και το πάλεψε και τράβηξε ζόρια κάποιες στιγμές μέχρι που κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο. Όταν μας χωρίζουν γινόμαστε άδικοι με τους άλλους πολλές φορές, λες και μας ανήκει ή μακριά από μας χάνει την αξία του σαν άνθρωπος ο/η πρώην. Μην πέφτεις σε αυτή την παγίδα, αδικείς και αυτήν και εσένα. Μπορεί να φάει τα μούτρα της, μπορεί και όχι. Ε, και λοιπόν; Τα έχει αυτά η ζωή. Να συμβιβαζόμαστε με ένα ψέμα δηλαδή για να μην πέσουμε σε κάτι χειρότερο ή να ψυχαναγκαζόμαστε μια ζωή για να μη πληγώσουμε τον άλλο; Αν κάτι μας τελείωσε, τελείωσε. Το τίμιο είναι να είμαστε ειλικρινείς και με τον άλλο και με τον εαυτό μας και η κοπέλα αυτό έκανε.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2019
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σίγουρα και η κοπέλα βασανίστηκε πριν φτάσει να ζητήσει χωρισμό Negan, σίγουρα θα υπήρχαν φάσεις που βαρέθηκε και το πάλεψε και τράβηξε ζόρια κάποιες στιγμές μέχρι που κατάλαβε ότι δεν πάει άλλο. Όταν μας χωρίζουν γινόμαστε άδικοι με τους άλλους πολλές φορές, λες και μας ανήκει ή μακριά από μας χάνει την αξία του σαν άνθρωπος ο/η πρώην. Μην πέφτεις σε αυτή την παγίδα, αδικείς και αυτήν και εσένα. Μπορεί να φάει τα μούτρα της, μπορεί και όχι. Ε, και λοιπόν; Τα έχει αυτά η ζωή. Να συμβιβαζόμαστε με ένα ψέμα δηλαδή για να μην πέσουμε σε κάτι χειρότερο ή να ψυχαναγκαζόμαστε μια ζωή για να μη πληγώσουμε τον άλλο; Αν κάτι μας τελείωσε, τελείωσε. Το τίμιο είναι να είμαστε ειλικρινείς και με τον άλλο και με τον εαυτό μας και η κοπέλα αυτό έκανε.
    Το ίδιο συνέβη και σε εμένα αλλά εγώ έμεινα εκεί.. δεν μιλάμε για γνωριμία 1-3 χρόνια μιλάμε για 7 στα 7 χρόνια το θεωρώ τέρμα χαζό αυτό. Γιατί ουσιαστικά χαραμισεσ και η ίδια 7 χρόνια.. αναμνήσεις και λοιπά ευχολόγια δεν λένε κάτι, οι αναμνήσεις είναι ωραίες να τις θυμάσαι μαζί με αυτούς που τις έκανες τώρα ότι άλλο και να λέμε.. προσωπικά καμιά ανάμνηση είτε από αυτήν είτε από προηγούμενη σχέση μου δεν θυμάμαι με χαρά, ούτε με νοσταλγία όλες τις θυμάμαι με απογοήτευση.. Η αλήθεια σε αυτό το τόσο οκ που το παρουσιάζεις δεν μπορώ να συμφωνήσω καθόλου.. είμαι άλλης νοοτροπίας και λογικής ίσως πιο ρομαντικής θα έλεγα..

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Negan View Post
    Όπως είπα και πιο πριν και σε εμένα υπήρξαν διαστήματα που ένιωσα να βαριέμαι και πολύ μάλιστα αλλά χωρίς να το δείξω μάζευα τον εαυτό μου σκεπτόμενος πόσο πολύ την αγαπάω ποσα έχουμε μοιραστεί και το μυαλό μου γυρναγε άμεσα σε αυτήν και ακόμα πιο δυνατά.. πόσο μάλλον μετά τον πρώτο χωρισμό ενώ είχα συνέλθει, με επηρέασε πολύ να γυρίσω ότι ήταν τόσο στεναχωρημένη και απογοητευμένη από την επιλογή της να χωρίσουμε και σκέφτηκα ότι την αγαπάω και θα βρω το κουράγιο να σβήσω μέσα μου ότι μου είχε μαραζώσει την ψυχή 3 μήνες. Και όντως το έκανα αλλά βρέθηκα πάλι στα σκουπίδια.. σόρρυ που επιμένω αλλά το βαριέμαι στις ανθρώπινες σχέσεις για εμένα είναι φάουλ! Κατανοώ ότι είναι μικρή ότι θέλει να ζήσει νέα πράγματα αλλά επειδή την ξέρω δυστυχώς θα φάει τα μούτρα της εκτός αν είναι πολύ πολύ τυχερή.. και λέω δυστυχώς γιατί εγώ την ξέρω πραγματικά..
    "κατανοεις", αλλα δεν κατανοεις τελικα, μιας και το οτι ηταν ΤΟΣΟ μικρη, και χωρις αλλες εμπειριες, θα ηταν αρκετο για να την κατανοησεις στο οτι εχει αναγκη να γνωρισει μερικες ακομα..
    την συγκρινεις με τον εαυτο σου οταν βαρεθηκες, που τελικα εμεινες, αλλα γιατι θα επρεπε να εισαι εσυ το μετρο συγκρισης;
    εκεινη, οταν βαρεθηκε, επελεξε να παει παρακατω. δεν την κανει απατεωνα αυτο.
    επισης δεν μπορεις να συγκρινεις εσενα στα 24 με πιθανον απο 1-2 εως και πολλες παραπανω εμπειριες στο ενεργητικο σου, με εκεινην που σε γνωρισε οταν ακομα ηταν παιδι, με μηδεν εμπειριες...

    οσο για το αν θα της βγει σε καλο, αυτο δεν το ξερουμε. μπορει και να της βγει, αλλα και να μην της βγει, δεν εχει θεση εδω αυτο που λεμε "εγω στα λεγα". ο καθενας εχει δικαιωμα στα λαθη που ο ιδιος επιλεγει να κανει.
    και οι γονεις μας μας προετρπαν να κανουμε το 'σωστο" οπως μας το ελεγαν για να μην κανουμε λαθη, αλλα πολλοι επιλεξαμε να τα κανουμε και να αποφασισουμε οι ιδιοι αν ηταν λαθη.
    και μαντεψε: καποια δεν ηταν καθολου λαθη τελικα, κι αν δεν τα δοκιμαζαμε θα χαναμε πολλα...

Similar Threads

  1. το χαος!
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 14-12-2018, 03:12
  2. Χάος.
    By PostMortem in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 28-08-2015, 14:01
  3. χαος
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 86
    Last Post: 21-05-2015, 12:33
  4. Ματαιότητα...
    By grigoriskal in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 7
    Last Post: 12-07-2014, 06:19
  5. Φιλανθρωπία ή ματαιότητα;
    By Diana1982 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 28-11-2013, 17:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •