μειωση αποτελεσματικότητας φαρμακων λογω πολλών επαναληψεων ;;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    MikeStam 3
    Guest

    μειωση αποτελεσματικότητας φαρμακων λογω πολλών επαναληψεων ;;;

    Ισχυει κατι τετοιο;;;;αμα επαναλαβεις πολλες φορες ενα αντικαταθλιπτικό μετα μειωνεται η αποτελεσματικότητα του γνωριζει κανείς;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ναι ισχυει κ σου αλλαζουν σκευάσμα.απλο.το εχω παθει με το λαντοζ..την τριτη φορα δεν με επιασε κ περασα σε εφεξορ

  3. #3
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Ναι ισχυει κ σου αλλαζουν σκευάσμα.απλο.το εχω παθει με το λαντοζ..την τριτη φορα δεν με επιασε κ περασα σε εφεξορ
    στο χει πει γιατρος ανξιους αυτο???επισης με το ζολοφτ παρατηρησες υπνηλια??θα περασει??

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Κ γιατρος κ προσωπικη εμπειρίά

  5. #5
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Κ γιατρος κ προσωπικη εμπειρίά
    Κ ένας που τα χει δοκιμασει πολλες φορές τα περισσότερα τι κανει;;;το σταυρο του;;;

  6. #6
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Κ ένας που τα χει δοκιμασει πολλες φορές τα περισσότερα τι κανει;;;το σταυρο του;;;
    Αυτό ακριβώς....τι κάνει;;
    Αυτό περνάω τώρα εγώ, έχω κάνει τόσες αλλαγές στα 22 χρόνια που τώρα δε με βοηθάει τίποτα από όσα μου έχει αλλάξει η γιατρός. Είναι δέκα ολόκληροι μήνες που παιδευομε με το τελευταίο επεισόδιο χωρίς αποτέλεσμα, και έχω αποδυναμωθεί εντελώς, ζω μια φρίκη...

  7. #7
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by ριας View Post
    Αυτό ακριβώς....τι κάνει;;
    Αυτό περνάω τώρα εγώ, έχω κάνει τόσες αλλαγές στα 22 χρόνια που τώρα δε με βοηθάει τίποτα από όσα μου έχει αλλάξει η γιατρός. Είναι δέκα ολόκληροι μήνες που παιδευομε με το τελευταίο επεισόδιο χωρίς αποτέλεσμα, και έχω αποδυναμωθεί εντελώς, ζω μια φρίκη...
    Δηλαδή δεν σε πιανει τιποτα επειδή τα εχεις παρει ολα πολλες φορες;;;είναι σιγουρα απο αυτο;;;στο χει πει ο γιατρός σου;;;

  8. #8
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Δηλαδή δεν σε πιανει τιποτα επειδή τα εχεις παρει ολα πολλες φορες;;;είναι σιγουρα απο αυτο;;;στο χει πει ο γιατρός σου;;;
    Όχι ακριβώς. Λοιπόν στο πρώτο επεισόδιο μου έδωσε ο τότε γιατρός το arurix που δεν έφερε αποτέλεσμα και περάσαμε στο remeron. Καλό αλλά πολύ υπνηλία, και το άλλαξε με το dumirox. Καλό κι αυτό αλλά η δυσκοιλιότητα ήταν ανυπόφορη, και το άλλαξε με zoloft. Μετά από ένα πολύ σοβαρό συμβάν στην οικογένεια, κάνω μεγάλη υποτροπή, και μου δίνουν το velept, σε επόμενη υποτροπή χαρακτηριζομε διπολική, και περνώ megazone που με βοήθησε πάρα πολύ, αλλά για λίγους μήνες. Μετά παίρνω το paroxia, to tritico to depakin και τώρα τελευταίο το minitran, όλα χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
    Η γιατρός μου λέει ότι περνάω μια πολύ ανθεκτική κατάθλιψη, εγώ απλά βλέπω ότι σε κάθε νέο επεισόδιο ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται στις υπάρχων δραστικες ακόμα και με αύξηση στη μεγαλύτερη δοσολογία...

  9. #9
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by ριας View Post
    Όχι ακριβώς. Λοιπόν στο πρώτο επεισόδιο μου έδωσε ο τότε γιατρός το arurix που δεν έφερε αποτέλεσμα και περάσαμε στο remeron. Καλό αλλά πολύ υπνηλία, και το άλλαξε με το dumirox. Καλό κι αυτό αλλά η δυσκοιλιότητα ήταν ανυπόφορη, και το άλλαξε με zoloft. Μετά από ένα πολύ σοβαρό συμβάν στην οικογένεια, κάνω μεγάλη υποτροπή, και μου δίνουν το velept, σε επόμενη υποτροπή χαρακτηριζομε διπολική, και περνώ megazone που με βοήθησε πάρα πολύ, αλλά για λίγους μήνες. Μετά παίρνω το paroxia, to tritico to depakin και τώρα τελευταίο το minitran, όλα χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
    Η γιατρός μου λέει ότι περνάω μια πολύ ανθεκτική κατάθλιψη, εγώ απλά βλέπω ότι σε κάθε νέο επεισόδιο ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται στις υπάρχων δραστικες ακόμα και με αύξηση στη μεγαλύτερη δοσολογία...
    Η κατάθλιψη ειναι το θεμα;;;;παρε wellbutrin

  10. #10
    MikeStam 3
    Guest
    Quote Originally Posted by ριας View Post
    Όχι ακριβώς. Λοιπόν στο πρώτο επεισόδιο μου έδωσε ο τότε γιατρός το arurix που δεν έφερε αποτέλεσμα και περάσαμε στο remeron. Καλό αλλά πολύ υπνηλία, και το άλλαξε με το dumirox. Καλό κι αυτό αλλά η δυσκοιλιότητα ήταν ανυπόφορη, και το άλλαξε με zoloft. Μετά από ένα πολύ σοβαρό συμβάν στην οικογένεια, κάνω μεγάλη υποτροπή, και μου δίνουν το velept, σε επόμενη υποτροπή χαρακτηριζομε διπολική, και περνώ megazone που με βοήθησε πάρα πολύ, αλλά για λίγους μήνες. Μετά παίρνω το paroxia, to tritico to depakin και τώρα τελευταίο το minitran, όλα χωρίς κανένα αποτέλεσμα.
    Η γιατρός μου λέει ότι περνάω μια πολύ ανθεκτική κατάθλιψη, εγώ απλά βλέπω ότι σε κάθε νέο επεισόδιο ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται στις υπάρχων δραστικες ακόμα και με αύξηση στη μεγαλύτερη δοσολογία...
    Minitran ποσο πηρες το 4-25;

  11. #11
    [QUOTE=MikeStam 3;1062639]Minitran ποσο πηρες το 4-25;[/QUOTE
    Όχι το 2-25, σήμερα θα πάω ξανά στη γιατρό να δω τι θα μου κάνει.

  12. #12
    MikeStam 3
    Guest
    [QUOTE=ριας;1062713]
    Quote Originally Posted by MikeStam 3 View Post
    Minitran ποσο πηρες το 4-25;[/QUOTE
    Όχι το 2-25, σήμερα θα πάω ξανά στη γιατρό να δω τι θα μου κάνει.
    Stelminal εχεις παρει η αλλιως saroten??

  13. #13
    [QUOTE=MikeStam 3;1062714]
    Quote Originally Posted by ριας View Post
    Stelminal εχεις παρει η αλλιως saroten??
    Όχι, ότι έχω αναφέρει ποιο πάνω συν το anafranil σε κάποια φάση πέρυσι, που κι αυτό δεν...

Similar Threads

  1. Μειωση φαρμακων μετα απο χρονια!
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 125
    Last Post: 09-01-2018, 00:43
  2. Μειωση φαρμακων αδυνατισμα.
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 07-01-2018, 19:15
  3. Η ερωτική μας ζωή έχει πεθάνει λόγω φαρμάκων
    By blondleo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 09-02-2013, 18:47
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΚΑΙ ΜΕΙΩΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ
    By mixalakis in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 04-04-2008, 00:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •